Jump to content

S3 neo η LG G2 mini...


zer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες και ολους! Ηρθε η ωρα μετα απο πολλα χρονια να αλλαξω το Νοκια Ν8, την παλια "ναυαρχιδα" της Nokia. Ειμαι μεταξυ των δυο ανωτερω. Βλεπω οτι το S3 neo ΔΕΝ ειναι 4g. Ποση ΠΡΑΚΤΙΚΑ σημασια εχει αυτο? Ειμαι στο δικτυο της Voda (αν εχει σημασια)

Κατι αλλο που θα προτινατε? Πχ Moto G? Budget περιπου 180-190 ευροπουλα...

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το 4g είναι γρήγορο ΑΛΛΆ!

τραβάει πολύ μπαταρία

Δεν πιάνει σε πολλά μέρη!

Προσωπικά πότε δεν το χρησιμοποιώ! Εδώ 3g και 2g δεν έχουμε καλά καλά στα βόρεια προάστια!

Όσον αφορά το δίλημμα σου καλύτερα κατ εμε το LG αλλά ακόμα καλύτερα το moto g 2014

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ...Και το Moto G δεν ειναι 4G... Bλεπω οτι μαλλον δεν "αξιζει" να δινουμε πολυ βαρυτητα σ' αυτο...Το MotoG το προτιμαμε δηλ απο το S3 neo?
Link to comment
Share on other sites

Xμμμ...Και το Moto G δεν ειναι 4G... Bλεπω οτι μαλλον δεν "αξιζει" να δινουμε πολυ βαρυτητα σ' αυτο...Το MotoG το προτιμαμε δηλ απο το S3 neo?

 

Το S3 Neo έχει καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά μάλλον δεν θα πάρει Android Lollipop όπως θα πάρει το Moto και έχει και πολύ βαρύ λογισμικό που γονατίζει την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το s3 neo ειναι καλο..αλλα αναβαθμησεις,root και custom rom...ξεχνα τα...το εχω και ειναι καλο σε γενικες γραμμες...για πρωτη φορα με αντροιντ θα σε καλυψει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το s3 neo ειναι καλο..αλλα αναβαθμησεις,root και custom rom...ξεχνα τα...το εχω και ειναι καλο σε γενικες γραμμες...για πρωτη φορα με αντροιντ θα σε καλυψει

 

Eγω απο root και custom rom δεν ξερω:)Δεν νομιζω οτι θα θελησω-μπορεσω να βαλω ποτε. Καταλαβαινω ομως οτι το να μην αναμενεται αναβαθμιση σε android L ειναι κακο και καταχωρειται στα μειον...

Για το Moto G me τρομαζει λιγο και το sar. Kati διαβασα για 1,5 δηλ οριακα. Επειδη μιλαω χωρις bluetooth το θεωρω προβλημα. Εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το lg g2 mini. Είναι πολύ τίμιο κινητό για την τιμή του, γρήγορο, αρκετά καλή κάμερα και σε γενικές γραμμές είναι vfm το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το lg g2 mini. Είναι πολύ τίμιο κινητό για την τιμή του, γρήγορο, αρκετά καλή κάμερα και σε γενικές γραμμές είναι vfm το κινητό.

 

Ευχαριστω! vfm σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! vfm σημαινει?

Value for money, δηλαδή τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Στα 160€ δεν μπορείς να βρεις πιο πλήρες κινητό πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Value for money, δηλαδή τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Στα 160€ δεν μπορείς να βρεις πιο πλήρες κινητό πιστεύω

 

Ή το LG l90 που είναι στην ουσία το mini χωρίς τα onscreen buttons που είναι ακόμα φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το lg g2 mini. Είναι πολύ τίμιο κινητό για την τιμή του, γρήγορο, αρκετά καλή κάμερα και σε γενικές γραμμές είναι vfm το κινητό.

 

Στην κάμερα μην είσαι απόλυτος, τα αντίστοιχα της Sony (xperia) σε αυτή την τιμή είναι λίγο καλύτερα νομίζω.:O

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά έχουν μόλις 20€ διαφορά και το I9301 έχει απείρως καλύτερη οθόνη (σε τεχνολογία και ανάλυση), διπλάσια εσωτερική μνήμη (όλες οι εφαρμογές εγκαθίστανται εκεί), 50% περισσότερη RAM, απείρως καλύτερη κάμερα σε πραγματικές συνθήκες.

 

Αν πιστεύεις ότι αξίζει να δώσεις 20€ λιγότερα για να έχεις το LTE του G2 mini, κάντο.

 

Υ.Σ.: Είμαι κάτοχος τού LG D605 και πιστοποιώ ότι το λειτουργικό της LG είναι θεόβαρο (όπως και της Samsung), η κάμερα του είναι επιεικώς απαράδεκτη αν δεν έχει ντάλα ήλιο, και η IPS οθόνη είναι τραγική μπροστά στις SAMOLED (έρχομαι από S8500).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το 0.5 γιγα παραπάνω σε ραμ δε λέει κάτι όταν είναι βαρύ το λογισμικό και δεν την διαχειριζεται καλά. Επίσης η οθόνη είναι καλύτερη όντως στο s3 neo, αλλά αυτό σε συνδυασμό με την κατά πολύ μικρότερη μπαταρία, καθιστά το Samsung πιο ενεργοβορο απ ότι το lg g2 mini, του οποίου lg τη μπαταρία θα ξεχνάς πότε την φόρτισες
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο το lg έχει μόνο καλύτερη μπαταρία. Σε όλα τα άλλα είναι καλύτερο το s3.Το αγόρασα την Τετάρτη και έβαλα τις ίδιες εφαρμογές όπως στο Ζ2.Τρέχει ωραία μέχρι στιγμής χωρίς κολλήματα. Η μπαταρία του δεν είναι σαν του lg αλλά εφόσον μου βγάζει την μέρα όλα καλά τότε. Το συγκρινα με το s5 mini εφόσον υπάρχει στην οικογένεια και ειδα οτι το s3 ρολλαρει καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...