Jump to content

Lg G3 vs S5


ernesto1983
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lg G3 16 gb vs S5?για βοηθηστε λογο την κατασταση..τωρα για το m8 ειναι αλλη κατηγορια απο μονο του!το s5 αρεσει επειδη τα χρωματα του δεν παιζονται!η οθονη του ειναι τοσο realistic!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

s5 δεν μου αρέσει σε 3 πράγματα

1. ασταθές λογισμικό (όλο και πετάει ενα force close όποτε γουστάρει ..... ειδικά στα google apps) και οχι μόνο αυτα

2. είναι αρκετά ευαισθητο στης γρατζουνιες (τα γύρο γύρο πλαίσια)

3, υψιλο sar............

 

και δυο άλλα πράγματα

1. εμφάνιση του (οκ γούστα ειναι αυτά)

2. η οθόνη του απέχει κατά πολύ aπo αυτό που λέμε αληθινά χρώματα (όλα είναι υπερτονισμένα όλα ειναι υπερκορεσμενα σαν να πέρασαν απο photoshop) για μένα που τραβαω αρκετά φωτογραφίες ειναι απαγορευτικό κάτι τέτοιο (αλλο βλέπω στο κινητό αλλο βλέπω αργότερα στο pc)

 

οσο για g3 δυο πράγματα με χάλασαν

1. αρκετά Σκοτεινή οθόνη (καμία σχέση με την υπερ φωτεινη του g2)

2. μετρια προς κακή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για τη χαμηλή φωτεινότητα του G3 θα αγόραζα S5.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

στο g3 ισως που ειναι η αναλυση qhd να τα δειχνει ετσι τα χρωματα!!!το s5 εχει νομιζω καλυτερο background απο πισω φωτισμο!!!στον ηχο ποιο ακουγεται ποιο καθαρα?και καλυτερη κατασταση μπαταριας???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

στο g3 ισως που ειναι η αναλυση qhd να τα δειχνει ετσι τα χρωματα!!!το s5 εχει νομιζω καλυτερο background απο πισω φωτισμο!!!στον ηχο ποιο ακουγεται ποιο καθαρα?και καλυτερη κατασταση μπαταριας???

μπαταρία καλύτερη του s5 ήχος μουφα και στα δύο(από άποψη ποιότητας)

Link to comment
Share on other sites

δηλ το g2 εχει καλυτερη φωτεινοτητα απο το g3?και καλυτερη μπαταρια?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω g3,με την πρόσφατη αναβάθμιση το κινητό έχει αλλάξει πολύ,ακόμα και στην αυτονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δηλ το g2 εχει καλυτερη φωτεινοτητα απο το g3?και καλυτερη μπαταρια?

ναι.. σε χρήση μιλάω πάντα για αυτονομία σε αναμονή(δλδ ελάχιστη χρήση κινητού) το g3 έχει καλύτερη (αλλά μόνο σε αναμονή σε πραγματική χρήση μπορεί και καμία φορά να έχει μισή αυτονομία του g2

Link to comment
Share on other sites

και εγω μεταξυ του z2 και moto g 2014 ειμαι

 

καμμια σχεση το ενα με το αλλο...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση το ενα με το αλλο...

 

εε ολο και κατι εχουν........εε και στα δυο μετρια camera :lol::lol:

 

μαλλον για το Lenovo Moto X ελεγε

Link to comment
Share on other sites

Το z2 παίζει μπάλα μόνο του στα 360 ευρώ.

Σε σχέση με s5 τα συν

 

1.Τιμη

2.Ποιοτητα κατασκευής.

3.Αυτονομια

4.Υλοποιηση android(πιο ελαφρύ με λιγότερο bloatware και χωρίς περιορισμούς σε Knox)

5.Fm radio

6.3gb ram έναντι 2 του s5.

7. Στις ίδιες διαστάσεις το z2 έχει 5.2 ιντσες panel το s5 5.1(επειδή ίσως κάποιος πει ότι το s5 έχει hardware button και 5.1 καθαρά,αλλα και στο z2 σε πολλές περιπτώσεις με εφαρμογές κρύβεις τα on screen button άρα 5.2 pure ιντσες έχεις.)

 

Το μόνο μειών του z2 έναντι του s5 ειναι η ποιότητα της κάμερας.

Στην οθόνη και τα 2 εξαιρετικά ειναι.

 

Σε σχέση με g3

Το 1,2,3 συν ανώτερη οθόνη με φωτεινότερη οθόνη και υψηλότερη αντίθεση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το z2 παίζει μπάλα μόνο του στα 360 ευρώ.

Σε σχέση με s5 τα συν

 

1.Τιμη

2.Ποιοτητα κατασκευής.

3.Αυτονομια

4.Υλοποιηση android(πιο ελαφρύ με λιγότερο bloatware και χωρίς περιορισμούς σε Knox)

5.Fm radio

6.3gb ram έναντι 2 του s5.

7. Στις ίδιες διαστάσεις το z2 έχει 5.2 ιντσες panel το s5 5.1(επειδή ίσως κάποιος πει ότι το s5 έχει hardware button και 5.1 καθαρά,αλλα και στο z2 σε πολλές περιπτώσεις με εφαρμογές κρύβεις τα on screen button άρα 5.2 pure ιντσες έχεις.)

 

Το μόνο μειών του z2 έναντι του s5 ειναι η ποιότητα της κάμερας.

Στην οθόνη και τα 2 εξαιρετικά ειναι.

 

Σε σχέση με g3

Το 1,2,3 συν ανώτερη οθόνη με φωτεινότερη οθόνη και υψηλότερη αντίθεση.

καλύτερα δεν θα έλεγε κάνεις....

 

αν θέλεις καλό smartphone που στο μόνο που υστερεί είναι η csmera (ναι είναι μετριοτατη) περνεις το z2, άλλο ένα αρνητικό είναι ότι ότι σχεδόν δεν έχεις εγγύηση στην Ελλάδα αλλά αυτό οκ είναι και θέμα τύχης

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, το Lg ειχα αχτι και εγω να το δοκιμασω, το ειχα για μια μερα. Νταξει δεν τρελαθηκα κιολας, η οθονη μου φανηκε χειροτερη του G2 και νομιζω οτι σκαλωνε και περισσοτερες φορες, ειδα αρκετα redraws. Τωρα το αλλο με τα 3 γιγα ραμ δεν ξερω τι θα λεει....Παντως με το Ζ2 η καμερα μου φανηκε μια χαρα και φυσικα η λεξη σκαλωμα ειναι αγνωστη για αυτο Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ρωταω εαν αξιζει η χρηματικη υπερβαση για το z2?

 

ειναι σαν να με ρωτας αν αξιζει να πας απο ενα ford σε mercedes, και με ρωτας για την χρηματικη διαφορα. Δεν ξερω ειναι υποκειμενικο αυτο που ρωτας εσυ ξερεις τα οικονομικα σου, αλλα σαν κινητα οπως ειπα και πριν δεν εχουν καμμια σχεση

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν βγαινω λίγο off topic αλλά δεν βρήκα αντιστοιχο thread. Συγκριση G2 με G3; αξίζει τα λεφτά του το G3;; προσφέρει κάτι παραπάνω ή μπα;;
Link to comment
Share on other sites

το 32ρι G2 ειναι απο τα πληρεστερα κινητα στην αγορα αυτη τη στιγμη, κατα την προσωπικη μου αποψη. Το 16ρι θα σε προβληματισει αρκετα με τον αποθηκευτικο χωρο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

sony τα εχω κανει πολυ περα εδω και κατι χρονια!!τελευταιο ηταν το neo v που ειχα!!!παντως για htc m8 θα συμφωνουσατε ολοι?περα απο την τιμη!!απλα θελω να δω λιγη περισσοτερη λεπτομερεια στην οθονη..και πιστευα το g3 με qhd και 5.5 θα ηταν το τελειο αλλα....

παντως ολη η δουλεια πρεπει να παιζεται στα κορεατικα..S5 G906 prime Lte-a και Lg 3 460s Cat 6 και τα δυο snapdragon 805 3gb ram

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

M8 για μένα το τέλειο κινητό.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω στο g3 φίλε μου,χαίρεσαι οθόνη σε μέγεθος πού οι άλλες εταιρείες παίζουν με 5,2 ίντσες.τι να λέμε τώρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

S5 vs G3 vs Lumia 930.. Για να μην ανοιγω κ αλλο θεμα θα ηθελα να προσθεσω στη κοντρα κ το Νοκια το οποιο στις φωτο του ειναι απιστευτο..Το Windows Phone παλευεται;; Με ενδιαφερει κυριως η καμερα.Άλλα κυρια χαρακτηριστικα ειναι η αυτονομια, και να μην βγαζει κολιματα (οπως το τωρινο Z1).

Επισης υπαρχει κ η ενναλακτικη να περιμενω τρεις μηνες να πεσει η τιμη του Νοτε 4 κ να παω γ αυτο.αλλα υπερτερει σε καμερα κ λοιπα χαρακτηριστικα απο τα ανωθεν;;

 

Αν μπορουσατε να βοηθησετε...

Edited by kafriton
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το s5 απέκλεισε το.δεν είναι άσχημο κινητό,όμως αν σκεφτείς ότι στο μέγεθος του παίρνεις κινητό με 5,5 ίντσες κι εξίσου καλή κάμερα και πολύ καλό βίντεο?

Το 930 από την άλλη,πανέμορφο,δεν ξέρω αν έφτιαξαν κάτι θέματα πού είχε με την οθόνη και κάτι παράξενες αποχρώσεις πού έκανε.επίσης πολύ καλή κάμερα,όμως με αυτό το λειτουργικό πού πας,ναι έχουν μπει εφαρμογές,πού όμως δεν αξίζουν και πολλά,πολλές από αυτές.

Γνώμη μου,χτύπα το g3,το τηλέφωνο έχει εξελιχθεί σε αστέρι τελικά,είχα κι εγώ ενδοιασμούς και πριν το πάρω αλλά και μετά,τελικά η lg με τις τελευταίες αναβαθμίσεις πού έδωσε μπορώ να πω ότι το μεταμόρφωσε κατά πολύ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το s5 απέκλεισε το.δεν είναι άσχημο κινητό,όμως αν σκεφτείς ότι στο μέγεθος του παίρνεις κινητό με 5,5 ίντσες κι εξίσου καλή κάμερα και πολύ καλό βίντεο?

Το 930 από την άλλη,πανέμορφο,δεν ξέρω αν έφτιαξαν κάτι θέματα πού είχε με την οθόνη και κάτι παράξενες αποχρώσεις πού έκανε.επίσης πολύ καλή κάμερα,όμως με αυτό το λειτουργικό πού πας,ναι έχουν μπει εφαρμογές,πού όμως δεν αξίζουν και πολλά,πολλές από αυτές.

Γνώμη μου,χτύπα το g3,το τηλέφωνο έχει εξελιχθεί σε αστέρι τελικά,είχα κι εγώ ενδοιασμούς και πριν το πάρω αλλά και μετά,τελικά η lg με τις τελευταίες αναβαθμίσεις πού έδωσε μπορώ να πω ότι το μεταμόρφωσε κατά πολύ.

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Είναι καλύτερο το G3 από το S5. Αλλά η οθόνη του είναι πολύ σκοτεινή και όταν ζεσταίνεται χαμηλώνει ακόμη πιο πολύ την φωτεινότητα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...