Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά γειά σας για εσάς που κάνατε την αναβάθμιση σε 5 και μιλάτε με τα καλύτερα λόγια για την 5 πέστε και σε μας που ήμαστε σε δίλημμα να την περάσουμε ναι η όχι; που καταλάβατε ότι είναι καλύτερη από την Κ Κ; Επιλογή να βάλεις το τηλέφωνο στο αθόρυβο έχει; η μπαταρία κρατάει όσο η Κ Κ; δεν έχει πολύ ασπριλα; είχα το s5 και μόλις μου ειρθε η 5 την πέρασα το αποτέλεσμα ήταν να το πουλήσω όχι βέβαια ότι με χάλασε που πήρα το Note4 απλά με την 5 είχα ένα άλλο τηλέφωνο προς το χειρότερο και εννοείται ότι είχα κάνει και επαναφορά γιαυτο φοβάμαι και είμαι πολύ ειφυλακτικος στο να περάσω την 5 γιαυτό ρε παιδιά γράψετε εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας για εσάς που κάνατε την αναβάθμιση σε 5 και μιλάτε με τα καλύτερα λόγια για την 5 πέστε και σε μας που ήμαστε σε δίλημμα να την περάσουμε ναι η όχι; που καταλάβατε ότι είναι καλύτερη από την Κ Κ; Επιλογή να βάλεις το τηλέφωνο στο αθόρυβο έχει; η μπαταρία κρατάει όσο η Κ Κ; δεν έχει πολύ ασπριλα; είχα το s5 και μόλις μου ειρθε η 5 την πέρασα το αποτέλεσμα ήταν να το πουλήσω όχι βέβαια ότι με χάλασε που πήρα το Note4 απλά με την 5 είχα ένα άλλο τηλέφωνο προς το χειρότερο και εννοείται ότι είχα κάνει και επαναφορά γιαυτο φοβάμαι και είμαι πολύ ειφυλακτικος στο να περάσω την 5 γιαυτό ρε παιδιά γράψετε εντυπώσεις

 

Ναι έχει αθόρυβο. Είναι σε όλα καλύτερη η lollipop από την kk. Η ασπρίλα γιατί να σε πειράξει. Ούτως ή άλλως και με την kk είχε ασπρίλα το note 4 για να το φέρουν πιο κοντά στην 5. Έχει άλλον αέρα, καλύτερα γραφικά, καλύτερο περιβάλλον. Δεν φτάνουν αυτά; ;)

Link to comment
Share on other sites

Οτι είναι πιο άσπρη σε γενικό φόντο είναι αλήθεια.έχει επιλογή για αθόρυβο.εγώ γενικά από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις είμαι χαρούμενος με αυτή την αναβάθμιση σε όλα τα σημεία...το κινητό φαίνεται ότι γίνεται πιο γρήγορο σε απόκριση και αμεσότητα σε όλα!στο θέμα μπαταρία όπως εχω ξαναπεί δεν μπορώ να πω ακόμα γιατί συνεχώς το σκαλίζω και το στήνω στην πρώτη του φόρτιση.οπότε για μπαταρία στις επόμενες μέρες για σίγουρα!τώρα εχω πχ 27% ακόμα σε αυτόματη φωτεινότητα και οθόνη 5 ώρες ακριβώς!με kit kat είχα δει μέσο όρο 6.30 ώρες οθόνη σε 18 ώρες μπαταρία....ίδωμεν λοιπόν από αύριο πού δεν θα στήνεται το τηλέφωνο και δεν θα κάνει τόσες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές!αν θέλεις την γνώμη μου....κανε αναβάθμιση και δεν θα το μετανιώσεις!έχει πολύ όμορφα γραφικά σε σχέση με kit kat.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ για της απαντησης με προβληματισατε έλεγα ότι δεν θα την βάλω τώρα όμως με έχετε πείσει λέτε ότι γίνεται πιο γρήγορο μα πόσο πια πιο γρήγορο???
Link to comment
Share on other sites

Θα το διαπιστώσεις όταν την περάσεις πόσο πιο γρήγορο γίνεται γενικά....και στα γραφικά γίνεται ακόμα πιο όμορφο από κάθε άλλη φορά!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό....το ψάχνω να σε βοηθήσω αλλά δεν το βρίσκω!

 

Σε ευαριστώ, Δεν πειράζει μάλλον το βγάλανε... αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί... Ίσως δεν υπάρχει στην δική μου την Πολωνική...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

από εφαρμογές της sasmung ποιες έχετε κάνει disable

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από Ρουμανία την πήρε την lolli :yahoo::yahoo:

Μέχρι στιγμής μόνο θετικά. Ειδικά στο άνοιγμα των επαφών για τηλέφωνο, πλέον πάει ΣΦΑΙΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!:up::up:

Note 4 Baby.........
Link to comment
Share on other sites

από εφαρμογές της sasmung ποιες έχετε κάνει disable

Briefing, flip board, s voice,talkback,hancom office viewer, smart remote

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω κοιταξει και δεν ειναι κλικαρισμενο. Το μηνυμα που βγαζει ειναι:

 

Το Συλλογή ζητά άδεια να:

Λευκώματα Ιστού Picasa

Εάν συνεχίσετε, επιτρέπετε σε αυτήν την εφαρμογή και στην Google να χρησιμοποιούν τα στοιχεία σας σύμφωνα με τους αντίστοιχους Όρους Παροχής Υπηρεσιών και την Πολιτική Απορρήτου.

 

Απλα δεν θελω τον συγχρονισμο.

 

Κατι ακομα αν δεν γινομαι κουραστικος, εχω περασει την Πολωνικη lolipop, πιστευετε οτι θα πρεπει να περασω την Ουγγρικη που ειχε και να κανω ΟΤΑ την αναβαθμιση σε lolipop της χωρας προελευσης του κινητου ή ειναι το ιδιο.

Ευχαριστω.

Φίλε μου καλησπέρα, θα πάς στους λογαριαμούς θα μπείς στο λαγαριαμό της google θα πατήσεις πάνω στον λογαριασμό σου και θα σου ανοίξει μια καρτέλα με τι θες να συγχρονίσεις, ξετικάρεις αυτό που λέει Συγχρονισμός Λευκώματα Ιστού Picassa, και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Briefing, flip board, s voice,talkback,hancom office viewer, smart remote

 

κατά αλφαβητική σειρά:

 

drive, dropbox, evernote, flipboard, gmail (έχω το mail), google play books, google play games, google play movies & tv, google play music, google play newsstand, google search, google text to speach engine, google+, hangouts, instagram, pages manager, pen.up, s health , svoice, smart remove, talkback.

 

μήπως κάνω λάθος που έχω κάνει τόσα disable?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί πέρασα και γω το lolipop. Αλλά (επειδή κάπου πιο πριν διάβασα για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ούτε τώρα έχω κάνει.

1) Πειράζει; ή καλό είναι να κάνω;;

2) Αν κάνω τώρα επαναφορά θα μου το ξαναγυρίσει σε KK? ή στο lolipop?

3) και κάτι που ξαναρώτησα και πήρα απο κάποιο άτομο απάντηση, αλλά θέλω να ρωτήσω να πάρω 2-3 γνώμες παραπάνω. απο την ώρα που έβαλα το λολιποπ, εκεί που ήμουν στο AnTuTu στην 1η θέση με 50.000 με 51.000, ξαφνικά έπεσα στα 43.000-44.000 . Η απάντηση που πήρα ήταν αυτή:

Πριν κάποιες σελίδες το παρατήρησαν και άλλα παιδιά.

Πρώτον. Μην κοιτάτε νούμερα.

Δεύτερον άσε το κινητό να κρυώσει και ξανά κάνε. Και άλλοι έβγαλα πολύ περισσότερο. Εγώ θεωρώ λίγο άκυρο να κοιτάω τα νούμερα από την συνολική εμπειρία με την lollipop που είναι πιο γρήγορη από ΚΚ και ας μου έβγαζε 10000 στο antutu

έχει κανείς να πει τίποτα και γι'αυτό το θέμα;

4) Και τελευταία ερώτηση: Με το κιτκατ, μου έδειχνε ότι είναι στο δίκτυο της vodafone. τώρα δε μου το δείχνει. Εννοείται ότι λειτουργεί κανονικά. Αυτό θα εμφανιστεί στην πορεία ή έτσι είναι το λολιποπ;

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί πέρασα και γω το lolipop. Αλλά (επειδή κάπου πιο πριν διάβασα για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ούτε τώρα έχω κάνει.

1) Πειράζει; ή καλό είναι να κάνω;;

2) Αν κάνω τώρα επαναφορά θα μου το ξαναγυρίσει σε KK? ή στο lolipop?

3) και κάτι που ξαναρώτησα και πήρα απο κάποιο άτομο απάντηση, αλλά θέλω να ρωτήσω να πάρω 2-3 γνώμες παραπάνω. απο την ώρα που έβαλα το λολιποπ, εκεί που ήμουν στο AnTuTu στην 1η θέση με 50.000 με 51.000, ξαφνικά έπεσα στα 43.000-44.000 . Η απάντηση που πήρα ήταν αυτή:

 

έχει κανείς να πει τίποτα και γι'αυτό το θέμα;

4) Και τελευταία ερώτηση: Με το κιτκατ, μου έδειχνε ότι είναι στο δίκτυο της vodafone. τώρα δε μου το δείχνει. Εννοείται ότι λειτουργεί κανονικά. Αυτό θα εμφανιστεί στην πορεία ή έτσι είναι το λολιποπ;

1)Εγω προσωπικα εκανα, αλλα φιλος μου που δεν εκανε δεν εχει θεμα μια χαρα εκατσε η 5.0.1

2)Οχι δεν γυρνας σε Kit kat απλα διαγραφει ολα τα δεδομενα και το κινητο ειναι οπως οταν το πηρες.

3)Μου εγινε και εμενα αυτο με το antutu παρολο που το κινητο παει μπαλα καποιο bug παιζει να ειναι... edit: μολις εκανα τωρα και μου εβγαλε 51000

4)Χμμ για αυτο δεν ξερω τι παιζει ανγοησε το, να φανταστεις εμενα μου δειχνει για δικτυο CU και οχι Vodafone, βεβαια vodafone cu εχω αλλα και ο φιλος μου που εχει και αυτος και εχουμε το ιδιο κινητο του λεει Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 53000..αλλά γενικότερα καλύτερο το γλειφυτζουρι.. Είναι πιο γρήγορο, όπως και να έχει..

Ναι ειναι αρκετα πιο σβελτο μεχρι στιγμης, να δουμε στη πορεια, απο μπαταρια νομιζω ειναι τα ιδια αν οχι καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

1)Εγω προσωπικα εκανα, αλλα φιλος μου που δεν εκανε δεν εχει θεμα μια χαρα εκατσε η 5.0.1

2)Οχι δεν γυρνας σε Kit kat απλα διαγραφει ολα τα δεδομενα και το κινητο ειναι οπως οταν το πηρες.

3)Μου εγινε και εμενα αυτο με το antutu παρολο που το κινητο παει μπαλα καποιο bug παιζει να ειναι... edit: μολις εκανα τωρα και μου εβγαλε 51000

4)Χμμ για αυτο δεν ξερω τι παιζει ανγοησε το, να φανταστεις εμενα μου δειχνει για δικτυο CU και οχι Vodafone, βεβαια vodafone cu εχω αλλα και ο φιλος μου που εχει και αυτος και εχουμε το ιδιο κινητο του λεει Vodafone.

Και εγώ κάρτα cu έχω μέσα, αλλά πριν έγραφε vodafone. Τώρα δε γραφει τπτ αλλά δεν έχει κανένα προβλημα όπως είπα. Επίσης παρόλο που το antutu γραφει λίγο, το κινητό πάει σφαίρα. τώρα για το "απλα διαγραφει ολα τα δεδομενα και το κινητο ειναι οπως οταν το πηρες" αυτό λέω. όταν το πήρα είχε το kitkat. δεν γυρνάει πάλι εκεί ε; με λίγα λόγια, έκανα αυτό το update του λογισμικου

τώρα δε γυρνάει πίσω. έτσι;

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάρτα cu έχω μέσα, αλλά πριν έγραφε vodafone. Τώρα δε γραφει τπτ αλλά δεν έχει κανένα προβλημα όπως είπα. Επίσης παρόλο που το antutu γραφει λίγο, το κινητό πάει σφαίρα. τώρα για το "απλα διαγραφει ολα τα δεδομενα και το κινητο ειναι οπως οταν το πηρες" αυτό λέω. όταν το πήρα είχε το kitkat. δεν γυρνάει πάλι εκεί ε; με λίγα λόγια, έκανα αυτό το update του λογισμικου

τώρα δε γυρνάει πίσω. έτσι;

Απο τη στιγμη που εχεις κανει την αναβαθμιση δηλαδη εχει φλασαριστει η lollipop με μια απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν γινεται να γυρισεις στη κιτ κατ. Για να γυρισεις στη κιτ κατ θα πρεπει εσυ να την ξανα φλασαρεις μεσω odin. Οποτε κανε αφοβα ;)

Link to comment
Share on other sites

κατά αλφαβητική σειρά:

 

drive, dropbox, evernote, flipboard, gmail (έχω το mail), google play books, google play games, google play movies & tv, google play music, google play newsstand, google search, google text to speach engine, google+, hangouts, instagram, pages manager, pen.up, s health , svoice, smart remove, talkback.

 

μήπως κάνω λάθος που έχω κάνει τόσα disable?

 

Και εγω αυτα τα google και books movies κτλ τα εχω απενεργοποιησει εκτος απο gmail αλλα ρωτησες για τα samsung apps γιαυτο εγραψα μονο αυτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 53000..αλλά γενικότερα καλύτερο το γλειφυτζουρι.. Είναι πιο γρήγορο, όπως και να έχει..

Τώρα μου έβγαλε αυτό το σκορ [ATTACH]58667[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί συζητάτε για την Lolipop. Η αναβάθμιση είναι μια χαρά και χωρίς bugs-προβληματα .Εγώ στην θέση σας θα την έβαζα χθες !
Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί συζητάτε για την Lolipop. Η αναβάθμιση είναι μια χαρά και χωρίς bugs-προβληματα .Εγώ στην θέση σας θα την έβαζα χθες !

Συμφωνω μεχρι στιγμης δειχνει η υλοποιηση της samsung να ειναι πολυ καλη γρηγορη και χωρις κολληματα... πιστευω να μεινει ετσι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...