Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη μπαταρία για το Note 4. από ελληνικό κατάστημα? Και αν υπάρχει μεγαλύτερη μπαταρία από την μαμισια?

 

Η μεγαλύτερη μπαταρία που υπάρχει είναι κάτι σαν θήκη και extra μπαταρία μαζί δίνοντας 10000mAh της zerolemon αλλά κάνει το κινητό τεράστιο… Θα σου πρότεινα να πας στο extra battery kit που δεν έχει και πολύ διαφορά στα χρήματα και σου δίνει kit για να φορτίζεις την μπαταρία εκτός συσκευής μαζί με extra μπαταρία! Πολύ πρακτικό… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μεγαλύτερη μπαταρία που υπάρχει είναι κάτι σαν θήκη και extra μπαταρία μαζί δίνοντας 10000mAh της zerolemon αλλά κάνει το κινητό τεράστιο… Θα σου πρότεινα να πας στο extra battery kit που δεν έχει και πολύ διαφορά στα χρήματα και σου δίνει kit για να φορτίζεις την μπαταρία εκτός συσκευής μαζί με extra μπαταρία! Πολύ πρακτικό… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις κάποιο link? Ψάχνω κάποια που να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα και να χωράει με το μαμισιο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link? Ψάχνω κάποια που να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα και να χωράει με το μαμισιο καπάκι.

 

Η συγκεκριμένη που σου λέω δεν χωράει με το αυθεντικό καπάκι...Αλλάζει τελείως το κινητό και δίνει όγκο στην συσκευή...Οπότε πρέπει να ψάξεις κάτι άλλο και δεν ξέρω κατά πόσο θα βρεις κάτι που να αξίζει...

 

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link? Ψάχνω κάποια που να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα και να χωράει με το μαμισιο καπάκι.

 

Δεν είναι εφικτό να "στριμώξεις" μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία σε δεδομένες διαστάσεις, αν γινόταν, θα το είχε κάνει και η Samsung...

Το ebay είναι γεμάτο με μπαταρίες που ισχυρίζονται πως είναι 4000 ή και 4500 mAh, αλλά από όσο διαβάζω δεν φτάνουν ούτε την γνήσια σε πραγματική χωρητικότητα.

Προσωπικά αγόρασα μία polarcell των 3400 mAh, στην πράξη δεν έχω δει καμία αισθητή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη μπαταρία που υπάρχει είναι κάτι σαν θήκη και extra μπαταρία μαζί δίνοντας 10000mAh της zerolemon αλλά κάνει το κινητό τεράστιο… Θα σου πρότεινα να πας στο extra battery kit που δεν έχει και πολύ διαφορά στα χρήματα και σου δίνει kit για να φορτίζεις την μπαταρία εκτός συσκευής μαζί με extra μπαταρία! Πολύ πρακτικό… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποιο είναι βρε παιδιά αυτο το extra battery kit και ποσο κοστιζει; Η γνησια μπαταρία του ποσο κάνει?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι βρε παιδιά αυτο το extra battery kit και ποσο κοστιζει; Η γνησια μπαταρία του ποσο κάνει?

 

30-35€ το είχα πάρει από e-bay από sammobile και μου έχει βγει πολύ καλό…

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι βρε παιδιά αυτο το extra battery kit και ποσο κοστιζει; Η γνησια μπαταρία του ποσο κάνει?

Θα το ψάξεις ως Note 4 battery kit Και θα το βρεις. Στο skroutz βλέπω είναι στα 35 ευρώ. Σίγουρα τα αξίζει. Εμένα μου έχει λύσει τα χέρια

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι βρε παιδιά αυτο το extra battery kit και ποσο κοστιζει; Η γνησια μπαταρία του ποσο κάνει?

 

Θα το ψάξεις ως Note 4 battery kit Και θα το βρεις. Στο skroutz βλέπω είναι στα 35 ευρώ. Σίγουρα τα αξίζει. Εμένα μου έχει λύσει τα χέρια

 

και στο eshop περίπου στα ίδια λεφτά 33.16€

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψαχνω μπαταρία πιο μεγάλη απο αυτη που έχει το note απο το εργοστάσιο. Υπάρχει? οχι τυπου zerolemon κλπ. Απλά μια μεγαλύτερη μπαταρία. Αν ξερετε δωστε καποιο λινκ απο Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αυτά τα πριζάκια που μπαίνουν στην USB θύρα και επιτρέπουν την μαγνητική φόρτιση της συσκευής σαν αυτό;

Κάνουν δουλειά; Φορτίζουν όσο γρήγορα και με την ενσύρματη φόρτιση;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/5f78929a860889093187fdf306dd2087.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/2d37ac29b01624cf49ffd4c136ab75c4.jpg

 

Με έχει σώσει. Κάθε μέρα βάλε βγάλε τη λυπάμαι τη θύρα. Έψαχνα καιρό καπάκι με ενσωματωμενο qi receiver αλλά ήμουν ατυχη με το ebay οπότε το άφησα. Προς το παρόν είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Μου το έφερε φίλος από Πολωνία. Αν έχεις θήκη με οριακά την τρύπα από κάτω θα πρέπει να τη βγάζεις γιατί δεν χωράει. Μία mercury διαφανη που έχω εχω τριμαρει την τρύπα να χωράει. Μικρό το κακό

 

Τι εχει δοκιμασει κανεις με fast charger? Φορτιζει στην ιδια ταχυτητα ή ειναι εντελως κινεζιά? Επισης απο τις φοτο δεν φαινεται ποσο εξεχει το ανταπτορακι, αν το εχει κανενας ας μας πει..

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Ποτέ δε χρησιμοποιώ fast charge οπότε δε ξέρω. Όσο για τη φόρτιση επειδή το αφήνω από το βράδυ όταν κοιμάμαι ώσπου να ξυπνήσω δεν έχω ιδέα. Είναι στα λογικά πλαίσια. :p

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

και τι γίνεται όταν θες να το συνδέσεις στον ΗΥ ? ΤΟ βγάζεις και συδέεις το κανονικό καλώδιο ?
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μπαταρία μετά από 1,5 χρόνο (γνήσια) και η διαφορά στην απόδοσή της είναι τεράστια. Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια να έχει τόσο μεγάλη διαφορά, ασχέτως που το ελπιζα.

Τελικά η γρήγορη φόρτιση την ξεκανει την μπαταρία.

Αν χρειαστεί μέσα στην ημέρα, της κάνω μια μικρή γρήγορη φόρτιση και το βράδυ μπαίνει κανονικά στον φορτιστή με την αργή.

 

Από που την παράγγειλες? :) (link)

Link to comment
Share on other sites

και τι γίνεται όταν θες να το συνδέσεις στον ΗΥ ? ΤΟ βγάζεις και συδέεις το κανονικό καλώδιο ?

Όχι μου δουλεύει και στο πισι :D

Σπάνια χρησιμοποιώ καλώδιο όμως και βολευομαι με ασύρματη μεταφορα wifi

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι φαινεται η μπαταρια μου με αφηνει χρονους...! Χθες απο το 38% πηγε μονο μιας στο 7% ετσι μπαμ μπα απο μονη της την ωρα που μιλουσα και γενικα δεν κραταει πλεον σχεδον καθολου! Ηρθε καιρος μετα απο 2 χρονακια σχεδον να αλλαξω απο οτι φαινεται! Λεω να παρω το battery kit απο ποιο μαγαζι να το παρω στο skroutz ; εχει παρει κανενας εχει επιβεβαιωση οτι ειναι η original μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι φαινεται η μπαταρια μου με αφηνει χρονους...! Χθες απο το 38% πηγε μονο μιας στο 7% ετσι μπαμ μπα απο μονη της την ωρα που μιλουσα και γενικα δεν κραταει πλεον σχεδον καθολου! Ηρθε καιρος μετα απο 2 χρονακια σχεδον να αλλαξω απο οτι φαινεται! Λεω να παρω το battery kit απο ποιο μαγαζι να το παρω στο skroutz ; εχει παρει κανενας εχει επιβεβαιωση οτι ειναι η original μπαταρια;

 

Καλημέρα Κώστα, θα κάνεις κίνηση ματ με το battery kit! Θα δεις ότι θα σου λύσει τα χέρια! Εγώ το είχα πάρει από e-bay (sam_mobile) και μου έχει βγει πολύ καλό μέχρι τώρα… ;)

 

http://m.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-Note4-IV-SM-N910-Original-Genuine-Battery-Charger-Kit-NEW-w-BOX-/271647668315?varId=570482035771

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα, θα κάνεις κίνηση ματ με το battery kit! Θα δεις ότι θα σου λύσει τα χέρια! Εγώ το είχα πάρει από e-bay (sam_mobile) και μου έχει βγει πολύ καλό μέχρι τώρα… ;)

 

http://m.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-Note4-IV-SM-N910-Original-Genuine-Battery-Charger-Kit-NEW-w-BOX-/271647668315?varId=570482035771

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλο εναν χρονο θα το κρατησω το κινητο σιγουρα με αυτα και με εκεινα αφηνω το Νοτε 7 και θα φτιαξω εναν σταθερο υπολογιστη ντουμπανο χε χε χε!Μπα δεν το ψηνω απο ebay ποιος περιμενει μεχρι να ερθει... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλο εναν χρονο θα το κρατησω το κινητο σιγουρα με αυτα και με εκεινα αφηνω το Νοτε 7 και θα φτιαξω εναν σταθερο υπολογιστη ντουμπανο χε χε χε!Μπα δεν το ψηνω απο ebay ποιος περιμενει μεχρι να ερθει... :lol:

 

Και εγώ με το 4άρι θα μείνω για αρκετό καιρό ακόμα! Πάντως δεν είχε αργήσει να μου έρθει από ότι θυμάμαι…Μέσα σε 2 βδομάδες το πολύ το είχα παραλάβει! ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σετ περιλαμβάνει μια ή δύο μπαταρίες μαζί με το φορτιστή?

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν λες φίλε για το battery kit κανονικά έχει μία μπαταρία και το kit φόρτισης. Αλλά στο link που ανέβασα παραπάνω από e-bay έχει και επιλογή να σου στείλει και 2η μπαταρία… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν λες φίλε για το battery kit κανονικά έχει μία μπαταρία και το kit φόρτισης. Αλλά στο link που ανέβασα παραπάνω από e-bay έχει και επιλογή να σου στείλει και 2η μπαταρία… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thank you

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο bluetooth της Plantronics για το Ν4 μου:

 

MARQUE 2 M165 και

 

VOYAGER LEGEND

 

Τα έχει δοκιμάστει κανένας στο Ν4, να μου πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας αλλαξει αρκετα BT κατα καιρους, τωρα εχω το plantronics M55 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω το legend. Πολύ καλό. Καλή μπαταρία και καλό noise canceling.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο bluetooth της Plantronics για το Ν4 μου:

 

MARQUE 2 M165 και

 

VOYAGER LEGEND

 

Τα έχει δοκιμάστει κανένας στο Ν4, να μου πει εντυπώσεις;

 

Έχω και τα δυο. Κορυφαία ακουστικά! Σαφώς ανώτερο το legend, σαφώς πιο διακριτικό το 165.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/5bb2fc7187035dd320a125cd14ca4872.jpg

 

Legend pros:

Δυνατότερο ακουστικό.

Ποιοτικοτερος ήχος (όχι οτι υστερεί το 165 αλλά το legend ειναι καλύτερο)

Πολύ καλή απομόνωση θορύβων

Περισσότερες ρυθμίσεις

Περισσότεροι αυτοματισμοί

Φωνητικές εντολές

Καλύτερη μπαταρία

 

Legend cons:

Όγκος

Δεν θα ταιριάξει σε όλα τα αυτιά

Περίεργη θέση για το κουμπί "answer"

Κακό βισμα φόρτισης. Μπορεί να βγάλει "θεματάκι"

Όχι καλή μπαταρία ανάλογα με το μέγεθος του ακουστικού.

Φωνητικές εντολές μόνον στα Αγγλικά

Κόστος

 

Marque 2 pros:

Διακριτικό

Μικρο βαρος

Καλή αυτονομία για τον όγκο του

Πολύ καλός ηχος

Στανταρ βύσμα φόρτισης

Κοστος

 

Marque 2 cons:

Χαμηλή ένταση στο ακουστικό.

Μέτρια απομόνωση θορύβων

Δείνει μόνον φορτιστή αυτοκινήτου

Μέτρια ποιότητα κατασκευής (μπορεί να ήταν μεμονωμένη περίπτωση στο δικό μου)

 

 

Και τα δύο ήταν υποδειγματικά στην λειτουργία τους. Δεν παρουσίαζαν παρατράγουδα με αποσυνδέσεις κλπ.

 

Αυτά σε γενικές γραμμές.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...