Jump to content

[Tablet] Google Nexus 9 (by HTC)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για όσους ενδιαφέρονται ,εβαλα το pure nexus,ειναι τρομερά γρηγορο μέχρι στιγμής ελαφρυτερ και με καλύτερη διάρκεια μπαταριας

 

Εν τω μεταξυ με το που την εβαλες βγηκε νεο build :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:) ακριβως ,δε πειραζει ομως γιατι ειμαι στη φαση πειραματισμων ακομα .πχ οταν ολοκληρωσα το σεταρισμα ειδα οτι ηταν ακομα encrypted .οποτε ουτως η αλλως θα ξανακανω φορματ και μαλλον θα δω ακομα μεγαλυτερη ταχυτητα ...εχω την εντυπωση οτι πλεον σαν αισθηση αφηνει πολυ πισω τα ipad
Link to comment
Share on other sites

:) ακριβως ,δε πειραζει ομως γιατι ειμαι στη φαση πειραματισμων ακομα .πχ οταν ολοκληρωσα το σεταρισμα ειδα οτι ηταν ακομα encrypted .οποτε ουτως η αλλως θα ξανακανω φορματ και μαλλον θα δω ακομα μεγαλυτερη ταχυτητα ...εχω την εντυπωση οτι πλεον σαν αισθηση αφηνει πολυ πισω τα ipad

 

Ναι, και εγώ το φλασαρα απο λαθος με encryption, ειχε διαφορα σε παιχνιδια τυπου Mortal Combat X, στα υπολοιπα ηταν ιδια η αποδοση.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για τη συσκευή, πωλειται στο πλαισιο στα 299 ευρω
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκλεισα.Παραλαμβανω τη Τριτη.Δεν μπορεσα να αντισταθω σε αυτη τη τιμη.

Καλορίζικο!

Όντως η τιμή είναι δελεαστική.

Το ταμπλετακι φυσάει να ξέρεις!

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψηνομαι και εγω γοα το ταμπλετακι.....ειδικα σε αυτη την τιμη.....με κραταει λιγο αυτα που διαβαζω για την μπαταρια..... Όντως ειναι τοσο χαλια?????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψηνομαι και εγω γοα το ταμπλετακι.....ειδικα σε αυτη την τιμη.....με κραταει λιγο αυτα που διαβαζω για την μπαταρια..... Όντως ειναι τοσο χαλια?????

 

7:30 ώρες οθόνης κυρίως σερφαρισμα μέσα σε δύο μέρες χωρίς φορτιση..έχω δει και 8ωρες στο 7%..φωτεινότητα στο 1/4 αυτόματο..και YouTube κρατάει απίστευτα.. παίζει ρόλο και η marshmallow..σε 12 ώρες αναμονή χάνει μόνο 1 με 2%. μια χαρά είναι από αυτονομια

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη περιμενα μεχρι τη Τριτη.Πηγα και το πηρα στο καταστημα περιστεριου(εχει αλλα δυο).Το εχω βαλει και κανει ενημερωσεις.Τα εχω διπλα δπλα με το πενταρι μου.
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη περιμενα μεχρι τη Τριτη.Πηγα και το πηρα στο καταστημα περιστεριου(εχει αλλα δυο).Το εχω βαλει και κανει ενημερωσεις.Τα εχω διπλα δπλα με το πενταρι μου.

 

Θα σου κανει πεντε με εξι σερι αναβαθμισεις..εγω το αγορασα με 5.1.1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα ακούγεται..... Μαλλον θα προχωρήσω στην αγορα....μονο αυτο με κρατουσε....Ευχαριστώ...

 

Να εισαι καλα φιλε μου. Παντως μπορεις να περιμενεις να σου πουν κ αλλοι τη γνωμη τους.

Προσωπικά παντως δεν εγω πεσει ποτε κατω απο τις 7 ωρες

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελείωσε με τις αναβαθμίσεις και το επεξεργαζομαι.Πολύ καλό κράτημα τέλεια οθόνη γρήγορο.Κανονικό nexus.Μια ερώτηση.Έχει ασύρματη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει δυστηχως. Απο ταχύτητα πάντως με οσα μπορεσα να το συγκρινω (σε android παντα) ηταν μακραν πιο γρηγορο απολα
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα......μολις έγινε παραγγελια....!!!!!!!

 

Και πολυ καλα εκανες!!

Αντε να αυξάνεται η παρεα εδω :p

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω εφαρμογες τριτων usb stick και δε ν τις ανοιγει καθολου, εχω κλικαρει και το "αγνωστες πηγες"

Εχει τυχει σε κανεναν?

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα......μολις έγινε παραγγελια....!!!!!!!
Καλοριζικο αντε να γινομαστε πολλοι εδω:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του nexus 9 από τον πρωτο μήνα της κυκλοφοριας του,μπορώ να πω οτι για 299 ευρώ είναι πολύ καλή αγορά.

Σάν tablet βέβαια δεν έχει και την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και αυτό οφείλεται στον επεξεργαστή του.

Χωρίς custom rom είναι πολύ δύσκολο να δώσει πάνω από 5 μισι ώρες οθόνης (μιλώ για σερφαρισμα)

Στα θετικά του ειναι οι άμεσες αναβαθμίσεις,η οθόνη και τα ηχεια του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσπαθω να εγκαταστησω εφαρμογες τριτων usb stick και δε ν τις ανοιγει καθολου, εχω κλικαρει και το "αγνωστες πηγες"

Εχει τυχει σε κανεναν?

 

τι εννοεις ¨εφαρμογες τριτων usb stick¨??????

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του nexus 9 από τον πρωτο μήνα της κυκλοφοριας του,μπορώ να πω οτι για 299 ευρώ είναι πολύ καλή αγορά.

Σάν tablet βέβαια δεν έχει και την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και αυτό οφείλεται στον επεξεργαστή του.

Χωρίς custom rom είναι πολύ δύσκολο να δώσει πάνω από 5 μισι ώρες οθόνης (μιλώ για σερφαρισμα)

Στα θετικά του ειναι οι άμεσες αναβαθμίσεις,η οθόνη και τα ηχεια του.

 

Εγω εχω να πω τα καλυτερα για την αυτονομια του και για του λογου το αληθες παραθετω τα στατιστικά μου αυτη τη στιγμή

http://i63.tinypic.com/112g9ci.png

http://i63.tinypic.com/2vx3e3b.png

Μια ωρα youtube και τις υπολοιπες σερφαρισμα. Μονο οταν αρχισει να ζεσταίνεται ο επεξεργαστης τοτε μπορει να πεφτει γρήγορα η μπαταρια και αυτο συμβαίνει σε πολυ βαρια sites με παρα πολλες εικονες. Επισης δε γνωριζω πως συμπεριφερεται στα παιχνιδια διοτι δεν παιζω.Προσωπικά παντως δεν αντιμετωπιζω κανενα πρόβλημα.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μολις παρέλαβα το ταμπλετακι απο πλαισιο...το θεμα ειναι οτι κατω αριστερά στη γωνια παρατηρησα light bleend...οχι κατι το ιδιαιτερο αλλα επεσε το ματι εκει...δεν ξερω αν αξιζει να παω στο μαγαζι για να δω τι θα μου πουν....το εχει παρατηρησει αλλος κανεις???
Link to comment
Share on other sites

Το light bleed είναι ένα θεματάκι που το έχουν τα Ν9. Googlαρε το και θα βρεις διάφορα. Προσωπικά δεν το πρόσεξα μετά τη 1η μέρα που το πήρα...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το παρουσιάζει μόνο στο πολύ έντονο φωτισμό Κ σε σκούρο μαυρο φόντο.

Κατά τα άλλα η οθόνη του είναι σούπερ..και σε φωτεινότητα και σε απόδοση χρωματων

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το παρουσιαζει αλλα δεν με πειραζει απο την στιγμη που δουλευει καλα και δεν εχω κανενα παραπονο,αλλα οπως λεν και οι προλαλησαντες το Ν9 το εχει αυτο το θεματακι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...