Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μόνο για ψυχολογικούς λόγους, θέλω η rom που φοράω να μην έχει κανένα bug. Αυτή τη στιγμή είμαι με την Alexdr 5.1.1 και περιμένω τον Dr.Ketan. Θα την κυκλοφορήσει σε 4-5 ημέρες, θα περιμένω άλλες 10 για να ανακαλυφθούν και λυθούν τα bugs και μετά βλέπουμε.

 

@kyriasgr87, η Nillkin προστατεύει καθόλου την κάμερα; Και εγώ πίνω νερό στο όνομα της Nillkin, εδώ και 4 κινητά αγοράζω πάντα μία Frosted shield.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ακριβω ς ευθεία με την κάμερα ..δε μπορώ να σου πω με ακρίβεια ότι αν πέσει θα την προστατέψει αλλά τουλάχιστον αν ακουμπάει στο τραπέζι πχ απλά είσαι οκ .
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θελετε bugfree rom, τοτε δοκιμαστε Wanam με Ultimate kernel. Αψεγαδιαστη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για ψυχολογικούς λόγους, θέλω η rom που φοράω να μην έχει κανένα bug. Αυτή τη στιγμή είμαι με την Alexdr 5.1.1 και περιμένω τον Dr.Ketan. Θα την κυκλοφορήσει σε 4-5 ημέρες, θα περιμένω άλλες 10 για να ανακαλυφθούν και λυθούν τα bugs και μετά βλέπουμε.

 

@kyriasgr87, η Nillkin προστατεύει καθόλου την κάμερα; Και εγώ πίνω νερό στο όνομα της Nillkin, εδώ και 4 κινητά αγοράζω πάντα μία Frosted shield.

Φίλε μου πάντως στο g λέει ότι αύριο θα ξεκινήσει από την αρχή γιατί χρησιμοποιησε λάθος Base αλλά από τι είδα φτιάξανε όλα και το direct input και το hotspot!Για να δούμε πότε θα έρθει στο f!

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη rom για το f ειναι η kyibi note 5 extreme debloating που εχει ανεβασει ο battlehero.η αλλη που ειναι χωρις debloat εχει θεματα.η rom ειναι τζετ no lug no bug no problems.ειναι οτι καλυτερο εχω δει ως τωρα
Link to comment
Share on other sites

απιστευτη rom για το f ειναι η kyibi note 5 extreme debloating που εχει ανεβασει ο battlehero.η αλλη που ειναι χωρις debloat εχει θεματα.η rom ειναι τζετ no lug no bug no problems.ειναι οτι καλυτερο εχω δει ως τωρα

 

 

Συμφωνώ...... από τις ποιο γρήγορες ρομ που έχω βάλει ποτέ το τηλέφωνο πετάει πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Με ψήνετε άσχημα να περάσω νέα rom, αλλά βαριέμαι τόσο πολύ!..Το καημένο το κινητούλι μου δουλεύει τόσο καλά έτσι όπως είναι, που δεν θέλω να ξοδέψω 3-4 ώρες για να το ξαναστήσω και να μάθω τα νέα καλούδια του Note 5. Από την άλλη, με τρώει το χέρι μου να δοκιμάσω.

Ας τελειώσουμε με τον ημιμαραθώνιο αύριο το βράδυ που χρειάζομαι οπωσδήποτε το κινητό και πολύ φοβάμαι ότι την Κυριακή θα έχουμε φλασαρίσματα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη rom για το f ειναι η kyibi note 5 extreme debloating που εχει ανεβασει ο battlehero.η αλλη που ειναι χωρις debloat εχει θεματα.η rom ειναι τζετ no lug no bug no problems.ειναι οτι καλυτερο εχω δει ως τωρα

Εσύ ποια Version έβαλες την Light ή την heavy!δουλεύει κανονικά το direct pen input?έχει screen mirroring,wifi tethering και το n5 theme store?

 

Μπορώ να βάλω την Light και ότι λείπει να το φλασαρω από τον φάκελο bloatware?twrp χρησιμοποιησες ή θέλει κάποιο άλλο recovery όπως λέει ο γιατρός?

Edited by polo1400
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει δυο version μονο η debloating δουλευει.το theme store δουλευει μια χαρα.τα αλλα που λες εγω τα πεταω εξω η δεν τα βαζω οποτε δεν ξερω.μονο η rom του battlehero δουλευει η αλλη εχει θεμα το ξαναλεω για να μην την πατησετε. Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα από εδώ http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-kyubi-rom-note-5-t3220106

 

την Light debloating που είναι 1 GB μέγεθος και ότι θέλω θα το περάσω από το debloat φάκελο! Ένα άλλο ακόμα αν ξερεις είναι η κάμερα δουλεύει με flash κάτω από το 5% μπαταρία σαν της Alexander τη rom?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει το μικρόβιο, δεν φεύγει εύκολα, μόλις τέλειωσα τα φλασαρίσματα της kyubi που συζητάμε...

Αρχικά έφαγα ένα σοκ, καθώς το S memo δεν ήταν εγκατεστημένο και το χρησιμοποιώ πάρα πολύ. Κινδύνευσα να χάσω πάρα πολλές σημειώσεις, αλλά τελικά την γλίτωσα. H rom είναι εξαιρετική αλλά -ίσως- υπερ του δέοντος ελαφριά, έχει αφήσει πάρα πολλά πράγματα εκτός και πρέπει να ξέρεις τί κάνεις. Λόγου χάρη, αφού με τα πολλά εγκατέστησα το S memo, δεν συγχρόνιζε τις σημειώσεις που είχα ως backup στον samsung account μου, γιατί πολύ απλά ο dev έχει αφαιρέσει το scloud από την rom. Ευτυχώς με έκοψε, το βρήκα και το πέρασα.

Η rom είναι εξαιρετική, όλα τα νέα features δουλεύουν άψογα, το theme store είναι απόλαυση και επιτέλους έχω ένα κινητό με εμφάνιση του γούστου μου. Ένα πρόβλημα μου έμεινε, όποτε πάω να ανοίξω το "extras rom" στο settings, τρώω force close. Λογικά θα φταίει που δεν έκανα πλήρες wipe (εγκατέστησα τα πάντα πάνω από την Alexdr 5.1.1 και απλά έκανα wipe dalvik/cache), αλλά στην πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και αυτό. Εξαιρετική rom.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το κάνω με full wipe και την internal sd για να είμαι σίγουρος ότι όλα καλα!το Email δουλεύει να στέλνεις κλπ?η κάμερα είναι σαν την Alexander δηλαδή να δουλεύει το flash σε χαμηλή μπαταρία και τέτοια!

Έβαλες την Light ή την heavy debloated?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την heavily debloated. Έλυσα και το πρόβλημα με το FC, απλά έπρεπε να φλασάρω άλλο ένα .zip που επίσης ο battlehero είχε αφαιρέσει. Η lightly debloated έχει πολύ λιγότερο bloatware αφαιρεμένο, οπότε ίσως να είναι πιο απροβλημάτιστη, τουλάχιστον στην πρώτη επαφή μαζί της, αν και o liogia λέει πως έχει προβλήματα. Για το φλας δεν ξέρω.

Αυτή τη στιγμή έχω μηδέν προβλήματα, η rom είναι εξίσου γρήγορη με την προηγούμενή μου και επιπλέον:

-Έχουμε την theme engine!

-Το S-memo, για όποιον το δουλεύει, έχει πολύ καλύτερο interface

 

Νομίζω ότι είναι πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το κάνω με full wipe και την internal sd για να είμαι σίγουρος ότι όλα καλα!το Email δουλεύει να στέλνεις κλπ?η κάμερα είναι σαν την Alexander δηλαδή να δουλεύει το flash σε χαμηλή μπαταρία και τέτοια!

Έβαλες την Light ή την heavy debloated?

σε περιπτωση που καποιος εχει θεμα με το mail https://mega.nz/#!zAhlVYqZ!LoaCpTtXO-ZhiLvJYrTEO0WNHFvG49ViwJIyLVFMdt0 περναει αυτο και τελος.ας ειναι καλα ο γιατρος για το φιξ

Link to comment
Share on other sites

Ζημιά μας κάνετε εσείς εδώ!..

Κατεβάζω κι εγώ από περιέργεια, άλλωστε γι'αυτό υπάρχει το nandroid.

Link to comment
Share on other sites

Ζημιά μας κάνετε εσείς εδώ!..

Κατεβάζω κι εγώ από περιέργεια, άλλωστε γι'αυτό υπάρχει το nandroid.

ολα τα λεφτα ειναι σου λεω.ετσι για την κουλτουρα εβαλα emotion kernel r22 παρτε και το link https://mega.nz/#!zcwkCJgQ!mGL1FB2RtFGaJBZBVYY8QPtmn2ZuJGeLhAwXI1nKPjQ

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα ειναι σου λεω.ετσι για την κουλτουρα εβαλα emotion kernel r22 παρτε και το link https://mega.nz/#!zcwkCJgQ!mGL1FB2RtFGaJBZBVYY8QPtmn2ZuJGeLhAwXI1nKPjQ

 

Τον kernel τον φλασαρουμε με twrp?πρωτη εντυπωση απιστευτη!Εβαλα την light με εγκατασταση οτι bloat ηθελα εγω!

Link to comment
Share on other sites

Τον kernel τον φλασαρουμε με twrp?πρωτη εντυπωση απιστευτη!Εβαλα την light με εγκατασταση οτι bloat ηθελα εγω!

ναι με twrp.εγω εχω την extreme debloting.και νομιζω οτι μενω εδω προς το παρον.ειναι οτι καλυτερο εχω δει.η rom η οποια δουλευει σωστα ειναι απο τον battlehero.την αλλη rom που εχει ανεβασει ο αλλος εχει προβληματα

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την light debloated tou battlehero oxi tou αλλουνου

απλα επαναλαμβανομαι γιατι η αλλη εχει θεματακια ακομα.ενω ο battlehero εχει βαλει το δικο του χερακι και την εχει ισιωσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Η λειτουργία link to action στο action memo είναι διαθέσιμη;έχω βάλει την Light version αλλά δεν βλέπω να υπάρχει...

Edited by slaybas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Η λειτουργία link to action στο action memo είναι διαθέσιμη;έχω βάλει την Light version αλλά δεν βλέπω να υπάρχει...

μηπως την εχει πεταξει και πρεπει να φλασαρεις καποιο ζιπ ?

Link to comment
Share on other sites

Εσενα στο action memo σου δινει αυτη την επιλογή; πάντως και την original kyubi που έβαλα, παλι το ίδιο θεμα ειχα.
Link to comment
Share on other sites

Εσενα στο action memo σου δινει αυτη την επιλογή; πάντως και την original kyubi που έβαλα, παλι το ίδιο θεμα ειχα.

υπαρχει στο note 5 σαν εφαρμογη ?γιατι ριχνοντας μια ματια στα γρηγορα δεν βλεπω να υπαρχει στο 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...