Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ με πληκτρολογιο . εβαλα swiftkey αλλα θα δοκιμασω κ το παραπανω λινκ. τον κερνελ πρεπει να να τον κανω εγκατασταση απο recovery ?? η ειναι ηδη μαζι με τη ρομ ? τις τιμες που δινεις σε προηγουμενα post -50mv η -25 που τις δινω ? επισης παρατηρω οτι με νοβα launcher τα εικονιδια ειναι σχετικα μικρα ενω οι εφαρμογες εχουν μεγαλα σε μεγεθος γραμματα..εχω βαλει 620 dpi. αν βαλω πιο κατω τα dpi, τα εικονιδια γινονται μικροσκοπικα .

να ξανακατεβασω τη ρομ και παλι φλας ?

αν δοκιμασω να βαλω την simplite η την kyubi o nameless kernel θα δουλευει σε αυτες τις ρομ και ναι τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ?? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω νοτε4 αλλα δεν μπορω να βγαλω ημερα με την μπαταρια . με πολυ χαλαρη χρηση.

*να σημειωσω οτι μοντεμ κ btloader αφησα τα ιδια απο την kyubi dx

*επισης εχω επαναφερει μερικες εφαρμογες απο titanium..

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ με πληκτρολογιο . εβαλα swiftkey αλλα θα δοκιμασω κ το παραπανω λινκ. τον κερνελ πρεπει να να τον κανω εγκατασταση απο recovery ?? η ειναι ηδη μαζι με τη ρομ ? τις τιμες που δινεις σε προηγουμενα post -50mv η -25 που τις δινω ? επισης παρατηρω οτι με νοβα launcher τα εικονιδια ειναι σχετικα μικρα ενω οι εφαρμογες εχουν μεγαλα σε μεγεθος γραμματα..εχω βαλει 620 dpi. αν βαλω πιο κατω τα dpi, τα εικονιδια γινονται μικροσκοπικα .

να ξανακατεβασω τη ρομ και παλι φλας ?

αν δοκιμασω να βαλω την simplite η την kyubi o nameless kernel θα δουλευει σε αυτες τις ρομ και ναι τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ?? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω νοτε4 αλλα δεν μπορω να βγαλω ημερα με την μπαταρια . με πολυ χαλαρη χρηση.

*να σημειωσω οτι μοντεμ κ btloader αφησα τα ιδια απο την kyubi dx

*επισης εχω επαναφερει μερικες εφαρμογες απο titanium..

Διαβασε την 1η σελιδα στο threat της nameles. Γράφει αναλυτικά τι basebad, modem πρέπει ναχεις. Και τι Βήματα πρέπει να κανεις αφου τη βαλεις. Αμα δοκιμαζεις με αλλα, εννοείται θαχεις προβλήματα. Από οσα γράφει, φαίνεται οτι εχεις πολυ μικρη εμπειρία σε αυτα. Αυτα που ρωτάς ειναι αυτονόητα. Φαίνεται να αγνωεις τι εχει η ρομ για να τη ρυθμίσεις, εννοώ τα γραφει ολα στην 1η σελίδα.

Εχεις βαλει πολυ μεγαλο dpi, γι αυτο ειναι ολα τεράστια. Η kyubi ειχε 560 αν θυμάμαι καλα. Βαλε καπου εκει ή ποιο κατω. Πχ 500. Στο nova θα γινουν ολα πολυ μικρα, ομως ο nova έχει δικες του ρυθμίσεις. Απο εκει, θα μεγαλώσεις τα εικονιδια κλπ οσο σου αρέσει..

Επίσης οταν αλλάξεις ρομ, και πας απο μια σε αλλη, ποτε μην επαναφερεις εφαρμογές συστηματος, μονο χρηστη. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά, μην επαναφερεις τιποτα.

Θαχεις προβλήματα σαν αυτο που αναφέρεις με το ringtone. Αν δεν μπορείς να βγάλεις ακρη ξαναβαλε την kyubi αν σου δουλευε καλύτερα. Ρωτας πράγματα που τα εχω ξαναγραψει λιγα ποστ πισω. Δε νομιζω οτι σου δουλευει σωστα η ρομ πάντως απο αυτα που αναφέρεις.

2 βασικες εφαρμογές εχει η ρομ για να τη ρυθμίσεις, το nameless customs, και το kernel audiutor (αν θυμάμαι καλα το εχει προεγκατηστημενο, αν οχι πας στο playstore και το κατεβαζεις.) Αν εχεις επιλέξει στο nameless customs την επιλογή που γραφω σε προηγ ποστ go super syihan 6, θα βρεις καποια ετοιμα προφίλ με αυτοματες ρυθμίσεις στο Kernel audiutor. Πας εκει και επιλεγεις nl recommend battery.

Τωρα βασικα κανω μετάφραση απ την 1η σελίδα, οπως είπα τα γραφει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

το κερνελ το κανω μετα εγκατασταση η ειναι μαζι με τη ρομ ?

γιατι το βρισκω κ σαν ζιπ αρχείο

Είναι εγκατεστημένο. Το εχει αν κάποιος θέλει να το βάλει σε αλλη ρομ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι απο μπαταρια τα πηγαίνει καλα γιατί απο χθες το σκαλιζω συνεχώς και ακόμη ειναι στο 72% . αν βαλω το κερνελ της nameless στη kyubi θα παίξει? και αν ναι με τι ρυθμίσεις , τις ιδιες ;

θα ηθελα πολυ να μεινω με nameless αλλα εχω θεμα στη lockscreen ακούγεται η αρχη απο ringtone οταν ξεκλειδωνω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι απο μπαταρια τα πηγαίνει καλα γιατί απο χθες το σκαλιζω συνεχώς και ακόμη ειναι στο 72% . αν βαλω το κερνελ της nameless στη kyubi θα παίξει? και αν ναι με τι ρυθμίσεις , τις ιδιες ;

θα ηθελα πολυ να μεινω με nameless αλλα εχω θεμα στη lockscreen ακούγεται η αρχη απο ringtone οταν ξεκλειδωνω

Οτι θα παιξει, θα παιξει. Τωρα αν θα εχεις καλύτερη μπαταρία.. Εγω που το εκανα, δεν ειχα. Προφίλ δε θαχεις στην kyubi. Μπορεις να δοκιμάσεις τον ιδιο governor τον zzmove, και οτι αλλη ρυθμίση είναι καλη για μπαταρία.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή μάλλον τα είχα κάνει λίγο κουλουβάχατα με τα Super Sayan(και τα Veggetta και τα Dragonball lol) και τα προφίλ του kernel τράβηξα ένα dirty flash από πάνω με wipe caches μόνο. Έβαλα Super Sayan και N/L battery recommended και άφησα το στοκ θέμα γιατί είχα βάλει το Note 5 και είδα ότι έχει θέματα με lag κλπ. Σήμερα ήμουνα έξω όλη μέρα για δουλειές με αρκετή χρήση Gps και πολύ μα πολύ Viber και messenger. Φωτεινότητα στο τέρμα και 3g συνέχεια. Έχω και μισή ώρα οθόνης σε Wifi αλλά και 3 reboots για να φτιάξω ρυθμίσεις κλπ. Καλά πήγε. Μένει να κάνω ένα home test να δω μήπως είχα κάνει κάτι λάθος στο πρώτο σκάλισμα και αν ήθελε να στρώσει η μπαταρία.

 

https://www.dropbox.com/s/m292g38sjth55gi/Screenshot_2015-12-29-15-53-33.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/xp7d3vpbg7qj184/Screenshot_2015-12-29-15-53-39.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/8c0kynmu5pousmh/Screenshot_2015-12-29-15-53-46.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή μάλλον τα είχα κάνει λίγο κουλουβάχατα με τα Super Sayan(και τα Veggetta και τα Dragonball lol) και τα προφίλ του kernel τράβηξα ένα dirty flash από πάνω με wipe caches μόνο. Έβαλα Super Sayan και N/L battery recommended και άφησα το στοκ θέμα γιατί είχα βάλει το Note 5 και είδα ότι έχει θέματα με lag κλπ. Σήμερα ήμουνα έξω όλη μέρα για δουλειές με αρκετή χρήση Gps και πολύ μα πολύ Viber και messenger. Φωτεινότητα στο τέρμα και 3g συνέχεια. Έχω και μισή ώρα οθόνης σε Wifi αλλά και 3 reboots για να φτιάξω ρυθμίσεις κλπ. Καλά πήγε. Μένει να κάνω ένα home test να δω μήπως είχα κάνει κάτι λάθος στο πρώτο σκάλισμα και αν ήθελε να στρώσει η μπαταρία.

 

https://www.dropbox.com/s/m292g38sjth55gi/Screenshot_2015-12-29-15-53-33.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/xp7d3vpbg7qj184/Screenshot_2015-12-29-15-53-39.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/8c0kynmu5pousmh/Screenshot_2015-12-29-15-53-46.jpg?dl=0

Κανεις βαρια χρηση.. Τη μεγαλύτερη κατανάλωση μακραν στην κανει η οθονη. Αυτο δε μπορεις να το αποφυγεις οτι και να κανεις, οποια ρομ και να βαλεις. Μονο να χαμηλωσεις φωτεινότητα. Στη μεση, αυτοματο γι μενα καλα ειναι.

Ισως για το Facebook αν έκλεινες καποια services. Ουτε το script που ειχα δωσει παραπάνω τα κλεινει σωστα, τα έκλεισα χειροκίνητα ενα ενα.. Εγω που ταχω κλείσει δε βλέπω να μη δουλεύει κατι.

Αμα εχεις και gps.. Και εγω χτες ειχα 1 ωρα gps / runtastic (τρεξιμο 10 χιλ με gps, κλειστη οθονη), και 2 ωρες μουσική poweramp.. Ε, με τέτοια χρηση μου εβγαλε 4 ω και 15 λεπτά οθονη.

Το θεμα είναι με την παραπάνω χρηση σου, ποσο θα σε εβγαζε η kyubi. Εγω πιστεύω πολυ λιγότερο. Αν εχεις κρατήσει screenshot απο παρόμοια χρηση, συγκεκρινε το.

Βαλε και το μαυρο θεμα που εδωσα link. Περίμενε να το ανεβασει με μαυρο dialer, μαυρες επαφές. Τωρα ανεβασε screen shot αρα το εχει ετοιμο. Το μαυρο στην amoled καιει 0. Θα δωσει και αυτο κατι.

Ενω ετοιμάζει λεει, και νεο καλυτερο για μπαταρία προφιλ.. Θαύματα δε γίνονται αλλα μια βελτίωση ακομα μπορει.

Τουλάχιστον η συγκεκριμένη ρομ εξελίσσεται μεχρι στιγμης. Η kyubi ειναι νεκρή, εφυγαν αυτοι που τη φτιαχνανε.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα την kyubi και ειχα βαλει το nameless kernel, ρωταγα πως θα γινει να βάλω τις ρυθμίσεις της nameles στον Kernel, και μου ειχαν απαντήσει γιατί δεν γίνεται, τωρα που ρωτησε και αλλος το ιδιο και βαλανε το ιδιο link απο την απάντηση που μου ειχαν δωσει, το βαζω και εδω (γράφω ως sosimple και εκει)

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/5-1-1-namelessv1-t3221528/page233

Link to comment
Share on other sites

Με την Kyubi 3.2 ο fingerprint sensor είναι σχεδόν άχρηστος. Δυσκολεύεται πάρα πολύ να πετύχει την καταγραφή του αποτυπώματος και, όταν αυτό τελικά γίνει, το τηλέφωνο δεν μπορεί να τον αναγνωρίσει σωστά.

Δεν έχω δουλέψει το κινητό με την stock rom, ούτε με κάποια άλλη custom εκτενώς. Σε εσάς με την kyubi (την 3.2 ή νεώτερη) πώς δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Με την Kyubi 3.2 ο fingerprint sensor είναι σχεδόν άχρηστος. Δυσκολεύεται πάρα πολύ να πετύχει την καταγραφή του αποτυπώματος και, όταν αυτό τελικά γίνει, το τηλέφωνο δεν μπορεί να τον αναγνωρίσει σωστά.

Δεν έχω δουλέψει το κινητό με την stock rom, ούτε με κάποια άλλη custom εκτενώς. Σε εσάς με την kyubi (την 3.2 ή νεώτερη) πώς δουλεύει;

Με την τελευταια kyubi που ειχα δοκιμάσει, καλυτερα και απο τη stock δουλευε. Με αυτή που λες, δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις βαρια χρηση.. Τη μεγαλύτερη κατανάλωση μακραν στην κανει η οθονη. Αυτο δε μπορεις να το αποφυγεις οτι και να κανεις, οποια ρομ και να βαλεις. Μονο να χαμηλωσεις φωτεινότητα. Στη μεση, αυτοματο γι μενα καλα ειναι.

Ισως για το Facebook αν έκλεινες καποια services. Ουτε το script που ειχα δωσει παραπάνω τα κλεινει σωστα, τα έκλεισα χειροκίνητα ενα ενα.. Εγω που ταχω κλείσει δε βλέπω να μη δουλεύει κατι.

Αμα εχεις και gps.. Και εγω χτες ειχα 1 ωρα gps / runtastic (τρεξιμο 10 χιλ με gps, κλειστη οθονη), και 2 ωρες μουσική poweramp.. Ε, με τέτοια χρηση μου εβγαλε 4 ω και 15 λεπτά οθονη.

Το θεμα είναι με την παραπάνω χρηση σου, ποσο θα σε εβγαζε η kyubi. Εγω πιστεύω πολυ λιγότερο. Αν εχεις κρατήσει screenshot απο παρόμοια χρηση, συγκεκρινε το.

Βαλε και το μαυρο θεμα που εδωσα link. Περίμενε να το ανεβασει με μαυρο dialer, μαυρες επαφές. Τωρα ανεβασε screen shot αρα το εχει ετοιμο. Το μαυρο στην amoled καιει 0. Θα δωσει και αυτο κατι.

Ενω ετοιμάζει λεει, και νεο καλυτερο για μπαταρία προφιλ.. Θαύματα δε γίνονται αλλα μια βελτίωση ακομα μπορει.

Τουλάχιστον η συγκεκριμένη ρομ εξελίσσεται μεχρι στιγμης. Η kyubi ειναι νεκρή, εφυγαν αυτοι που τη φτιαχνανε.

 

Δε το συζητώ εννοείται ότι στην Kyubi θα ήταν χειρότερα. Με το ζόρι 2 - 2.30 ώρες Sot έπιανα με 3g. Για 4G δε ούτε λόγος. Το μαύρο θέμα το σούταρα γιατί δε μου άρεσε το πληκτρολόγιο. Στο link που είχες δώσει για το disable services έλεγε ο τύπος να κάνουμε απλά ένα restore ένα profile που είχε το οποίο δεν το βρήκα πουθενά. Προφανώς θέλει να το κατεβάσουμε και να το βάλουμε στον φάκελο της εφαρμογής αλλά δε το βρήκα πουθενά. Το έχεις μήπως πρόχειρο?

Link to comment
Share on other sites

Δε το συζητώ εννοείται ότι στην Kyubi θα ήταν χειρότερα. Με το ζόρι 2 - 2.30 ώρες Sot έπιανα με 3g. Για 4G δε ούτε λόγος. Το μαύρο θέμα το σούταρα γιατί δε μου άρεσε το πληκτρολόγιο. Στο link που είχες δώσει για το disable services έλεγε ο τύπος να κάνουμε απλά ένα restore ένα profile που είχε το οποίο δεν το βρήκα πουθενά. Προφανώς θέλει να το κατεβάσουμε και να το βάλουμε στον φάκελο της εφαρμογής αλλά δε το βρήκα πουθενά. Το έχεις μήπως πρόχειρο?

 

Δουλευουν τα download link, ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/note-4/general/make-galaxy-note-4-battery-longer-make-t3196575

Χωρίς xposed ή xposed 78.1 πας στον καλύτερο 2ο τροπο, με xposed 79 στον 1ο

Χύμα στην internal θελει το αρχείο, οχι στο φάκελο εφαρμογής.

Ελενξε αν το script θα σου κλείσει ολα τα κόκκινα που εχω στη φωτο απ το Facebook (προβλεπω δε θα στα κλεισει, κλειστα μονος σου χειροκινητα). Αν κατι δεν δουλευει σωστα, ξανα ανειξε τα.

 

Επισης κλεισε μονος σου, και οτι αλλο βλεπεις να εχει services, που δεν θες να τρεχουν, κατι σούπερ μαρκετ κλπ αχρηστα που ανοιγουν καθε 1 ωρα, ελενχουν που βρισκεσαι και σου ξεσκιζουν την μπαταρία.

Το γραφω σαν οδηγο για όποιον τα ψάχνει, οχι μονο για σενα.

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2015-12-29-23-18-09_zpsqhmrbfif.png

 

Για πληκτρολόγιο αμα θες δοκιμασε το SwiftKey στην έκδοση με 10αδες θεματα που εδωσα λινκ παραπάνω. Το καλύτερο πληκτρολόγιο στο Android (και το ενσωματωμένο της Samsung η swiftkey το φτιαχνει απλα είναι παλαιότερο, χειρότερο. Εγω που ασχολούμαι με reverse engineering, εχω δει ο ιδιος τα original αρχεια της Samsung που γραφουν SwiftKey μεσα.. Ειναι γνωστό χρονια στο xda).

Δεν είναι hack ή τίποτα παρανομο, οπότε δινω link. Το γνωρίζει η swiftkey, μεχρι στιγμης το αφηνει να υπάρχει για οσους παλαιους στο xda κυριως το γνωριζουν.. Προβλέπω κάποια στιγμή η SwiftKey θα ζητήσει να κλεισει το project..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα apk του τηλεφώνου και των επαφών από ελληνική 5,1,1????????

 

Κανείς???? :lol::D:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???? :lol::D:cry:

 

Δύσκολα ζητάς. Θα πρέπει κάποιος να έχει root την ελληνική για να πάρει τα apks από το system. Κατέβασε τη από το Sammobile και κάνε τα extract μόνος σου και περνά τα στο system.

Link to comment
Share on other sites

Τις ROM τις κατέβασα.... τα .ext4 που έχουν δεν μπορώ να ανοίξω... δοκίμασα διάφορα προγράμματα αλλά τίποτα δεν κατάφερα. Σε εσάς στην 5.1.1 κάνει sort σωστά κατά επώνυμο στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα που έφτιαξε την kyubi note 5 rom, και εγκατέλειψε την εξέλιξη, εφτιαξε αλλη τωρα.. Μονο που δεν είναι στα αγγλικά το threat, και δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα.. Στηριγμενη σε miui τώρα, κιτκατ αν κατάλαβα καλα? Λίγο περίεργα ακούγονται. Αν τη βαλει κάνεις ας γραψει. Είναι εδω http://www.htcmania.com/showthread.php?p=21429595#
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Στη nameless rom οι γρήγορες ρυθμίσεις σας δουλεύουν κανονικα ; εμένα οπότε πατάω το + με πετάει στην αρχική οθόνη κ μήνυμα Ρυθμίσεις διακοπηκε
Link to comment
Share on other sites

H Nameless παίζει σφαίρα. -50mv και n/l battery στα settings και η μπαταρία δεν αδειάζει.

Απλά το application με μηνύματα είναι στα αγγλικά ανεξάρτητα γλώσσας και οι επαφές δεν σορτάρουν κατά επώνυμο...

Λείπουν και μερικά notification sounds από μέσα(υπάρχει zip με τα sounds του note 4 και του 5 στο xda για όποιον θέλει να τα συμπληρώσει)

Εαν ξέρει κανείς πώς μπορούμε να πάρουμε τα 3 apk από την official 5.1.1 (Telekom.apk , Contacts_Note.apk και αυτό των μηνυμάτων)

θα είχαμε την τέλεια ROM. Εγώ προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να ανοίξω το system.img.ext4 της official.

XPOSED λειτουργεί κανονικά , το GPS επίσης κουμπώνει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Το - 50πως γίνεται μήπως ειναι ευκολο να με βοηθήσεις;

Kernel audiutor -cpu voltage - global offset -50

Και σε καθε καρτελα τσεκάρουμε το apply on boot γιατι αλλιως συχνα δεν τα επαναφερει μετα απο reboot.

Επισης το - 50 ειναι θεμα συσκευής. Αλλη μπορεί να αντεχει και - 75, και άλλη ουτε - 25, αν υπάρχουν τυχαια Reboot, στιγμιαια κολληματα κλπ ξανα βαλτε το εκει που ηταν για να ελέγξετε αν φταίει αυτο.

 

Αυτο με τα μυνηματα στα αγγλικά, αν και δε με ενοχλεί το εχω γραψει στο xda, και μου ειπε οτι θα το φτιάξει.. Ειδωμεν.. Μεχρι τωρα δεν το έφτιαξε. Τα υπόλοιπα δεν τα είχα παρατηρησει καν..

Φιλε Geox χαίρομαι που με επιβεβαίωνεις για την καλη μπαταρία της nameless.. :)

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή χρονιά σε όλους! Στη nameless rom οι γρήγορες ρυθμίσεις σας δουλεύουν κανονικα ; εμένα οπότε πατάω το + με πετάει στην αρχική οθόνη κ μήνυμα Ρυθμίσεις διακοπηκε

Μια χαρα δουλευει αυτο..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά η πολύ καλή μπαταρία της nameless ... και με την official 5.0.1 σχετικά καλά μου πήγαινε...

Είναι ο αέρας που αποκτά η συσκευή ... πάει σφαίρα !!! Δεν υπάρχει lag και το κινητό είναι έτοιμο out of the box μόλις την περάσεις.

Και εγώ πέρασα ΟΛΟ το BLOATWARE από επάνω μετά το install...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά η πολύ καλή μπαταρία της nameless ... και με την official 5.0.1 σχετικά καλά μου πήγαινε...

Είναι ο αέρας που αποκτά η συσκευή ... πάει σφαίρα !!! Δεν υπάρχει lag και το κινητό είναι έτοιμο out of the box μόλις την περάσεις.

Και εγώ πέρασα ΟΛΟ το BLOATWARE από επάνω μετά το install...

Εγω αυτη τη σύγκριση δε μπορώ να την κανω, γιατι με επισιμη ρομ το κρατησα κανα 2 ωρες χρησης.. :lol:

Μονο με την kyubi συγκρινα (στην οποια μια χαρα πήγαινε, η μπαταρία ηταν το πρόβλημα μου) , αλλα κάποια στιγμή θα την δοκιμασω παλι μιας και διαβαζω πολλους στο xda να γραφουν τα ίδια με εμενα για τη συγκεκριμένη εκδοση της kyubi, αλλά γράφουν οτι η προηγ εκδοση kyubi τους εβγαζε 6 ωρες οθονη.. Και στην τελευταία kyubi που βγαλαν τωρα, ουσιαστικά πατάει στην 1η που ειχανε βγάλει γιατι και οι ιδιοι παραδεχονται οτι ειχε την καλύτερη μπαταρία.

Επισης αυτός που φτιάχνει τον nemeless kernel εδωσε πολλες ρυθμισεις ωστε να πετύχεις μπαταρία ανάλογη του προφιλ Recommended battery σε αλλους κερνελ/ρομ.

Νομίζω οτι με σωστο σεταρισμα ισως γινεται πλεον να εχεις note 5 rom + smoothness, και μπαταρια λιγο χειροτερη απο nemeless. Βλέπω να το εχουν κανει αλλοι, δεν ειναι απλα ιδέα μου..

Αλλα για την ωρα το εχω σεταρει τοσο καλα που θα μεινω στην nemeless..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...