Jump to content

Stephen King


monica
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληροφοριακά για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησε στα ελληνικά το "Under the Dome" του Κινγκ με τίτλο «Ο Θόλος» (και χίλιες εκατόν εξήντα σελίδες ζωή να 'χουν).

 

Επιπλέον, ο Κινγκ ανακοίνωσε ότι θα κυκλοφορήσει to 2012 νέο βιβλίο από τη σειρά «Ο Μαύρος Πύργος», η υπόθεση του όποιου θα διαδραματίζεται μεταξύ του τέταρτου και πέμπτου βιβλίου και θα έχει τίτλο "The Wind through the Keyhole".

 

Και επίσης, έτσι για να έχουμε τροφή για συζήτηση, ο ρόλος του Roland στην τηλεοπτική/κινηματογραφική μεταφορά του «Μαύρου Πύργου», φέρεται να προτάθηκε στον Javier Bardem. Το έπος του Κινγκ προβλέπεται να μεταφερθεί από τον Ron Howard σε τρεις ταινίες και τηλεοπτική σειρά διάρκειας δύο σεζόν, με την πρώτη ταινία να αναμένεται το 2013.

 

Πως σας φαίνεται η επιλογή του Bardem;

Edited by VeCo

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πληροφοριακά για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησε στα ελληνικά το "Under the Dome" του Κινγκ με τίτλο «Ο Θόλος» (και χίλιες εκατόν εξήντα σελίδες ζωή να 'χουν).

 

 

Την ειδα την ελληνικη εκδοση πριν 2-3 βδομαδες που πηγα για ανεφοδιασμο.Προτιμηστε την αγγλικη οσοι μπορειτε:lol:.Εμενα δεν μου εκανε καλη εντυπωση παντως :p

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα την ελληνικη εκδοση πριν 2-3 βδομαδες που πηγα για ανεφοδιασμο.Προτιμηστε την αγγλικη οσοι μπορειτε:lol:.Εμενα δεν μου εκανε καλη εντυπωση παντως :p

 

Ναι. Επιπλέον το εξώφυλλο όπως είναι δεν πρέπει να βολεύει και ιδιαίτερα στο διάβασμα, σε συνδυασμό με το τεράααστιο μέγεθος του βιβλίου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο νετ ενα book signing που χε κανει ο κινγκ σε βιβλιοπωλειο σε ενα μερος της αμερικης και αναφερε πως το cell θα το κανουν ταινια .προσωπικα πιστευω πως η ταινια θα ναι πατατα:lol: .Αλλα το βιβλιο με ειχε αρεσει και ειχε καλες στιγμες και αγωνια και πρωτοτυπο σεναριο αν και εμιαζε αρκετα με την αλλη σουπερπατατα του σαιλαμαν το happening .

Επειδη τωρα ψαχνομαι με κινγκ βιβλια παλι πιο αλλο ειναι το ιδιο καλο οπως τα liceys story bag of bones duma key καπιο πιο προσφατο

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο νετ ενα book signing που χε κανει ο κινγκ σε βιβλιοπωλειο σε ενα μερος της αμερικης και αναφερε πως το cell θα το κανουν ταινια .προσωπικα πιστευω πως η ταινια θα ναι πατατα:lol: .Αλλα το βιβλιο με ειχε αρεσει και ειχε καλες στιγμες και αγωνια και πρωτοτυπο σεναριο αν και εμιαζε αρκετα με την αλλη σουπερπατατα του σαιλαμαν το happening .

Επειδη τωρα ψαχνομαι με κινγκ βιβλια παλι πιο αλλο ειναι το ιδιο καλο οπως τα liceys story bag of bones duma key καπιο πιο προσφατο

 

Το Cell κατά την άποψή μου ήταν ένα από τα χειρότερο βιβλία του King. Το βαρέθηκα τόσο που δεν κατάφερα να το φτάσω ούτε μέχρι τη μέση - και σημειώνω εδώ πως είναι το μοναδικό βιβλίο του King που έπεσε ποτέ στα χέρια μου και δεν το διάβασα.

 

Καμία ελπίδα δεν έχω πως η ταινία θα είναι αξιόλογη. Εδώ από καλά βιβλία του King δεν βγήκανε καλές ταινίες (με ελάχιστες λαμπρές εξαιρέσεις - The Shawsank Redemption και Green Mile), θα βγούνε από τα χάλια βιβλία του;; :down:

 

Όσο για αυτό που ρωτάς...εγώ θα σου πρότεινα αυτό που αναφέρει ο VeCo:

 

Πληροφοριακά για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφόρησε στα ελληνικά το "Under the Dome" του Κινγκ με τίτλο «Ο Θόλος» (και χίλιες εκατόν εξήντα σελίδες ζωή να 'χουν).

 

Εξαιρετικό βιβλίο, απόλυτη "King" αίσθηση και με χαρακτήρες που ακροβατούν ανάμεσα στο καλό και το κακό. Το μόνο του αρνητικό - απ'ότι λένε οι κριτικοί, γιατί προσωπικά δε με χάλασε - είναι το φινάλε του που είναι λίγο "εύκολο".

 

Εμένα πάντως με κάλυψε.;)

 

Όσο για τον Μαύρο Πύργο, δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω διαβάσει κανένα :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...
Ειδε κανεις την τηλεοπτικη μεταφορα του Bag of Bones;

 

το ειδα προσφατα κιολας,ειναι πολυ καλο σε σχεση με το βιβλιο αν κ σιγουρα δεν περιελαβαν πολλες σκηνες

ακομα ο σκηνοθετης περναει ακομα κ τα συναισθηματα που ενιωθα οταν διαβαζα το βιβλιο.το προτεινω ανεπιφυλακτα

 

κ κατι ασχετο.τον Μαυρο Πυργο που μπορω να τον βρω,ολα τα βιβλια ομως;

αυτοι που κανουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε :p
Link to comment
Share on other sites

το ειδα προσφατα κιολας,ειναι πολυ καλο σε σχεση με το βιβλιο αν κ σιγουρα δεν περιελαβαν πολλες σκηνες

ακομα ο σκηνοθετης περναει ακομα κ τα συναισθηματα που ενιωθα οταν διαβαζα το βιβλιο.το προτεινω ανεπιφυλακτα

 

κ κατι ασχετο.τον Μαυρο Πυργο που μπορω να τον βρω,ολα τα βιβλια ομως;

εγω να πω την αληθεια με ξενερωσε το εργο.λιγο διαφορετικο το περιμενα.Mαλιστα και στο καστ που ειχε τον πιρς μπροσναν οκ αυτο ειναι ταινιαρα..αλλα καπου στη μεση αν και ηταν σε 2 μερη.αρχιζε η ταινια να βγαζει κοιλιες... ειπηρχαν πολλα πραγματα που εβγαλαν εξω απ το βιβλιο<αν και ποτε δεν περιμενεις να δεις σε ταινια γραμμα γραμμα πως τα δειχνει το βιβλιο> αλλα και παλι το ζητας απο μια τετια ταινια και τετιου ειδους..επησης ενα αλλο προβλημα με το εργο δεν ειχε σωστο οπως το λενε στα αγγλικα character development και ολλα εγιναν η εξελισοταν με πολυ γρηγορους ρυθμους.

Ηπηρχαν κανα 2 σκηνες που ηταν σκερι αλλα τιποτα το αλλο που να μη το χες δει σε ταινιες τρομου.Σαν θριλερακι για να περασει το βραδυ ωραια βλεπεται απλα θα μπορουσε να ταν καλυτερο

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερετε ποτε και αν θα βγει στα ελληνικα το βιβλιο 11.22.63;

 

Όλα τα πρόσφατα βιβλία του Κινγκ έχουν μεταφραστεί ή προβλέπεται να μεταφραστούν στα ελληνικά. Το πότε το γνωρίζει μόνον ο εκδοτικός οίκος που έχει τα δικαιώματα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Όλα τα πρόσφατα βιβλία του Κινγκ έχουν μεταφραστεί ή προβλέπεται να μεταφραστούν στα ελληνικά. Το πότε το γνωρίζει μόνον ο εκδοτικός οίκος που έχει τα δικαιώματα.

 

Διάβασα μόλις και τις 26 σελίδες από το thread, μιας που αγόρασα σήμερα το pet semetary. Το πρώτο βιβλίο του king που διάβασα ήταν το "αυπνία".

 

Δεν είδα κανένας να προτείνει πάντως το "νεκροταφείο ζώων" σε αυτές τις σελίδες.

 

Για ποιο λόγο; Δεν είναι και τόσο καλό βιβλίο; Δεν έχει ενδιαφέρον;;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μόλις και τις 26 σελίδες από το thread, μιας που αγόρασα σήμερα το pet semetary. Το πρώτο βιβλίο του king που διάβασα ήταν το "αυπνία".

 

Δεν είδα κανένας να προτείνει πάντως το "νεκροταφείο ζώων" σε αυτές τις σελίδες.

 

Για ποιο λόγο; Δεν είναι και τόσο καλό βιβλίο; Δεν έχει ενδιαφέρον;;

 

Μια χαρά ενδιαφέρον είναι, και από τα καλύτερα «μικρά» του Κινγκ imho. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω διαβάσει (και αργότερα δει) το Christine (σαν λάτρης της αυτοκίνησης) και το misery... Θεωρώ καλύτερη ταινία του το Πράσινο μίλι (πολύ συγκινητική). Και φυσικά καλύτερη ταινία στο imdb η [9,3/10]Τελευταία Έξοδος Ρίτα Χέϊγουόρθ. Επίσης πολύ καλή κατά την γνώμη μου είναι το Στάσου πλάι μου.

Κατά τα αλλά ο Κινγκ φημίζεται σαν ο καλύτερος συγγραφέας τρόμου-θρίλερ και τα θρίλερ :cry: δεν είναι το φόρτε μου...

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαβασα το 11 22 63 και εχωντας διαβασει πολλα βιβλια του, αυτο πραματικα πρεπει να ειναι ενα απο τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ που εχει γραψει ως τωρα.Εχουνε βγει πολλες εκδοχες με ανθρωπους να γυρνανε πισω στο χρονο προσπαθωντας να σωσουν τη ζωη του κεννεντι και ο στηβεν κινγκ με αυτο το βιβλιο δινει τη δικια του πινελια σε αυτο το στορι.

Ξεφευγει τελειως απο το supernatural δεν βλεπεις εδω ουτε ζομπι η δαιμονες η φαντασματα, παρα μονο ασχολειται με το ταιμ τραβελ και τις συνεπειες που ακολουθουνε οταν αλλαζεις κατι στο παρελθον, και τι επιπτωσεις εχει αυτο στο μελλον.Το βιβλιο ειναι μεγαλο οπως ηταν ο θολος κοντα στις 1000 σελιδες αλλα η αφηγηση γινεται με ενα τροπο που δεν καταλαμβαινεις πως περναει η ωρα διαβαζοντας το.

Ειπαρχει το μυστηριο η αγωνια το δραμα και φυσικα και το romance αφου η σχεση των χαρακτηρων σε καθηλωνει να δεις μεχρι το τελος πως θα καταληξει.Οι χαρακτηρες του κινγκ σε αυτο το βιβλιο ειναι σχεδον ομοιοι με πολλους χαρακτηρες του,και οι διαρκες ανατροπες μεχρι το δακρυβεχτο φιναλε ειναι στοιχειο που το βλεπεις σε καθε δουλεια του.

Επισης ο κινγκ δεν αλιωνει τιποτα απο την ιστορια και αναλυει αναλυτικα, τον χαρακηρα του οσβαλντ,τους ανθρωπους που τον περιελαμβαν και πως και γιατι, το τεξας και τις πεποιθησεις των κατοικων τοτε <αν και αυτο σε μερικα ριβιους ειδα πως εφερε αντιδρασεις γιατι παρουσιαζε το τεξας πολυ σκληρο και απροσωπο>...καθως και τη αμερικανικη κουλτουρα των 50ς και 60ς.

τελος το ταιμ τραβελ ειναι προτωτυπο πως γινεται, και το buttefly effect δουλευει αψογα

Εδω ειναι ενα τρειλερ απ το βιβλιο

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει (και αργότερα δει) το Christine (σαν λάτρης της αυτοκίνησης) και το misery... Θεωρώ καλύτερη ταινία του το Πράσινο μίλι (πολύ συγκινητική). Και φυσικά καλύτερη ταινία στο imdb η [9,3/10]Τελευταία Έξοδος Ρίτα Χέϊγουόρθ. Επίσης πολύ καλή κατά την γνώμη μου είναι το Στάσου πλάι μου.

Κατά τα αλλά ο Κινγκ φημίζεται σαν ο καλύτερος συγγραφέας τρόμου-θρίλερ και τα θρίλερ :cry: δεν είναι το φόρτε μου...

 

Αν σου αρέσει το στυλ που γράφει ο King θα σου πρότεινα να διαβάσεις το Lisey's Story, το οποίο είναι πολύ περισσότερο φαντασίας και δραματικό παρά τρόμου. Κσι είναι και ένα από τα καλύτερα του King τα τελευταία χρόνια κατά την άποψή μου (μαζί με το The Dome).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει το στυλ που γράφει ο King θα σου πρότεινα να διαβάσεις το Lisey's Story, το οποίο είναι πολύ περισσότερο φαντασίας και δραματικό παρά τρόμου. Κσι είναι και ένα από τα καλύτερα του King τα τελευταία χρόνια κατά την άποψή μου (μαζί με το The Dome).

 

True story. Αν και το Dome που φάνηκε πως θα μπορούσε να ήταν λίγο μικρότερο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν κουραστικό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

True story. Αν και το Dome που φάνηκε πως θα μπορούσε να ήταν λίγο μικρότερο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν κουραστικό.

 

Το ίδιο και το 90% των υπόλοιπων βιβλίων του King :p

Είναι πολυλογάς, τι να κάνουμε; ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αν και φανατικος βιβλιοφαγος, ενω τον ειχα ακουστα σαν ονομα, μολις προσφατα εμαθα ποιος ακριβως ειναι και το τι ακριβως εχει γραψει :) λατρευω σχεδον ολες τις ταινιες βιβλιων του, τρομερες ιστοριες και θελω πραγματικα να αρχισω συντομα με καποιο βιβλιο του! Ποιο λετε να προτιμησω? εχω να τελειωσω το Μετρο 2033 βεβαια πρωτα αλλα κοντευω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν και φανατικος βιβλιοφαγος, ενω τον ειχα ακουστα σαν ονομα, μολις προσφατα εμαθα ποιος ακριβως ειναι και το τι ακριβως εχει γραψει :) λατρευω σχεδον ολες τις ταινιες βιβλιων του, τρομερες ιστοριες και θελω πραγματικα να αρχισω συντομα με καποιο βιβλιο του! Ποιο λετε να προτιμησω? εχω να τελειωσω το Μετρο 2033 βεβαια πρωτα αλλα κοντευω :)

 

Αν σου άρεσαν οι ταινίες του που κατά γενική ομολογία δεν είναι και οι καλύτερες συνήθως, τότε θα γουστάρεις πραγματικά τα βιβλία του.

Μπορείς να ξεκινήσεις από τα πιο παλιά-κλασικά του (Salem's Lot, Misery, It, Carrie ή φυσικά το The Shining) ή να ρίξεις μια ματιά στα πιο πρόσφατά του όπως το The Dome που αναφέρουμε παραπάνω που είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό

 

ΥΓ: To Metro 2033 είναι καλό; Έπαιξα το παιχνίδι και μου άρεσε αρκετά σαν υπόθεση και όλο λέω να το διαβάσω.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι μονο να σου πω οτι την ιστορια την λεω εξω-εξω ;) μεχρι το 1/3 ειναι καλουτσικο, μετα αρχιζει και κορυφωνει τρελα μεχρι που (τουλαχιστον ετσι λενε ολοι) στο τελος γινεται επικο :)

 

οι ταινιες μετριες? Λαμψη,Πρασινο μιλι, τελευταια εξοδος? και αλλες αλλα αυτες σαν πιο τρανταχτες :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδι μονο να σου πω οτι την ιστορια την λεω εξω-εξω ;) μεχρι το 1/3 ειναι καλουτσικο, μετα αρχιζει και κορυφωνει τρελα μεχρι που (τουλαχιστον ετσι λενε ολοι) στο τελος γινεται επικο :)

 

οι ταινιες μετριες? Λαμψη,Πρασινο μιλι, τελευταια εξοδος? και αλλες αλλα αυτες σαν πιο τρανταχτες :)

 

Αυτές που ανέφερες είναι και αυτές που μετράνε. Η Τελευταία Έξοδος είναι και μια από τις καλύτερες ταινίες γενικά.

Οι υπόλοιπες είναι ψιλο-αρπαχτές.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα ρίξω μια ματιά στο 2033. ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

στο IMDb ειναι και Ν.1 γενικα και το πρασινο μιλι Ν.4 νομιζω... αυτες οι 3 ηταν παντως που μου τραβηξαν το ενδιαφερον σε οτιδιποτε εχει γραψει :)

 

και μια μικρη παρενθεση: Το βιβλιο της σιγης των αμνων ειναι καλο; γιατι η ταινια ειναι ισως η Ν.1 αγαπημενη μου...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στο IMDb ειναι και Ν.1 γενικα και το πρασινο μιλι Ν.4 νομιζω... αυτες οι 3 ηταν παντως που μου τραβηξαν το ενδιαφερον σε οτιδιποτε εχει γραψει :)

 

και μια μικρη παρενθεση: Το βιβλιο της σιγης των αμνων ειναι καλο; γιατι η ταινια ειναι ισως η Ν.1 αγαπημενη μου...

 

Εννοείς τη Σιωπή των Αμνών; Γιατί δεν είναι βιβλίο του King αυτό.

Αλλά ναι είναι πολύ ωραίο βιβλίο, όπως και το Hannibal. To τρίτο της σειράς από την άλλη πλευρά είναι πολύ μέτριο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι, πηγα και εγραψα σιγη :wacko: το ξερω, αν θυμαμαι καλα ειναι Thomas Harris ? Ευχαριστω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ STEPHEN KING ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ KAI ΕΝΩ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΑΙΟΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ INTERNET ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΕΙΝΑΙ:1)KOYTZO 2)ΚΑΡΔΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ 3)ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΕΛΙΝΟΡ ΝΤΡΟΥΖ 4)Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΝΑΠΝΟΩΝ 5)ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΗΣ ΠΟΛΑΡΟΙΝΤ 6)ΟΡΓΗ 7)ΕΡΓΑ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...