Jump to content

S5 vs Note 3


skkr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα αν θέλω να αγοράσω Note3 ή S5..

Έχουν κοντινά specs και πλεόν ίδια τιμή. Το s5 είναι ίσως λίγο πιο διαχειρίσιμο μέγεθος αλλά σίγουρα με το spen θα μπορώ να κάνω αρκετά, δεδομένου ότι βγάζω δουλειά από το κινητό μου. Θέλω μεγάλη οθόνη , γιατί μου αρέσει να διαβάζω από το κινητό και δεν έχω tablet, αλλά δεν ξέρω αν σαν κοπέλα θα είναι βολικό το note, είδικά όταν το χρησιμοποιώ καθαρά σαν κινητό (κλήσεις , μηνύματα κλπ).

Τι πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει στο δρόμο πάρα πολλές κοπέλες να χρησιμοποιούν Note. Είτε το 2 είτε το 3. Γνώμη μου είναι να πας στο Note. Το μέγεθος της οθόνης του θα σε αποζημειώσει σε πολλές ασχολίες σου.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που λες :

-μεγαλη οθονη

-βγαζω δουλεια/χρησιμο s-pen

 

ειναι σαν να φωτογραφιζεις το note...

Τωρα το θεμα του μεγεθους ειναι υποκειμενικο, αν δε τα πιασεις να δεις στην πραξη ποσο σε ενοχλει ή οχι, τι να πει κανεις...

Το καταλαβαινω οτι ειδικα για γυναικα στις κλησεις μεγαλο κινητο μπορει να φαινεται περιεργο... Φαντασου τις τελευταιες μερες εχω δανειστει ενα Lumia 1320 (μεγαλυτερο και απο το note) και οταν το παριε να μιλησει η κοπελα μου ειναι στο μεγεθος του μισου προσωπου της και ειναι ακρως αστειο.... Αλλα πιστευω οτι αφενος το note ειναι πιο μαζεμενο απο το 1320, αφετερου μπροστα στη χρησιμοτητα δε πειραζει να μην ειναι και το ιδανικο στις κλησεις... (παντα στο εμφανησιακο θεμα, οχι στο να μην εχει καλο ακουστικο κλπ εκει ΟΚ κινητο αγοραζουμε προταρχικα)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που λες :

-μεγαλη οθονη

-βγαζω δουλεια/χρησιμο s-pen

 

ειναι σαν να φωτογραφιζεις το note...

Τωρα το θεμα του μεγεθους ειναι υποκειμενικο, αν δε τα πιασεις να δεις στην πραξη ποσο σε ενοχλει ή οχι, τι να πει κανεις...

Το καταλαβαινω οτι ειδικα για γυναικα στις κλησεις μεγαλο κινητο μπορει να φαινεται περιεργο... Φαντασου τις τελευταιες μερες εχω δανειστει ενα Lumia 1320 (μεγαλυτερο και απο το note) και οταν το παριε να μιλησει η κοπελα μου ειναι στο μεγεθος του μισου προσωπου της και ειναι ακρως αστειο.... Αλλα πιστευω οτι αφενος το note ειναι πιο μαζεμενο απο το 1320, αφετερου μπροστα στη χρησιμοτητα δε πειραζει να μην ειναι και το ιδανικο στις κλησεις... (παντα στο εμφανησιακο θεμα, οχι στο να μην εχει καλο ακουστικο κλπ εκει ΟΚ κινητο αγοραζουμε προταρχικα)

 

Στο κάτω κάτω κοπελιά πέρνεις και ένα Handsfree ή ενα Bluetooth και δεν χρειάζεται κάν να βγάζεις το κινητό απο την τσέπη σου

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ζητάς επιβεβαίωση για την απόφαση που έχεις ήδη πάρει...

Να πας δλδ στο note και πολύ καλά θα κάνεις, έτσι κι αλλιώς αυτό ακριβώς θέλεις, άσε που το μέγεθος συνηθίζεται σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Note 3 από μένα. To S5 έχει καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη στον ήλιο. Κατά τα άλλα Note 3.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κοπέλες με το θηρίο (Sony Z ultra) με 6,4 ίντσες οθόνη χωρίς πρόβλημα, οπότε το νοτελι θα σου είναι μια χαρά, καλές αγορές :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κοπέλες με το θηρίο (Sony Z ultra) με 6,4 ίντσες οθόνη χωρίς πρόβλημα, οπότε το νοτελι θα σου είναι μια χαρά, καλές αγορές :)

 

Έχω δει και εγώ 1 κοπέλα με το Z Ultra... To είχε μάλιστα και σε flip cover...

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει και εγώ 1 κοπέλα με το Z Ultra... To είχε μάλιστα και σε flip cover...

 

Και η κόρη μου το θηρίο έχει. Note 3 και δεν το αλλάζει με τίποτα.:lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και η κόρη μου το θηρίο έχει. Note 3 και δεν το αλλάζει με τίποτα.:lol:

 

εδω θελει και η γυναικα μου το νοτε 3 που μου το ελεγε παντοφλα. δεν θελει να το δωσω αλλα μολις αλλαξω να το της το δωσω.

Link to comment
Share on other sites

εδω θελει και η γυναικα μου το νοτε 3 που μου το ελεγε παντοφλα. δεν θελει να το δωσω αλλα μολις αλλαξω να το της το δωσω.

Τελικά όλοι λατρεύουν τα μεγάλα κινητά, αρκεί να τα γνωρίσουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!

 

Σε note 3 με βλέπω να καταλήγω και μέσα στη βδομάδα πιθανό να το πάρω. Θα σας πώ εντυπώσεις

Και πολύ καλά θα κάνεις. :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του note 2 και έχοντας δουλέψει το s5,θα επέλεγα note 2 πόσο μάλλον το 3!Η αλήθεια είναι βέβαια ότι σ'έμένα παίζει ρόλο και το μέγεθος και ίσως να μην είμαι απόλυτα αντικειμενικός :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...