Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα με την v3.2, ούτε έχω με τη v4 τέτοιου είδους θέματα. Βέβαια δεν έχω και κανένα από τα widgets που αναφέρεις και έχω δοκιμάσει μόνο με Nova.

 

Κάποιον άλλον kernel εκτός από τον stock του Philz και τον emotion έχει δοκιμάσει κάποιος εδώ με τη συγκεκριμένη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια. μια ερωτηση. ψαχνω για μια rom για το note 4 snapdragon. ποια λετε οτι ειναι η καλυτερη τωρα?? ειμαι root με emotion κερνελ..
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι πολύ σχετικό. Τι ζητάει ο καθένας. Εγώ προσωπικά επειδή θέλω να δουλεύουν όλα έβαλα του Alexander την rom. Άλλοι βάζουν ρομ από το note 5. Σε αυτές τις ρομ δεν δουλεύουν όλα παρόλο που είναι ωραίες και γρήγορες. Όλα είναι θέμα γούστου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα με την v3.2, ούτε έχω με τη v4 τέτοιου είδους θέματα. Βέβαια δεν έχω και κανένα από τα widgets που αναφέρεις και έχω δοκιμάσει μόνο με Nova.

 

Πάντως επειδή με ενδιαφέρει και κυρίως μου κινεί την περιέργεια, μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κάνεις από xda, μιας και βάζω τον launcher και από thread του Note 5 δουλεύει εξαιρετικά με μόνο μειονέκτημα αυτό, τις στιγμιαίες επαναφορές των widgets.

Το πρόβλημα θα λυνόταν αν έβαζα άλλον launcher, αλλά τώρα που υπάρχουν θέματα δεν θελω να χάσω τα εικονίδια.

 

Θα σε πείραζε να δοκίμαζες με 1-2 widgetακια τον stock launcher και να μου πεις αν κάνει και εσένα redraw?

Άνοιξε τον chrome πχ και πάτα το home button. Τρελαίνεται στα redraw!

Αν το έχεις ξηλώσει τον touchwiz launcher και ειναι φασαρία δεν πειράζει, αγνόησε το μήνυμα.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι πολύ σχετικό. Τι ζητάει ο καθένας. Εγώ προσωπικά επειδή θέλω να δουλεύουν όλα έβαλα του Alexander την rom. Άλλοι βάζουν ρομ από το note 5. Σε αυτές τις ρομ δεν δουλεύουν όλα παρόλο που είναι ωραίες και γρήγορες. Όλα είναι θέμα γούστου.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μπορείς να μου δώσεις λινκ για την ρομ? Επίσης πειράζει που έχω πειραγμενο κερνελ? Την περνάω κανονικά λογικά..

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι πολύ σχετικό. Τι ζητάει ο καθένας. Εγώ προσωπικά επειδή θέλω να δουλεύουν όλα έβαλα του Alexander την rom. Άλλοι βάζουν ρομ από το note 5. Σε αυτές τις ρομ δεν δουλεύουν όλα παρόλο που είναι ωραίες και γρήγορες. Όλα είναι θέμα γούστου.

Από περιέργεια.. τι βρήκες που δεν δουλεύει στη ρομ του Note 5;

Πάντως επειδή με ενδιαφέρει και κυρίως μου κινεί την περιέργεια, μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κάνεις από xda, μιας και βάζω τον launcher και από thread του Note 5 δουλεύει εξαιρετικά με μόνο μειονέκτημα αυτό, τις στιγμιαίες επαναφορές των widgets.

Το πρόβλημα θα λυνόταν αν έβαζα άλλον launcher, αλλά τώρα που υπάρχουν θέματα δεν θελω να χάσω τα εικονίδια.

 

Θα σε πείραζε να δοκίμαζες με 1-2 widgetακια τον stock launcher και να μου πεις αν κάνει και εσένα redraw?

Άνοιξε τον chrome πχ και πάτα το home button. Τρελαίνεται στα redraw!

Αν το έχεις ξηλώσει τον touchwiz launcher και ειναι φασαρία δεν πειράζει, αγνόησε το μήνυμα.

Το δοκίμασα και στις 30 φορές μου έκανε ένα redraw, όχι κάτι τρελό αλλά συμβαίνει. Ίσως αν η ελεύθερη ραμ είναι κάτω από 300 να σβήνει τη διεργασία του tw. Πάντως φαντάζομαι γνωρίζεις πως υπάρχει τεράστια ποικιλία εικονιδίων στο Play Store για να διαλέξεις!

Αργότερα θα ανεβάσω και βίντεο στο ποστ αυτό.

 

Edit: Βίντεο

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καιρό να διαβάσω το νήμα και ελπίζω να μην ξανακάνω την ίδια ερώτηση. ..

Στην έξυπνη διαχείριση σχετικά με την ασφάλεια συσκευής έχετε κάνει κάποια ενεργοποίηση ? Έχετε εγκαταστήσει το my knox ? Και γενικά έχετε κάνει την ενεργοποίηση που λέει στο τέλος? ? Και τι κάνει? ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι πολύ σχετικό. Τι ζητάει ο καθένας. Εγώ προσωπικά επειδή θέλω να δουλεύουν όλα έβαλα του Alexander την rom. Άλλοι βάζουν ρομ από το note 5. Σε αυτές τις ρομ δεν δουλεύουν όλα παρόλο που είναι ωραίες και γρήγορες. Όλα είναι θέμα γούστου.

 

τι ακριβως δεν δουλευει σε note 5 rom ?μαλλον κατι δεν λες σωστα η περασες λαθος rom.εχω την kyibi απο την μερα που βγηκε και ολα δουλευουν μια χαρα.απλα εσυ προτιμας στοκ κατασταση.ενημερωτηκα για ολους σημερα καταφεραν καποιοι dev.να δουλεψει το 4 με ρομ απο note 5 με marshmallow

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα έχω καιρό να διαβάσω το νήμα και ελπίζω να μην ξανακάνω την ίδια ερώτηση. ..

Στην έξυπνη διαχείριση σχετικά με την ασφάλεια συσκευής έχετε κάνει κάποια ενεργοποίηση ? Έχετε εγκαταστήσει το my knox ? Και γενικά έχετε κάνει την ενεργοποίηση που λέει στο τέλος? ? Και τι κάνει? ?

 

root και knox δεν πανε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωταω γιατι δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν θελω να βγαλει bugs. αυτη η Kyubi Note5 Port v4 εχει καποια θεματακια αποτι καταλαβα λογικα.. ασχετο αλλα αυτη η rom υποστυριζει doubletap για wake??
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις link από marshmallow να δούμε ενημερωτικά τι κάνανε?

 

ακομα δεν ειναι ετοιμη.λογικα ισως να την εχουμε μεσα στον δεκεμβρη.ειναι θεμα dev.ποτε θα την εχει ετοιμη

 

 

 

 

 

απλα ρωταω γιατι δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν θελω να βγαλει bugs. αυτη η Kyubi Note5 Port v4 εχει καποια θεματακια αποτι καταλαβα λογικα.. ασχετο αλλα αυτη η rom υποστυριζει doubletap για wake??

 

η kyibi δεν εχει κανενα θεμα.ειναι απολυτα λειτουργικη.χωρις bug χωρις lug.ειναι κορυφη αυτη τη στιγμη.ο φιλος σου ποιο μοντελο εχει,γιατι η kyibi ειναι για το f.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια.. τι βρήκες που δεν δουλεύει στη ρομ του Note 5;

 

Το δοκίμασα και στις 30 φορές μου έκανε ένα redraw, όχι κάτι τρελό αλλά συμβαίνει. Ίσως αν η ελεύθερη ραμ είναι κάτω από 300 να σβήνει τη διεργασία του tw. Πάντως φαντάζομαι γνωρίζεις πως υπάρχει τεράστια ποικιλία εικονιδίων στο Play Store για να διαλέξεις!

Αργότερα θα ανεβάσω και βίντεο στο ποστ αυτό.

 

Edit: Βίντεο

 

Ευχαριστώ για το βίντεο.

Το δικό σου δουλεύει καλύτερα, η αληθεια ειναι οτι η RAM μου παιζει με λιγο multitasking κοντα στα 300-400 αλλα redraw κανουν μονο τα samsungοwidgets!

Οπως και να εχει, αυξάνοντας τον χρονο μεταβασης απο τις ρυθμισεις (απο 0 που το ειχα σε 1) το αποτελεσμα ειναι καλύτερο.

Πάντως δοκίμασα Nova, μου φαίνονται ολα πιο smooth! :lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν ειναι ετοιμη.λογικα ισως να την εχουμε μεσα στον δεκεμβρη.ειναι θεμα dev.ποτε θα την εχει ετοιμη

 

 

 

 

 

 

 

η kyibi δεν εχει κανενα θεμα.ειναι απολυτα λειτουργικη.χωρις bug χωρις lug.ειναι κορυφη αυτη τη στιγμη.ο φιλος σου ποιο μοντελο εχει,γιατι η kyibi ειναι για το f.

 

 

ειμαι και εγω με v4 kyubi και εχω ενα θεματακι . οταν στελνω μαιλ παραμενει το απεσταλμένο στη notification screen. ξερει καποιος πως μπορω να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω με v4 kyubi και εχω ενα θεματακι . οταν στελνω μαιλ παραμενει το απεσταλμένο στη notification screen. ξερει καποιος πως μπορω να το διορθώσω;

 

καπου εχει ρυθμιση για αυτο.αλλα δεν θυμαμαι που.σε μενα παντως μολις το mail σταλθει φευγει

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

καπου εχει ρυθμισει για αυτο.αλλα δεν θυμαμαι που.σε μενα παντως μολις το mail σταλθει φευγει

 

με v4 εισαι ?

Link to comment
Share on other sites

ναι με v4 ειμαι

 

εχω ψαξει ολο το τηλ δε βρισκω καμια σχετική ρύθμιση.

απο mods τι εχεις εγκαταστήσει;

Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει ολο το τηλ δε βρισκω καμια σχετική ρύθμιση.

απο mods τι εχεις εγκαταστήσει;

 

δεν εχω περασει κανενα mod.ενημερωση για το c φτιαξαν το scrolling capture

Link to comment
Share on other sites

η kyibi δεν εχει κανενα θεμα.ειναι απολυτα λειτουργικη.χωρις bug χωρις lug.ειναι κορυφη αυτη τη στιγμη.ο φιλος σου ποιο μοντελο εχει,γιατι η kyibi ειναι για το f.

 

ωραια. λοιπον ο φιλος μου εχει το snapdragon μοντελο.. για την εγκατασταση της rom υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω. καποιοα ιδιατεροτητα.. ειδα εχει κατι light και heavy.. και απο μοδ τι να βαλω??

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

ωραια. λοιπον ο φιλος μου εχει το snapdragon μοντελο.. για την εγκατασταση της rom υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω. καποιοα ιδιατεροτητα.. ειδα εχει κατι light και heavy.. και απο μοδ τι να βαλω??

 

δεν εχει καποια ιδιαιτεροτητα η rom. στην heavy εχει πεταξει περισοτερα πραματα εξω απ'οτι στην light.εγω δεν βαζω mod ποτε και δεν μου αρεσει το xposed.αν κρινεις οτι θες να του βαλεις καποιο mod βαλτο.μολις την περασεις θα πρεπει να περασεις και καποια blotware που εχει βγαλει το λινκ ειναι στην πρωτη σελιδα.αν δεν εχεις αρκετα μεγαλη εμπειρια υπαρχει και η επιλογη της simple rom v5 που ειναι στοκ debloated.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ετοιμαζεται kyibi v5.με νεα βαση.περιμενω να δω changelog

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να ειναι καποιος root και να μην εχει xposed framework. Και ειδικα σε samsung που υπαρχει wanam και μπορεις να κανεις οτι θες. Επισης αν δεν εχεις youtubeaway και βλεπεις διαφημισεις στο YT τι να το κανεις το root.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να ειναι καποιος root και να μην εχει xposed framework. Και ειδικα σε samsung που υπαρχει wanam και μπορεις να κανεις οτι θες. Επισης αν δεν εχεις youtubeaway και βλεπεις διαφημισεις στο YT τι να το κανεις το root.

 

για μενα το xposed ειναι αχρηστο.οπως αν εισαι root βαζεις το adfree και τελος οι διαφημισεις.αν θες καποιος θελει να κανει κατι υπαρχουν αρκετοι τροποι.με οτι βολευεται ο καθενας.ο καθενας μας εχει την αποψη του ασχετα αν ειναι σωστη η λαθος

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω φιλε μου, root χωρις exposed ειναι "παπας χωρις γενια" .

Ανεξαρτητα αν εσενα σου αρεσει, εμενα οχι και ο αλλος το μισεί, τα οποια ειναι εντελως υποκειμενικα. Το adfree και κανενα adfree δεν μπορει να αφαιρεσει τις διαφημισεις απο το YT. Τωρα κατι snaptube, tubemate, ogyt τα ακουω βερεσε γτ κανενα δε δουλευει σωστα.

Ουτε το adaway που ειναι η καλυτερη εφαρμογη για block διαφημισεων. Επιπλεον εκτος του youtebaway υπαρχει οπως ειπα και προηγουμενως το wanam, gravity box, και ενα καρο ακομα modules που κανουν το κινητο να σκοτωνει και λυνει απειρα προβληματα.

 

Τωρα αν εσενα ή σε οποιοδηποτε δεν αρεσει, ειναι κατι εντελως υποκειμενικο και δε μπορει να ληφθει υποψην για καποιον που ψαχνεται πως θα κανει τη συσκευη του να δουλευει καλυτερα.

 

Με το ιδιο σκεπτικο λοιπον δε υπαρχει και λογος να εισαι root.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω φιλε μου, root χωρις exposed ειναι "παπας χωρις γενια" .

Ανεξαρτητα αν εσενα σου αρεσει, εμενα οχι και ο αλλος το μισεί, τα οποια ειναι εντελως υποκειμενικα. Το adfree και κανενα adfree δεν μπορει να αφαιρεσει τις διαφημισεις απο το YT. Τωρα κατι snaptube, tubemate, ogyt τα ακουω βερεσε γτ κανενα δε δουλευει σωστα.

Ουτε το adaway που ειναι η καλυτερη εφαρμογη για block διαφημισεων. Επιπλεον εκτος του youtebaway υπαρχει οπως ειπα και προηγουμενως το wanam, gravity box, και ενα καρο ακομα modules που κανουν το κινητο να σκοτωνει και λυνει απειρα προβληματα.

 

Τωρα αν εσενα ή σε οποιοδηποτε δεν αρεσει, ειναι κατι εντελως υποκειμενικο και δε μπορει να ληφθει υποψην για καποιον που ψαχνεται πως θα κανει τη συσκευη του να δουλευει καλυτερα.

 

Με το ιδιο σκεπτικο λοιπον δε υπαρχει και λογος να εισαι root.

 

εσυ θεωρεις οτι χωρις xposed δεν μπορεις.εγω μπορω.επισης με το adfree διαφημισεις στο youtube τελος.αν δεν ξερεις να το χειριστεις ειναι αλλο θεμα.το θεμα δεν ειναι τι περνας η πως το περνας.το θεμα ειναι να ξερεις πως δουλευει σωστα ...

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω φιλε μου, root χωρις exposed ειναι "παπας χωρις γενια" .

Ανεξαρτητα αν εσενα σου αρεσει, εμενα οχι και ο αλλος το μισεί, τα οποια ειναι εντελως υποκειμενικα. Το adfree και κανενα adfree δεν μπορει να αφαιρεσει τις διαφημισεις απο το YT. Τωρα κατι snaptube, tubemate, ogyt τα ακουω βερεσε γτ κανενα δε δουλευει σωστα.

Ουτε το adaway που ειναι η καλυτερη εφαρμογη για block διαφημισεων. Επιπλεον εκτος του youtebaway υπαρχει οπως ειπα και προηγουμενως το wanam, gravity box, και ενα καρο ακομα modules που κανουν το κινητο να σκοτωνει και λυνει απειρα προβληματα.

 

Τωρα αν εσενα ή σε οποιοδηποτε δεν αρεσει, ειναι κατι εντελως υποκειμενικο και δε μπορει να ληφθει υποψην για καποιον που ψαχνεται πως θα κανει τη συσκευη του να δουλευει καλυτερα.

 

Με το ιδιο σκεπτικο λοιπον δε υπαρχει και λογος να εισαι root.

 

το wanam κ το gravity box τι κανουν ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...