Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πώς μπορώ να αλλάξω το μέγεθος εικονιδίων μου στην οθόνη του note4 διότι είμαι πολύ μεγάλα ?

 

 

Τhanks

Έχεις βάλει άλλο launcher?με τον tw νομίζω δεν γίνεται.εγώ έχω Nova prime και τα μικραίνω η μεγαλώνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μετα απο 5 χρονια κατοχης ενος σαμσουνγκ wave 8500 ηρθε η ωρα για την αγορα του Note 4...διαβασα και τα 2 θεματα σχετικα με την υπαρξη 2 επεξεργαστων...Ειδα οτι επισημαινονται καποιες μικρες διαφορες..θα μπορουσε καποιος εν ταχει να πει ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στα 2 μοντελα?Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μετα απο 5 χρονια κατοχης ενος σαμσουνγκ wave 8500 ηρθε η ωρα για την αγορα του Note 4...διαβασα και τα 2 θεματα σχετικα με την υπαρξη 2 επεξεργαστων...Ειδα οτι επισημαινονται καποιες μικρες διαφορες..θα μπορουσε καποιος εν ταχει να πει ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στα 2 μοντελα?Ευχαριστω εκ των προτερων..

Αν υπήρχε ουσιαστική διαφορά θα παίρναμε όλοι ένα. Δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μετα απο 5 χρονια κατοχης ενος σαμσουνγκ wave 8500 ηρθε η ωρα για την αγορα του Note 4...διαβασα και τα 2 θεματα σχετικα με την υπαρξη 2 επεξεργαστων...Ειδα οτι επισημαινονται καποιες μικρες διαφορες..θα μπορουσε καποιος εν ταχει να πει ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στα 2 μοντελα?Ευχαριστω εκ των προτερων..
Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πώς μπορώ να αλλάξω το μέγεθος εικονιδίων μου στην οθόνη του note4 διότι είμαι πολύ μεγάλα ?

 

 

Τhanks

 

Στον tw δεν γίνεται. (δεν ξέρω αν είσαι root τι παίζει)

Με nova launcher γίνεται, και αν σ' αρέσει ο tw μπορείς να το κάνεις ίδιο μιας και παίζουν όλα(πλην κανα δυο) τα widgets, γενικά μόνο να κερδίσεις έχεις από nova.

Link to comment
Share on other sites

Στον tw δεν γίνεται. (δεν ξέρω αν είσαι root τι παίζει)

Με nova launcher γίνεται, και αν σ' αρέσει ο tw μπορείς να το κάνεις ίδιο μιας και παίζουν όλα(πλην κανα δυο) τα widgets, γενικά μόνο να κερδίσεις έχεις από nova.

 

Πώς μπορούμε να βάλουμε nova; είναι εύκολο για κάποιον που δεν έχει καθόλου ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βάλουμε nova; είναι εύκολο για κάποιον που δεν έχει καθόλου ιδέα;

 

Ναι εύκολο είναι, στο playstore μπαίνεις και τον κατεβάζεις όπως κάθε εφαρμογή. Μετά αρχίζεις και παίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις του για να τον παραμετροποιήσεις όπως θες. Έχει και έκδοση επι πληρωμή για επιπλέον features, όπως τα gestures.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βάλουμε nova; είναι εύκολο για κάποιον που δεν έχει καθόλου ιδέα;

 

Εφαρμογή απο το play store είναι.Έχει δωρεάν έκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

και επι πληρωμή με κάποιες λειτουργίες παραπάνω.

 

Εδώ είναι και ένα βίντεο

πως λειτουργεί και πως μπορείς να το στήσεις όπως θες.Γενικότερα είναι ένας από τους καλύτερους launchers
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βάλουμε nova; είναι εύκολο για κάποιον που δεν έχει καθόλου ιδέα;

 

Υπάρχει η εφαρμογή στο play store… Αν κάνεις μια αναζήτηση θα την βρεις.. Απλά υπάρχει και η prime έκδοση που αν θες αγοράζεις και έχει περισσότερες επιλογές. Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τον nova launcher υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο forum…

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.whattechsays.com/how-to/install-and-move-android-apps-to-sd-card/?s11

Σήμερα το βρήκα, δεν το δοκίμασα.Take a look

Για μεταφορά εφαρμογών σε sd χωρίς root.

Edited by chris_pro
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

http://www.whattechsays.com/how-to/install-and-move-android-apps-to-sd-card/?s11

Σήμερα το βρήκα, δεν το δοκίμασα.Take a look

Για μεταφορά εφαρμογών σε sd χωρίς root.

 

Για ποιο λογο να κανεις μεταφορα εφαρμογων στην sd?Πεσμου ενα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αναβαθμίσει 2η φορά τη πολωνική lollipop εδώ και 5 ημέρες, σήμερα όπως πάτησα να ανοίξει η γκάλερι του κινητού, κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση. Η 2η φορά, καλά το πάει η σάμσουνγκ. Αρχίζω και νευριάζω διότι είναι note 4 κι όχι galaxy core.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αναβαθμίσει 2η φορά τη πολωνική lollipop εδώ και 5 ημέρες, σήμερα όπως πάτησα να ανοίξει η γκάλερι του κινητού, κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση. Η 2η φορά, καλά το πάει η σάμσουνγκ. Αρχίζω και νευριάζω διότι είναι note 4 κι όχι galaxy core.

Δηλαδή αναβάθμισες μέσω ota η την έβαλες εσύ??επαναφορά έκανες πριν την βάλεις και μετά?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αναβάθμισες μέσω ota η την έβαλες εσύ??επαναφορά έκανες πριν την βάλεις και μετά?

 

OTA μου ήρθε και την πέρασα. Είναι ουγγρικό το δικό μου αλλά δεν άντεξα κι όταν βγήκε η πολωνική πέρασα μέσω odin την 5άρα. Από τοτε έγινε πολωνικό κανονικά. Έκανα επαναφορά και πριν και μετά την 1η φορά. Τώρα δεν χρειαζόταν διότι είναι minor update. Αυτό έλειπε κάθε τρεις και λίγο να κάνουμε επαναφορά μπας και λειτουργήσει σωστά το κινητό.Στο κινητό έχω κοντά στις 200 φώτο, καμιά 15 τραγούδια και έχω κατεβάσει 15 εφαρμογές. Ήθελα να καταλήξω στο εξής, δεν γίνεται κάθε φορά να λέμε φταίει αυτή η εφαρμογή φταίει η άλλη και τις σβήνουμε μπας και λειτουργήσει σωστά ή κάνε άλλη μία φορά επαναφορά μπας και στρώσει. Συγγνώμη παιδιά αλλά νομίζω ότι η σάμσουνγκ ασχολήθηκε υπερβολικά φέτος με το s6 που για να μας δώσει το νέο TW πρέπει να κάνουμε τάμα λες και τα 850 που δώσαμε εμείς είναι διαφορετικά από αυτά που θα δώσουν οι καινούριοι κάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με την ρομ.

Μήπως είναι καμία εφαρμογή που το κάνει? Μπορεί να λέω και παπάτζες βεβαια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με την ρομ.

Μήπως είναι καμία εφαρμογή που το κάνει? Μπορεί να λέω και παπάτζες βεβαια

 

Έχω fb, instagram, twitter, uc browser, zedge, candy crush saga, nova launcher, quick pic, youtube, viber, messenger, imdb, shazam και ότι άλλο έχει το κινητό προεγκατεστημένο. Ξαναέκανα επαναφορά μπας και δεν έκατσε καλά, τι να πω.:O

Link to comment
Share on other sites

Έχω fb, instagram, twitter, uc browser, zedge, candy crush saga, nova launcher, quick pic, youtube, viber, messenger, imdb, shazam και ότι άλλο έχει το κινητό προεγκατεστημένο. Ξαναέκανα επαναφορά μπας και δεν έκατσε καλά, τι να πω.:O

Για δες και πες μας. Ίσως να φταίει και κάποια άλλη εφαρμογή. Δεν ξέρω λέω εγώ τώρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για δες και πες μας. Ίσως να φταίει και κάποια άλλη εφαρμογή. Δεν ξέρω λέω εγώ τώρα.

 

Παιδιά δεν φταίνε όλες οι εφαρμογές. Εχει προβλήματα το λειτουργικό, δεν εχει σωστή υποστήριξη πια όπως πιο παλιά. Είχα πριν καιρό διαβάσει κάπου ότι με τις μειωμένες πωλήσεις η εταιρία έκανε μειώσεις προσωπικού. Είναι λογικό να μη μπορεί να υποστηρίξει τόσες συσκευές που βγάζει. Εμείς όμως τι φταίμε που δώσαμε τόσα λεφτά για την υποτιθέμενη ναυαρχίδα ,,,, που όσο περνά ο καιρός γίνεται πολυ προβληματική συσκευή. Όλο κολλήματα είναι και η μνήμη φορτωμένη όσο ποτε :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν φταίνε όλες οι εφαρμογές. Εχει προβλήματα το λειτουργικό, δεν εχει σωστή υποστήριξη πια όπως πιο παλιά. Είχα πριν καιρό διαβάσει κάπου ότι με τις μειωμένες πωλήσεις η εταιρία έκανε μειώσεις προσωπικού. Είναι λογικό να μη μπορεί να υποστηρίξει τόσες συσκευές που βγάζει. Εμείς όμως τι φταίμε που δώσαμε τόσα λεφτά για την υποτιθέμενη ναυαρχίδα ,,,, που όσο περνά ο καιρός γίνεται πολυ προβληματική συσκευή. Όλο κολλήματα είναι και η μνήμη φορτωμένη όσο ποτε :(

 

Ακριβώς αυτό. Βρέθηκε κάποιος που με καταλαβαίνει. Πολύ απλά λέω ότι είναι κάποιο σφάλμα στο λογισμικό, παρότι έδωσε 2η διορθωτική χρειάζεται κι άλλη. Ο στοκ browser δεν είχε λαγκ στο schrolling και τώρα έχει, επίσης αυτό με τις συνεχείς ανανεώσεις των tabs είναι το λιγότερο αστείο. Ας κάτσει να δουλέψει το λογισμικό της πρώτα και να σταματήσει να βγάζει πόσα galaxy. Επίσης αυτό το memory leak το καταλαβαίνω γτ όταν πάω να ξαναμπώ σε κάποια εφαρμογή, πάντα πατάω το κεντρικό κουμπί για να μην κλείνουν οι εφαρμογές, και πολλές φορές ξαναφορτώνουν χωρίς να έχω ανοίξει άλλη εφαρμογή. Σοβαρά τώρα; Ας κάτσουν να το φτιάξουν μαζί με την google, εμείς πληρώσαμε δεν φτάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά γιατί δεν έχω κανένα από αυτά τα προβλήματα? Και δεν βλέπω κανένα κόλλημα και έρχομαι και από το απροβληματιστο m8.

Δεν ξέρω ίσως να υπάρχουν τα προβλήματα αυτά και να μην τα έχω δει αλλά με τόση χρήση που κάνω στο τηλέφωνο θα τα είχα προσέξει. Ανοίγω 10 εφαρμογές και δεν ξαναφορτωνουν αν είναι στο background. Μάλλον έχω άλλο τηλέφωνο

Επίσης δεν είμαι κολλημένος με την Samsung και δεν υποστηρίζω τίποτα.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά γιατί δεν έχω κανένα από αυτά τα προβλήματα? Και δεν βλέπω κανένα κόλλημα και έρχομαι και από το απροβληματιστο m8.

Δεν ξέρω ίσως να υπάρχουν τα προβλήματα αυτά και να μην τα έχω δει αλλά με τόση χρήση που κάνω στο τηλέφωνο θα τα είχα προσέξει. Ανοίγω 10 εφαρμογές και δεν ξαναφορτωνουν αν είναι στο background. Μάλλον έχω άλλο τηλέφωνο

Επίσης δεν είμαι κολλημένος με την Samsung και δεν υποστηρίζω τίποτα.

Συμφωνώ ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάρω θα το δουλέψω 10 μέρες μόνο με τους βασικές εφαρμογές τρίτων για να δω τι παίζει.

Πάντως προσωπικά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημενος απο την lollipop στο Μ8.

Και δεν πιστεύω ότι είναι θέμα HTC. Είναι προβλήματα του λειτουργικού και ειδικά του ART. Τα είχα δει και με 4.4.4 όταν το είχα γυρίσει σε art για λίγες μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει πανω στην πολωνικη την ολλανδικη χωρις επαναφορα και δεν εχω κανενα προβλημα απ αυτα που αναφερονται...ισα ισα εχω δει βελτιωσεις...

Εχω μεσα περιπου 1500 φωτο (sd) 3 gb μουσικη (sd) 15 games για τα παιδια και καμια 200αρια εφαρμογες και ολα καλα ....

με το F ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...