Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά,και μέχρι στιγμής,φαίνεται ότι η μπαταρία,τα πάει πολύ καλύτερα με το 5.1.1

Εγώ νιώθω είναι πάνω κάτω στα ίδια, ίσως βελτιωμένο σε κατάσταση αναμονής. Για αυτό και συνολικά φαίνεται να κρατάει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια γεια χαρα και απο μενα, θελω να ρωτησω κατι. Αρχικα εχω το C και δικτυο Cosmote και πολλες φορες οταν καλω καποιον, οταν μου το σηκωνει και πριν τον ακουσω, ακουω καποια παρασιτα. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο και πως διορθωνεται; Ευχαριστω :)

 

Μου κάνει και μένα μετά την αναβάθμιση αυτό. Και εγώ cosmote έχω. Μου το έχει κάνει λίγες φορές και μάλιστα μόνο όταν καλώ ένα συγκεκριμένο αριθμό που έχει cosmote και αυτός. Ίσως είναι τυχαίο που δεν το έχω παρατηρήσει σε άλλους που παίρνω τηλ. Ο χρόνος θα δείξει.

 

Ακούγεται σαν ένας μεταλλικός θόρυβος-παράσιτο την ώρα που απαντάει αυτός που καλώ. Τις περισσότερες φορές βέβαια δεν το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω καλη η 5.1.1 δινει αλλον αερα στον κινητο εχω το c αλλα τρωει κατι σκαλωματα μερικες φορες τυχαινει να κολλησει ολο το κινητο...θα δοκιμασω επαναφορα μηπως γινει καλυτερο...παντως τα 64 bit δεν τα ανοιξε ουτε τωρα να δουμε με το android 6

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει και μένα μετά την αναβάθμιση αυτό. Και εγώ cosmote έχω. Μου το έχει κάνει λίγες φορές και μάλιστα μόνο όταν καλώ ένα συγκεκριμένο αριθμό που έχει cosmote και αυτός. Ίσως είναι τυχαίο που δεν το έχω παρατηρήσει σε άλλους που παίρνω τηλ. Ο χρόνος θα δείξει.

 

Ακούγεται σαν ένας μεταλλικός θόρυβος-παράσιτο την ώρα που απαντάει αυτός που καλώ. Τις περισσότερες φορές βέβαια δεν το κάνει!

 

Έχω και γω το C. Mου το κάνει ΠΑΝΤΑ όταν καλώ έναν συγκεκριμένο αριθμό (cosmote και οι 2 μας). Όταν τον καλώ εγώ, ακούγονται τα χλαμπατσίμπαλα ΔΙΑΡΚΩΣ. Με κουφαίνουν. Δεν μπορώ να μιλήσω. Το κλείνουμε, με καλεί αυτός, και όλα μια χαρά.

 

Μου το κάνει καμμιά φορά και όταν καλώ άλλους αριθμούς, αλλά σχετικά σπάνια.

 

Ποτέ όταν με καλούν, κόνο όταν καλώ εγώ. Άντε βγάλε άκρη..... Ποτέ όταν καλώ σταθερά, μόνο όταν καλώ εγώ κινητά cosmote.

 

Εκεί στην cosmote..... πετάνε το χαρταετό.....

 

Κάποιος είχε πει ότι φταίει το HD VOICE. Ξέρει μήπως κάποιος πως απενεργοποιείτα ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω καλη η 5.1.1 δινει αλλον αερα στον κινητο εχω το c αλλα τρωει κατι σκαλωματα μερικες φορες τυχαινει να κολλησει ολο το κινητο...θα δοκιμασω επαναφορα μηπως γινει καλυτερο...παντως τα 64 bit δεν τα ανοιξε ουτε τωρα να δουμε με το android 6

 

64 bit δεν θα γίνει ποτέ μάλλον για να μην αδικήσει τους άλλους με τον snapdragon. Το κινητό όντως παίρνει άλλον αέρα, γίνεται πιο γρήγορο. Βέβαια στα recent apps παρατηρώ στο scrolling ώρες ώρες κάποια χαζολαγκς ή κομπιάσματα. Αυτά βέβαια τα σκαλώματα που τρώει είναι γιατί έδωσε στοιχεία από το νέο TW στην παλιά έκδοση όμως που φοράμε ακόμα. Φυσιολογικό εφόσον δεν έδωσε ούτε μία γραμμή από τον καινούριο κώδικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Επειδή δεν μου έχει έρθει το update σε OTA και επειδή δεν αντέχω άλλο να περιμένω

Θέλω να ρωτήσω, εαν κάνω το update μέσω odin, εαν υπάρχει εστω μια περίπτωση απο λαθος να γράψει ο KNOX.

Επίσης εχω βρει αυτόν τον οδηγό είναι σωστά τα βήματα?http://goo.gl/y4rAHu

Edited by elias87gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το C. Mου το κάνει ΠΑΝΤΑ όταν καλώ έναν συγκεκριμένο αριθμό (cosmote και οι 2 μας). Όταν τον καλώ εγώ, ακούγονται τα χλαμπατσίμπαλα ΔΙΑΡΚΩΣ. Με κουφαίνουν. Δεν μπορώ να μιλήσω. Το κλείνουμε, με καλεί αυτός, και όλα μια χαρά.

 

Μου το κάνει καμμιά φορά και όταν καλώ άλλους αριθμούς, αλλά σχετικά σπάνια.

 

Ποτέ όταν με καλούν, κόνο όταν καλώ εγώ. Άντε βγάλε άκρη..... Ποτέ όταν καλώ σταθερά, μόνο όταν καλώ εγώ κινητά cosmote.

 

Εκεί στην cosmote..... πετάνε το χαρταετό.....

 

Κάποιος είχε πει ότι φταίει το HD VOICE. Ξέρει μήπως κάποιος πως απενεργοποιείτα ???

Δοκίμασε να πάρεις τον αριθμό που σου κάνει πανηγύρια όπως λες χωρίς wifi και δεδομένα h+ ή LTE . Αν δεν κάνει φασαρία πάει να πει ότι μάλλον φταίει το HD VOICE.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Επειδή δεν μου έχει έρθει το update σε OTA και επειδή δεν αντέχω άλλο να περιμένω

Θέλω να ρωτήσω, εαν κάνω το update μέσω odin, εαν υπάρχει εστω μια περίπτωση απο λαθος να γράψει ο KNOX.

Επίσης εχω βρει αυτόν τον οδηγό είναι σωστά τα βήματα?http://goo.gl/y4rAHu

 

Οχι με odin οτι filmwares και να βαλεις ο knox παραμενει 0/0

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτιση.στο note μου οταν πατησω το κουμπι για την διαχηρηση των εφαρμογων και εχω πολυ ωρα να μπω αργει να ανοιξει μισο εως ενα δευτερολεπτο.. αν ομως το κλεισω και ξανα ανοιξω ανοιγει αμεσως. συμβαινει και σε εσας?

 

Ακριβως ετσι εκανε μεχρι που πηρε την τελευταια αναβαθμιση πριν μερικες μερες. Παρα πολυ πιο σβελτο. Ποια εκδοση εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το 5.1.1 και μεχρι στιγμης το κινητο φυσαει απο ολες τις αποψεις και δεν εχω το προβλημα στις κλησεις που αντιμετωπιζα με τον μεταλλικο ηχο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Επειδή δεν μου έχει έρθει το update σε OTA και επειδή δεν αντέχω άλλο να περιμένω

Θέλω να ρωτήσω, εαν κάνω το update μέσω odin, εαν υπάρχει εστω μια περίπτωση απο λαθος να γράψει ο KNOX.

Επίσης εχω βρει αυτόν τον οδηγό είναι σωστά τα βήματα?http://goo.gl/y4rAHu

Ναι, υπάρχει περίπτωση να γράψει ο knox. Διάβασε εδώ να ξέρεις τι γίνεται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω καλη η 5.1.1 δινει αλλον αερα στον κινητο εχω το c αλλα τρωει κατι σκαλωματα μερικες φορες τυχαινει να κολλησει ολο το κινητο...θα δοκιμασω επαναφορα μηπως γινει καλυτερο...παντως τα 64 bit δεν τα ανοιξε ουτε τωρα να δουμε με το android 6

Μάλλον έχεις ενεργό το κλείδωμα με δακτυλικά αποτυπώματα ; Εαν ναι άλλαξε τρόπο κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Με την προηγούμενη έκδοση ήμουν μια χαρά. Με αυτή τώρα έχω πολλά κολλήματα σε C μοντέλο.τι μπορώ να κάνω? Ένα factory reset να καθαρίσει καλά?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όπως ξαναεγραψα με αναβάθμιση μέσω OTA το κινητό δεν κάνει καθόλου κολλήματα. Όμως, δεν ξέρω αν ειναι τυχαίο, 1 μέρα μετά το update τα έφτυσε η κάρτα sd που είχα. Το τηλέφωνο κόλλαγε μόλις πήγαινες να τραβήξεις φώτο. Έπρεπε να βγάλεις μπαταρία να ξεκολλησει και αν πήγαινες να τραβήξεις φώτο, πάλι τα ίδια. Μόλις έβγαλα την sd, κανένα πρόβλημα. Όλα δουλεύουν κανονικά και κανένα κόλλημα. Να πω επίσης ότι το κινητό μια μέρα πριν το update είχε γίνει reset και το είχα στήσει από την αρχή, καθώς και ότι η sd μπήκε κατευθείαν, χωρίς format από το note 3 που είχα. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο στο ότι τα έφτυσε η sd, η αναβάθμιση, απλά όσοι έχετε sd και κολλήματα, για βγάλετε την και δοκιμάστε το τηλέφωνο μερικές μέρες να δείτε μπας και σταματήσουν τα κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Με την προηγούμενη έκδοση ήμουν μια χαρά. Με αυτή τώρα έχω πολλά κολλήματα σε C μοντέλο.τι μπορώ να κάνω? Ένα factory reset να καθαρίσει καλά?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά. Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα και δεν αντιμετωπίζω μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά. Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα και δεν αντιμετωπίζω μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα.

 

Εγω εκανα επαναφορα πριν την αναβαθμιση και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε 5.1.1 μου παρουσιάζει περίεργα κολλήματα; είναι αισθητά πιο γρήγορο και έχει διορθωθεί και τα recents και το θέμα με την κλήση που στην αρχή δεν άκουγες για 2 δευτερόλεπτα.

Παρόλαυτα κάποιες φορές φριζάρει και δεν ανταποκρίνεται στο touch. Αν σβήσω την οθόνη και την ξανανοίξω επανέρχεται αμέσως. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει ο APEX LAUNCHER ή κάτι άλλο. Μιλάμε πάντα για μοντέλο C. Αυτό το φριζάρισμα το κάνει περίπου 2 με 3 φορές την ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε 5.1.1 μου παρουσιάζει περίεργα κολλήματα; είναι αισθητά πιο γρήγορο και έχει διορθωθεί και τα recents και το θέμα με την κλήση που στην αρχή δεν άκουγες για 2 δευτερόλεπτα.

Παρόλαυτα κάποιες φορές φριζάρει και δεν ανταποκρίνεται στο touch. Αν σβήσω την οθόνη και την ξανανοίξω επανέρχεται αμέσως. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει ο APEX LAUNCHER ή κάτι άλλο. Μιλάμε πάντα για μοντέλο C. Αυτό το φριζάρισμα το κάνει περίπου 2 με 3 φορές την ημέρα

 

αμα εχεις κλειδωμα με αποτυπωμα βγαλτο υπαρχει προβλημα στην 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει όμως στο ξεκλείδωμα, στο άκυρο την ώρα που κάνω κάτι άλλο. Το ίδιο λέμε; μλκία γιατί δεν θέλω να το βγάλω το δακτυλικό αποτύπωμα. Κρίμα πάνω που αναγνωρίζει καλύτερα από πριν. Και άντε να δούμε σε πόσο καιρό θα βγάλουν update με τους ρυθμούς της Samsung
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε 5.1.1 μου παρουσιάζει περίεργα κολλήματα; είναι αισθητά πιο γρήγορο και έχει διορθωθεί και τα recents και το θέμα με την κλήση που στην αρχή δεν άκουγες για 2 δευτερόλεπτα.

Παρόλαυτα κάποιες φορές φριζάρει και δεν ανταποκρίνεται στο touch. Αν σβήσω την οθόνη και την ξανανοίξω επανέρχεται αμέσως. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει ο APEX LAUNCHER ή κάτι άλλο. Μιλάμε πάντα για μοντέλο C. Αυτό το φριζάρισμα το κάνει περίπου 2 με 3 φορές την ημέρα

Apex ή Apus;Γιατί εγώ έχω τον Apus ,και είναι μιά χαρά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Και εμένα (μοντελο C) έτρωγε τρελά κολλήματα μια δυο φορές την ημέρα , όσο είχα κλείδωμα με αποτύπωμα. Upgrade ως εξής. Εργοστασιακές , πέρασμα του ΟΤΑ , ξανά εργοστασιακές και μετα πέρασμα όλων των εφαρμογών απο google backup. Σκέφτομαι να του ξανακανω μια εργοστασιακές και πέρασμα εφαρμογών μια μια , μήπως δω καμμία διαφορά με το γνωστό lag. Λέτε να είναι καλύτερα η τσάμπα θα γίνουν όλα αυτά ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο μεταλλικος ηχος σε καποιες εξερχομενες κλησεις ειναι ακομη εδω και στο 5.1.1. Κατα τα αλλα ολα κομπλε και μου φαινεται πως ειναι και πιο σβελτο το κινητο με το 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα. κι εγώ με την 5.1.1 είδα τρελή διάφορα. στο antutu έβγαζα με την 5.0.1 το πολύ 42κ και έβραζε το κινητό ενώ τώρα χτυπάω 52κ με το κινητό να παραμένει παγάκι. όντως υπάρχει το πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα .κολλούσε αφάνταστα .μόλις το έβγαλα πετάει .δεν το είχα ξαναδεί έτσι το κινητό. είναι σα να το έβγαλα από το κουτί του σήμερα. Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο μεταλλικος ηχος σε καποιες εξερχομενες κλησεις ειναι ακομη εδω και στο 5.1.1. Κατα τα αλλα ολα κομπλε και μου φαινεται πως ειναι και πιο σβελτο το κινητο με το 5.1.1

Πότε τον ακούς αυτόν τον μεταλλικό ήχο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την βλακεια να χωσω το pen του κινητου αναποδα στο κινητο και κολλησε, δεν βγαινει, το πηγα για να το αφαιρεσουν αλλα ζητανε 200 ευρω γιατι λενε σφηνωσε στη μητρικη (γελαμε) τι κανουμε;
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...