Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γιατι τοτε δε το κανει σε ολους;!:wacko:

 

Ετσι ειναι τα bugs δεν τα κάνει σε όλους. Άλλοι έχουν άλλοι οχι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανείς.... Μετά από 7 (!) beta φτάσαμε σε σημείο να μη δουλεύει ο Safari...

 

Ευτυχώς το πρόβλημα ήδη λύθηκε με την 9.3.1

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανείς.... Μετά από 7 (!) beta φτάσαμε σε σημείο να μη δουλεύει ο Safari...

 

Ευτυχώς το πρόβλημα ήδη λύθηκε με την 9.3.1

 

Εντάξει έτυχε σε κάποιες συσκευές. Τι να κάνουμε συμβαίνουν κι αυτά.

Το καλό ειναι όμως ότι λύθηκε γρήγορα αν είχες android θα περίμενες πολυ περισσότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι τα bugs δεν τα κάνει σε όλους. Άλλοι έχουν άλλοι οχι.

 

Έχω δέκα συσκευες διαφορετικές δε το έκανε σε καμμία που να μην έστρωνε με μια απλή επανεκκίνηση. Ούτε πάγωμα, ούτε κρασαρισμα, ούτε τίποτα. Διαφορετικά στησίματα η καθε συσκευή. Πολυ παράξενο δεν είναι;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Έχω δέκα συσκευες διαφορετικές δε το έκανε σε καμμία που να μην έστρωνε με μια απλή επανεκκίνηση. Ούτε πάγωμα, ούτε κρασαρισμα, ούτε τίποτα. Διαφορετικά στησίματα η καθε συσκευή. Πολυ παράξενο δεν είναι;

 

Δεν μπορούνε να ξέρουμε τι έφταιξε.

Σε άλλους γινόταν. Άλλοι οχι. Άλλοι έκαναν επαναφορά και πάλι είχαν θέμα. Άλλοι δεν είχαν μετά απο επανεκκίνηση.

Εγω καθόλου πάντως. Τι να πω. Ευτυχώς όμως διορθώθηκε ας μείνουμε εκεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το έκανε στο air 2 και στο 6s καθόλου

 

Το περίεργο ειναι ότι δεν το έκανε κατευθείαν όταν πέρασα την 9.3 άλλα μερικές μέρες μετά

 

Πάντως κάπου διάβασα ότι η εφαρμογή booking.com ήταν η ύποπτη που δημιούργησε το πρόβλημα με τα πολύ μεγάλα links που κολλούσε το σύστημα...

 

Τέσπα τέλος καλό όλα καλά

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και 3 μέρες κάτοχος του Air 2 και δεν σας κρύβω ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα το τρέμουλο της συσκευής όποτε παίζει ήχο (έστω και χαμηλά). Σε ξένα (κυρίως) forums έχει γίνει σχετικά μεγάλη συζητηση επι του θέματος. Αλλους μπορεί να μην τους πειράζει αλλά εγώ νιώθω μετά από λίγη ώρα να μουδιάζουν τα δάχτυλα μου. Δυο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω:

1) Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να το επιστρέψω αγορά από Πλαίσιο). Μήπως θα πρέπει να απευθυνθώ στη Apple αφού από όσο έχω διαβάσει δεν πρόκειται για ελαττωματικό κομμάτι αλλά για κάτι το οποίο εγώ προσωπικά δεν αντέχω.

2) Ξέρει κανείς αν το πρώτο Air ή και το νέο Pro 9.7 έχει το ίδιο θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και 3 μέρες κάτοχος του Air 2 και δεν σας κρύβω ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα το τρέμουλο της συσκευής όποτε παίζει ήχο (έστω και χαμηλά). Σε ξένα (κυρίως) forums έχει γίνει σχετικά μεγάλη συζητηση επι του θέματος. Αλλους μπορεί να μην τους πειράζει αλλά εγώ νιώθω μετά από λίγη ώρα να μουδιάζουν τα δάχτυλα μου. Δυο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω:

1) Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να το επιστρέψω αγορά από Πλαίσιο). Μήπως θα πρέπει να απευθυνθώ στη Apple αφού από όσο έχω διαβάσει δεν πρόκειται για ελαττωματικό κομμάτι αλλά για κάτι το οποίο εγώ προσωπικά δεν αντέχω.

2) Ξέρει κανείς αν το πρώτο Air ή και το νέο Pro 9.7 έχει το ίδιο θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για την επιστροφή θα σου απαντήσουν οι ίδιοι μιας και δεν υπάρχει πρόβλημα θεωρητικά αλλά έτσι είναι κατασκευαστικά. Το κάνουν ολα, μη περιμένεις να βρεις κάποιο που δεν το κανει

 

Αν βάλεις κάποια καλή θήκη (μαλακή οχι σκληρή) θα ελαχιστοποιηθεί η ενόχληση πάντως κατα πολυ!

 

Το πρώτο air μιας και είναι αλλιως σχεδιαστικά δεν το κανει. Τα νέα pro το κάνουν αν και με διαφορετικό τροπο, πάντως η αίσθηση υπάρχει.

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Για την επιστροφή θα σου απαντήσουν οι ίδιοι μιας και δεν υπάρχει πρόβλημα θεωρητικά αλλά έτσι είναι κατασκευαστικά. Το κάνουν ολα, μη περιμένεις να βρεις κάποιο που δεν το κανει

 

Αν βάλεις κάποια καλή θήκη (μαλακή οχι σκληρή) θα ελαχιστοποιηθεί η ενόχληση πάντως κατα πολυ!

 

Το πρώτο air μιας και είναι αλλιως σχεδιαστικά δεν το κανει. Τα νέα pro το κάνουν αν και με διαφορετικό τροπο, πάντως η αίσθηση υπάρχει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εχω ήδη παραγγείλει το γνήσιο smart case και περιμένω να έρθει. Να δούμε αν θα κάνει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εχω ήδη παραγγείλει το γνήσιο smart case και περιμένω να έρθει. Να δούμε αν θα κάνει διαφορά.

 

 

 

Εγώ με το γνήσιο Smart Case που εχω δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εχω ήδη παραγγείλει το γνήσιο smart case και περιμένω να έρθει. Να δούμε αν θα κάνει διαφορά.

 

Σ αυτο αναφερόμουν βασικά ;)

 

Εγώ με το γνήσιο Smart Case που εχω δεν καταλαβαίνω τίποτα.

 

Ναι αυτο είναι με διαφορά καλύτερο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάτι περίεργο που συνέβη στο τάμπλετ.Είχα αφήσει χωρίς να ενημερώσω 8 εφαρμογές για καιρό.Κάποια μέρα λοιπόν,ρίχνοντας μιά ματιά για να δω το κόκκινο σημαδάκι με το 8,δε βλέπω τίποτα,που σημαίνει ότι μάλλον τις έκανε μόνο του τις ενημερώσεις.Πως έγινε αυτό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Αφού σε ευχαριστήσω,να συ πω ότι δεν έχω τικάρει τις λήψεις από κινητό δίκτυο.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφέρομαι να πάρω το 16αρι στην κοπελία μου. Η κοπελία μου θέλει κάτι γρήγορο και καλό. Η ερώτηση μου έχει να κάνει όσον αφορά στην χωρητικότητα και ρωτάω γιατί πρώτη φορά θα αγοράσω/έχω επαφή με συσκευή της apple. Θα της φτάσουν τα 16gb? Η χρήση της δε θα περιλαμβάνει καθόλου φωτό.Άντε να βάζει καμία ταινιούλα, αλλά σπάνια και κυρίως το θέλει μόνο για τις βασικές εφαρμογές (viber, skype κτλ) και κανά μικρό παιχνιδάκι (καμία σχέση με μεγάλα παιχνίδια τύπου fifa κτλ) . Πιστεύετε λοιπόν πως τα 16gb θα της φτάσουν ή να πάω στα 64; προφανώς ρωτάω γιατί η διαφορά στην τιμή είναι αρκετά μεγάλη.

 

Περιμένω απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφέρομαι να πάρω το 16αρι στην κοπελία μου. Η κοπελία μου θέλει κάτι γρήγορο και καλό. Η ερώτηση μου έχει να κάνει όσον αφορά στην χωρητικότητα και ρωτάω γιατί πρώτη φορά θα αγοράσω/έχω επαφή με συσκευή της apple. Θα της φτάσουν τα 16gb? Η χρήση της δε θα περιλαμβάνει καθόλου φωτό.Άντε να βάζει καμία ταινιούλα, αλλά σπάνια και κυρίως το θέλει μόνο για τις βασικές εφαρμογές (viber, skype κτλ) και κανά μικρό παιχνιδάκι (καμία σχέση με μεγάλα παιχνίδια τύπου fifa κτλ) . Πιστεύετε λοιπόν πως τα 16gb θα της φτάσουν ή να πάω στα 64; προφανώς ρωτάω γιατί η διαφορά στην τιμή είναι αρκετά μεγάλη.

 

Περιμένω απαντήσεις :)

 

φτανουν τα 16gb για απλη χρηση.

και καποιες φωτογραφιες να εχεις και καμια ταινιουλα μια χαρα φτανουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφού σε ευχαριστήσω,να συ πω ότι δεν έχω τικάρει τις λήψεις από κινητό δίκτυο.:confused:

Δεν έχει σημασία η επιλογή για λήψεις μέσω του κινητού δικτύου.

Οι αυτόματες ενημερώσεις ρυθμίζονται από την επιλογή η οποία επισημαίνεται στην παρακάτω εικόνα:

http://s32.postimg.org/rj1gupbp1/Untd.gif

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα χωρίς αποτέλεσμα να συνδεθώ για πρώτη φορά με το app που έχει η Forthnet, το Novago.

Έχω τον μικρό μου άρρωστο και ήθελα να τον κρατήσει παρέα στον παιδικό τμήμα (δεν έχουν τηλεόραση) με το ipad.

Δεν κάνει login παρόλο που έχει σωστά user & pass.

Είναι κάποιο bug της 9.3.2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα χωρίς αποτέλεσμα να συνδεθώ για πρώτη φορά με το app που έχει η Forthnet, το Novago.

Έχω τον μικρό μου άρρωστο και ήθελα να τον κρατήσει παρέα στον παιδικό τμήμα (δεν έχουν τηλεόραση) με το ipad.

Δεν κάνει login παρόλο που έχει σωστά user & pass.

Είναι κάποιο bug της 9.3.2

 

Παιζει να ειναι bug και της Forthnet που εδω και καιρο δε συνδεεται πουθενα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εχει ο κωτσο το air 2 16gb 379. Βγάζεις χρονο με 16gb η θα τα κλαίω τα λεφτ;

 

Εγώ 16 δεν θα έπαιρνα παραμόνο αν μου το χάριζαν. Βέβαια η ανάγκες όλων δεν είναι ίδιες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 16 δεν θα έπαιρνα παραμόνο αν μου το χάριζαν. Βέβαια η ανάγκες όλων δεν είναι ίδιες...

 

Είναι πάρα πολύ οριακά. Τα 16gb χρησιμεύουν μόνο αν θές το ipad εργαλείο συγκεκριμένης δουλειάς, πχ αν είσαι δάσκαλος και θες να έχεις τη διδακτέα ύλη.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ο κωτσο το air 2 16gb 379. Βγάζεις χρονο με 16gb η θα τα κλαίω τα λεφτ;

 

Αν το θες για σερφαρισμα mails και αντε 1-2 παιχνιδακια καλο ειναι, απο εκει και πανω δε φτανουν ουτε τα 32!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...