Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας. Ειμαι με την Kuybi light και ξαφνικα μετα απο την κανονικη χρηση που του κανω καθημερινα μετα που τελειωσα απο το παιχνιδι 5 λεπτα εκανε επανεκκινηση μονο του και δεν ανοιγε. Εβγαλα εβαλα μπαταρια και αρχισε να κανει obtimazing ta apps οπως κανει μετα απο καθε flash rom

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας. Ειμαι με την Kuybi light και ξαφνικα μετα απο την κανονικη χρηση που του κανω καθημερινα μετα που τελειωσα απο το παιχνιδι 5 λεπτα εκανε επανεκκινηση μονο του και δεν ανοιγε. Εβγαλα εβαλα μπαταρια και αρχισε να κανει obtimazing ta apps οπως κανει μετα απο καθε flash rom

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Αν εχεις ael kernel,, βαλε άλλον γιατί έχει κατι θεματακια με την kiubi τελικά.. Πχ δοκιμασε emotion. Επίσης προσεξε τα xposed plugin αν έχεις αν κάποιο κάνει τη ζημιά. Αν δεν ξανα γίνει, ξεχνα το..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ael kernel,, βαλε άλλον γιατί έχει κατι θεματακια με την kiubi τελικά.. Πχ δοκιμασε emotion. Επίσης προσεξε τα xposed plugin αν έχεις αν κάποιο κάνει τη ζημιά. Αν δεν ξανα γίνει, ξεχνα το..

Φιλε δεν εχω τιποτα απο αυτα που ειπες. Μπορει να το εκανε ετσι απλα να ηθελα μια επανεκκινηση και αφου το αφεντικο του δεν την κανει το εκανε απο μονο του ; :)

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Σημερα προσπαθησα να παω απο Stock σε Kyubi 7.2 αλλα πεφτει σε Bootloop, η μονη Kyubi που παιρνει ειναι η τελευταια η The Last, εβαλα Bootloader και Modem αλλα και παλι το ιδιο, εχω την υποψία οτι κατι γινεται με το TWRP(3.0.2) αλλα ηθελα και μια δευτερη γνωμη απο εσας για το τι μπορει να εχει γινει, μεχρι στιγμής ειμαι με Stock 5.1.1. Την Kyubi την ειχα ξαναβαλει στο παρελθον και μάλιστα σχεδον ολες τις εκδοσεις αλλα τωρα δεν ξερω τι εχει γινει

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχουμε καμια καλη rom που να λειτουργει απροβληματιστα στο C μας? Εχω την WanamLite ν3 (ναι παμπαλαια :lol:) και ειμαι ευχαριστημενος καθως δεν αλλαζω συχνα πια rom, αλλα ενδιαφερομαι τωρα για ΜΜ και δεν ξερω ποια ειναι latest trend.

 

Βump? Με βλεπω να βαζω καποια random και να ποσταρω feedback τελικα :lol:

 

Στην ουσια ψαχνω καποια αρκετα παραμετροποιησιμη και ιδανικα να ειναι multi dpi. Βασικα κυριως να ειναι multi.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ νεα ερωτηση (δεν εβαλα ακομα ΜΜ). Διαπιστωσα πως οταν εχω συνδεδεμενο το bluetooth και ακουω μουσικη απο εκει, η ενταση του media προς το τελος ειναι κοκκινη (δεν ξερω αν φαινεται καλα στην εικονα γιατι ειναι κοκκινο στο κοκκινο, το εχω κυκλωσει ομως). Το προβλημα ειναι πως εχω την εντυπωση (χωρις να παιρνω ορκο) πως εκτος απο το οπτικο, και η ενταση του ηχου ειναι καπως χαμηλοτερη απ'οσο θα επρεπε παρολο που το εχω στο 100%.

Παιζει να ειναι καποιου ειδους "κοφτης" για να μην εχουμε προβληματα με την ακοη κλπ, και αν ναι, υπαρχει τροπος παρακαμψης? Δε θυμαμαι να το εχω συναντησει ξανα. Με wanam rom ειμαι, αν και εχω την εντυπωση πως αν ειναι θα ειναι κανενα generic thing και οχι της rom.

Eυχαριστω

Screenshot_2016-05-06-20-54-12

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει προσφατα μεταχειρισμενο . Custom Rom με εμφανιση edge και note 5 που να ειναι αξιολογη υπαρχει;

 

Sent from my Ultra Plus using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει προσφατα μεταχειρισμενο . Custom Rom με εμφανιση edge και note 5 που να ειναι αξιολογη υπαρχει;

 

Sent from my Ultra Plus using Tapatalk

Εαν εχεις το F μπορεις να βάλεις την Kyubi που είναι Ported απο Note 5 οπου έχει και καποιες λειτουργίες απο το S6 Edge, απο C μεριά δεν ξέρω κατι

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας! Εκανα root σημερα μετα απο σχεδον 2 χρονια που εχω το note 4 C βασικα ειμαι ασχετη με τα πειραγματα στα android αλλα αποφασισα να κανω ροοτ για να περασω το theme store.

Το προβλημα ειναι οτι εκανα μεγαλη ΒΛΑΚΕΙΑ...

Εσβησα απο το φακελο συστηματος το φακελο framework!

Το κινητο πεθανε... δεν ανοιγει... θα τρελλαθω...

Μπορει καποιος να με βοηθησει???

Αν αναρωτιεστε και με το δικιο σας φυσικα για πιο λογο εσβησα τον φακελο, η απαντηση ειναι η εξης

ειδα καπου οτι μπορω να βαλω τα εφε ξεκλειδωματος του νοτε 5 και ελεγε καντε backup το framework και μετα επαναφερτε τον...

Ομως μολις προσπαθησα να τον επαναεπικολλησω δεν το εκανε, ε και σκεφτηκα δεν τον σβηνω τελειως για να τον ξαναβαλω?

Ξερω εκανα μεγαλη βλακεια, το θεμα ειναι, διορθωνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μπεις σε recovery ή download mode?

Αν ναι πηγαινε απο pc στο sammobile.com, βρες την τελευταια στοκ ρομ της χωρας προορισμου της συσκευης σου και περνα την μεσω odin.

Υπαρχουν βιντεο στο youtube που δειχνουν αναλυτικα τη διαδικασια.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ νεα ερωτηση (δεν εβαλα ακομα ΜΜ). Διαπιστωσα πως οταν εχω συνδεδεμενο το bluetooth και ακουω μουσικη απο εκει, η ενταση του media προς το τελος ειναι κοκκινη (δεν ξερω αν φαινεται καλα στην εικονα γιατι ειναι κοκκινο στο κοκκινο, το εχω κυκλωσει ομως). Το προβλημα ειναι πως εχω την εντυπωση (χωρις να παιρνω ορκο) πως εκτος απο το οπτικο, και η ενταση του ηχου ειναι καπως χαμηλοτερη απ'οσο θα επρεπε παρολο που το εχω στο 100%.

Παιζει να ειναι καποιου ειδους "κοφτης" για να μην εχουμε προβληματα με την ακοη κλπ, και αν ναι, υπαρχει τροπος παρακαμψης? Δε θυμαμαι να το εχω συναντησει ξανα. Με wanam rom ειμαι, αν και εχω την εντυπωση πως αν ειναι θα ειναι κανενα generic thing και οχι της rom.

Eυχαριστω

 

Φυσιολογικό είναι. Είναι προειδοποίηση για να προστατεύσει την ακοή σου και σου βγάζει μήνυμα για επιβεβαίωση δυναμώσεις ήχου. Πατάς ΟΚ και το δυναμώνεις τέρμα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Είναι προειδοποίηση για να προστατεύσει την ακοή σου και σου βγάζει μήνυμα για επιβεβαίωση δυναμώσεις ήχου. Πατάς ΟΚ και το δυναμώνεις τέρμα.

 

Χμμμ το περίεργο είναι ότι δε μου βγαζει μηνυμα τέτοιου είδους...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μπεις σε recovery ή download mode?

Αν ναι πηγαινε απο pc στο sammobile.com, βρες την τελευταια στοκ ρομ της χωρας προορισμου της συσκευης σου και περνα την μεσω odin.

Υπαρχουν βιντεο στο youtube που δειχνουν αναλυτικα τη διαδικασια.

 

Ευτυχως πετυχε, η συσκευη ανοιγει κανονικα τωρα!

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου απο δω και περα θα ειμαι πολυ πιο προσεκτικη, κριμα ειναι τετοια κινηταρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Eχω το Note 4 (SNAP 910F) με official 6.0.1. (MM).

 

Που θα βρω 1 οδηγο για να βαλω μια καλη custom NOTE5 & Edge S7 features >

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος ειναι πανευκολος. Το δυσκολο ειναι να επιλεξεις ποια απο τις τοσες ported note5 roms να βαλεις.

1.Πρωτα βρισκεις το καταλληλο twrp recovery για τη συσκευη σου, μεσω google, και το φλασαρεις μεσω odin στη συσκευη σου, αφου πρωτα βαλεις σε download mode τη συσκευη. Υπαρχουν πολλα βιντεο στο youtube που δειχνουν αναλυτικα τη διαδικασια.

2. Επιλεγεις μια απο τις πολλες custom roms για 910f. Δυσκολη επιλογη κατα τη γνωμη μου μιας και δεν υπαρχει καποια που να τα κανει ολα τελεια. Αν γυρισεις μερικες σελιδες πισω, θα δεις αρκετες προτασεις απο πολλα παιδια. Αφου την κατεβασεις στη συσκευη σου, βαζεις το νοτε4 σε recovery mode και μπαινεις στο twrp. Παιρνεις οπωσδηποτε backup της στοκ ρομ σου, κατοπιν κανεις τα απαραιτητα wipes (cache, dalvik cache, data). Αφου τα κανεις ολα αυτα, περνας τη ρομ που εχεις κατεβασει. Αναλογως τη ρομ που θα περασεις, μπορει να χρειαστει επιπλεον wipes μετα το περασμα της ρομ, αλλα μπορει και οχι. Εξαρταται απο τις οδηγιες που δινει καθε dev. Και για ολο αυτο υπαρχουν πολλα αναλυτικα βιντεο στο youtube.

3. Διαβασε στο νημα της custom rom που θα διαλεξεις μηπως απαιτειται απο τον dev να φλασαρεις και διαφορετικο bootloader ταυτοχρονα με τη ρομ. Reboot και εισαι ετοιμος.

Προσωπικη εκτιμηση, αν δεν καιγεσαι να περασεις καποια καστομ ρομ αμεσα, περιμενε να βγουν οι καινουργιες καστομ που θα βασιζονται πλεον στην 6.0.1 απευθειας και δεν θα ειναι ported. Ή αν δεν βαριεσαι να στηνεις/ξεστηνεις τη συσκευη, περνα μια καστομ τωρα και μολις βγουν οι καινουργιες ξαναφλασαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Kernel και bootliader διαφορετικο εγκαθιστω μετα την rom?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κι εγω την 6.0.1 στο n910c

Και εχω βρει αυτη την ρομ SIXPERIENCE N5 PORT STABLE V6.0 που ειναι ομως στην 5.1.1

Μπορω να την περασω ή πρεπει να κανω downgrade??

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ισως πρεπει να βαλεις και τα αναλογα kernel and bootloader για lollipop της rom

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TWRP revovery μπορω να βαλω με odin και χωρις να κανω μετα Rooting?

====%%=%====%===%===%====%==

 

Μια αφελης ερωτηση: Μπορω να βαλω σε stock MM twrp revovery μεσω odin αλλα να μην κανω Rooting ?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edited by tigerdaytona
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ισως πρεπει να βαλεις και τα αναλογα kernel and bootloader για lollipop της rom

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TWRP revovery μπορω να βαλω με odin και χωρις να κανω μετα Rooting?

====%%=%====%===%===%====%==

 

Μια αφελης ερωτηση: Μπορω να βαλω σε stock MM twrp revovery μεσω odin αλλα να μην κανω Rooting ?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Μπορεις, αλλά τι θα κερδίσες? Το κνοχ θα πειραχτει..

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα Root κλπ....Εβαλα την DrKetan Rom. Καλη ειναι ..... Εαν προκυψει καποιο hardware θεμα - βαζω την επισημη Rom & to παω σε ΕΞουσιοδοτημενα και με χρεωνουν ? >
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα Root κλπ....Εβαλα την DrKetan Rom. Καλη ειναι ..... Εαν προκυψει καποιο hardware θεμα - βαζω την επισημη Rom & to παω σε ΕΞουσιοδοτημενα και με χρεωνουν ? >

Το πρώτο θα σου πω εμπειρικά. Το f έχεις; θα ήθελα εντυπώσεις σε παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα Root κλπ....Εβαλα την DrKetan Rom. Καλη ειναι ..... Εαν προκυψει καποιο hardware θεμα - βαζω την επισημη Rom & to παω σε ΕΞουσιοδοτημενα και με χρεωνουν ? >
Όχι μόνο θα σε χρεώσουν, αλλά τα χρήματα που θα σου ζητήσουν θα είναι πολλά, μιά που σου έχει γράψει ο knox και είσαι ήδη εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα τα φώτα σας.Προσπάθησα να περάσω μέσω odin official rom της samsung, αλλά κατά τη διαδικασία μου έγραψε fail και τώρα γράφει στην οθόνη firmware upgrade encountered an issue.Please select recovery mode in Kies and try again.Τι κάνω ρε παιδιά; Δεν θέλω να κάνω reset χωρίς να έχω προλάβει να κάνω backup κάποια πράγματα.

Είμουν στην 5.1.1 και ήθελα να περάσω την 6.0.1 της vodafone.To τηλ ήταν official.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...