Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι λένε περνάς το δικό τους modem και bootloader και μετά με clean install περνάς την ρομ τους .Τώρα από μπαταρία και γρηγοραδα δεν ξέρω ποια είναι πιο καλή. Απλά δεν θέλω να φάω κανένα brick με τα modem

και bottloader .

 

εγω προσωπικα εχω boc3 και εχω βολευτει με την simple rom.και περναω και καποιες αλλες που ταιριαζουν.στην λαιτ που εχω εκανα και λιγο debloating ακομα.μπαταρια δες στις φωτο στο θεμα τις μπαταριας post 627

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η simplrom lite είναι σφαίρα. Νομίζεις ότι έχεις aosp από άποψη ταχύτητας. Για την μπαταρία θα δείξει στις επόμενες μέρες.

 

Εσύ φίλε liogia τι επιπλέον έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η simplrom lite είναι σφαίρα. Νομίζεις ότι έχεις aosp από άποψη ταχύτητας. Για την μπαταρία θα δείξει στις επόμενες μέρες.

 

Εσύ φίλε liogia τι επιπλέον έβγαλες?

καποιες εφαρμογες της samsung και κανα δυο συστηματος αλλα δεν θυμαμαι ποιες.καπου πιο πιο πισω υπαρχει μια φωτο που εχω βαλει με rom συστηματος 2.52 gb αδεια

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις την BoCaRom να μας πει εμπειρίες; Με τρώει. Είμαι στην simplerom αλλά έχει κάποια ψιλό κολλήματα.

 

για μενα η bobcat ειναι λιγο χειροτερη απο την simple lite.δεν ειναι κακη και εχει αρκετα καλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Dr ketans rom καλύτερη πιο γρήγορη και παρόλο που έχω όλα τα extra και εφαρμογές Samsung μου αφήνει 2giga με 1.8 ελεύθερη μνήμη με τις ίδιες εφαρμογές που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Dr ketans rom καλύτερη πιο γρήγορη και παρόλο που έχω όλα τα extra και εφαρμογές Samsung μου αφήνει 2giga με 1.8 ελεύθερη μνήμη με τις ίδιες εφαρμογές που είχα.

 

απο μπαταρια πως παει ?ποια εκδοση του γιατρου εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει ?ποια εκδοση του γιατρου εχεις ?

Μπαταρία θα έλεγα αρκετά καλά. Χαλαρά 2 μέρες αν το ζορίζω με όλα ανοιχτά και πολύ σερφαρισμα και παιχνίδια 1 μέρα σίγουρα. Την τελευταία έκδοση έχω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως εχουμε τιποτα για το xposed ???

 

το xpozed ?δουλευει σε lollipop αν αυτο λες.προκαλει και λαγκ σε καποιος

Link to comment
Share on other sites

Οι δημοφιλέστερες ROMS για exynos όπως βλέπω στο XDA για την ώρα είναι:

 

 

  • Sweet ROM V14 BO3 5.0.1
  • Dr.Ketan custom ROM MultiDPI
  • Sweet ROM V14 BOE5 5.0.1
  • SimplRom & SimpLite v3C

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι δημοφιλέστερες ROMS για exynos όπως βλέπω στο XDA για την ώρα είναι:

 

 

  • Sweet ROM V14 BO3 5.0.1
  • Dr.Ketan custom ROM MultiDPI
  • Sweet ROM V14 BOE5 5.0.1
  • SimplRom & SimpLite v3C

 

πως ακριβως το βλεπεις αυτο ?γιατι αν το βλεπεις οπως βγαινουν τα θεματα στο xda δεν ειναι σωστο.μονο αν δεις ποσες φορες κατεβηκε μια rom ισως βγαλεις ακρη.αλλα και παλι δεν θα ειναι ακριβες.γιατι σε ενα θεμα μπορει να υπαρχει καποιος που να γραφει συνεχεια και ετσι το θεμα ανεβαινει πρωτο.δεν το λεω για να στην πω απλα ειναι πολυ δυσκολο να πεις ποιες ειναι δημοφιλεστερες rom.ετσι και αλλιως αυτες που γραφεις ειναι νομιζω οι καλυτερες και στο f αλλα δεν υπαρχουν και πολλες

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως το βλεπεις αυτο ?γιατι αν το βλεπεις οπως βγαινουν τα θεματα στο xda δεν ειναι σωστο.μονο αν δεις ποσες φορες κατεβηκε μια rom ισως βγαλεις ακρη.αλλα και παλι δεν θα ειναι ακριβες.γιατι σε ενα θεμα μπορει να υπαρχει καποιος που να γραφει συνεχεια και ετσι το θεμα ανεβαινει πρωτο.δεν το λεω για να στην πω απλα ειναι πολυ δυσκολο να πεις ποιες ειναι δημοφιλεστερες rom.ετσι και αλλιως αυτες που γραφεις ειναι νομιζω οι καλυτερες και στο f αλλα δεν υπαρχουν και πολλες

 

Το συμπέρασμα το έβγαλα με βάση τα replies/views σε κάθε θέμα… Για αυτό και έγραψα "δημοφιλέστερες" και όχι "καλύτερες"… Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει καμία μέχρι στιγμής και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη απλά ανέφερα ένα στατιστικό στοιχείο… Με βάση αυτό θα δοκίμαζα αυτές τις 4 roms… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο F είναι η πρώτη φορά που δεν μπήκα καν στη διαδικασία να περάσω custom.

Έκανα έναν μίνι καθαρισμό της stock, deodexed, themed, xposed, Emotion kernel και η συσκευή δουλεύει υποδειγματικά.

Μηδέν κολλήματα, μηδέν fc's, σβέλτο, smooth animations και γενικότερα πλέον είμαι ευχαριστημένος με τη συσκευή. Βασικά ένα kernel ρυθμισμένο σωστά χρειάζεται μόνο το F, ελπίζω να τον δούμε στη 5.1.1.

 

Στα των Custom βγήκε beta 2 της MyaRom (S6 Edge port), προσωπικά δεν τη δοκίμασα αλλά ακόμα διαβάζω για μικροπροβλήματα οπότε αν την έχει περάσει κάποιος άλλος ας γράψει και μια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο F είναι η πρώτη φορά που δεν μπήκα καν στη διαδικασία να περάσω custom.

Έκανα έναν μίνι καθαρισμό της stock, deodexed, themed, xposed, Emotion kernel και η συσκευή δουλεύει υποδειγματικά.

Μηδέν κολλήματα, μηδέν fc's, σβέλτο, smooth animations και γενικότερα πλέον είμαι ευχαριστημένος με τη συσκευή. Βασικά ένα kernel ρυθμισμένο σωστά χρειάζεται μόνο το F, ελπίζω να τον δούμε στη 5.1.1.

 

 

Όταν λες καθαρισμό τι εννοείς;; Απενεργοποίηση κάποιων εφαρμογών ή κάτι άλλο και με τι τρόπο;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καθαρισμό τι εννοείς;; Απενεργοποίηση κάποιων εφαρμογών ή κάτι άλλο και με τι τρόπο;;

 

οχι απενεργοποιηση αλλα απεγκατασταση τελειως απο το τηλφ! πετας ολη την σαβουρα απο μεσα και το τηλφ ειναι οτι καλυτερο μετα !

Link to comment
Share on other sites

οχι απενεργοποιηση αλλα απεγκατασταση τελειως απο το τηλφ! πετας ολη την σαβουρα απο μεσα και το τηλφ ειναι οτι καλυτερο μετα !

 

Αυτό όμως νομίζω γίνεται μόνο root που δεν το θέλω, έτσι δεν είναι;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως νομίζω γίνεται μόνο root που δεν το θέλω, έτσι δεν είναι;;

 

ναι με ρουτ! χανεις εγγυηση! και εγω θελω να το ρουταρω αλλα περιμενω μηπως βγει τπτ που να μην γραφει ο Knox !

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς παιδιά όλα τα παραπάνω μόνο με root. Κάτι το οποίο λόγω KNOX/Εγγύησης είναι κάπως απαγορευτικό για την ώρα αν δεν έχει κάποιος το μικρόβιο.
Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα το έβγαλα με βάση τα replies/views σε κάθε θέμα… Για αυτό και έγραψα "δημοφιλέστερες" και όχι "καλύτερες"… Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει καμία μέχρι στιγμής και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη απλά ανέφερα ένα στατιστικό στοιχείο… Με βάση αυτό θα δοκίμαζα αυτές τις 4 roms… :)

ετσι και αλλιως και εγω θεωρω πως αυτες κανουν την διαφορα.αλλα και οι επιλογες ειναι πολυ περιορισμενες ακομα

 

 

 

 

 

 

Πάντως και στο F είναι η πρώτη φορά που δεν μπήκα καν στη διαδικασία να περάσω custom.

Έκανα έναν μίνι καθαρισμό της stock, deodexed, themed, xposed, Emotion kernel και η συσκευή δουλεύει υποδειγματικά.

Μηδέν κολλήματα, μηδέν fc's, σβέλτο, smooth animations και γενικότερα πλέον είμαι ευχαριστημένος με τη συσκευή. Βασικά ένα kernel ρυθμισμένο σωστά χρειάζεται μόνο το F, ελπίζω να τον δούμε στη 5.1.1.

 

Στα των Custom βγήκε beta 2 της MyaRom (S6 Edge port), προσωπικά δεν τη δοκίμασα αλλά ακόμα διαβάζω για μικροπροβλήματα οπότε αν την έχει περάσει κάποιος άλλος ας γράψει και μια γνώμη.

 

εγω περιμενω και τις rom που θα βγαλει ο g00h.στο note 3 εκανε παπαδες και πριν απο λιγες μερες πηρε το 4δεν ειναι στο xda γιατι τον διωξαν εδω οποιος θελει να μπει.http://www.g00h.com/ το xda εχει γινει πολυ χαλια διωχνει dev.για πλακα επειδη οι πιο παλιοι δεν γουσταρουν.και η ρομ του s6 υπαρχει και απο την echoe team που βοηθησσε αυτους του xda.http://echoerom.com/ θα πρεπε να ανοιξει ενα θεμα για τα σαιτ εκτος xda που να εχει τα λινκ μεσα.

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Liogia μιας και έχεις Simplrom lite μήπως ξέρεις που βρίσκω τη δυνατότητα για OTA updates? Θέλω να δοκιμάσω το xposed που ανέβασε ο dev και δε μπορώ γιατί δε βρίσκω το OTA updates app.
Link to comment
Share on other sites

Liogia μιας και έχεις Simplrom lite μήπως ξέρεις που βρίσκω τη δυνατότητα για OTA updates? Θέλω να δοκιμάσω το xposed που ανέβασε ο dev και δε μπορώ γιατί δε βρίσκω το OTA updates app.

 

δεν ξερω φιλε μου.με πιανεις αδιαβαστο σε αυτο

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Liogia μιας και έχεις Simplrom lite μήπως ξέρεις που βρίσκω τη δυνατότητα για OTA updates? Θέλω να δοκιμάσω το xposed που ανέβασε ο dev και δε μπορώ γιατί δε βρίσκω το OTA updates app.

Νομίζω κάπου έχεις μπερδευτεί. Αν έχεις custom δεν παίρνεις οτα. Και λογικά θα το έχουν βγάλει από μέσα γιαυτό δεν το βρίσκεις. Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάπου έχεις μπερδευτεί. Αν έχεις custom δεν παίρνεις οτα. Και λογικά θα το έχουν βγάλει από μέσα γιαυτό δεν το βρίσκεις. Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά

 

καλα καταλαβες.απλα καποιοι dev.εχουν ενα app.το οποιο δουλευει σαν ota για την rom τους.το γνησιο ota φυσικα και το πετανε εξω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...