Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το τελευταιο update, οταν επιλεγω τις επαφες πανε να ανοιξουν αλλα τελικα σκαει και επιστρεφει στο μενου... οποτε δεν ανοιγουν ποτε.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Καλημέρα κάνε ένα restart πατώντας παρατεταμε΄να home + power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησε τη συσκευή σου να κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κάνε ένα restart πατώντας παρατεταμε΄να home + power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησε τη συσκευή σου να κάνει επανεκκίνηση.

 

Το έκανα αλλά πάλι το ίδιο σκάσιμο κάνει.... :wacko:

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αγορασω για το i pad air 2 μια θηκη σηλικονης η οποια να ειναι συμβατη με τη τοποθετηση apple smart cover !Μπορειτε να μου προτεινετε καποια συγκεκριμενη?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αγορασω για το i pad air 2 μια θηκη σηλικονης η οποια να ειναι συμβατη με τη τοποθετηση apple smart cover !Μπορειτε να μου προτεινετε καποια συγκεκριμενη?Ευχαριστω

Αυτήν εχω εγω και την συνδυάζω με το red Smart Cover.

http://www.amazon.com/gp/product/B00OC5OTWE?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00

 

Εχει εδω ξεχωριστό νήμα για αξεσουάρ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333140

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα,πήρα το iPad Air1 για δώρο και από την λειτουργία του που το έχω δει δυο μέρες να το δω και γω ξετρελάθηκα έχω android κινητά και ήταν η πρώτη επαφή, σκέφτομαι Δευτέρα να πάρω το air2 μια και το pro είναι τεράστιο για εμένα και ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα επειδή έχει μπαταρία μικρότερη το air 2 από το air 1 ποσό περίπου βγάζει ( το 1 με έχει βγάλει σχεδόν 2μερες) και άμα το κάνω jailbreak θα κολλάει η δεν θα έχει θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πήρα το iPad Air1 για δώρο και από την λειτουργία του που το έχω δει δυο μέρες να το δω και γω ξετρελάθηκα έχω android κινητά και ήταν η πρώτη επαφή, σκέφτομαι Δευτέρα να πάρω το air2 μια και το pro είναι τεράστιο για εμένα και ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα επειδή έχει μπαταρία μικρότερη το air 2 από το air 1 ποσό περίπου βγάζει ( το 1 με έχει βγάλει σχεδόν 2μερες) και άμα το κάνω jailbreak θα κολλάει η δεν θα έχει θέμα;

 

Καλησπέρα φίλε μου. Θα σε συμβούλευα να κάνεις υπομονή μέχρι τις 22 Μαρτίου όπου θα παρουσιαστεί από ότι φαίνεται το καινούριο ipad air 3 πού θα λέγεται όμως ipad pro 9.7 inch. Ακούγεται ότι θα ενσωματώνει όλα τα χαρακτηριστικά του μεγάλου pro σε 9.7 ίντσες. Όσο αφορά αυτονομία μεταξύ air και air 2, έχει λίγο καλύτερη το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Θα σε συμβούλευα να κάνεις υπομονή μέχρι τις 22 Μαρτίου όπου θα παρουσιαστεί από ότι φαίνεται το καινούριο ipad air 3 πού θα λέγεται όμως ipad pro 9.7 inch. Ακούγεται ότι θα ενσωματώνει όλα τα χαρακτηριστικά του μεγάλου pro σε 9.7 ίντσες. Όσο αφορά αυτονομία μεταξύ air και air 2, έχει λίγο καλύτερη το πρώτο.

Ακριβώς ετσι.

Το ίδιο θα ελεγα και εγω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι.

Το ίδιο θα ελεγα και εγω.

 

Αυτή την παρουσίαση περιμένω και εγώ. Αν επιβεβαιωθούν οι φήμες για ipad pro στις 9.7 ίντσες χωρίς τσιγκουνιές, τότε μιλάμε ότι θα τσακίσει τον ανταγωνισμό σε αυτές τις ίντσες. Αγορά day one για να αντικαταστήσω το air. Μάλιστα ακούγεται ότι θα τιμολογηθεί σε επίπεδο τιμών όπως αυτή των air. Ίδωμεν, κοντή γιορτή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι και γω μόνο κολλαω και στην τιμή που θα κάνει το 3.. Λογικά κατω απο 775€ που έχει το pro και πανω απο τα 435€ του air2.. Θα περιμένω..
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του air 2 ή του samsung s2 9.7" (στην απλή τους έκδοση, χωρίς 4G) θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος να ξεκολλήσω από το δίλημμα αυτό; θα ήθελα να πάω σε λειτουργικό IOS μιας και από ότι ξέρω πρέπει να είναι πιο αξιόπιστο και ως Μουσικός που είμαι, έχει πολλές σχετικές εφαρμογές και αξιόπιστες, αλλά με προβληματίζει το ότι δεν μπορείς να φορτώσεις αρχεία (τουλάχιστον εύκολα) κάποιοι μου λένε ότι πρέπει να τα ανεβάζεις μέσω Ιντερνετ! έτσι είναι ή υπάρχει κάποιος καλύτερος και πιο εύκολος τρόπος;

Θα ήθελα να ξέρω αν τα παραπάνω χρήματα που κοστίζει σε σχέση με το S2 (365 με 440) αξίζουν με αυτά που προσφέρει σε σχέση με το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια βοήθεια γιατί με βλέπω να το πετάω στον τοίχο..Πήρα ενα air 2 και προσπαθώ να το σετάρω as new . Βάζοντας το id ,μου το βγάζει λανθασμένο. Αλλάζω τον κωδικό μπας και δεν τον βάζω σωστά και πάλι τα ίδια . Και με το νέο αλλαγμένο password πάλι το ίδιο σφάλμα πετάει...

Καμιά ιδέα;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί με βλέπω να το πετάω στον τοίχο..Πήρα ενα air 2 και προσπαθώ να το σετάρω as new . Βάζοντας το id ,μου το βγάζει λανθασμένο. Αλλάζω τον κωδικό μπας και δεν τον βάζω σωστά και πάλι τα ίδια . Και με το νέο αλλαγμένο password πάλι το ίδιο σφάλμα πετάει...

Καμιά ιδέα;

 

Μήπως πληκτρολογείς λάθος το Apple ID? παρέλειψε το βήμα και προχώρησε στην οθόνη αφετηρίας. Εισάγεις στη συνέχεια το Apple ID.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτή τη στιγμή,κατεβάζω το ios 9.3.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 9.3 OTA χτες το βράδυ, μέχρι στιγμής δεν είδα κάποιο πρόβλημα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κατεβασα 9.3 προχτες και ολα φαινονται μια χαρα.

(Το μοναδικο που μου εκανε μετα το update και στο iPad αλλα και στο iPhone ηταν να μου εξαφανισει το εικονιδιο του youtube και το εμφανισε παλι μετα απο restart)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγω αλλα ως member των Public Beta οπου μου ήρθε.

Πλέον περιμενω απο εδω και περα να βγουν οι πρώτες Beta εκδόσεις του iOS 10 για να πάρουμε μια γεύση τι νεα feuture θα πάρουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την 9.3 πλέον το λειτουργικό ειναι σχεδόν άψογο στα animations (το πέρασα ota όπως και όλες τις εκδόσεις μέχρι τώρα)

 

Από το 9 και μετά είδε κάτι σπασίματακια σε ορισμένα animations

 

Πλέον ειναι σχεδόν όπως με 8.4

 

Κάποια στιγμή θα κάνω και set up as new

 

Στα δικά σας;

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Άψογα το δικό μου αν και εγώ το έχω συνεχόμενα ως Beta profile για να εγκαθιστώ τις Public Beta κάθε καινούργιας έκδοσης.

Έστω και έτσι σε γενικές γραμμές δεν είχα κάποιο άξιο αναφοράς θέμα ακόμα και με την τελική έκδοση της 9.3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και πλεον δεν ανοίγει ο Safari κανένα λινκ το οποίο πηγαίνει σε άλλη σελίδα.

Πχ αν είμαι σε ένα site που έχει ένα λινκ το οποίο αν το κλικάρεις πρέπει να ανοίξει ένα άλλο site, σε μένα δεν κάνει τίποτα. Αν αυτό το λινκ το πατάω παρατεταμένα τότε κολλάει ο Safari και παγώνει.

Διάβασα ότι το έχουν αρκετοί χρήστες μετά την αναβάθμιση αλλά δεν βρήκα καμιά λύση ή αίτιο.

Σε εσάς συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και πλεον δεν ανοίγει ο Safari κανένα λινκ το οποίο πηγαίνει σε άλλη σελίδα.

Πχ αν είμαι σε ένα site που έχει ένα λινκ το οποίο αν το κλικάρεις πρέπει να ανοίξει ένα άλλο site, σε μένα δεν κάνει τίποτα. Αν αυτό το λινκ το πατάω παρατεταμένα τότε κολλάει ο Safari και παγώνει.

Διάβασα ότι το έχουν αρκετοί χρήστες μετά την αναβάθμιση αλλά δεν βρήκα καμιά λύση ή αίτιο.

Σε εσάς συμβαίνει;

 

Συμβαίνει σε πολλούς. Ειναι γενικό το κακό. Ήδη η εταιρεία ετοιμάζει update για να διορθώσει το πρόβλημα. Μόνο να περιμένεις τίποτα άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και πλεον δεν ανοίγει ο Safari κανένα λινκ το οποίο πηγαίνει σε άλλη σελίδα.

Πχ αν είμαι σε ένα site που έχει ένα λινκ το οποίο αν το κλικάρεις πρέπει να ανοίξει ένα άλλο site, σε μένα δεν κάνει τίποτα. Αν αυτό το λινκ το πατάω παρατεταμένα τότε κολλάει ο Safari και παγώνει.

Διάβασα ότι το έχουν αρκετοί χρήστες μετά την αναβάθμιση αλλά δεν βρήκα καμιά λύση ή αίτιο.

Σε εσάς συμβαίνει;

 

Γενικο το κακο, αν και προφανως φταιει καποια 3rd part εφαρμογη μιας και εμενα το κανει πχ αραια και που και με restart των συσκευων ειμαι μια χαρα! Υπομονη για την 9.3.1

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει εφαρμογή, είναι software bug του λειτουργικού.

 

Και γιατι τοτε δε το κανει σε ολους;!:wacko:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...