Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τι ρυθμό καταναλώνει τα ΜΒ το cellular;

 

Ανάλογα.

Αν δεν κανεις τιποτα δεν καταναλώνει τιποτα.

Αν ανοίξεις μια σελίδα που ειναι 1mb καταναλώνει 1mb.

Αν δεις ενα βίντεο στο YouTube 50mb θα καταναλώσει 50mb.

Βάλε και κάποια μικρά έξτρα απο γνωστοποιήσεις και ενημερώσεις και τέτοια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε συσκευή έχει το δικό της θέμα. Προσπάθησε να απευθύνεσαι κάθε φορά στο αντίστοιχο.

 

Όσο αφορά το cellular, ναι υπάρχει κανονικά υποδοχή για κάρτα nano-SIM, μέσω της οποίας μπορείς να έχεις μόνο δεδομένα. Τηλεφωνικές υπηρεσίες ή SMS/MMS, δεν υποστηρίζονται.

 

Καλησπέρα και από εμένα,

 

δηλ. αν έχω τηλ αριθμό πχ 6912345678 σε μια τηλ συσκευή που έχει πακέτο για δεδομένα, αν αποκτήσω και μια 2η nano sim για το ipad air 2 lte με τον ίδιο αριθμό 6912345678 , θα μπορώ να χρησιμοποιώ ταυτόχρονα τόσο την τηλ συσκευή για κλήσεις όσο και το ipad ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω, διότι δεν ζω στην Ελλάδα, χρόνια τώρα.

Μπορείς να το ρωτήσεις τον πάροχό σου ή αν γνωρίζει κάποιος άλλος, ας απαντήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί κατανάλωσης..

 

Με κάθε επιφύλαξη αλλά νομίζω πως μέσω του παρόχου σου μπορείς να κανείς μια δεύτερη κάρτα για το ipad για τον λόγο που το θέλεις..

 

Μια ακόμη ερώτηση ! Λέω να πάρω την θήκη της αππλ μπρος πίσω.. Την έχει κανείς; Έστω και για το πρωτο ΑΙR..ποιες οι απόψεις σας; Επίσης έχετε προστατευτικό οθόνης στο δικο σας; Και αν ναι έχετε να μου κάνετε κάποια πρόταση ;

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

δηλ. αν έχω τηλ αριθμό πχ 6912345678 σε μια τηλ συσκευή που έχει πακέτο για δεδομένα, αν αποκτήσω και μια 2η nano sim για το ipad air 2 lte με τον ίδιο αριθμό 6912345678 , θα μπορώ να χρησιμοποιώ ταυτόχρονα τόσο την τηλ συσκευή για κλήσεις όσο και το ipad ;

 

 

αυτό που περιγραφεις μπορεί να γίνει ζητώντας απο τον πάροχο να σου δώσει twin cim (2 cim με το ιδιο νούμερο) .βαζεις την μια στο τηλ την άλλη στο ipad . AΛΛΑ νομίζω ότι όταν έχεις ανοιχτά τα data στο ipad δεν θα μπορείς να δέχεσαι κλήση στο τηλ και όταν κλήσεις τα data θα σου έρθει μήνυμα με ειδοποιήσει κλήσεις στο τηλ .

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πλεον μια εβδομαδα.Κατα τη γνωμη μου εξαιρετικο.

Αποστευτα γρηγορο,απιστευτα ομως και λογω αυξησης της ram βλεπεις δυσκολα reload.

Οσον αφορα τα ηχεια ακουω υπερβολες.Ενταξει αν τα εχεις τερμα και το κρατας στα χερια το νιωθεις λιγο παραπανω αλλα αν το εχεις με τη θηκη και ακουμπησμενο δεν υπαρχει προβλημα.

Πιστευω οποιος το παρει ειδικα λογω αυξησης της ram θα εχει για μια 3τια τουλαχιστον πολυ δυνατη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πλεον μια εβδομαδα.Κατα τη γνωμη μου εξαιρετικο.

Αποστευτα γρηγορο,απιστευτα ομως και λογω αυξησης της ram βλεπεις δυσκολα reload.

Οσον αφορα τα ηχεια ακουω υπερβολες.Ενταξει αν τα εχεις τερμα και το κρατας στα χερια το νιωθεις λιγο παραπανω αλλα αν το εχεις με τη θηκη και ακουμπησμενο δεν υπαρχει προβλημα.

Πιστευω οποιος το παρει ειδικα λογω αυξησης της ram θα εχει για μια 3τια τουλαχιστον πολυ δυνατη συσκευη.

Μονο στο τέρμα το νιώθεις ή και κάτω από τη μέση; Ρωτάω γιατί εγώ ούτε θήκες βάζω και το κρατάω λόγω gaming πολλή ώρα στα χέρια μου!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πλεον μια εβδομαδα.Κατα τη γνωμη μου εξαιρετικο.

Αποστευτα γρηγορο,απιστευτα ομως και λογω αυξησης της ram βλεπεις δυσκολα reload.

Οσον αφορα τα ηχεια ακουω υπερβολες.Ενταξει αν τα εχεις τερμα και το κρατας στα χερια το νιωθεις λιγο παραπανω αλλα αν το εχεις με τη θηκη και ακουμπησμενο δεν υπαρχει προβλημα.

Πιστευω οποιος το παρει ειδικα λογω αυξησης της ram θα εχει για μια 3τια τουλαχιστον πολυ δυνατη συσκευη.

 

με την μπαταρια ξεπερνας τις 14 ωρες χρηση;

Επισης οταν παιζεις η το χρησιμοποιεις σε πολυθρονα με λιγη πιεση στην αριστερη πλευρα κανει distortion η οθονη;

Η πιεση απο πισω

Ευχαριστω καλοριζικο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μονο στο τέρμα το νιώθεις ή και κάτω από τη μέση; Ρωτάω γιατί εγώ ούτε θήκες βάζω και το κρατάω λόγω gaming πολλή ώρα στα χέρια μου!

 

Ποιο τερμα; στις 2 μπαρες και το νιωθεις. Απο τη μεση και πανω ειναι απλα μη λειτουργικο. Και μην ακουω χαζομαρες του τυπου "βαλε ακουστικα". Deal breaker για μενα. Ημουν στο Media σημερα δυο ωρες και προσπαθουσα να το ξεπερασω γιατι σε ολα τα αλλα ειναι καταπληκτικο. Δεν μπορεσα ομως και τελικα δεν το πηρα. Εδωσα 299Ε και πηρα προς το παρον το galaxy tab pro 10.1 γιατι χρειαζομουν αμεσα tablet.

Link to comment
Share on other sites

Apple iPad Air 2 (A1567 / 128 GB / LTE) Tablet Review

http://www.notebookcheck.net/Apple-iPad-Air-2-A1567-128-GB-LTE-Tablet-Review.129396.0.html

 

Pro

 

+ Great design

+ High-quality materials

+ Fast components

+ Great display

+ Excellent GPS module

+ Covers many frequencies

+ Good camera in daylight

+ Good viewing angle stability

+ Decent speakers

+ Finally 2 GB memory

 

 

Cons

 

- Pressure-sensitive case

- Configurable toggle was removed

- Problems with iOS 8.1

- Throttling of the CPU and GPU

- Only LTE Cat. 4

- No Bluetooth 4.1

- NFC without antennas can only be used in combination with Apple Pay

- Signal noise of the Bluetooth connection when there is no sound

- Power adaptor too weak

- Pricing

 

Shortcut

 

What we like

 

The iPad Air 2 is not only nice to look at, but also really fast. It has a very good GPS module as well.

 

What we'd like to see

 

We expect state of the art technologies from a high-end device with a high-end price. But neither Bluetooth 4.1 nor LTE Cat. 6 are available.

 

What surprises us

 

We cannot understand why Apple includes a weaker power adaptor when the power consumption is higher.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσει ο reviewer στα cons και το dirty dancing της συσκευης

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσει ο reviewer στα cons και το dirty dancing της συσκευης

Μάλλον δεν είναι ο τύπος φάση Lambada η fan Cristina Aguilera :lol::lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι να πω.Αντικειμενικα δεν εχω θεμα με τον ηχο.

Αυτο που κανω συχνα βαζω και βλεπω βιντεο απ το youtube στο τερμα τον ηχο και το tablet με τη θηκη σε οριζοντια ορθια θεση στο γραφειο.Ε μια χαρα ειναι.

Ειλικρινα απ τη δικη μου εμπειρια λενε χαζομαρες.

Επισης με την 8.1 δεν εχω δει προβλημα.

Οσον αφορα τη μπαταρια θα μπορουσε να ειναι καλυτερη.Δε νομιζω οτι φτανει 14 ωρες οθονη με την καμμια.

Απ την αλλη με τη λογικη οτι το βραδυ το βαζεις και φορτιζει δε νομιζω οτι παιζει προβλημα.Παντως απ το ipad 2 κραταει λιγοτερο.

Η συσκευη θα το ξαναπω ειναι σφαιρα.Αν καποιος θελει tablet να το κρατησει μια τριετια ανετα το παιρνει οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα παλι σε ενα σαιτ που μιλανε για το θεμα κραδασμων,και βλεπω οτι εχουν αρχισει πολλοι και τα επιστρεφουν.http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1807295&page=15

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

@eddiedimitris. Ο τροπος με τον οποιο το δουλευεις, σε κανει να αμφισβητεις το πρόβλημα.Αν όμως κάποιος το κρατάει και του "χορεύει" τοτε πίστεψε με είναι ενοχλητικό.Και μη νομίζεις ούτε οτι τρολαρω ουτε οτι κραζω.Πήγα με τις καλύτερες διαθέσεις να το αγοράσω και τώρα διαπιστωνω οτι ευτυχως που δεν το παρηγγειλα day one απο το γερμανικό apple store.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι να πω.Αντικειμενικα δεν εχω θεμα με τον ηχο.

Αυτο που κανω συχνα βαζω και βλεπω βιντεο απ το youtube στο τερμα τον ηχο και το tablet με τη θηκη σε οριζοντια ορθια θεση στο γραφειο.Ε μια χαρα ειναι.

Ειλικρινα απ τη δικη μου εμπειρια λενε χαζομαρες.

Επισης με την 8.1 δεν εχω δει προβλημα.

Οσον αφορα τη μπαταρια θα μπορουσε να ειναι καλυτερη.Δε νομιζω οτι φτανει 14 ωρες οθονη με την καμμια.

Απ την αλλη με τη λογικη οτι το βραδυ το βαζεις και φορτιζει δε νομιζω οτι παιζει προβλημα.Παντως απ το ipad 2 κραταει λιγοτερο.

Η συσκευη θα το ξαναπω ειναι σφαιρα.Αν καποιος θελει tablet να το κρατησει μια τριετια ανετα το παιρνει οπωσδηποτε.

Και ολοι αυτοι οι Αμερικανοι,που ειναι και κολλημενοι με τη φιρμα,και το επιστρεφουν ολο και συχνοτερα,λες να ειδαν στον υπνο τους το προβλημα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το είδα σε διάφορα καταστήματα. Το πρόβλημα με τη δόνηση είναι υπαρκτό και ενοχλητικό για μένα και δεν έχει καμία σχέση με τη δόνηση του iphone 6 που δοκίμασα αμέσως μετά. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μια στις 4 συσκευές που δοκίμασα δονουταν σε μικρότερο βαθμό. Μακάρι να είναι κάτι που διορθώνεται γιατί δεν με βλέπω να το παίρνω. .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει το θέμα με την δόνηση υπάρχει αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο ακραίο όσο λένε μερικοί πως χοροπηδάει κλπ. Σίγουρα είναι αισθητό αλλά για μένα δεν είναι παράγοντας αποτροπής από αυτό το ταμπλετ. Δεν ξέρω ίσως το δικό μου να μην δονείται τόσο πολύ όσο κάποιων άλλων όπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω.

Εδώ σε φιλική κουβέντα σήμερα άκουσα πως μετακινείται στο τραπέζι αν το αφήσεις γυμνό και παίζει μουσική ... Αν είναι δυνατόν.

Φυσικά πιστεύω πως με μια θήκη οι δονήσεις θα είναι σχεδόν ανύπαρκτες όποτε προσκοπική μου άποψη είναι να μην δίνετε τόση να τόση βαρύτητα στις ένα λόγο δονήσεις γιατί πραγματικά είναι Άριστο ταμπλετακι

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας για το θεματάκι με τους τριγμούς θεωρούσα πως υπάρχει λίγο υπερβολή...

Τη στιγμή που το είδα σε μεγάλο πολυκατάστημα και το επεξεργάστηκα,διαπίστωσα πως ναι είναι ενοχλητικό να τρίζει την ώρα που το κρατάς και βλέπεις video στο youtube.

Έχει τρομερή ταχύτητα ναι, φανταστική οθόνη συμφωνώ αλλά "τρίζει". Βάζοντας το δίπλα δίπλα με το air1 συμφωνώ επίσης πως έχει πολύ δυνατότερα ηχεία αλλά ρε παιδιά "τρίζει".

Link to comment
Share on other sites

Και ολοι αυτοι οι Αμερικανοι,που ειναι και κολλημενοι με τη φιρμα,και το επιστρεφουν ολο και συχνοτερα,λες να ειδαν στον υπνο τους το προβλημα;

Ρε φιλε απλα κανουν την τριχα τριχια οπως με το bendgate κ.λ.π.

Δοκιμασα να δω video κρατωντας στα χερια το tablet και απλα απ την πλευρα που ειναι το ηχειο νιωθεις λιγο δονηση στο χερι.

Το θεμα ειναι πως δε πολυ βολευει να βλεπεις βιντεο κρατωντας το αλλα εχοντας το καπου τοποθετημενο και εκει δεν υπαρχει το παραμικρο.

Τελοσπαντων ως κατοχος σας ειπα τη γνωμη μου απο κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου ειναι οτι αυτό δεν είναι τρίχα τριχιά και εδώ η apple "πληρώνει" το πάχος της συσκευής.Τριχα τριχιά είναι κατα τη ταπεινή μου γνώμη το bendgate και ίσως το screen distortion (αν δεν συμβαίνει εύκολα).Η δόνηση-τριγμος είναι θέμα, εκτός και αν βάλεις θήκη και δεν πιανεις το tablet.Όπως και να το κάνουμε είναι dealbreaker για ενα tablet που κοστίζει 739 ευρώ (128gb).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είχε βάλει το μαγαζί QuickShop.gr/ το 64άρι Silver στα 495,2 ευρώ!!!

 

Το παρήγγειλα φυσικά, μαζί με τα έξοδα αποστολής μου βγαίνει στα 501,19€.

 

Να δω μόνο αν θα το στείλουν γιατί μπορεί να ήταν και λάθος στην τιμή.

 

 

(Sent from iPhone 6)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...