Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω μιλας για αυτο ακριβως

 

 

Screenshot_2016_07_03_23_06_57.pngscreen shot on pc

 

Screenshot_2016_07_03_23_05_53.pngscreenshot tool

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία μετά από 1,5 χρόνο.

Θα δω διαφορά ή τσάμπα θα την αγοράσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ορισμένοι δεν ξέρω πως πετυχαίνετε sot 4 ωρες και πάνω....εγώ από τότε που ήταν καινούργιο το κινητό πάνω από 3 ώρες με τεράστια δυσκολία...ούτε όταν είχα κάνει clean install στη λολιποπ είχα δει διαφορά...για να μαι ειλικρινής η μπαταρία ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από τα iphone και συγκρίνω πλέον με το iphone 6 plus του κουμπάρου μου και είναι η μέρα με τη νύχτα ιδίως σε συνθήκες αναμονής...εγώ με το που ανοίγω το κινητό πάει σε μισή ώρα στο 98% και σε αυτον δεν ξεκολλάει από το 100%.....:wacko:

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μεσα σε 4 ωρες και 50 λεπτα η μπαταρια επεσε απ το 100% στο 20%. Με 2 ωρες και 10 λεπτα ανοιχτη οθονη και 4G συνεχεια. Απαραδεκτο αρνητικο ρεκορ νομιζω

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 4 ωρες και 50 λεπτα η μπαταρια επεσε απ το 100% στο 20%. Με 2 ωρες και 10 λεπτα ανοιχτη οθονη και 4G συνεχεια. Απαραδεκτο αρνητικο ρεκορ νομιζω

 

Δεν του κάνεις μια επανεκκίνηση; Κάποια εφαρμογή θα σου χει κολλήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το N910F και ειχα περασμενη μια rom απο vodafone. Την εσβησα και περασα την europe official (N910FXXS1DPH1_N910FEUR1DPE1_N910FXXU1DPB1) απο το sammobile. Στην αρχη η μπαταρια εκανε τα δικα της, επανεκκινησεις και εσβηνε στο 20% αλλα οταν εκανα επαναφορα και wipe data εφτιαξε! Παμε τωρα στην ερωτηση, αν περασω καποια αλλη official πχ. german θα δω καποια βελτιωση στην μπαταρια? Καπου ειχα διαβασει οτι καποιες αλλες official εχουν καλυτερη διαχειρηση αλλα δεν ξερω τι παιζει με το σημα ομως!

Ευχαριστω

Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

Δεν του κάνεις μια επανεκκίνηση; Κάποια εφαρμογή θα σου χει κολλήσει.

 

 

Γιαννη μου το εχω κανει επανεκκινηση αλλα δεν εισα καποια διαφορα. Τι μου προτινεις? Ψαχνω και στις διεργασιες μηπως υπαρχει κατι περιεργο αλλα δε διακρινω κατι. Ειναι πολυ ενοχλητικο οτι πρεπει να το φορτιζω καθε 5 ωρες!!! Αν βεβαια εχω κλειστη την οθονη και δεν το λειτουργω δε πεφει ποσοστιαια πολυ. Καθολου λειτουργικο.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το N910F και ειχα περασμενη μια rom απο vodafone. Την εσβησα και περασα την europe official (N910FXXS1DPH1_N910FEUR1DPE1_N910FXXU1DPB1) απο το sammobile. Στην αρχη η μπαταρια εκανε τα δικα της, επανεκκινησεις και εσβηνε στο 20% αλλα οταν εκανα επαναφορα και wipe data εφτιαξε! Παμε τωρα στην ερωτηση, αν περασω καποια αλλη official πχ. german θα δω καποια βελτιωση στην μπαταρια? Καπου ειχα διαβασει οτι καποιες αλλες official εχουν καλυτερη διαχειρηση αλλα δεν ξερω τι παιζει με το σημα ομως!

Ευχαριστω

Εφόσον βάλεις ευρωπαϊκή ρομ δε θα έχεις θέμα με το σήμα. Για τη μπαταρία είναι σχετικό, αν έχει βγει κάποια νεότερη από τη δική σου και έχει γίνει κάποια βελτίωση θα πρέπει να το τσεκάρεις εσύ γιατί πολλές φορές όταν περνάμε μια νέα ρομ, εξ αιτίας του ότι καθαρίζει το λειτουργικό (εννοείτε με hard reset μετά την εγκατάσταση) λειτουργεί για ένα διάστημα καλύτερα η συσκευή και μας δίνει την εντύπωση για βελτιώσεις σε κάποια σημεία. Πρέπει να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να έχουμε μια καθαρή εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το N910F και ειχα περασμενη μια rom απο vodafone. Την εσβησα και περασα την europe official (N910FXXS1DPH1_N910FEUR1DPE1_N910FXXU1DPB1) απο το sammobile. Στην αρχη η μπαταρια εκανε τα δικα της, επανεκκινησεις και εσβηνε στο 20% αλλα οταν εκανα επαναφορα και wipe data εφτιαξε! Παμε τωρα στην ερωτηση, αν περασω καποια αλλη official πχ. german θα δω καποια βελτιωση στην μπαταρια? Καπου ειχα διαβασει οτι καποιες αλλες official εχουν καλυτερη διαχειρηση αλλα δεν ξερω τι παιζει με το σημα ομως!

Ευχαριστω

Τι ακριβώς έκανες γιατί κ εγώ έχω θέμα με τις μπαταρίες μου(εχω 2 κ η μια είναι ολοκαίνουργια). Σβήνουν ενώ δείχνει οτι έχουν ακόμα.

 

Δοκίμασα εφαρμογές για battery calibration, το άφησα να ξεφορτισει κ να φορτίσει τελείως αλλά τίποτα....

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ παιδιά.

Έχω 2 μπαταρίες, η μια καινούργια και σήμερα μου έσβησε και με τη καινούργια στο 20 τοις εκατό. Τα ίδια κάνει και με τη παλιά σε πιο έντονο βαθμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα από Skroutz

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ παιδιά.

Έχω 2 μπαταρίες, η μια καινούργια και σήμερα μου έσβησε και με τη καινούργια στο 20 τοις εκατό. Τα ίδια κάνει και με τη παλιά σε πιο έντονο βαθμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την αναβάθμιση της 6 και μετά μου κάνει και εμένα κάτι τέτοια με την παλιά μπαταρία (19 μηνών) και συγκεκριμένα προς το τέλος από 30 % και κάτω. Μέχρι το 50%+ έχω κατανάλωση μέσα στα πλαίσια. Από εκεί και μετά έχω προσέξει ότι αν τρέξω κάποια εφαρμογή ακόμη και αν τρέχει σε κατάσταση αναμονής τότε αρχίζει και πέφτει δραματικά. Δεν θυμάμαι αν το κάνει πάντα, αλλά τις περισσότερες φορές το κάνει. Συγκεκριμένα χθες πάω για τρέξιμο στο βουνό με 49% μπαταρία. Ανοίγω να τρέχουν σε αναμονή το sports tracker & SHEALTH με bluetooth για καρδιακούς παλμούς και GPS. Μέσα σε 1+ ώρα έμεινα από μπαταρία. Ειδικά από ένα σημείο και μετά μου έτρωγε πάνω από 2% το λεπτό!!!

 

Προχθές που μου το έκανε πάλι. Το βάζω στον φορτιστή στα 17% και συνέχιζε να πέφτει!!!:wacko: Το παρακολουθούσα και ενώ έδειχνε ότι φόρτιζε έπεφτε! Μου έβγαλε ειδοποίηση στα 15%:wacko: (ενώ φόρτιζε λέω ξανά!!!) και αφού έπεσε σε λιγότερο από 10 λεπτά στο 10% σταθεροποιήθηκε και άρχισε επιτέλους να φορτίζει!!!!!:wacko: Αυτά δεν γίνονται!!

 

Χθες έβαλα 2η γνήσια αχρησιμοποίητη σχεδόν μπαταρία που έχω για να δω τι κάνει. Μέχρι το 50% που το πήγα με εφαρμογές ανοιχτές δεν παρατήρησα κάτι προς το παρόν.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας την παραπάνω δημοσίευση μία μέρα μετά, με καινούρια ουσιαστικά μπαταρία και αντίστοιχη χρήση, να πω ότι δεν είχα κανένα θέμα. Άρα το βγαίνει κατά 99% το προφανές συμπέρασμα ότι ήταν θέμα μπαταρίας.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link από εκεί που την αγόρασες;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μπαταρία ....σκρουτζ και δεν φόρτιζε καν στο 100%.

Σταμάταγε άλλες φορές στο 88%, άλλες στο 92%.

Πήρα μπαταρία από μεγάλο επώνυμο μαγαζί και τέλος τα προβλήματα.

Αν πετάξεις μπανάνες σε πολλές μπαταρίες τις πιάνουν στον αέρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έστρωσαν κ οι 2...κ η παλιά κ η καινούργια, πάνε μέχρι 0% και μέχρι 100% κανονικά... Μάλλον έφταιγε που φλασαρα συνέχεια kernels... Άφησα τον ίδιο kernel, έσβησα κ το batterystats καλού κακού, πλήρης αποφόρτιση κ φόρτιση μια φορα την καθε μια κ είναι κομπλέ...

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link από εκεί που την αγόρασες;

 

Δεν θυμάμαι από πιο μαγαζί. Στο skroutz την είχα βρει. Συνολικά έχω 3 γνήσιες. Η μία είναι με το κιτ φόρτισης.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα μπαταρία ....σκρουτζ και δεν φόρτιζε καν στο 100%.

Σταμάταγε άλλες φορές στο 88%, άλλες στο 92%.

Πήρα μπαταρία από μεγάλο επώνυμο μαγαζί και τέλος τα προβλήματα.

Αν πετάξεις μπανάνες σε πολλές μπαταρίες τις πιάνουν στον αέρα :rolleyes:

 

Κυκλοφορεί πολύ μαϊμού, είναι η αλήθεια.

Αν κάποιος σκέφτεται για ιμιτασιόν, τουλάχιστον να κοιτάξει να είναι κάποιας ράτσας. :p

Αυτές που δεν ξέρουν από που κρατάει η σκούφια τους είναι το λιγότερο αναξιόπιστες έως και επικίνδυνες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί πολύ μαϊμού, είναι η αλήθεια.

Αν κάποιος σκέφτεται για ιμιτασιόν, τουλάχιστον να κοιτάξει να είναι κάποιας ράτσας. :p

Αυτές που δεν ξέρουν από που κρατάει η σκούφια τους είναι το λιγότερο αναξιόπιστες έως και επικίνδυνες.

 

100% γνησια στην Ελλάδα που μπορούμε να βρούμε ρε παιδιά?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

100% γνησια στην Ελλάδα που μπορούμε να βρούμε ρε παιδιά?

 

Δες μία άν έχει ακόμη το Extreme mobile στο Αιγάλεω. Εγώ από εκεί την είχα πάρει στα 26 ευρώ.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, σήμερα αγόρασα το Battery Kit του Note 4 και όπως ξέρετε έχει και μια έξτρα αυθεντική μπαταρία μέσα. Ωστόσο το πήρα μην τυχόν και εκλείψει σύντομα, γιατί πιθανότατα θα μού χρειαστεί μελλοντικά. Λέτε η μπαταρία αν μείνει έτσι όπως είναι στη συσκευασία να χάσει efficiency με τον καιρό όσο παραμένει αχρησιμοποίητη; Αλλιώς αν αρχίσω να τη χρησιμοποιώ, τι φορτίσεις να τις κάνω για να την στρώσω καλά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα αγόρασα το Battery Kit του Note 4 και όπως ξέρετε έχει και μια έξτρα αυθεντική μπαταρία μέσα. Ωστόσο το πήρα μην τυχόν και εκλείψει σύντομα, γιατί πιθανότατα θα μού χρειαστεί μελλοντικά. Λέτε η μπαταρία αν μείνει έτσι όπως είναι στη συσκευασία να χάσει efficiency με τον καιρό όσο παραμένει αχρησιμοποίητη; Αλλιώς αν αρχίσω να τη χρησιμοποιώ, τι φορτίσεις να τις κάνω για να την στρώσω καλά;

 

Όχι δεν χάνει σε αποδοτικότητα τουλάχιστον έτσι εύκολα. Εγώ όμως την έστρωσα κατευθείαν για να είναι έτοιμη προς χρήση, φορτίζοντάς την εντελώς και κάνοντας 3 εκφορτίσεις μέσω του κινητού μέχρι να σβήσει. Πλέον την έχω στην άκρη και 1-2 φορές τον χρόνο την χρησιμοποιώ για να κάνει ένα κύκλο εκφόρτισης φόρτισης. Πολλοί λένε ότι είναι καλύτερο να αποθηκεύεται όχι στο 100% της φόρτισης αλλά κάπου στο 80%. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...