Jump to content

iPad Mini 3 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPad mini 3 (iPad mini 3rd Generation)

With Touch ID.

 

 

http://images.apple.com/v/ipad/compare/a/images/hero_mini_large.png

______________________________________

 

Ημερομηνίες:

Ανακοίνωση: 16 Οκτωβρίου 2014

Κυκλοφορία: 20 Οκτωβρίου 2014

 

Περιγραφή συσκευής:

We made iPad mini small. We made it fast. We made it incredibly capable. And now we made it even better. With advancements like Touch ID and iOS 8, and a new gold finish, there’s even more about iPad mini to love.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Αρχική έκδοση: iOS 8.1

Τρέχουσα: iOS 10

 

Χρώματα:

Γκρι / Ασημί / Χρυσαφί

 

Χωρητικότητα:

16 / 64 / 128 GB

______________________________________

 

Οθόνη:

Τύπος: IPS LCD, 1300:1 Contrast ratio, 500 cd/m2 Max brightness

Διαστάσεις: 2048×1536, 7,9-inch, 326 PPI

Άλλα: Fingerprint-resistant oleophobic coating

 

Επεξεργαστές:

Apple A7 (1,3 GHz Dual Core, ARMv8 [64-bit], PowerVR G6430 GPU [Quad-core], 28 nm Manufacturing process)

M7 Motion coprocessor (ARM Cortex-M3)

 

Μνήμη RAM:

1 GB (LPDDR3, 1600 eDRAM)

 

Κάμερες:

Εμπρόσθια: 1,2 MP BSI sensor, ƒ/2,4 Διάφραγμα, 1,75 µm Pixel size

  • Λήψη φωτό: 1280×960, HDR photos, Burst mode
  • Λήψη βίντεο: 720p (30 FPS)

Οπίσθια: 5 MP, 1/3,2'' BSI sensor, ƒ/2,4 Διάφραγμα, 1,4 µm Pixel size, Five-element lens, Hybrid IR filter

  • Λήψη φωτό: 2566×1917, Panoramas, HDR photos, Burst mode
  • Λήψη βίντεο: 1080p (30 FPS), Time-lapse video, 3× Zoom

 

Μπαταρία:

6.471 mAh (23,8 Wh)

 

Συνδεσιμότητα:

  • 2G (GPRS/EDGE): 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • 3G (UMTS/HSPA+/DC-HSDPA): 850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz
  • 4G-LTE (μέχρι 150 Mbps): Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26
  • WiFi 802.11: a, b, g, n + MIMO
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, GLONASS (Cellular μόνο)

 

Αισθητήρες:

Γυροσκόπιο τριών αξόνων, Επιταχυνσιόμετρο, Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος, Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων

______________________________________

 

Εκδόσεις:

A1599: Wi-Fi

A1600: Wi-Fi + Cellular

 

Αναλυτικά

______________________________________

 

Επίσημη σελίδα υποστήριξης iPad

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Στο site της apple, συγκρίνοντας τα χαρακτηριστικά μεταξύ ipad mini 2 και ipad mini 3, οι μοναδικές διαφορές που εντόπισα είναι οτι το 3 έχει touch id και οτι βγαίνει σε χρυσό. Έχω χάσει κάτι ή είναι όντως οι μοναδικές διαφορές ανάμεσα στις 2 συσκευές? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Στο site της apple, συγκρίνοντας τα χαρακτηριστικά μεταξύ ipad mini 2 και ipad mini 3, οι μοναδικές διαφορές που εντόπισα είναι οτι το 3 έχει touch id και οτι βγαίνει σε χρυσό. Έχω χάσει κάτι ή είναι όντως οι μοναδικές διαφορές ανάμεσα στις 2 συσκευές? :confused:

 

 

Και ομως.αυτες ειναι οι διαφορες.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Στο site της apple, συγκρίνοντας τα χαρακτηριστικά μεταξύ ipad mini 2 και ipad mini 3, οι μοναδικές διαφορές που εντόπισα είναι οτι το 3 έχει touch id και οτι βγαίνει σε χρυσό. Έχω χάσει κάτι ή είναι όντως οι μοναδικές διαφορές ανάμεσα στις 2 συσκευές? :confused:

Δεν έχεις χάσει κάτι, όντως οι διαφορές των mini 2 με το mini 3 είναι το touch id, το χρυσό χρώμα και οι καινούργιες χωρητικότητες. Φαίνεται ότι το mini πάει προς το χρονοντούλαπο της ιστορίας και την θέση του θα την αναλάβει το 6 plus.

 

Χθες έδειξε ξεκάθαρα ότι δεν έχει μέλλον το mini.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω περισσότερη σημασία έδωσε να υπάρξει μια ομοιομορφία μεταξύ των συσκευών λόγω οικοσυστήματος, Yosemite και iOS 8, παρά μια ουσιώδης αναβάθμιση του Mini. Με αυτή τη κίνηση, πλέον το Mini iPad είναι ακριβώς αυτό που εκφραζει η ονομασία του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο έτσι όπως το θέτεις αλλά εμένα μου θυμίζει αυτό που είχε γίνει κάποτε με το ipad. Που μέσα σε έξι μήνες έβγαλε και 2ο ipad το οποίο είχε την καινούργια υποδοχή και μια αλλαγή στον επεξεργαστή. Τόσο minor αναβάθμιση είχαμε να δούμε από τότε.

 

Απλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συνυπάρξει το ipad μαζί με το plus. Ειδικά αν συνεχίσει την αναβάθμιση του plus. Πιστεύω ότι κάπου θα το φάει το plus.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Οπότε για μένα που σκεφτόμουν απο καιρό να πάρω ενα ipad mini και απλά περίμενα να βγει το καινούριο ίσως να είναι μια καλή ευκαιρία αν η τιμή στο ipad mini 2 πέσει λόγω του 3 μιας και οι διαφορές είναι ανύπαρκτες.. :p
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Οπότε για μένα που σκεφτόμουν απο καιρό να πάρω ενα ipad mini και απλά περίμενα να βγει το καινούριο ίσως να είναι μια καλή ευκαιρία αν η τιμή στο ipad mini 2 πέσει λόγω του 3 μιας και οι διαφορές είναι ανύπαρκτες.. :p

Εφόσον αυτά που δίνει το mini 3 δεν σε απασχολούν ιδιαίτερα τότε ναι είναι ευκαιρία το mini 2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτόν που δεν θέλει από 64gb και πάνω και δεν θέλει Touch ID και χρυσό χρώμα! Τότε μονόδρομος το mini 2 ! Και τιμή στα 289 πλέον τα 16gb και 339 τα 32gb!
Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο φόρουμ. Δες τον παρακάτω οδηγό:

 

Aπλές Οδηγίες συγχρονισμού iOS συσκευών, με το iTunes

 

Οποιαδήποτε ερώτηση έχεις, θα την κάνεις σε εκείνο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Νεος Κατοχος ipad mini 3 κ iphone 5c μετακομιζω απο το αισχρο android για μενα να ρωτησω ηθελα sync κ της δυο συσκευες μαζι με το apple id μου για χρειαζεται κ κατι ακομη να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νεος Κατοχος ipad mini 3 κ iphone 5c μετακομιζω απο το αισχρο android για μενα να ρωτησω ηθελα sync κ της δυο συσκευες μαζι με το apple id μου για χρειαζεται κ κατι ακομη να κανω?

 

Καλοριζικα και τα δυο... απλα περνας το apple id σου και στις δυο συσκευες και εισαι κομπλέ!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια sos ο μικρος μου εσπασε το ipad συγκεκρικενα μονο το digitizer ευτυχως! Εχουμε καποιον για service

με καλη τιμη???

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Καινούριος στον χώρο του iOS. Μπορεί να μου πει κανείς πως γίνεται να περάσω βίντεος στο iPad 3 mini ? Προσπάθησα μέσω iTunes με τον τρόπο που πέρασα και τραγούδια αλλά δεν γίνεται τίποτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καινούριος στον χώρο του iOS. Μπορεί να μου πει κανείς πως γίνεται να περάσω βίντεος στο iPad 3 mini ? Προσπάθησα μέσω iTunes με τον τρόπο που πέρασα και τραγούδια αλλά δεν γίνεται τίποτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ;)

Διάβασε τον παρακάτω οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268688

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καινούριος στον χώρο του iOS. Μπορεί να μου πει κανείς πως γίνεται να περάσω βίντεος στο iPad 3 mini ? Προσπάθησα μέσω iTunes με τον τρόπο που πέρασα και τραγούδια αλλά δεν γίνεται τίποτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ;)

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στο ios :) Διάβασε τον παρακάτω οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268688, θα σε βοηθήσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Παιδια καλησπερα κ συγνωμη εαν ειναι ακυρη η ερωτηση αλλα ψαχνομαι για power bank

κ ψαχνομαι κ επεσα σε μια εταιρια που ονομαζεται vinsic αλλα βλεπω την ταση Αh

κ βλεπω οτι βγαζει 2,4 ο φορτιστης ομως φορτωνει στα 2Α εαν δεν κανω λαθος

υπαρχει καποιο προβλημα το θελω κυριως γιατι αρχιζει η ταση της μπαταριας του να πεφτει με χρηση καλη πεφτει πολλη γρηγορα

παραθετω κ την φωτο απο το προιον εαν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν υποχρεως

http://www.vinsic.com/Products/sku-VSPB303W

επισης βλεπω κ αυτο που ειναι μεν πιο απλο απο το αλλο διοτι σιγουρα βγαζει 1Α κ 2Α εξοδους

http://en.pisen.com.cn/product/show/2916.shtml

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ συγνωμη εαν ειναι ακυρη η ερωτηση αλλα ψαχνομαι για power bank

κ ψαχνομαι κ επεσα σε μια εταιρια που ονομαζεται vinsic αλλα βλεπω την ταση Αh

κ βλεπω οτι βγαζει 2,4 ο φορτιστης ομως φορτωνει στα 2Α εαν δεν κανω λαθος

υπαρχει καποιο προβλημα το θελω κυριως γιατι αρχιζει η ταση της μπαταριας του να πεφτει με χρηση καλη πεφτει πολλη γρηγορα

παραθετω κ την φωτο απο το προιον εαν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν υποχρεως

http://www.vinsic.com/Products/sku-VSPB303W

επισης βλεπω κ αυτο που ειναι μεν πιο απλο απο το αλλο διοτι σιγουρα βγαζει 1Α κ 2Α εξοδους

http://en.pisen.com.cn/product/show/2916.shtml

τι λετε?

 

Όσο πιο δυνατή έξοδο έχει τόσο καλύτερα γιατί το ipad έχει μεγάλη μπαταρία

Αν το βάλεις να φορτίσει σε 1Α θα κάνει 7-8 ώρες να φορτίσει

Να αποφύγεις τα no name κινέζικα

Κάτι για type c βλέπω για τον συγκεκριμένο μήπως να το κοιτάξεις παραπάνω μήπως είναι μόνο type c

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο δυνατή έξοδο έχει τόσο καλύτερα γιατί το ipad έχει μεγάλη μπαταρία

Αν το βάλεις να φορτίσει σε 1Α θα κάνει 7-8 ώρες να φορτίσει

Να αποφύγεις τα no name κινέζικα

Κάτι για type c βλέπω για τον συγκεκριμένο μήπως να το κοιτάξεις παραπάνω μήπως είναι μόνο type c

 

Σε ευχαριστω πολλη για την απαντηση αλλα να σε ρωτησω τι εννοιεις ''οσο πιο δυνατη εξοδο''?στα αμπερ κ βολτ που θα φορτηζει

ναι τα ΝΟ ΝΑΜΕ κινεζικα εννοιειτε τα αποφευγω ειμαι μεταξυ ΧΙΑΟΜΙ πασιγνωστη,vinsic που εχω ψαξει κ εχω διαβασει πολλη καλα λογια κ κριτικες κ pisen που εχω διαβασει οτι κανει καλα πραγματα

ΤΟ συγκεκριμενο το πρωτο μοντελο που ανεβασα οντως εχει type-c(που θα μου χρησιμευσει με της γυναικας μου το 5Χ)quick charge,κ μια στανταρ εισοδο φορτισης με ισχυει 2,4Α/5Βολτ

Εχεις κανενα να προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολλη για την απαντηση αλλα να σε ρωτησω τι εννοιεις ''οσο πιο δυνατη εξοδο''?στα αμπερ κ βολτ που θα φορτηζει

ναι τα ΝΟ ΝΑΜΕ κινεζικα εννοιειτε τα αποφευγω ειμαι μεταξυ ΧΙΑΟΜΙ πασιγνωστη,vinsic που εχω ψαξει κ εχω διαβασει πολλη καλα λογια κ κριτικες κ pisen που εχω διαβασει οτι κανει καλα πραγματα

ΤΟ συγκεκριμενο το πρωτο μοντελο που ανεβασα οντως εχει type-c(που θα μου χρησιμευσει με της γυναικας μου το 5Χ)quick charge,κ μια στανταρ εισοδο φορτισης με ισχυει 2,4Α/5Βολτ

Εχεις κανενα να προτεινεις?

 

Για το ipad χρειάζεσαι δυνατή έξοδο πχ 2.1Α, για iPhone ας πούμε κάνει και ένα με 1Α

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...
Για να δούμε θα πάρει πλήρες το iOS 13;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 3 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...