Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 6 (by Motorola)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό αναπαυεται εδώ και λίγες ώρες στα χέρια μου.

Το βραδυ θα ανεβάσω ένα video με το unboxing του

 

 

Καλομιλητο φιλαρακο,περιμενουμε εντυπωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από ορισμένες ώρες παρέα με το Nexus 6 έχω να γράψω κάποια συμπεράσματα.

 

1) smoothness σε κορυφαία επίπεδα χωρίς ίχνη lag και γενικά άλλων καθυστερήσεων. Για έναν περίεργο λόγο όσες εφαρμογές έχω βάλει μέχρι τώρα εκτελούνται χωρίς σκαλωματα που βλέπουμε σε όλες τις Android συσκευές.

2) Οθόνη με ανάλυση 2κ που την καταλαβαίνεις γρήγορα. Ευκρίνεια καταπληκτική και φωτεινότητα πολύ καλή.

Δεν σε τυφλωνει αλλά έχει πολύ καλή ένταση. Μόνο μελανο σημείο για τους λάτρεις του λευκού είναι ότι είναι θερμή. Δηλαδή το λευκο κιτρινιζει που για εμένα πχ είναι σοβαρό μειον σε μια συσκευή.

Θα πρέπει να αναφέρω ότι το touch του είναι κορυφαίο

3)ποιότητα κατασκευής άριστη για να μην πω κορυφαία. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις ποιοτικές συσκευές της αγοράς όπως iPhone, mate 7, κτλ

4) σήμα εξαιρετικό χωρίς να έχει παρατηρηθεί προς το παρόν κάποια αδυναμία στη λήψη.

5) ακουστικό καλό χωρίς κανένα τζιτζιρισμα η τρίξιμο

6) ανοιχτή ακρόαση πολύ καλή και καθαρή χωρίς διακοπές. Μάλιστα το ηχείο βρίσκεται στο σημείο του ακουστικού και όχι σε άλλο σημείο της συσκευής.

7) λειτουργικό με κάποιες σοβαρές βελτιώσεις με δύο όμως ελειψεις τουλάχιστον για εμένα. Δεν μπορώ να δω το ποσοστό μπαταρίας στο πάνω μέρος της οθόνης πάρα μόνο στο notification center και δεύτερον απουσία τρόπου να κλήσεις με μια όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

8) κάμερα που ποναγε όλη σειρά Nexus τώρα κοντράρει τα κορυφαία. Οχθ μόνο δεν υστερεί αλλά σε κάποιες δοκιμές σήμερα αρκετές φωτογραφίες είναι καλύτερες και από του s5

9) μνήμη ελεύθερη 2gb. Κανείς ότι θέλεις και απλά δεν προκειται να σου λείψει ποτέ

10) επιδόσεις καταπληκτικες. Antutu 50.000

11) εμπειρία χρήσης συνολικά εξαιρετική. Δεν περίμενα βέβαια τίποτα λιγότερο σε pure Android.

 

 

Μπράβο στην Motorola για αυτήν την συσκευή. Πιστεύω ότι θα κάνει ζημιά στους μεγάλους

 

Ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες να δείτε

 

http://i61.tinypic.com/zilzbm.png

http://i58.tinypic.com/w05q3n.png

http://i62.tinypic.com/etfa1k.png

http://i60.tinypic.com/34rxezs.png

http://i62.tinypic.com/10mlops.png

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

 

2) Οθόνη με ανάλυση 2κ που την καταλαβαίνεις γρήγορα. Ευκρίνεια καταπληκτική και φωτεινότητα πολύ καλή.

Δεν σε τυφλωνει αλλά έχει πολύ καλή ένταση. Μόνο μελανο σημείο για τους λάτρεις του λευκού είναι ότι είναι θερμή. Δηλαδή το λευκο κιτρινιζει που για εμένα πχ είναι σοβαρό μειον σε μια συσκευή.

....

 

7) λειτουργικό με κάποιες σοβαρές βελτιώσεις με δύο όμως ελειψεις τουλάχιστον για εμένα. Δεν μπορώ να δω το ποσοστό μπαταρίας στο πάνω μέρος της οθόνης πάρα μόνο στο notification center και δεύτερον απουσία τρόπου να κλήσεις με μια όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

...

 

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο καταρχάς !

Το 2 φτιάχνει με kernel και τα δεκάδες color profile που υπάρχουν.

Για το 7, πρώτη φορά χρησιμοποιείς pure/vanilla android ?

Ποτέ δεν υπάρχουν στη stock έκδοση ποσοστό μπαταρίας και clear recents button.

Σύμφωνα με τη google δεν υπάρχει λόγος να κλείνουν οι εφαρμογές, και όντως συνήθως δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος.

Και πάλι καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο καταρχάς !

Το 2 φτιάχνει με kernel και τα δεκάδες color profile που υπάρχουν.

Για το 7, πρώτη φορά χρησιμοποιείς pure/vanilla android ?

Ποτέ δεν υπάρχουν στη stock έκδοση ποσοστό μπαταρίας και clear recents button.

Σύμφωνα με τη google δεν υπάρχει λόγος να κλείνουν οι εφαρμογές, και όντως συνήθως δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος.

Και πάλι καλορίζικο!

 

Ναι η είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ την stock lolipop όπως όλοι μας εξάλλου.

 

Το να έχει κάποια πράγματα out of the box ή να σου δίνει την επιλογή να τα έχεις δεν νομίζω ότι είναι παράλογο. Εξάλλου μιλάμε για κάτι πολύ εύκολο προσθέτοντας απλά μια επιλογή.

Το ποτέ που λες θα δεις ότι θα έρθει η ώρα να το αναιρέσεις γιατί όλα βελτιώνονται κάποτε. Καλύτερα να πούμε ποτέ μέχρι σήμερα γιατί στο μέλλον αυτά που γράφω σαν ελλείψεις λέω θα προστεθούν σίγουρα. Ίσως στην έκδοση 6 , 7 , 15 αλλά σίγουρα θα μπουν γιατί τα θέλει μια μερίδα του κόσμου.

Επίσης έχεις απόλυτο δίκιο ότι με κέρνελ ή Mod κάνεις ότι θέλεις αλλά το θέμα δεν είναι τι αλχημεία θα κάνουμε αλλά τι έχουμε out of the box.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το βίντεο που σας υποσχέθηκα εχθές με το unboxing της συσκευής.

 

Ελπίζω να πάρετε μια καλή γεύση από τη συσκευή μέχρι να την δούμε στα Ελληνικά καταστήματα.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παραγγείλει? Στέλνουν Ελλάδα?

Νομίζω όχι μιας και είναι το Αγγλικό κατάστημα της LG.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παραγγείλει? Στέλνουν Ελλάδα?

Αυτό δεν σου κανει που στέλνει και Ελλάδα;

 

http://www.amazon.fr/gp/product/B00OZ4T7HO?ie=UTF8&at=&force-full-site=1&ref_=aw_bottom_links

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι η είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ την stock lolipop...

 

Το ποτέ που λες θα δεις ότι θα έρθει η ώρα να το αναιρέσεις γιατί όλα βελτιώνονται κάποτε...

 

Το ποσοστό μπαταρίας υπάρχει έμμεσα, δεν ξέρω αν αλλάξει στο μέλλον, οκ,

αλλά clear recents button μπορώ να στο παίξω και στοίχημα ( :p )

ότι δεν πρόκειται να δεις σε vanilla android γιατί είναι εκτός φιλοσοφίας του λειτουργικού,

τουλάχιστον όπως το λανσάρει η google. Αν αλλάξει σε μερικά χρόνια όλος ο πηρύνας, ε τότε οκ...:rolleyes:

Τα ψυχρά ή θερμά χρώματα έχω περιέργεια αν είναι θέμα πανελ και αν τυχόν αλλάξει με κάποιο revision της συσκευής όπως έγινε και

στο Ν5.

Καλορίζικο και πάλι !

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Οι πληροφορίες λέγανε εδώ και μέρες ότι γίνεται προσπάθεια από την motorola οι πρώτες συσκευές να είναι στην αγορά πριν τις 20 το μήνα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες λέγανε εδώ και μέρες ότι γίνεται προσπάθεια από την motorola οι πρώτες συσκευές να είναι στην αγορά πριν τις 20 το μήνα.

 

Και για να το λέει και ο Νίκος, κάτι περισσότερο θα ξέρει.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με Κωτσοβολο μου είπαν ότι θα το έχουν 15 με 16 του μήνα διαθέσιμο, αλλά μόνο το λευκό.

Το μπλε θα υπάρχει μερικές μέρες αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες λέγανε εδώ και μέρες ότι γίνεται προσπάθεια από την motorola οι πρώτες συσκευές να είναι στην αγορά πριν τις 20 το μήνα.

 

Τα έγραψα πριν 15 μέρες, μαζί με την τιμη Γιώργο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5784584#post5784584

Πράγματι εκεί θα κυκλοφορήσει σε περιορισμένο αριθμό...

Link to comment
Share on other sites

Nexus 6 vs. iPhone 6 vs. Note 4 Speed Test:

Να και ένα βίντεο που αποδεικνύει ποσο γρήγορο είναι το nexus 6

 

Αχχχ αυτη η κρυπτογραφηση, κανει την μαχη πιο ενδιαφερον :p:lol:

Aπορω αλλιως σε ποσα δευτερα θα το τελειωνε :happy:

Link to comment
Share on other sites

τι τιμη προβλεπετε να παιζει στα skroutομαγαζα οταν κυκλοφορησει;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...