Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ.

Σήμερα,κατέβασα και έβαλα τον Apus louncher,όπως είχα κάνει και στο Note 3.Μου αρέσουν τα χρώματα,και η διαφορετική τακτοποίηση των εικονιδίων.Οσοι ψαχνόσαστε,κάντε μια δοκιμή,τσάμπα είναι.:)

Και κάτι άλλο.Ποιό καλό παιδί θα μου δείξει πως να σετάρω το skype,το οποίο κατέβασα,μιας και το χρειάζομαι γιατί μιλάω συχνά με ΝΥ;

 

Σε ποιο σημείο χρειάζεσαι βοήθεια;

 

Παρακαλώ με πμ.

Δεν έχει καμία σχέση το skype με το θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιο σημείο χρειάζεσαι βοήθεια;

Αφού σε ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον,σε πληροφορώ ότι τα κατάφερα το πρωί.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Πως θα βγάλω τη δόνηση από το πληκτρολογιο,όταν γράφω δηλαδη;Χθές,το βρήκα που ήταν,σήμερα,δεν μπορώ να το βρω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν ενδιαφέρεται για θήκη spigen metal n3o hybrid red χρώμα ας μου στείλει πμ.

 

Δοκίμασα εβάλα Ουγγρική 4.4.4 .Όλα καλά με knox.

Είδα πάλι lag σε recent οπότε το γύρισα σε lollipop πάλι. Απλά παρατήρησα και εγώ το ίδιο με το CSC.Έγινε SEE .Αλλά όπως και ο φίλος πιο πάνω δεν νομιζώ να υπάρχει θέμα με εγγύηση.

Αναμένω επιτέλους κάποια έκδοση με λύση πάνω στο θέμα των recents που πραγματικά είναι ενοχλητικό προσωπικά.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Πως θα βγάλω τη δόνηση από το πληκτρολογιο,όταν γράφω δηλαδη;Χθές,το βρήκα που ήταν,σήμερα,δεν μπορώ να το βρω.

άνοιξε το πληκτρολόγιο. Πάτα το εικονίδιο κάτω αριστερά το δεύτερο, που μπαίνεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου. Κάτω κάτω στη σελίδα που θα σου βγάλει, έχει "ανταπόκριση πατήματος πλήκτρων". Ξετσεκάρισε τη δόνηση

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα εβάλα Ουγγρική 4.4.4 .Όλα καλά με knox.

Είδα πάλι lag σε recent οπότε το γύρισα σε lollipop πάλι. Απλά παρατήρησα και εγώ το ίδιο με το CSC.Έγινε SEE .Αλλά όπως και ο φίλος πιο πάνω δεν νομιζώ να υπάρχει θέμα με εγγύηση.

Αναμένω επιτέλους κάποια έκδοση με λύση πάνω στο θέμα των recents που πραγματικά είναι ενοχλητικό προσωπικά.

 

Κι εγώ το είχα κάνει αυτό πριν κανά μήνα αλλά επειδή η lollipop έχει πιο ωραία animations, είναι πιο γρήγορη και πιο smooth(ελάχιστα) ξαναγύρισα σε lollipop BOC3. Κι εμένα με εκνευρίζουν τα recent apps γιατί καραλαγκάρουν και δεν λένε να βγάλουν μια μικρή αναβάθμιση μπας και στρώσουν. Εντωμεταξύ τα animations στα recent apps του note 4 είναι διαφορετικά από του s6. Συγχαρητήρια που κάνει τέτοιες διακρίσεις κι εσκεμμένα υποβαθμίζουν τις προηγούμενες ναυαρχίδες τους οι Κορεάτες λες και μπορούμε ανα 6μηνο να πληρώνουμε το καινούριο μοντέλο τους. Είδα και βιντεάκι με τον στοκ browser στο youtube κι αυτός διαφορετικός στο s6 από ότι σε εμάς και στο s5. Κλάσσης ανώτερος, πιο γρήγορος, χωρίς λαγκς και με διαφορετικό στυλ καρτέλες αλλά chrome. Τώρα θα περιμένουμε την 5.1 καλοκαίρι κι ας ελπίσουμε με τον καινούριο TW.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αύριο το πρωΐ θα το έχω και εγώ στα χέρια μου. Τι πρέπει να κάνω αρχικά? Το τηλέφωνο που έχω τώρα (LG-P970), "φοράει" κανονική SIM (σε διαστάσεις εννοώ.....) .

 

Πρέπει να πάω COSMOTE για άλλη κάρτα? Αν φοράει micro-sim, κόβουν την υπάρχουσα? ή εκδίδουν καινούργια? Αυτό γίνεται αμέσως?

 

Με τις επαφές μου τι κάνω...? Βασικά, από ότι είδα, είναι όλες "στο τηλέφωνο"... άρα μάλλον στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου....

 

Ευχαριστώ....

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αύριο το πρωΐ θα το έχω και εγώ στα χέρια μου. Τι πρέπει να κάνω αρχικά? Το τηλέφωνο που έχω τώρα (LG-P970), "φοράει" κανονική SIM (σε διαστάσεις εννοώ.....) .

 

Πρέπει να πάω COSMOTE για άλλη κάρτα? Αν φοράει micro-sim, κόβουν την υπάρχουσα? ή εκδίδουν καινούργια? Αυτό γίνεται αμέσως?

 

Με τις επαφές μου τι κάνω...? Βασικά, από ότι είδα, είναι όλες "στο τηλέφωνο"... άρα μάλλον στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου....

 

Ευχαριστώ....

 

Η SIM αν θέλεις κόβεται. Η Cosmote δίνει καινούργια αμέσως και με 5 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

 

Οι επαφές δεν είναι synced με κάποιο cloud? Πχ gmail / google contacts

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πολυ παλια η sim καλύτερα αλλαξε τη γιατι οι πολυ παλιες δεν υποστηροζουν 4G.Τις επαφές σου κοιτα οπως ειπε ο φιλος να της περασεις στο Gmail να ησυχασεις μια για παντα!
Link to comment
Share on other sites

οι επαφές μου ΔΕΝ είναι synchronized. Είναι απλά αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου.

 

Είναι εύκολος ο συγχρονισμός με το gmail? Το mail μου όμως, ΔΕΝ είναι στο gmail ....

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε το πληκτρολόγιο. Πάτα το εικονίδιο κάτω αριστερά το δεύτερο, που μπαίνεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου. Κάτω κάτω στη σελίδα που θα σου βγάλει, έχει "ανταπόκριση πατήματος πλήκτρων". Ξετσεκάρισε τη δόνηση

To έκανα,πέτυχε και σ' ευχαριστώ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

οι επαφές μου ΔΕΝ είναι synchronized. Είναι απλά αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου.

 

Είναι εύκολος ο συγχρονισμός με το gmail? Το mail μου όμως, ΔΕΝ είναι στο gmail ....

Ή φτιάξε ένα λογαριασμό στο google (καλό είναι να υπάρχει) ή φτιάξε επίσης ένα λογαριασμό στη samsung (επίσης είναι καλό να υπάρχει). Όταν σώσεις εκεί τις επαφές σου μετά άλλαξε και την καρτα sim για να μην τις χάσεις.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

το έχω πλέον στα χέρια μου.... δεν έχω λέξεις να το περιγράψω.... Απίστευτα premioum κατασκευή

 

Η θήκη.... Α Ψ Ο Γ Η είναι σα να μην έχει θήκη... Η μπλέ θήκη της SAMSUNG, όλα τα λεφτά.....

 

Είναι βέβαια σα να έχεις δώσει σε βοσκό μια ferrari.... αλλά που θα πάει... θα το δαμάσω.... χε χε....

Link to comment
Share on other sites

Με το πέρασμα των ημερών,φαίνεται η διαφορά με το 3.Αρα,καλά έκανα και το πήρα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτέ με το καλό η 5.1;;; από Ουγγαρία;;

 

Θέλω να πιστεύω Ιούλιο-Αύγουστο και με τον καινούριο TW. Θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω Ιούλιο-Αύγουστο και με τον καινούριο TW. Θα δείξει..

Μακάρι να παίξει και ο καινούργιος TW.. Καλά θα ήταν

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω Ιούλιο-Αύγουστο και με τον καινούριο TW. Θα δείξει..

αν δεν βγει note 5 μη περιμένετε νέο tw. Και μην ρωτάτε τα ίδια κάθε 10 ποστ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο s4 όταν άκουγα μουσική μέσω poweramp είτε με bluetooth είτε με ενσύρματα ακουστικά στην μπάρα ειδοποιήσεων μου έβγαζε επιλογή να αλλάξω τραγούδι, να σταματήσω και να ξεκινήσω πάλι την μουσική, έχοντας φυσικά τα αντίστοιχα κουμπιά. Με την 5.01 τουλάχιστον (δεν ξέρω αν φταίει αυτή) δεν μου βγάζει κουμπιά, αλλά απλά το κομμάτι που παίζει. Ξέρει κανείς αν θέμα κάποιας ρύθμισης, γιατί εγώ δεν βρήκα κάτι. Με την εφαρμογή της SAMSUNG δουλεύει κανονικά, αλλά δεν είναι τόσο καλή ειδικά σε ποιότητα ήχου, οπότε και δεν την χρησιμοποιώ.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το 4,όπως και το 3,έχει μία δυνατότητα να διατηρεί την οθόνη αναοιχτή,για όσο χρόνο την κοιτάμε.Πράγματι,μέχρι χθες το παρατηρούσα αυτό,αλλά σήμερα το έχασα το ματάκι,ψηλά στη μπάρα.Ελεγξα τη ρύθμιση,και είναι τσεκαρισμένη,αλλά ματάκι,γιόκ.

Τι λέτε να είναι;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο s4 όταν άκουγα μουσική μέσω poweramp είτε με bluetooth είτε με ενσύρματα ακουστικά στην μπάρα ειδοποιήσεων μου έβγαζε επιλογή να αλλάξω τραγούδι, να σταματήσω και να ξεκινήσω πάλι την μουσική, έχοντας φυσικά τα αντίστοιχα κουμπιά. Με την 5.01 τουλάχιστον (δεν ξέρω αν φταίει αυτή) δεν μου βγάζει κουμπιά, αλλά απλά το κομμάτι που παίζει. Ξέρει κανείς αν θέμα κάποιας ρύθμισης, γιατί εγώ δεν βρήκα κάτι. Με την εφαρμογή της SAMSUNG δουλεύει κανονικά, αλλά δεν είναι τόσο καλή ειδικά σε ποιότητα ήχου, οπότε και δεν την χρησιμοποιώ.

Δεν πηγαίνει το μυαλό σου κι εγώ τυχαία το βρήκα..

PowerAmp, Ρυθμίσεις, Εμφάνιση, Γραμμή κατάστασης/ειδοποίηση, Αντεστραμμένα χρώματα ειδοποιήσεων (τίκαρε το).

Λογικά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγαίνει το μυαλό σου κι εγώ τυχαία το βρήκα..

PowerAmp, Ρυθμίσεις, Εμφάνιση, Γραμμή κατάστασης/ειδοποίηση, Αντεστραμμένα χρώματα ειδοποιήσεων (τίκαρε το).

Λογικά θα είσαι οκ.

Είσαι ωραίος!!! Δούλεψε!!!!!!! Σε ευχαριστώ!! Οντως το μυαλό δεν πάει σε αυτή την ρύθμιση!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...