Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θυμάμαι...πάντως δεν ήταν σε φάκελο, ήταν αυτες που τραβάει η κάμερα απευθειας και τις αποθηκευει!

μπορεις να το δεις και τωρα , αν μπεις στη συλλογη , θα σου εμφανισει φακελλους με φωτο , εκει που λεει καμερα αν αποθηκευονται στην καρτα μνημης θα εχει ενα σημα της καρτας διπλα . στο λεω γιατι αν ειναι στην sd μπορεις να την βαλεις σε ενα laptop και με το "recover my files" θα βρεις τα παντα , εχω ανακτησει παρα πολλες φορες φωτο φιλων .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ.(Με το καινούριο μπλε πλέον εικονίδιο,αριστερά μου).:)

Στο Note 3,που είχα μέχρι χτες,είχα βάλει το Apus,και μου άρεσε.Μπορώ άραγε να το βάλω και στο 4άρι;

Και κάτι άλλο.Πολύ ασπρίλα ρε παιδιά το τηλέφωνο,(έχει ήδη εγκατασταθεί το δικό του 5.0.1,ΟΤΑ),ενώ το 3,είχε πολύ μαύρο,που για μένα,είναι πολύ καλύτερο.Αλλάζει με κάποιο τρόπο αυτό,ή θέλει major αλλαγές,που δεν γίνονται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο μεταχειρισμενο

 

τι με συμβουλευεστε να προσεξω;;; ευχαριστω πολυ

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο μεταχειρισμενο

 

τι με συμβουλευεστε να προσεξω;;; ευχαριστω πολυ

 

Πρωτα από αλλά αν έχει γράψει ο Knox γιατί είσαι αυτόματος εκτός εγγύησης άμα έχει γράψει

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο μεταχειρισμενο

 

τι με συμβουλευεστε να προσεξω;;; ευχαριστω πολυ

 

1o: να μην είναι κλώνος, 2ο: να έχεις ευρωπαική συσκευή και άρα και εγγύηση, 3ο: να μην έχει γίνει trip o KNOX counter.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση S.O.S !

 

Προσπάθησε κάποιος να με βγάλει φωτογραφία σήμερα το πρωί, το κινητό έκανε τον ήχο της κάμερας πολλές φορές μαζεμένες, εμφάνισε στo Gallery 20 φωτογραφίες που τράβηξε, πήγε να τις σβήσει ο επίδοξος φωτογράφος με αποτέλεσμα να σβήσει καταλάθος 200 από τις 25ο φωτογραφίες που είχα στο άλμπουμ gallery. Ολες της δουλειάς μου πολύ σημαντικές!!

 

Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω?

 

Θα κανεις ενα search, και θα βρεις το προγραμμα Recuva,κανε το εγκατασταση και ακολουθησε τις οδηγιες(ειναι και στα Ελληνικα)πριν δυο μηνες που επαθα το ιδιο,μου τις επανεφερε 100%

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν μπερδέψει λίγο οι επαφές και συγκεκριμένα που να σώζω μια καινούρια επαφή. Στο GOOGLE, στη SAMSUNG ή στη συσκευή; Επειδή κάποιες επαφές είναι στη SAMSUNG και άλλες στη συσκευή (στο google δεν θέλω) όταν τις παίρνω backup τις παίρνει όλες; Αν όχι με ποιο τρόπο μπορώ να έχω backup από όλες;; Τουλάχιστον να έδινε πολλές επιλογές για να τα τικάρουμε όλα!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Με έχουν μπερδέψει λίγο οι επαφές και συγκεκριμένα που να σώζω μια καινούρια επαφή. Στο GOOGLE, στη SAMSUNG ή στη συσκευή; Επειδή κάποιες επαφές είναι στη SAMSUNG και άλλες στη συσκευή (στο google δεν θέλω) όταν τις παίρνω backup τις παίρνει όλες; Αν όχι με ποιο τρόπο μπορώ να έχω backup από όλες;; Τουλάχιστον να έδινε πολλές επιλογές για να τα τικάρουμε όλα!!

 

Για μενα δεν υπαρχει καλυτερο και πιο γρηγορο save απο το google.Επειδη συνεχεια αλλαζω συσκευες ειναι παντα εκει διαθεσιμες ανα πασα ωρα και στιγμη.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχει καλυτερο και πιο γρηγορο save απο το google.Επειδη συνεχεια αλλαζω συσκευες ειναι παντα εκει διαθεσιμες ανα πασα ωρα και στιγμη.

 

Να το δεχτώ αυτό, αλλά τώρα που είναι μπερδεμένες, πχ κάποιες στην συσκευή μου, μπορώ να τις κάνω backup όλες πχ στο google. Παλιά θυμάμαι γινόταν!:confused:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Να το δεχτώ αυτό, αλλά τώρα που είναι μπερδεμένες, πχ κάποιες στην συσκευή μου, μπορώ να τις κάνω backup όλες πχ στο google. Παλιά θυμάμαι γινόταν!:confused:

το πιο απλο είναι,,,,

"Γνώμη μου": εμφανίζεις όλες αυτές που θες να φαίνονται και έπειτα τις κάνεις ένα backup στην κάρτα sd. Σβήνεις τα πάντα μετά απο επαφές (γιατί αν κάνεις επαναφορά την ώρα που ήδη είναι μέσα, θα περαστούν και άλλη φορά απο πάνω), και κάνεις ένα restore απο την κάρτα (μένει και το backup στην sd). Βέβαια μπορεις να το κάνεις ένα backup στο google σε κάποιο λογαριασμό που έχεις πάντα και δεν προκειται να χάσεις.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, σχετικα με το καμμενο ir blaster μου, μου το επισκευασαν στη Smartec με λαθος CSC και εγγυηση. Πολυ καλη εξυπηρετηση!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι στο επισκευασαν σε εγγυση αν και ειχες περασμενο firm αλλης χωρας?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι στο επισκευασαν σε εγγυση αν και ειχες περασμενο firm αλλης χωρας?

 

Απλα στανταρ η συσκευη του ειναι απο Ουγγαρια και ειχε φλασαρει την Πολωνκη.Εγω στο δικο μου που ηταν Ουγγαριας φλασαρα Πολωνικη 5.0.1 και μετα που του φλασαρα την official Ουγγαριας 5.0.1 το csc αλλαζε και γινοταν και καλα Βιετναμεζικο.

Link to comment
Share on other sites

Την Ουγγαρικη που ειχε μαμα ειχα περασει αλλα με λαθος csc λογο multi csc rom.

Στο refurbishment check του phone info πεταγε πειραγμενο software.

Στην ουσια σα να ειχα αλλης χωρας ηταν.

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα και stock firm αλλης χωρας αν ειχες περασει θα στο περνουσαν εγγυηση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αρα και stock firm αλλης χωρας αν ειχες περασει θα στο περνουσαν εγγυηση?

Από όσο ξέρω το περνάει κανονικά εγγύηση αν είναι άλλης ευρωπαϊκής χωρας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στο Note 3,υπήρχε μια δυνατότητα,να περνάω το χέρι μου,πάνω από την οθόνη,και ενώ ήταν κλειστό,και να ανάβει ένα απαλό φως,ενώ ταυτόχρονα εμφανιζόταν η ώρα,και το αν υπάρχουν μυνήματα.Στο 4,(Ν910C,με 5.0.1),δεν το βλέπω.

Υπάρχει άραγε,ή όχι.

Edit.

Το βρήκα.http://almost-a-technocrat.blogspot.gr/2015/01/wake-up-your-samsung-galaxy-note-4.html#.VTrBsZNabTp

 

Βάζω μερικά βιδεο,που βρήκα στο youtube,που δείχνουν μερικά κόλπα για το τηλέφωνο.Αμα τελειώσει το πρώτο,ακολουθεί και άλλο.

Edited by truckman

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στο Note 3,υπήρχε μια δυνατότητα,να περνάω το χέρι μου,πάνω από την οθόνη,και ενώ ήταν κλειστό,και να ανάβει ένα απαλό φως,ενώ ταυτόχρονα εμφανιζόταν η ώρα,και το αν υπάρχουν μυνήματα.Στο 4,(Ν910C,με 5.0.1),δεν το βλέπω.

Υπάρχει άραγε,ή όχι.

Edit.

Το βρήκα.http://almost-a-technocrat.blogspot.gr/2015/01/wake-up-your-samsung-galaxy-note-4.html#.VTrBsZNabTp

 

Βάζω μερικά βιδεο,που βρήκα στο youtube,που δείχνουν μερικά κόλπα για το τηλέφωνο.Αμα τελειώσει το πρώτο,ακολουθεί και άλλο.

υπάρχει και στο ΝΟΤΕ 4 αυτό, αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο που υπήρχε στο ΝΟΤΕ 3. Το air gesture δε δουλεύει, όταν περνάς το χέρι σου απο τις φωτογραφίες στο ΝΟΤΕ 3, γυρνούσε τις φωτογραφίες απο τη μια στην επόμενη ή ανάποδα, ανάλογα που πήγαινε το χέρι. Στο ΝΟΤΕ 4 κατάφερα και βρήκα τις επιλογές αυτές (μια και δε τις έχει σε σημείο που να φαίνονται)μ τις τσεκάρισα όπως έπρεπε να είναι, αλλά το ίδιο έμεινε. δεν άλλαξε τίποτα. Δε δουλεύει. αυτό που λες ομως δουλευει.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θέλω την βοήθεια για ένα πολύ ιδιαίτερο πρόβλημα που έχω με το 4άρι!

Για επαγγελματικούς λόγους, χρησιμοποιώ μια εφαρμογή (FortiClient) για vpn connection και μετά μέσω Team Viewer μπαίνω σε απομακρυσμένους υπολογιστές και παρακολουθώ την λειτουργία κάποιων μονάδων.

 

Το πρόβλημα είναι, οτι αν χρησιμποιώ το WiFi της συσκευής, δεν συνδέεται το Team Viewer απο κανένα router παρ'όλο που έχω ίντερνετ στο κινητό και έχω κάνει και vpn σύνδεση. Αν όλα αυτά τα κάνω μέσω Mobile data, τότε όλα λειτουργούν άψογα! Άρα δεν είναι θέμα ρυθμίσεων των εφαρμογών που τρέχω αλλά και ούτε πρόβλημα του router μου, μιας και δεν μπαίνει απο κανένα άλλο router.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση που να αφορά περιορισμό του WiFi σε συνδέσεις μέσω vpn ή κάτι άλλο;

 

Εύχομα να βρώ την λύση, γιατί μου είναι τόσο απαραίτητο, που ίσως αναγκαστώ να το δώσω και να πάρω άλλη συσκευή και είναι κρίμα και άδικο γιατί πολύ απλά δεν έχω κανένα άλλο παράπονο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θέλω την βοήθεια για ένα πολύ ιδιαίτερο πρόβλημα που έχω με το 4άρι!

Για επαγγελματικούς λόγους, χρησιμοποιώ μια εφαρμογή (FortiClient) για vpn connection και μετά μέσω Team Viewer μπαίνω σε απομακρυσμένους υπολογιστές και παρακολουθώ την λειτουργία κάποιων μονάδων.

 

Το πρόβλημα είναι, οτι αν χρησιμποιώ το WiFi της συσκευής, δεν συνδέεται το Team Viewer απο κανένα router παρ'όλο που έχω ίντερνετ στο κινητό και έχω κάνει και vpn σύνδεση. Αν όλα αυτά τα κάνω μέσω Mobile data, τότε όλα λειτουργούν άψογα! Άρα δεν είναι θέμα ρυθμίσεων των εφαρμογών που τρέχω αλλά και ούτε πρόβλημα του router μου, μιας και δεν μπαίνει απο κανένα άλλο router.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση που να αφορά περιορισμό του WiFi σε συνδέσεις μέσω vpn ή κάτι άλλο;

 

Εύχομα να βρώ την λύση, γιατί μου είναι τόσο απαραίτητο, που ίσως αναγκαστώ να το δώσω και να πάρω άλλη συσκευή και είναι κρίμα και άδικο γιατί πολύ απλά δεν έχω κανένα άλλο παράπονο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

Για πήγαινε ρυθμίσεις - περισσότερα δίκτυα - vpn και δες αν μπορείς να κάνεις κάτι απο'κει..

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε ρυθμίσεις - περισσότερα δίκτυα - vpn και δες αν μπορείς να κάνεις κάτι απο'κει..

Εκεί είναι το σετάρισμα για να κάνεις vpn. Εγώ έχω ήδη εφαρμογή για vpn και μόνο με αυτήν πρέπει να δουλεύω. Κάτι παίζει με το WiFi αλλά αντε να βρω τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Σήμερα,κατέβασα και έβαλα τον Apus louncher,όπως είχα κάνει και στο Note 3.Μου αρέσουν τα χρώματα,και η διαφορετική τακτοποίηση των εικονιδίων.Οσοι ψαχνόσαστε,κάντε μια δοκιμή,τσάμπα είναι.:)

Και κάτι άλλο.Ποιό καλό παιδί θα μου δείξει πως να σετάρω το skype,το οποίο κατέβασα,μιας και το χρειάζομαι γιατί μιλάω συχνά με ΝΥ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.Ποιό καλό παιδί θα μου δείξει πως να σετάρω το skype,το οποίο κατέβασα,μιας και το χρειάζομαι γιατί μιλάω συχνά με ΝΥ;

 

Σε ποιο σημείο χρειάζεσαι βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...