Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου, όμως άλλες συσκευές που έχω μπαίνουν κανονικά στο wifi (SIII, GRAND 2).Λες να παίζει τίποτα με το θηρίο;
Tίποτα δεν παίζει,απλά κάποιες συσκευές samsung έχουν παραξενιές με ορισμένα modem (συνήθως φτηνιάρικα σαν κι αυτά που δίνουν οι πάροχοι).Γιά αρχή θα σου πρότεινα να παίξεις λίγο με τα κανάλια του modem,αν το έχεις σε κάποιο που πέφτουν πολλά γειτονικά σου δίκτυα γίνεται εντονότερο το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@aris_12

 

Πιστεύω να εχεις κανει κάποια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μήπως και έχει φάει κάνα κόλλημα .Αν συνεχίζει να μην συνδέεται τότε δοκίμασε όπως σου είπαν ποιο πάνω και με άλλα modem και αν το πρόβλημα επιμένει τότε πας για αρχή σε πέρασμα ξανά της ρομ /wipe data και βλεπεις πως πάει .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ συγχωσεστε με για την ερωτηση που θα θεσω αλλα δεν παρακουληθησα προηγουμενα μηνυματα....

ξερετε μηπως στο περιπου ποτε θα παρει το note 4 την lollipop για να δουμε εαν θα ξεκλειδωθει ο exynos απο τα 32 στα 64? λεμε τωρα...γιατι προσωπικα ενδιαφερομαι για 8 πυρηνο πλεον αφου ολα προς τα εκει οδευουν κ αν ειναι να παραμεινει στα 32, τοτε λεω να περιμενω για note 5.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ συγχωσεστε με για την ερωτηση που θα θεσω αλλα δεν παρακουληθησα προηγουμενα μηνυματα....

ξερετε μηπως στο περιπου ποτε θα παρει το note 4 την lollipop για να δουμε εαν θα ξεκλειδωθει ο exynos απο τα 32 στα 64? λεμε τωρα...γιατι προσωπικα ενδιαφερομαι για 8 πυρηνο πλεον αφου ολα προς τα εκει οδευουν κ αν ειναι να παραμεινει στα 32, τοτε λεω να περιμενω για note 5.

ευχαριστω

 

Ρε παιδιά σταματήστε να ρωτάτε τα ίδια πράγματα συνέχεια. Κανείς δεν ξέρει φίλε μου. Μόνο η Samsung και γι αυτό μην είσαι τόσο σίγουρος. Όταν ξεκινήσει η αναβάθμιση θα βουίξει το σύμπαν και θα το μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ συγχωσεστε με για την ερωτηση που θα θεσω αλλα δεν παρακουληθησα προηγουμενα μηνυματα....

ξερετε μηπως στο περιπου ποτε θα παρει το note 4 την lollipop για να δουμε εαν θα ξεκλειδωθει ο exynos απο τα 32 στα 64? λεμε τωρα...γιατι προσωπικα ενδιαφερομαι για 8 πυρηνο πλεον αφου ολα προς τα εκει οδευουν κ αν ειναι να παραμεινει στα 32, τοτε λεω να περιμενω για note 5.

ευχαριστω

Τι να το κάνεις το 64bit στα 3gb RAM?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα!! Το πήρα στα 572,9 ευρώ και με την αντικαταβολή βγήκε 579,9 από το ortel.gr! Το κουτί είχε 3 αυτοκόλλητα σφραγίδες, αλλά το κινητό ήταν στημμένο με το που το άνοιξα. Είναι δυνατόν; Χώρα προέλευσης από Γερμανία υποτίθετε, αλλά η γλώσσα που είχε όπως και σε ένα αυτοκόλλητο είναι σλαβική-Πολωνική ή κάτι τέτοιο. Στο μενού λες και ήταν κράμα σλαβικών-κινέζικων. Το γύρισα στα Ελληνικά, κάνοντας αναβάθμιση αρχικά που έβγαλε μήνυμα να δοκιμάσω μέσω KIES, γιατί το λογισμικό είναι πειραγμένο!!!:confused: Ωχ είπα! Του έκανα επανεκκίνηση και κατά τον έλεγχο για αναβαθμίσεις έβγαλε μήνυμα ότι έχει το τελευταίο λογισμικό. Οπότε μάλλον ΟΚ.

Το έχω αφήσει σπίτι και κατεβάζει μέσω τον λογαριασμών μου (GOOGLE-SAMSUNG ACCOUNT) όλα μου τα αρχεία κτλ.

 

Το έβαλα μια θήκη s-view της NILLKIN με μαγνητάκι στο καπάκι, αλλά το S-VIEW δεν δουλεύει! Υπάρχει καμιά ρύθμιση για να δουλέψει;;

Λίγο offtopic αλλά πιστεύω ότι χρειάζεται. Λοιπόν:

δεν έχω καλή εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα:mad:

Το καλοκαίρι πήγα να πάρω αυτοπροσώπως ένα s4 mini για την γυναίκα μου από το μαγαζί (μιας και είναι δίπλα μου). Εκανα κανά 20λεπτο να το βρώ... Οταν επιτέλους τους βρήκα (!) είδα ότι το κινητό μου ήταν...ανοικτό!!! Φυσικά αρνήθηκα να το παραλάβω και ζήτησα σφραγισμένο. Πράγματι μου φέρανε ένα σφραγισμένο σε 5 λεπτά, το πήρα, το σέταρα και την επομένη έφυγα για διακοπές.

Την επόμενη μέρα δυστυχώς αρχίσανε και τα προβλήματα: συγκεκριμένα επανεκκινήσεις του κινητού (2-3 την ημέρα) κι εγώ ήμουνα μακριά για να το επιστρέψω και να πάρω το DOA (αν το εφαρμόζουν, δεν ξέρω). Οταν επέστρεψα (είχε περάσει το 7ημερο) το πήγα στο service στο Χαϊδάρι (ευτυχώς το δεκτήκανε) αλλά μου αλλάξανε πλακέτα!!! Τυχαίο? Δεν νομίζω...

Συμπέρασμα: και δώρο το έκανα στην γυναίκα μου και γκρίνια είχα!!!ότι της πήρα χαλασμένο κινητό...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το 64bit στα 3gb RAM?[

Δλδ το S 6 με 64 bit. Sta 3gb RAM ΔΕΝ θα είναι;;;

Θα είναι 64bit. Απλά δεν θα έχει κάποιο όφελος από αυτό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά πιστεύω ότι χρειάζεται. Λοιπόν:

δεν έχω καλή εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα:mad:

Πράγματι μου φέρανε ένα σφραγισμένο σε 5 λεπτά, το πήρα, το σέταρα και την επομένη έφυγα για διακοπές.

Την επόμενη μέρα δυστυχώς αρχίσανε και τα προβλήματα: συγκεκριμένα επανεκκινήσεις του κινητού (2-3 την ημέρα) κι εγώ ήμουνα μακριά για να το επιστρέψω και να πάρω το DOA (αν το εφαρμόζουν, δεν ξέρω). Οταν επέστρεψα (είχε περάσει το 7ημερο) το πήγα στο service στο Χαϊδάρι (ευτυχώς το δεκτήκανε) αλλά μου αλλάξανε πλακέτα!!! Τυχαίο? Δεν νομίζω...

Συμπέρασμα: και δώρο το έκανα στην γυναίκα μου και γκρίνια είχα!!!ότι της πήρα χαλασμένο κινητό...

Αν ηταν οντως σφραγισμενο το κουτι και αθικτες οι αυτοκολλητες ζελατινες του κινητου τοτε δεν νομιζω οτι φταιει το οποιο καταστημα πωλησης. Επαθα το ιδιο με νοτε2 ελληνικο απο το Γερμανο, οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι. Γι αυτο υπαρχει το DOA αλλα και η 2ετης εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω γνωριζει καποιος αν παρω το N910C θα δουλευει το 4g στην Ελλαδα κανονικα ή μπορει να εχω μονο 3g???

 

Δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Οοοκ ευχαριστω πολυ. Και κατι ακομα που λογικα θα εχετε καταληξει μετα απο καποιο καιρο... Συμφωνα με τα benchmarks το μοντελο με το exynos εμφανιζει καλυτερες αποδοσεις στο τομεα του cpu αλλα στα νουμερα υστερει στο τομεα του gpu. Εχετε παρατηρησει μηπως κολληματα σε βαρια παιχνιδια? Ειναι και καπως λογικο λογω των τοσων pixel που απεικονιζει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα πια είναι η διαφορά τον δύο Note 4; και πιο δουλεύει χωρίς προβλήματα στην Ελλάδα; ευχαριστώ πολύ

Και τα δύο δουλεύουν χωρίς πρόβλημα στην Ελλάδα.

Για περισσότερα δες εδώ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση θέλω να κάνω: Λοιπόν όταν απενεργοποιώ την Ultra εξοικονόμηση ενέργειας, μου βγάζει ένα πλαίσιο με το μήνυμα ''Το S Health διακόπηκε'' και πρέπει να πατήσω ΟΚ για να συνεχίσει η διαδικασία. Είναι κάποιο πρόβλημα αυτό; Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά πιστεύω ότι χρειάζεται. Λοιπόν:

δεν έχω καλή εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα:mad:

Το καλοκαίρι πήγα να πάρω αυτοπροσώπως ένα s4 mini για την γυναίκα μου από το μαγαζί (μιας και είναι δίπλα μου). Εκανα κανά 20λεπτο να το βρώ... Οταν επιτέλους τους βρήκα (!) είδα ότι το κινητό μου ήταν...ανοικτό!!! Φυσικά αρνήθηκα να το παραλάβω και ζήτησα σφραγισμένο. Πράγματι μου φέρανε ένα σφραγισμένο σε 5 λεπτά, το πήρα, το σέταρα και την επομένη έφυγα για διακοπές.

Την επόμενη μέρα δυστυχώς αρχίσανε και τα προβλήματα: συγκεκριμένα επανεκκινήσεις του κινητού (2-3 την ημέρα) κι εγώ ήμουνα μακριά για να το επιστρέψω και να πάρω το DOA (αν το εφαρμόζουν, δεν ξέρω). Οταν επέστρεψα (είχε περάσει το 7ημερο) το πήγα στο service στο Χαϊδάρι (ευτυχώς το δεκτήκανε) αλλά μου αλλάξανε πλακέτα!!! Τυχαίο? Δεν νομίζω...

Συμπέρασμα: και δώρο το έκανα στην γυναίκα μου και γκρίνια είχα!!!ότι της πήρα χαλασμένο κινητό...

 

Μάλιστα... Απ ότι φαίνεται τελικά μακριά από το συγκεκριμένο κατάστημα, ελπίζω τουλάχιστον να το αλλάξουν στον φίλο που αντιμετωπίζει τώρα πρόβλημά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους,αυριο πουλαω το g3 μου και παω σε note 4 τι λετε καλυτερα απο την εμπειρια σας στο εν λογω κινητο ποιο αξιζει καλυτερα το exynos h snapdragon δε με νοιαζουν τα παιχνιδια αλλα θελω να εχει τα καλυτερα γραφικα και ταχυτητα εννοειται?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους,αυριο πουλαω το g3 μου και παω σε note 4 τι λετε καλυτερα απο την εμπειρια σας στο εν λογω κινητο ποιο αξιζει καλυτερα το exynos h snapdragon δε με νοιαζουν τα παιχνιδια αλλα θελω να εχει τα καλυτερα γραφικα και ταχυτητα εννοειται?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Δες εδω σιγουρα θα βρεις απαντησεις σε αυτο που ρωτας ;)

Link to comment
Share on other sites

εχοντας ψαξει αρκετα δεν μπορω να εντοπισω πως απενεργοποιω τα google services που μου τρωνε μπαταρια αρκετη.

 

ολες τις εφαρμογες τις εχω κανει uninstall της google αλλα αυτο συνεχιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

εχοντας ψαξει αρκετα δεν μπορω να εντοπισω πως απενεργοποιω τα google services που μου τρωνε μπαταρια αρκετη.

 

ολες τις εφαρμογες τις εχω κανει uninstall της google αλλα αυτο συνεχιζει!!!

 

για δοκιμασε και αυτο! αν εισαι ρουτ δουλευει πολυ καλυτερα αλλα και χωρις κανει δουλεια! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Thread στο φόρουμ για το edge υπάρχει?

Αν ναι ας βάλετε εδώ το link.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Thread στο φόρουμ για το edge υπάρχει?

Αν ναι ας βάλετε εδώ το link.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=399823

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...