Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την 4:3 αναλογια πως τα πατε ρε παιδια στην θεαση ταινιων/βιντεο? Παλευετε?

Με avplayer hd έχω full screen mode επιλέγοντας είτε 16:9 η 16:10 απο τον player :cool:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το ipad air 2 υπαρχει δυνατοτητα επεξεργασιας κειμενου word ? Υπαρχουν δηλαδη τα office και αν ναι ειναι δωρεαν ? To pages είναι προεγκατεστηενο ? Ρωταω γιατι ενδιαφερομαι για την αγορα του και είναι αναγκαίο να δουλεύω σε αυτα
Link to comment
Share on other sites

Για το ipad air 2 υπαρχει δυνατοτητα επεξεργασιας κειμενου word ? Υπαρχουν δηλαδη τα office και αν ναι ειναι δωρεαν ? To pages είναι προεγκατεστηενο ? Ρωταω γιατι ενδιαφερομαι για την αγορα του και είναι αναγκαίο να δουλεύω σε αυτα

NEW: view, create and edit Word documents for free! Plus: open, edit and save documents from Dropbox.

https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-word/id586447913?mt=8

 

Ναι το Pages ειναι δωρεαν με καθε αγορα ipad και το εγκαθιστας οποτε θες η στην αρχη η οποτε θελεις.

https://www.apple.com/ios/pages/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φανταστικο...

Ελαφρυ,ομορφο,γρηγορο.σαφαρι ΧΩΡΙΣ redraw.μεχρι και το tapatalk(που εκανε redraw και αυτο) και τα numbers τρεχουν αρκετα καλα (θα τα τσεκαρω εκτενεστερα).

Δεν εχω λογια...

Για να μην πω για το metal πχ asphalt 8...

Νομιζεις οτι σπαει η οθονη οταν τρακαρεις...

Και κερασακι στην τουρτα το family sharing του ios 8...

Αγορασμενες εφαρμογες σε 2 apple id.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φανταστικο...

Ελαφρυ,ομορφο,γρηγορο.σαφαρι ΧΩΡΙΣ redraw.μεχρι και το tapatalk(που εκανε redraw και αυτο) και τα numbers τρεχουν αρκετα καλα (θα τα τσεκαρω εκτενεστερα).

Δεν εχω λογια...

Για να μην πω για το metal πχ asphalt 8...

Νομιζεις οτι σπαει η οθονη οταν τρακαρεις...

Και κερασακι στην τουρτα το family sharing του ios 8...

Αγορασμενες εφαρμογες σε 2 apple id.

 

Μεγειες!

Δεν μπορω παρα να συμφωνήσω μιας και το ιδιο πορισμα το βιωσα απο τη πρωτη μερα εδω και ενα μηνα στην κατοχη μου.(τα εχω γραψει σε εκτενες review μου πισω σελιδες)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες!

 

Δεν μπορω παρα να συμφωνήσω μιας και το ιδιο πορισμα το βιωσα απο τη πρωτη μερα εδω και ενα μηνα στην κατοχη μου.(τα εχω γραψει σε εκτενες review μου πισω σελιδες)

 

 

Φχαριστω φχαριστω.και silver που καμια συσκευη δεν ειχα.ειτε apple ειτε αλλη.ολες μαυρες και αραχνες....

Α ψεμματα.ειχα ενα samsung s341i καποτε ασημενιο...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Φχαριστω φχαριστω.και silver που καμια συσκευη δεν ειχα.ειτε apple ειτε αλλη.ολες μαυρες και αραχνες....

Α ψεμματα.ειχα ενα samsung s341i καποτε ασημενιο...

Εγω πηγα απο λευκο,σε γκρι και τωρα το χρυσαφι:lol:

μου αρεσει να αλλαζω χρωματα και παραστασεις.

αντε και κανα cyan η copper η silver green αλα z3 του χρονου:D

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με avplayer hd έχω full screen mode επιλέγοντας είτε 16:9 η 16:10 απο τον player :cool:

 

Σου παραμορφωνει ομως πολυ την εικονα. Επισης δεν υπαρχει θεμα και με τα youtube video?

Link to comment
Share on other sites

Σου παραμορφωνει ομως πολυ την εικονα. Επισης δεν υπαρχει θεμα και με τα youtube video?

Δεν το βλεπω παραμορφωμένο.

Και σε 16:10 tablet που έχω την ίδια εμπειρία αποκομίζω πχ bsplayer με 16:9 η 16:10 που ορίζω για θέαση.

Στο YouTube ναι δεν εχει full screen mode με την επίσημη εφαρμογή και εχει πάνω κάτω μαύρη μπάρα.

Εμένα προσωπικά με νοιάζει σε σειρές/ταινίες να έχω full screen σε YouTube οχι.

Το 4:3 η 3:2 aspect τα θεωρώ τα ιδανικότερο για tablet χρηςη.

Δεν έχω δοκιμάσει τρίτους YouTube app αν έχουν full screen mode.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Buzz player HD.Επιτέλους βλέπω ταινία απο τον ΝΑS με υποστήριξη DTS και υπότιτλους.Δοκιμαστε το

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Buzz player HD.Επιτέλους βλέπω ταινία απο τον ΝΑS με υποστήριξη DTS και υπότιτλους.Δοκιμαστε το

Βλεπω 3.59 ευρώ και ετςι το αφηνω Αργυρη :p

Έχω συνηθίσει το avplayer hd που το αγόρασα απο τη πρώτη μέρα ενασχολήσεις μου με iOS.

Full screen εχει φαντάζομαι ετςι;

Αν το δώσουν προσφορά λίγων ημερών δωρεάν θα το τιμήσω!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ το αγορασα καθαρά και μονο γιατί βλέπω ταινίες απο ΝΑS απροβληματιστα (ηχος και υποτιτλοι).Ο avplayer HD για κάποιο λογο δεν έχει ήχο στα mkv .Νομιζω δεν έχει full screen

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά να έχουμε

Μέρα που είναι τραβάω φωτό με το iPad και μου κόλλησε τώρα να ρωτήσω πως γίνεται να ονοματισω τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά να έχουμε

Μέρα που είναι τραβάω φωτό με το iPad και μου κόλλησε τώρα να ρωτήσω πως γίνεται να ονοματισω τις φωτογραφίες

 

τίτλους στις φωτογραφίες μπορείς να βάλεις μόνο από PC ή Mac. Η ροή φωτογραφιών (photostream) ή η iCloud Photo Library, εάν ναι δες στο http://www.iCloud.com, εάν υπάρχουν οι φωτογραφίες στο λογαριασμό σου. :)

Link to comment
Share on other sites

τίτλους στις φωτογραφίες μπορείς να βάλεις μόνο από PC ή Mac. Η ροή φωτογραφιών (photostream) ή η iCloud Photo Library, εάν ναι δες στο http://www.iCloud.com, εάν υπάρχουν οι φωτογραφίες στο λογαριασμό σου. :)

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση .....και χρόνια πολλά και καλή χρόνια σε σένα και στα παιδιά του forum

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα ενα ipad air 2 model A1566, το οποιο απ οτι φαινεται ειναι το αμερικανικο μοντελλο και στη συσκευασια ειχετο πριζακι για αμερικανικο ρευμα το οποιο αναφερει 2,5Α 125V.

 

http://i4.photobucket.com/albums/y120/fenderiarhs/IMG_0493_zpsd7a80679.jpg

 

Eχω την σχετικη πριζα για να κανω το φις συμβατο με τις ευρωπαικες πριζες αλλα θα ηθελα να βαλω ενα original EU βυσματακι. Φοβαμαι ομως μηπως υπαρξει καποιο προβλημα με τα ρευματα και τα αμπερ που τραβαει ειδικα σε καποια κινεζικα ανταπτερς που βλεπω στο ebay. Γνωριζετε ποια ακριβως πρεπει να ειναι τα specs toy ΕU adapter για να μην εχω καποιο προβληα με το ipad? Aρκει να αλλαξω μονο το ανωτερω εικονιζομενο φις, η θα πρεπει να αγορασω εξολοκληρου ολοκληρο τον φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προτείνετε κάποιον player για iPad που να μην έχει θέμα με τους ελληνικούς υπότιτλους; Σε όσα έχω δοκιμάσει πρέπει να αλλάζω την κωδικοποίηση των υπό τίτλων για να τους δω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προτείνετε κάποιον player για iPad που να μην έχει θέμα με τους ελληνικούς υπότιτλους; Σε όσα έχω δοκιμάσει πρέπει να αλλάζω την κωδικοποίηση των υπό τίτλων για να τους δω.

 

av player. Παίζει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

av player. Παίζει τα πάντα.

Όχι τα παντα.Ταινίες mkv μέσω NAS δεν είχαν ήχο.Αντίθετα ο buzz player παιζει απροβληματιστα και dts

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής και εγώ έχω καταλήξει ότι ο av player ειναι το No1 για το iOS και τα έχω δοκιμάσει όλα είτε free είτε επι πληρωμή! Δεν ξέρω αν ο vlc κάποια στιγμή τον ξεπεράσει, λόγω ονόματος και υποδομής ίσως.

Το καλύτερο για εμένα θα ήταν να έπαιζε ο βασικός player της Apple όλα τα βίντεο (έστω και χωρίς υπότιτλους) αλλα στο 2015 φτάσαμε και ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για iPad η οποία μπορεί να συγχωνεύει pdf ή να προσθετει σε συγκεκριμενο σημειο μια σελιδα pdf? να δημιουργει pdf απο εικονα? να μπορω να γραψω η να σημειωσω κατι επανω στο pdf???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Goodreader κάνει αυτό που θέλεις . Κατα εμένα δεν γίνεται να έχεις iPad χωρίς αυτήν την εφαρμογή .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης για να βλέπεις από nas αρχεία βίντεο εγώ χρησιμοποιώ το φανταστικό infuse που υποστηρίζει και επίσημα dts

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...