Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, μολις εγινα κατοχος και ανοιξα το iPad.

Μια ερωτηση....

πως να το φορτισω τις πρωτες μερες;;

 

Φορτισε το όπως σε βολεύει. Να αποφευγεις πλήρεις φορτίσεις και από φορτίσεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοεις να μην πιανει ποτε το 100% ή απλα να μην το αφηνω παραπανω ενω εχει παει στο 100;

Επισης την 8.1.2 την κανουμε ή εχει ακουστει τπτ για προβληματικη;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να μην πιανει ποτε το 100% ή απλα να μην το αφηνω παραπανω ενω εχει παει στο 100;

Επισης την 8.1.2 την κανουμε ή εχει ακουστει τπτ για προβληματικη;

Ευχαριστω

 

Να αποφευγεις να κανείς από 0-100%

Τώρα αν είναι 60% πχ και το βάλεις μέχρι 100% δεν πειράζει.

Γενικώς μην το σκέφτεσαι. Οπότε είναι βάλτο στην πρίζα και άφησε το.

Ομως το παλιό σύστημα πλήρης εκφορτιση και φόρτιση θα χαλάσει πιο γρήγορα την μπαταρία.

Μικρές φορτίσεις χωρίς να πέφτει κάτω από 20%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μηπως ξερει κανεις τι σημαινει οταν σου βγαλει αυτο στο σιτε της apple ελεγχοντας το serial number ΣΕ ΜΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ συσκευη:

 

Please validate your product's purchase date.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα ενα ipad air 2 model A1566, το οποιο απ οτι φαινεται ειναι το αμερικανικο μοντελλο και στη συσκευασια ειχετο πριζακι για αμερικανικο ρευμα το οποιο αναφερει 2,5Α 125V.

 

http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/IMG_0493_zpsd7a80679.jpg

 

Eχω την σχετικη πριζα για να κανω το φις συμβατο με τις ευρωπαικες πριζες αλλα θα ηθελα να βαλω ενα original EU βυσματακι. Φοβαμαι ομως μηπως υπαρξει καποιο προβλημα με τα ρευματα και τα αμπερ που τραβαει ειδικα σε καποια κινεζικα ανταπτερς που βλεπω στο ebay. Γνωριζετε ποια ακριβως πρεπει να ειναι τα specs toy ΕU adapter για να μην εχω καποιο προβληα με το ipad? Aρκει να αλλαξω μονο το ανωτερω εικονιζομενο φις, η θα πρεπει να αγορασω εξολοκληρου ολοκληρο τον φορτιστη?

 

Δεν νομιζω να εχεις θεμα και με ανταπτορα...εγω σε ενα iphone Που εχω αμερικανικο δεν ειχα ποτε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις τι σημαινει οταν σου βγαλει αυτο στο σιτε της apple ελεγχοντας το serial number ΣΕ ΜΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ συσκευη:

 

Please validate your product's purchase date.

 

Στελνεις την αποδειξη αγορας ηλεκτρονικα για να καταχωρηθει η ημερομηνια.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Στελνεις την αποδειξη αγορας ηλεκτρονικα για να καταχωρηθει η ημερομηνια.

 

Που την στελνω Αμερικη??

 

Ελα παναγια μου!!! χαχαχα....τι ειναι παλι αυτο καινουργια πολιτικη της apple??

 

Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο το πραγμα!!!

 

Και αν δεν την στειλω τι?? Δεν εχει εγγυηση το iPad?? Θα μας τρελανουν εκει στην apple?? Αφου με το που ανοιχτει το ταμπλετ και ενεργοποιηθει με το ID χρηστη του iTunes λογικα βλεπουν οτι το ταμπλετ ενεργοποιηθηκε και λογικα απο οτι γνωριζω απο την ημερομηνια ενεργοποιησης αρχιζει να μετραει και η εγγυηση.

 

Εδω αλλοι λενε στο ιντερνετ σε αγγελιες και καποιοι mods εδω μεσα μαλιστα οτι δεν χρειαζεται καν αποδειξη για την εγγυηση στα apple προιοντα.....χαχαχαχα

 

Ας μας διαφωτησει καποιος ρε παιδια αν του εχει συμβει κατι παρομοιο!!!

Edited by Red21
Link to comment
Share on other sites

Που την στελνω Αμερικη??

 

Ελα παναγια μου!!! χαχαχα....τι ειναι παλι αυτο καινουργια πολιτικη της apple??

 

Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο το πραγμα!!!

 

Και αν δεν την στειλω τι?? Δεν εχει εγγυηση το iPad?? Θα μας τρελανουν εκει στην apple?? Αφου με το που ανοιχτει το ταμπλετ και ενεργοποιηθει με το ID χρηστη του iTunes λογικα βλεπουν οτι το ταμπλετ ενεργοποιηθηκε και λογικα απο οτι γνωριζω απο την ημερομηνια ενεργοποιησης αρχιζει να μετραει και η εγγυηση.

 

 

Εδω αλλοι λενε στο ιντερνετ σε αγγελιες και καποιοι mods εδω μεσα μαλιστα οτι δεν χρειαζεται καν αποδειξη για την εγγυηση στα apple προιοντα.....χαχαχαχα

 

Ας μας διαφωτησει καποιος ρε παιδια αν του εχει συμβει κατι παρομοιο!!!

 

Παντα ισχυε ειδικα οταν απο την παραγωγη μεχρι την πωληση υπηρχε μεγαλη αποσταση και η αγορα δεν ειναι απο apple store.

Αποδειξη δεν εχεις; απλα την στελνεις.Υπαρχει ελληνικο νουμερο που μια χαρα θα σε εξυπηρετησουν.Και ναι δεν χρειαζεται αποδειξη για την εγγυηση φτανει να υπαρχει στο συστημα με τα σωστα στοιχεια. Τοσο κοπος σου ειναι να παρεις στην ελλαδα να σου πουν που θα στειλεις με email την αποδειξη αγορας; Για να μπουν σωστα οι ημερομηνιες;

 

Και επειδη μου εχει συμβει οι λογοι ειναι :

1. Παραγωγη με αγορα απεχει πολυ.

2. Δυστυχως στην ελλαδα δεν εχουμε apple store οποτε το καθε καταστημα απο την αγορα μεχρι την πωληση ειχε μεγαλο διαστημα.

3. Παλιο μοντελο σε στοκ

4. Κλεμμενο

 

Με ενα τηλεφωνο και ενα mail με την αποδειξη καθαρισες. Απλα και ωραια

Edited by babis

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Update

 

Η απαντηση που πηρα σε chat με την τεχνικη υποστηριξη της apple στο Αμερικανικο σιτε μολις τωρα:

 

 

Ok, thank you for clarifying that for me. So your device is very new and it has not completed the validation for the date of purchase so we have to wait up to a week for this to automatically update in our system. Your device does have 90 days of phone support and it has year Warranty as well.

 

Επομενως απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται να κανω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Update

 

Η απαντηση που πηρα σε chat με την τεχνικη υποστηριξη της apple στο Αμερικανικο σιτε μολις τωρα:

 

 

Ok, thank you for clarifying that for me. So your device is very new and it has not completed the validation for the date of purchase so we have to wait up to a week for this to automatically update in our system. Your device does have 90 days of phone support and it has year Warranty as well.

 

Επομενως απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται να κανω κατι.

 

Ισχυει και αυτο. Φτανει να ειναι νεο μοντελο. Σε μερικες μερες εαν ειναι ολα οκ θα δεις οτι θα υπαρχει η ημερομηνια για το τηλεφωνικο support κλπ κλπ

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μπαμπη τους εδωσα Serial Number κανονικα...μου ειπαν να περιμενω να το τσεκαρει και μετα απο 2-3 λεπτα μου εδωσε την απαντηση που βλεπεις.

 

Επισης απο οτι καταλαβαινω....επιμενουν οτι η εγγυηση ειναι για 1 χρονο και ΟΧΙ για 2 παρα τους νομους εδω στην Ευρωπη!!

 

Update

 

Ακουστε τωρα και το επομενο παραδοξο...χαχαχα

 

Την συσκευη την παρηγγειλα απο kaizershop.gr νομιζοντας οτι προφανως μιας και αναφερουν οτι ειναι US το μοντελο οτι θα μου ερθει αμερικανικο για να εχω εγγυηση απο infoquest και οχι απο Arvato......

 

Τελικα το μοντελο που μου ηρθε ειναι το mgl12fd/a το οποιο ειναι Ευρωπαικο (εχει καποια γερμανικα το κουτι πανω μαλιστα).......χαχα......οχι οτι εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα........αλλα δεν ξερουν τι πουλανε!!!

Edited by Red21
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εχω το Air,και παίζοντας μαζί του το μεσημέρι,πετάχτηκε ενα λευκο εικονίδιο,που γράφει τα εξής.

http://phone-alerts.com

Συγχαρητήρια!

Το Apple iPad hεχει επιλεγει ως ο σημερινός τυχερός επισκέπτης Apple.

Εχετε κερδίσει ένα iPhone 6!

Πριν προχωρήσπυμε στο βραβείο σας,παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε ότι είστε ο κάτοχος αυτού του τηλεφώνου Apple.

Και από κάτω,υπάρχει ένα ΟΚ για να το πατήσω.

Εγώ δεν πάτησα βέβαια τίποτα,αλλά μου κάνει εντύπωση ότι βγαίνουν σπαμ και στο iPad.

Το έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς αυτό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Εχω το Air,και παίζοντας μαζί του το μεσημέρι,πετάχτηκε ενα λευκο εικονίδιο,που γράφει τα εξής.

 

http://phone-alerts.com

 

Συγχαρητήρια!

 

Το Apple iPad hεχει επιλεγει ως ο σημερινός τυχερός επισκέπτης Apple.

 

Εχετε κερδίσει ένα iPhone 6!

 

Πριν προχωρήσπυμε στο βραβείο σας,παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε ότι είστε ο κάτοχος αυτού του τηλεφώνου Apple.

 

Και από κάτω,υπάρχει ένα ΟΚ για να το πατήσω.

 

Εγώ δεν πάτησα βέβαια τίποτα,αλλά μου κάνει εντύπωση ότι βγαίνουν σπαμ και στο iPad.

 

Το έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς αυτό;

 

 

Χιλιαδες φορες....

Βλεπω συχνα on line ταινιες και μεχρι να βγει το τελικο λινκ το adf.ly και αυτα τα pop ups μου ζαλιζουν τον ερωτα.

Και οκ να πατησεις σε βγαζει σε σελιδα να βαλεις το κινητο σου να σουρχονται sms (με τρελλη χρεωση).

Δεν πατας τιποτα και ξενοιαζεις....

Μια φορα μουβγαλε οτι εχει προβλημα η αντροιντ συσκευη μου.

Και ημουν με το ipad.....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χιλιαδες φορες....

Βλεπω συχνα on line ταινιες και μεχρι να βγει το τελικο λινκ το adf.ly και αυτα τα pop ups μου ζαλιζουν τον ερωτα.

Και οκ να πατησεις σε βγαζει σε σελιδα να βαλεις το κινητο σου να σουρχονται sms (με τρελλη χρεωση).

Δεν πατας τιποτα και ξενοιαζεις....

Μια φορα μουβγαλε οτι εχει προβλημα η αντροιντ συσκευη μου.

Και ημουν με το ipad.....

Ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Νασαι καλα!

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα!

Εχω πρόβλημα τελικά.Δε με αφήνει να το διώξω,ούτε να αλλάξω σελίδα.Τίποτα.

Εκανα ρισετ,πατώντας ταυτόχρονα τα δυο κουμπιά,αλλά πήγε πάλι στην ίδια οθόνη και δε φεύγει με τίποτα.:mad::confused:

Edit.

Εψαξα στο Ιντερνετ,και βρήκα αυτό.

Go to Settings > Safari and Clear Data and Cookies. Then reset the iPad by holding down the power and home buttons until the Apple Logo appears.

The second probably is not necessary, but it won't hurt.

And while this 'might' be an actual Apple warning, I highly doubt it. Sounds more like some kind of fishing or scareware scam.

Το έκανα,και ευτυχώς έφυγε.

Ουφφφφ...

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα τελικά.Δε με αφήνει να το διώξω,ούτε να αλλάξω σελίδα.Τίποτα.

Εκανα ρισετ,πατώντας ταυτόχρονα τα δυο κουμπιά,αλλά πήγε πάλι στην ίδια οθόνη και δε φεύγει με τίποτα.:mad::confused:

Edit.

Εψαξα στο Ιντερνετ,και βρήκα αυτό.

Go to Settings > Safari and Clear Data and Cookies. Then reset the iPad by holding down the power and home buttons until the Apple Logo appears.

The second probably is not necessary, but it won't hurt.

And while this 'might' be an actual Apple warning, I highly doubt it. Sounds more like some kind of fishing or scareware scam.

Το έκανα,και ευτυχώς έφυγε.

Ουφφφφ...

 

Καλα πουβαλες το εντιτ να μην το παθει και κανας αλλος και δεν του βγαινει....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εχω το Air,και παίζοντας μαζί του το μεσημέρι,πετάχτηκε ενα λευκο εικονίδιο,που γράφει τα εξής.

http://phone-alerts.com

Συγχαρητήρια!

Το Apple iPad hεχει επιλεγει ως ο σημερινός τυχερός επισκέπτης Apple.

Εχετε κερδίσει ένα iPhone 6!

Πριν προχωρήσπυμε στο βραβείο σας,παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε ότι είστε ο κάτοχος αυτού του τηλεφώνου Apple.

Και από κάτω,υπάρχει ένα ΟΚ για να το πατήσω.

Εγώ δεν πάτησα βέβαια τίποτα,αλλά μου κάνει εντύπωση ότι βγαίνουν σπαμ και στο iPad.

Το έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς αυτό;

 

πρόκειται για διαφημίσεις που αναγνωρίζουν τη συσκευή σου και σου εμφανίζονται.. εάν έμπαινες με ιδιωτική χρήση δεν θα το έβλεπες, μην ανησυχείς για κάτι τέτοιο :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μου βγάζει τους υπότιτλους όταν θέλω να δω online ταινία σε κανένα player?? πως γίνετε να τους βγάζει;;

 

Παρόμοιο θέμα και με live stream ποδόσφαιρο ....παίζει κανονικότατα η εικόνα αλλά ενώ τα ηχεία είναι στο μέγιστο ήχος δεν ακούγετε!!!

 

Έχει κάποιος λύσεις γι αυτά παίδες;;

 

Και κάτι άλλο μόλις το άνοιξα και μου βγάζει αναβάθμιση σε 8.1.2 να την κάνω,είναι σταθερή η να μείνω εκεί που είμαι;;

Edited by Red21
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πληκτρολογιο με δυνατοτηα swift key σε ελληνικη γλωσσα;

 

Το swype το εχεις δοκιμασει;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενημερωση λογισμικου για iOS 8.1.3 ......δεν ξερω αν εχει ερθει σε κανεναν αλλο....τσεκαρετε!!

 

Ναι μπορείς να αναβαθμίσεις άφοβα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...