Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να δούμε μήπως πάρει και την 14 αλλά χλωμό το βλέπω.

Παντως για απλή χρήση και κανένα παιχνιδάκι δεν έχει θέμα μια χαρά είναι τώρα άμα το ζορίσεις λαγκαρει λίγο αλλά λογικό το βρίσκω.

Παντως είναι καλό εργαλείο ακόμη ελπίζω να με καλύψει για απλή χρήση κάνα δυο χρονάκια...

 

 

μια απο τα ιδια κ εγω! το πηρα μεταχειρισμενο πριν 15 μερες κ μια χαρα:)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια απο τα ιδια κ εγω! το πηρα μεταχειρισμενο πριν 15 μερες κ μια χαρα:)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Είναι πολύ καλό μηχάνημα και πανέμορφο.

Το κακό είναι ότι θα είναι vintage απ του χρόνου μιας και η Apple το εγκαταλείπει σύμφωνα με αυτά που διαβάζω δεν θα πάρει επόμενο iOS.

Κατά τα αλλά είναι άψογο για εμένα και την χρήση που κάνω δεν κολλάει πουθενά .

Εγώ το αγόρασα ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 200 ευρώ και είναι αψεγάδιαστο σαν καινούργιο η έκδοση 32gb WiFi,θεωρώ ότι έκανα καλη επιλογή ....

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό μηχάνημα και πανέμορφο.

Το κακό είναι ότι θα είναι vintage απ του χρόνου μιας και η Apple το εγκαταλείπει σύμφωνα με αυτά που διαβάζω δεν θα πάρει επόμενο iOS.

Κατά τα αλλά είναι άψογο για εμένα και την χρήση που κάνω δεν κολλάει πουθενά .

Εγώ το αγόρασα ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 200 ευρώ και είναι αψεγάδιαστο σαν καινούργιο η έκδοση 32gb WiFi,θεωρώ ότι έκανα καλη επιλογή ....

 

 

μακαρι να το υποστηριξει κανα χρονο ακομα για να το κρατησω κ μετα να παω σε αλλο μοντελο της apple κ παλι:)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να το υποστηριξει κανα χρονο ακομα για να το κρατησω κ μετα να παω σε αλλο μοντελο της apple κ παλι:)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μακάρι να το υποστηρίξουν αλλά δεν το κόβω ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια καλησπέρα,

 

εχω το συγκεριμενο ταμπλετ.Μεταχειρισμενο το πηρα αλλα με τα εξης θεματα κ θελω την γνωμη σας αν αξιζει να επισκευαστεί κ με τι κοστοσ η όχι.Λοιπον η πανω πλευρα της οθονης εχει σπασει.Το παιδι που μου το εδωσε μου εδωσε μαζι κ μια καινουργια.Δεν ξερω αν αυτό είναι το digitaizer.Δεν εχω τεχνικες γνωσεις.Αυτο επισκευάζεται λογικα αφου μου εδωσε κ το εξτρα κοματι.Αν παω σε Γερμανο το φτιαχνει επιτοπου? με τι κοστος?

 

κ το δευτερο πρόβλημα του είναι το εξης.Ναι μεν όλα δουλευουν αλλα όταν ανοίγεις μια εφαρμογή από κατω από αυτην διαφαίνεται μια προηγουμενη κ υποθετω ότι εχει συμβει λογο πεσιματος του ταμπλετ.Αυτο διορθώνεται η όχι?

 

Παρακαλω την γνωμη σας για να ξερω να το επισκευασω η να το πουλησω.Ευχαριστω πολύ ολους κ Καλο Πασχα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμείς τι να σου πούμε από εδώ; Πρέπει να το δει ειδικός και να σου δώσει μια προσφορά για το κόστος. Ρώτησε και εκεί που είπες αλλά και σε μαγαζιά τύπου irepair κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τι να σου πούμε από εδώ; Πρέπει να το δει ειδικός και να σου δώσει μια προσφορά για το κόστος. Ρώτησε και εκεί που είπες αλλά και σε μαγαζιά τύπου irepair κτλ.

 

Σε ευχαριστω.Ναι αυριο λεω να κανω μια ερωτηση εδώ στον Γερμανο της περιοχης μου κ βλεπουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ναι αυριο λεω να κανω μια ερωτηση εδώ στον Γερμανο της περιοχης μου κ βλεπουμε:)

 

Απαντω στο θεμα απλα προς ενημερωση.Στο Γερμανο της περιοχης μου που ρωτησα δεν το αναλαμβανει.Τηλεφωνησα στο irepair.Αυτοι μου το επισκευαζουν με 40 ευρω κοστος μου ειπαν.Τους ειπα ότι εχω την ανταλλακτικη οθονη digitaizer.Απλα όπως μου ειπαν δεν μπορουν να εγγυηθουν την καλη λειτουργια αφου το ανταλλακτικο δεν είναι δκο τους.Τελοςπαντων ισως το στειλω μετα το Πασχα η ισως το πουλησω κ παω σε αγορα κινητου αντροιντ που θελω εδώ κ καιρο:)

Link to comment
Share on other sites

Απαντω στο θεμα απλα προς ενημερωση.Στο Γερμανο της περιοχης μου που ρωτησα δεν το αναλαμβανει.Τηλεφωνησα στο irepair.Αυτοι μου το επισκευαζουν με 40 ευρω κοστος μου ειπαν.Τους ειπα ότι εχω την ανταλλακτικη οθονη digitaizer.Απλα όπως μου ειπαν δεν μπορουν να εγγυηθουν την καλη λειτουργια αφου το ανταλλακτικο δεν είναι δκο τους.Τελοςπαντων ισως το στειλω μετα το Πασχα η ισως το πουλησω κ παω σε αγορα κινητου αντροιντ που θελω εδώ κ καιρο:)

 

40€ μονο εργασια ή και να σου βαλουν δικη τους οθονη μαζι; Αν οχι και σου βαλουν δικη τους ποσο εχει;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

40€ μονο εργασια ή και να σου βαλουν δικη τους οθονη μαζι; Αν οχι και σου βαλουν δικη τους ποσο εχει;

 

Αν βαλουν δικη τους παει κοντα 200 αν θυμαμαι καλα μιας κ γραφουν τις τιμες των επισκευών στο σαιτ τους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
40€ μονο εργασια ή και να σου βαλουν δικη τους οθονη μαζι; Αν οχι και σου βαλουν δικη τους ποσο εχει;

 

Επανέρχομαι στο θεμα με το ταμπλετ.Το εστειλα σε μαγαζι στον Πειραια.Τελοςπαντων το παιδι μου ειπε αφου τηλεφωνησα ότι το ανταλλακτικο που εστειλα μαζι είναι μονο η εξωτερικη οθονη κ προφανως χρειαζεται κ το digitaizer.Δε εκανα αλλαγη κ περιμενω να το παρω πισω.Ξερει κανεις κανα μαγαζι να μου πει σε πμ ετσι ώστε να το φτιαξω μεν αλλα να μην δωσω κ μια περιουσια αν γινεται?

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε συμφέρει με την έννοια ότι είναι πλέον αρκετά παλιά η συσκευή και το ανταλλακτικό αρκετά ακριβό. Έχουν πέσει οι τιμές και ίσως να κοίταζες για καινούργιο 10.2

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε συμφέρει με την έννοια ότι είναι πλέον αρκετά παλιά η συσκευή και το ανταλλακτικό αρκετά ακριβό. Έχουν πέσει οι τιμές και ίσως να κοίταζες για καινούργιο 10.2

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι δεν εχεις αδικο! Μαλλον θα το βαλω αγγελια για ανταλακτικα.Δυστυχως οικονομικα δεν με παιρνει τωρα για πιο νέο μοντελο.Αλλα εχω βρει το ιδιο παλι από αγγελια σε εξαιρετικη κατασταση κ πιθανον την επομενη εδομαδα να το παρω.

 

Την αγαπω την μηλια κ δεν μπορω να φυγω:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχεις αδικο! Μαλλον θα το βαλω αγγελια για ανταλακτικα.Δυστυχως οικονομικα δεν με παιρνει τωρα για πιο νέο μοντελο.Αλλα εχω βρει το ιδιο παλι από αγγελια σε εξαιρετικη κατασταση κ πιθανον την επομενη εδομαδα να το παρω.

 

Την αγαπω την μηλια κ δεν μπορω να φυγω:)

 

Κρατησε το για δικα σου "ανταλλακτικα" τοτε.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε το για δικα σου "ανταλλακτικα" τοτε.

 

ερωτηση αν γνωρίζεις.Κοιταζοντας τα ανταλλακτικα του σε σκρουτζ όχι γνησια βεβαια βλεπω τιμες από 20 ευρω ως 160 για digitaizer.Ποια η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα εχει να κανει με την ποιοτητα των ανταλλακτικων, το ποσο τα αγοραζει το καταστημα, τι κερδος θελει να βγαλει, τι ονομα εχει στην αγορα κλπ κλπ.

 

Πχ αν πας το ipad στο χερι και παρεις σβαρνα τα "μαγαζακια" της Ομονοιας θα στο φτιαξουν πολυ πιο φθηνα απο οσο σου λενε τα "επωνυμα".

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα εχει να κανει με την ποιοτητα των ανταλλακτικων, το ποσο τα αγοραζει το καταστημα, τι κερδος θελει να βγαλει, τι ονομα εχει στην αγορα κλπ κλπ.

 

Πχ αν πας το ipad στο χερι και παρεις σβαρνα τα "μαγαζακια" της Ομονοιας θα στο φτιαξουν πολυ πιο φθηνα απο οσο σου λενε τα "επωνυμα".

 

μμμ...καταλαβα τι εννοεις τωρα:) Σε ευχαριστω για τον χρονο σου κ τις απαντησεις σου:)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Έδωσα σήμερα το Air 2

 

6 γεμάτα χρόνια πέρασα μαζί του από iOS 8 έως iPadOS 14 (μέχρι το 12 πολύ καλό σε ταχύτητα και απόκριση, από το 13 βάρυνε αισθητά)

 

Το δούλεψα για δουλειά αλλά και ψυχαγωγία. Φοβερό μηχάνημα και από τις καλύτερες εμπειριες χρήσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα σήμερα το Air 2

 

6 γεμάτα χρόνια πέρασα μαζί του από iOS 8 έως iPadOS 14 (μέχρι το 12 πολύ καλό σε ταχύτητα και απόκριση, από το 13 βάρυνε αισθητά)

 

Το δούλεψα για δουλειά αλλά και ψυχαγωγία. Φοβερό μηχάνημα και από τις καλύτερες εμπειριες χρήσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Εγώ το έχω ακόμα αλλά άρχισε να μην είναι smooth και σκέφτομαι να πάρω το νέο Air 4.

 

Πάντως τόσα χρόνια ήταν σκυλί και η αλήθεια είναι ότι παραμένει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned
  • 2 months later...

Εχει βαλει κανεις το τελευταιο ipadOS; Τσουλαει ή δεν αξιζει; Εχω ενα 16αρι αλλα δεν εχει καθολου χωρο και σκεφτομαι να του κανω reset και να το ριξω πανω, μονο για surfαρισμα και καποιες εφαρμογες το χω. Να το τολμισω ή θα το πεταξω; Μηπως πιασει ολο το χωρο και μετα δεν μπαινει ουτε εφαρμογη;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...