Jump to content

Vero Tab w10i 10"(32GB)


7710nmvx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε!Λοιπόν αν βρω κάναν adapter με output 9v θα γίνει δουλειά;πχ http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_453949.html

Επίσης μήπως ξέρεις συγκεκριμένα ποιο είναι το βύσμα γιατί υπάρχουν πολλά σε διάφορα μεγέθη και δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω.

 

Λοιπόν φίλε μου...σου εχω αρκετες λυσεις!

1)Να πάρεις τηλ. στην Vero-oktabit (211 888 8000) και να τους ρωτήσεις αν εχουνε να σου δοσουνε φορτιστη για το μοντέλο που θες.

(Αν παλι είναι πολυ ακριβό η δεν εχουνε κλπ κλπ δες παρακατω!)

 

2)Εγω μέτρισα το δικο μου βύσμα στο φορτιστη με παχύμετρο και το βγάζω (2,3mm χ 9mm). 2,3mm δεν βρηκα ακριβός αλλα βρήκα 2,5mm που εχω την εντύπωση οτι κάνει!

LINK 1 - DC 9V 2A AC Converter Adapter Charger Power Supply for 2.5mm*5.5mm (στις 2 επιλογές που εχει βαλε "EU Plug" & "9V 2A")

LINK 2 - 5.5x2.1mm Female Jack to 2.5x0.7mm (Και αυτο για να κάνεις την μετατροπή για το Tablet γιατι δεν βρηκα απευθειας 2,5mm)

 

3)LINK 1 - 2.5x0.7mm US Adapter DC 9V 2.0A (Φυσικά με αυτο τον φορτιστή θα χρειαστείς και τον παρακάτω αντάπτορα)

LINK 2 - US USA to Euro EU Europe Adapter

 

4)Και τέλος εαν δεν θες να μπλέξεις με "Japan" κλπ βρήκα και αυτο.

LINK 1 - Φορτιστής 9V 2.0A 2.5mm

 

Ελπίζω να βγάλεις καποια άκρη με ολα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν φίλε μου...σου εχω αρκετες λυσεις!

1)Να πάρεις τηλ. στην Vero-oktabit (211 888 8000) και να τους ρωτήσεις αν εχουνε να σου δοσουνε φορτιστη για το μοντέλο που θες.

(Αν παλι είναι πολυ ακριβό η δεν εχουνε κλπ κλπ δες παρακατω!)

 

2)Εγω μέτρισα το δικο μου βύσμα στο φορτιστη με παχύμετρο και το βγάζω (2,3mm χ 9mm). 2,3mm δεν βρηκα ακριβός αλλα βρήκα 2,5mm που εχω την εντύπωση οτι κάνει!

LINK 1 - DC 9V 2A AC Converter Adapter Charger Power Supply for 2.5mm*5.5mm (στις 2 επιλογές που εχει βαλε "EU Plug" & "9V 2A")

LINK 2 - 5.5x2.1mm Female Jack to 2.5x0.7mm (Και αυτο για να κάνεις την μετατροπή για το Tablet γιατι δεν βρηκα απευθειας 2,5mm)

 

3)LINK 1 - 2.5x0.7mm US Adapter DC 9V 2.0A (Φυσικά με αυτο τον φορτιστή θα χρειαστείς και τον παρακάτω αντάπτορα)

LINK 2 - US USA to Euro EU Europe Adapter

 

4)Και τέλος εαν δεν θες να μπλέξεις με "Japan" κλπ βρήκα και αυτο.

LINK 1 - Φορτιστής 9V 2.0A 2.5mm

 

Ελπίζω να βγάλεις καποια άκρη με ολα αυτα!

Να σαι καλα φιλε!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κάτοχος του Vero Tab W10i εδώ κι ενάμιση χρόνο (αγοραζόμενο από cosmodata), πριν δυο εβδομάδες έκανα μια προαιρετική ενημέρωση των windows με ονομασία intel system 10.1.1.38 .Αμέσως μετά την επανεκκινιση έπαψαν να λειτουργούν τα ηχεία . η Touchscreen, δεν έβλεπε την εξωτερικη sd, ούτε καν την μπαταριά... Ψάχνοντας στο net βρήκα πως πολύς κόσμος είχε το ίδιο πρόβλημα εκεί μετά τα Χριστούγεννα. π.χ. [ http://borncity.com/win/2016/12/22/windows-optional-update-intel-system-8192016/ ] Μην βρίσκοντας σημείο επαναφοράς συστήματος η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων [win 8.1 μετά από επιστροφή από win10 ], πήρα τηλ. την Oktabit ,η οποία αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο ταμπλετ με την ελπίδα μήπως με συμβουλέψουν κάτι. Ο τεχνικός αφού δεν κατάφερε να με βοηθήσει από τηλεφώνου, με ενημέρωσε πώς αν το πρόβλημα είναι όντως απ την ενημέρωση, μπορούν αν θέλω να μου εγκαταστήσουν το αρχικό λειτουργικό 8.1 χωρίς χρέωση και με τα μεταφορικά δικά τους. Για εγγύηση δεν έγινε καμιά κουβέντα. Επέλεξα να τους το παω εγώ και μετά από μια βδομάδα μου το στείλανε πίσω με δικιά τους χρέωση, λειτουργικό όπως όταν το αγόρασα. Επειδή νιώθω ικανοποιημένος από την συμπεριφορά της Oktabit απέναντι μου , και το καλό πρέπει να λέγεται όπως και το κακό, σας μεταφέρω την εμπειρία μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...