Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ήθελα να σας ρωτήσω αν Αξίζει σήμερα η αγορά του στα 519 ευρώ που το έχουν Vodafone / Γερμανός το 16αρι? Ή να προτιμήσω το ipad air 1? Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά των 2 εκδόσεων?

 

Μπορείς να το βρεις σε άλλα καταστήματα πιο φθηνό και μάλιστα με αρκετή διαφορά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφέρομαι στο ipad air 2 wifi+cellular. 528 το βλέπω στο σκρουτζ.

Τεσπα η ερώτηση ισχύει : αξίζει στα 529 ευρώ ή δεν έχει και τοσο μεγάλη διαφορά με το αντίστοιχο Air 1?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο ipad air 2 wifi+cellular. 528 το βλέπω στο σκρουτζ.

Τεσπα η ερώτηση ισχύει : αξίζει στα 529 ευρώ ή δεν έχει και τοσο μεγάλη διαφορά με το αντίστοιχο Air 1?

 

Δεν εχουν καμμια σχεση μιας κ τα δουλευα αρκετο διαστημα μαζι!

 

Απο εκει κ περα ο χωρος ειναι αναλογα τις αναγκες του καθενα! Στο κινητο τα 16 μου περισσευουν στο ταμπλετ δε φτανουν ουτε τα 32 πια!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο ipad air 2 wifi+cellular. 528 το βλέπω στο σκρουτζ.

Τεσπα η ερώτηση ισχύει : αξίζει στα 529 ευρώ ή δεν έχει και τοσο μεγάλη διαφορά με το αντίστοιχο Air 1?

Εγω περσι πήρα το wifi σκέτο στα 460 γερμανικο επομένως δεν το θεωρω ευκαιρία στα 530 εστω και LTE 1 χρόνο μετα μαλιστα.

Και ναι δεν αξίζει το air 1.

Το iOS 8/9 ειναι δεμένο σκοινί κορδόνι με το air 2 και minumum 2gb ram να εχεις όλα τα feutures εξίσου.

Περα απο σβελτάδα,απόκριση που και εκει 1-2 σκάλες πανω ειναι το air 2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις να κολλαει το touch ID και να χρειαζεται passcode για να ξεκλειδωσει; Ειμαι με την 9.1, δε νομιζω να το εκανε πιο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε 48 ώρες θέλει τον κωδικό για να ξεκλειδώσει. Δεν είναι κόλλημα, είναι προφανώς ρύθμιση ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε 48 ώρες θέλει τον κωδικό για να ξεκλειδώσει. Δεν είναι κόλλημα, είναι προφανώς ρύθμιση ασφαλείας.

 

Αυτο το ξερω, δε μιλαω ομως για τοσο μεγαλο διαστημα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαιρετώ.

Παρατηρώ ότι τελευταία,μόλις βάζω το τάμπλετ για φόρτιση,δεν ακούγεται το γκλιν που ακουγόταν πάντα.Ετσι πρέπει;Αλλαξε κάτι;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Παρατηρώ ότι τελευταία,μόλις βάζω το τάμπλετ για φόρτιση,δεν ακούγεται το γκλιν που ακουγόταν πάντα.Ετσι πρέπει;Αλλαξε κάτι;:confused:

 

Σε εμένα παντα ακούγεται αν και 1-2 φορες μου εχει τύχει να μην ακουστεί,αλλα δεν το θεωρω άξιο σημασίας.

Ισως παιζει ρόλο και το καλώδιο φόρτισης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η 9.2 μου φαινεται εχει πολλα θεματα. Μετα την ελλειψη των bookmarks χθες επεσε νεκρο το air2... reset και επανηλθε :confused:
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όλα rock solid μήνα κοντά με την Public Beta 4 που στην ουσία αυτή ειναι και η official 9.2 που έδωσε στο κοινό η Apple.

 

Τωρα περιμένουμε την Public Beta 1 του iOS 9.3 που εικάζω εως το τέλος του χρονου να την πάρουμε.:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ότι με την 9.2 το slide της φωτεινότητας στο αυτόματο παίζει και δεν κάθεται εκεί που το βάζω. Είναι λογικό αυτό; Στην 8.4.1 δε θυμάμαι να το έκανε.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ότι με την 9.2 το slide της φωτεινότητας στο αυτόματο παίζει και δεν κάθεται εκεί που το βάζω. Είναι λογικό αυτό; Στην 8.4.1 δε θυμάμαι να το έκανε.

 

Καλό θα ήταν να εξηγήσουμε τα βήματα ενεργοποίησης της αυτόματης φωτεινότητας καθώς πολλοί χρήστες δεν την γνωρίζουν:

 

 

  • Από την Οθόνη Αφετηρίας επιλέγουμε Ρυθμίσεις στο iPhone ή στο iPad μας.
  • Στη συνέχεια κατευθυνόμαστε στην επιλογή Ταπετσαρίες και Φωτεινότητα.
  • Κλείνουμε την εναλλαγή Αυτόματη Φωτεινότητα >off
  • Μεταφέρουμε τον αυξομειωτή στην επιθυμητή θέση όταν η συσκευή μας θα βρίσκεται στο σκοτάδι (Συνιστάται λίγο κάτω από τη μέση).
  • Επιστρέφουμε την εναλλαγή στη θέση on και βάζουμε τη συσκευή κάτω από μία έντονη πηγή φωτός (ήλιος, λάμπα φθορισμού). Θα δούμε πως η οθόνη μας θα φτάσει στο μέγιστο επίπεδο φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ότι με την 9.2 το slide της φωτεινότητας στο αυτόματο παίζει και δεν κάθεται εκεί που το βάζω. Είναι λογικό αυτό; Στην 8.4.1 δε θυμάμαι να το έκανε.

Ναι ψιλό παιζει πολυ ελαφρώς κάποιες φορες στην προσπαθεια να το βάλεις σε μια συγκεκριμενη θέση με χειροκίνητο τροπο.

Σαν να ειναι λιγο πιο ευαίσθητο απο το κανονικό.

Στο αυτόματο δεν ξέρω διοτι ουδέποτε το εχω με αυτον τον τροπο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες πούλησα το air wifi+4g 16gb που ειχα για να παω στο 2.

Η διαφορά τιμής στο σκρούτζ για το 64 αρι ειναι 100 ευρώ και το σκέφτομαι,γνώμη σας;

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

 

Χθες πούλησα το air wifi+4g 16gb που ειχα για να παω στο 2.

 

Η διαφορά τιμής στο σκρούτζ για το 64 αρι ειναι 100 ευρώ και το σκέφτομαι,γνώμη σας;

 

Ευχαριστω .

 

 

Καλημερα.βουρ....

αν και δεν εχω το αιρ για να το συγκρινω με το αιρ 2 (που'χω) εντουτοις απο αυτα που διαβαζω αυτα τα 2 gb ram κανουν τη διαφορα.

Παρτο,δε θα το μετανιωσεις.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες πούλησα το air wifi+4g 16gb που ειχα για να παω στο 2.

Η διαφορά τιμής στο σκρούτζ για το 64 αρι ειναι 100 ευρώ και το σκέφτομαι,γνώμη σας;

Ευχαριστω .

Αξίζει και με το παραπάνω και σαν χωρητικότητα αλλα και σαν μια πολυ ουσιαστική αναβάθμιση.

Οχι τυχαία επί 2 σερί ετη το air 2 θα αποτελει ναυαρχίδα της εταιριας στην συγκεκριμενη σειρα μιας και δεν θα δούμε διάδοχο εως το καλοκαίρι του χρονου το νωρίτερα.

 

Προσωπικά αν δεν βγει air 3 με A9X και 4gb ram καθομαι στα αυγα μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις παράγγειλα το air 2 και θα δώσω το ipad στη γυναίκα μου :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και Χρόνια πολλά!

Άλλαξα το default wallpaper που είχε όταν το πήρα και τώρα ψάχνω να το βρω αλλα δεν υπάρχει στην συσκευή. Ξέρει κανείς πως το βρίσκω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά!

Άλλαξα το default wallpaper που είχε όταν το πήρα και τώρα ψάχνω να το βρω αλλα δεν υπάρχει στην συσκευή. Ξέρει κανείς πως το βρίσκω ;

 

Ρυθμίσεις ταπετσαρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ταπετσαρία

Εκεί το ψάχνω αλλά δεν είναι. Μήπως ήταν wallpaper της προηγούμενης έκδοσης λογισμικού και τώρα με το update αφαιρέθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το ψάχνω αλλά δεν είναι. Μήπως ήταν wallpaper της προηγούμενης έκδοσης λογισμικού και τώρα με το update αφαιρέθηκε;

 

Μήπως από ios 8; Νομίζω δεν τα έχει τα παλιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως από ios 8; Νομίζω δεν τα έχει τα παλιά

Το 9 κάτι είχε όταν το πήρα. Όπως και να έχει ευχαριστώ και χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update, οταν επιλεγω τις επαφες πανε να ανοιξουν αλλα τελικα σκαει και επιστρεφει στο μενου... οποτε δεν ανοιγουν ποτε.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...