Jump to content

[Tablet] Google Nexus 9 (by HTC)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν βλέπω πολύ προθυμία....Εγώ θα περιμένω να το δω από κοντά πρώτα και μετά θα αποφασίσω.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα στο σκρουτζ τίποτα... Άντε να βγει να το δούμε και από κοντά!!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα και εδώ .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα και εδώ .

 

Κάποιο λάθος έχουν κάνει...έχουν και το 16αρι και το 32αρι ίδια τιμή.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου nexus 9 σήμερα ήρθε και 2ο update της lollipop. Το πρώτο ήρθε όταν το άνοιξα πρώτη φορά και το δεύτερο σήμερα. Εγκαθιστώ και ενημερώνω

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου nexus 9 σήμερα ήρθε και 2ο update της lollipop. Το πρώτο ήρθε όταν το άνοιξα πρώτη φορά και το δεύτερο σήμερα. Εγκαθιστώ και ενημερώνω

 

Σε παρακαλώ πες μας αν και στο δικό σου η πλάτη πατιεται τόσο εύκολα προς τα μέσα.

Ή συνολική ποιότητα κατασκευής αξίζει;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πες μας αν και στο δικό σου η πλάτη πατιεται τόσο εύκολα προς τα μέσα.

Ή συνολική ποιότητα κατασκευής αξίζει;

 

Πατιέται, αλλά καμία σχέση με του βίντεο. Είναι το λευκό 32GB. Υποκειμενικό είναι το θέμα. Η αίσθηση της πλάτης μου αρέσει πάρα πολύ όπως και το περιμετρικό. Όμως τα volume/power buttons βρίσκονται απαράδεκτα μέσα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πατιέται, αλλά καμία σχέση με του βίντεο. Είναι το λευκό 32GB. Υποκειμενικό είναι το θέμα. Η αίσθηση της πλάτης μου αρέσει πάρα πολύ όπως και το περιμετρικό. Όμως τα volume/power buttons βρίσκονται απαράδεκτα μέσα

 

 

Από λειτουργία πως τα πάει;;; Πιστεύω περίφημα...ισχύει ότι ζεστενεται αρκετά εύκολα η πλάτη;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από λειτουργία πως τα πάει;;; Πιστεύω περίφημα...ισχύει ότι ζεστενεται αρκετά εύκολα η πλάτη;

 

Πάνω δεξιά (στην κάμερα κοντά) ζεστένεται, αλλά πέρα από αύξηση θερμοκρασίας, δεν έχει κανένα θέμα στην απόδοση. Το έχω φέρει στα άκρα του με πολλά (ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ) apps να τρέχουν στο παρασκήνιο και δεν καταλαβαίνει χριστό. Επίσης κάτι που έχει περάσει στα κρυφά και είναι για εμένα πολύ σημαντικό (είτε αρνητικά, είτε θετικά), είναι πως όσες εφαρμογές και να έχεις ανοιχτές, αν κάνεις shut down, όταν το ανοίξεις ξανά, θα τις βρείς πάλι ανοιχτές στο παρασκήνιο από το σημείο που τις άφησες !!!

 

Θεματάκια σε κάτι κολλήματα μισού δευτερολέπτου έχει εδώ και εκεί (τα οποία είμαι σίγουρος πως έιναι ζήτημα bug fix είτε σε εφαρμογές είτε στο 5.0, μιας και δεν εμφανίζονται σε συγκεκριμένες καταστάσεις υψηλού φόρτου, αλλά εντελώς τυχαία), όλα σε εφαρμογές τρίτων, που ενδεχομένως ακόμα να μην είναι optimized για 64bit. Γενικά, αν θέλεις το καλύτερο android ταμπλετ, εδώ είσαι. Έχω δει και screenshot από split screen σε pure android που ετοιμάζει η google (επιτέλους!!!!) και θα απογειώσεις την επαγγελματική του χρήση. Το 4:3 για ταμπλετ το βρίσκω εξαιρετικό. Ότι πρέπει για διάβασμα και σερφάρισμα.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Θεματάκια σε κάτι κολλήματα μισού δευτερολέπτου έχει εδώ και εκεί (τα οποία είμαι σίγουρος πως έιναι ζήτημα bug fix είτε σε εφαρμογές είτε στο 5.0, μιας και δεν εμφανίζονται σε συγκεκριμένες καταστάσεις υψηλού φόρτου, αλλά εντελώς τυχαία), όλα σε εφαρμογές τρίτων, που ενδεχομένως ακόμα να μην είναι optimized για 64bit.

Είναι ενεργοποιημένα τα 64bit extentions του Tegra?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένα τα 64bit extentions του Tegra?

 

Δεν βρήκα την επιλογή αυτή κάπου. Γενικά δεν βρήκα κάπου επιλογή που να έχει να κάνει με 64bit/32

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα την επιλογή αυτή κάπου. Γενικά δεν βρήκα κάπου επιλογή που να έχει να κάνει με 64bit/32

Δεν είναι επιλογή που θα έχει ο χρήστης. Απλά ρωτάω αν έχεις δει πουθενά ότι είναι 64bit το lollypop στο Nexus 9 γιατί δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επιλογή που θα έχει ο χρήστης. Απλά ρωτάω αν έχεις δει πουθενά ότι είναι 64bit το lollypop στο Nexus 9 γιατί δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

 

Όχι πουθενά κάποια αναφορά, αλλά είναι δεδομένο πως ειναι 64bit. :)

 

Το χθεσινό update το πέρασα με clean installation, φωτια σε ταχύτητα. Ακόμα πιο γρήγορο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα από κοντά στο mediamarkt στην πόλη που ζω στην Γερμανία. Δεν παρατήρησα μαλακό πλαστικό πίσω. Σε γενικές γραμμές ποιοτικό ταμπλετ με όμορφη οθόνη σε μέγεθος που ούτε μικρό το λες ούτε μεγάλο. Το μεγαλύτερο αρνητικό η τιμή του. Θα το πάρω αφού πρώτα παρακολουθήσω το συγκεκριμένο νήμα και αφού πρώτα πάει σε λογική τιμή μετά από ένα 6μηνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον ενδιαφέρεται για benchmarks

 

10494383_10154902791780525_8031051396610877089_o.jpg

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε πάρει για κάντε μια σούμα εντυπώσεις να πάρουμε και εμείς μια γεύση
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω αγανακκτησει από το tab pro 10.1 λέω να αλλάξω και δεν ξέρω ποιο μα επιλέξω. Είμαι ανάμεσα στο z2 Tablet και Nexus 9. Ξέρω ότι με τα χαρακτηριστικά του ζ2 πρέπει να πετάει το μηχάνημα αφού έχει τα ίδια με το νοτε 3 που επίσης έχω . Αυτό που με φοβίζει στο Nexus είναι τα 2gb ram. Μα καλά όλοι οι άλλοι που βάλανε 3gb στα νέα μοντέλα χαζοί είναι; Ασ κάνει μια ενημέρωση κάποιος. Περίμενω προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω αγανακκτησει από το tab pro 10.1 λέω να αλλάξω και δεν ξέρω ποιο μα επιλέξω. Είμαι ανάμεσα στο z2 Tablet και Nexus 9. Ξέρω ότι με τα χαρακτηριστικά του ζ2 πρέπει να πετάει το μηχάνημα αφού έχει τα ίδια με το νοτε 3 που επίσης έχω . Αυτό που με φοβίζει στο Nexus είναι τα 2gb ram. Μα καλά όλοι οι άλλοι που βάλανε 3gb στα νέα μοντέλα χαζοί είναι; Ασ κάνει μια ενημέρωση κάποιος. Περίμενω προτάσεις.

 

Επειδή χρόνια τώρα δεν δουλεύω δίχως greenify και root, δεν μπορώ να σου πω 100% τι ισχύει. Και στο νεξους 5 της δικιάς μου και στο νεξους 9, με 2γιγα μνημη, σε idle με φουλ στημένα και τα 2 και σε φουλ λειτουργία το greenify έχουν 1.2GB ελεύθερη ραμ το νεξους5 και 1.3 το νεξους 9. Θεωρώ πως δύσκολα θα συναντήσεις πρόβλημα σε Pure android με 2gb ram.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το φορτονω αρκετά το ταμπλετ και δεν θέλω να κάνω ρουτ λόγο εγγύησης. Το νεξους 4 που είχα σαν 2 συσκευη με πολύ ελάχιστα φορτομενες εφαρμογές είχα ελεύθερη 1.2 ραμ αλλά το tab pro 10.1 και με φουλ στήσιμο το έβλεπα να φτάνει και 300 mb. Και επειδή δεν θέλω να αλλάζω ξανά σύντομα ταμπλετ το ψάχνω λίγο παραπάνω. Το ιδανικό θα ήταν ένα μηχάνημα σαν τον note 3 που έχω μείνει υπερευχαρηστιμενος. Σε στοκ κατάσταση μιλάμε πάντα και χωρίς ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι οι νέες παρτίδες έρχονται με τα κουμπιά πιο έξω, αν αγοράσω τώρα απο play store UK άραγε θα μου στείλουν την νέα? έχει πάρει κανείς τελευταία και αν ναι από που???
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα προβλήματα που είχαν εντοπιστεί, φαίνεται ευτυχώς να υπάρχει αντίδραση:

http://www.admiano.com/2014/11/newest-nexus-9-batches-come-with.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και απο εμένα.

Το σκεφτομαι και εγω να το παρω.

Εκανα μια αρχικη προσπαθεια στο amazon uk απο εναν φιλο που ηταν εκει αλλα και τα δυο nexus 9 16Gb White ηρθαν με τα προβληματα που λενε αρκετοι(κουμπια,bleeding,back panel). Για τριτη προσπαθεια δεν προλαβε :)

 

Τωρα ψαχνω να δω τιμες και βρηκα στην ελλαδα 2 καταστηματα που το δινουν σε καλη τιμη. 365€

Και τα δυο στο bestprice τα βρηκα.

 

Το θεμα μου ειναι τι θα γινει ομως με εγγυηση αφου δεν βλεπω να εχει εισαχθει επισημα στην ελλαδα ακομα.

Και πως θα διασφαλίσω οτι αυτο που θα μου φερουν δεν εχει τα προβληματα που λεμε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω αγανακκτησει από το tab pro 10.1 λέω να αλλάξω και δεν ξέρω ποιο μα επιλέξω. Είμαι ανάμεσα στο z2 Tablet και Nexus 9. Ξέρω ότι με τα χαρακτηριστικά του ζ2 πρέπει να πετάει το μηχάνημα αφού έχει τα ίδια με το νοτε 3 που επίσης έχω . Αυτό που με φοβίζει στο Nexus είναι τα 2gb ram. Μα καλά όλοι οι άλλοι που βάλανε 3gb στα νέα μοντέλα χαζοί είναι; Ασ κάνει μια ενημέρωση κάποιος. Περίμενω προτάσεις.

 

Kαι 'γω ακριβως στην ιδια φαση ειμαι. Εχω το tab pro αλλα οταν εχεις συνηθισει σε nexus απλα δεν..

 

Η ερωτηση που εχω και γω ειναι για την εγγυηση στην Ελλαδα και το κατα ποσο η αναλογια 4:3 βολευει σε ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος nexus 9 εδώ και 20 ημέρες.(αγορασμένο απο amazon.fr).

Οντως τα κουμπιά της έντασης πατιούνται δύσκολα αλλά είναι κάτι που συνηθίζεται.

Σαν μεγαλύτερο πρόβλημα θα έλεγα ότι είναι η μέτρια έως κακή διάρκεια της μπαταρίας.(5.5 ώρες s.o.t.).

Το μέγεθος του είναι ιδανικό για διάβασμα και σερφάρισμα στο internet.

Κάτοχοι άλλων tablet πόσες ώρες οθόνης βγάζει η δικιά σας συσκευή??

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος nexus 9 εδώ και 20 ημέρες.(αγορασμένο απο amazon.fr).

Οντως τα κουμπιά της έντασης πατιούνται δύσκολα αλλά είναι κάτι που συνηθίζεται.

Σαν μεγαλύτερο πρόβλημα θα έλεγα ότι είναι η μέτρια έως κακή διάρκεια της μπαταρίας.(5.5 ώρες s.o.t.).

Το μέγεθος του είναι ιδανικό για διάβασμα και σερφάρισμα στο internet.

Κάτοχοι άλλων tablet πόσες ώρες οθόνης βγάζει η δικιά σας συσκευή??

 

Όσον αφορα την πλάτη που πατιεται πολύ εύκολα προς τα μέσα ισχύει και στο δικο σου??

Έχουν πει οτι στις καινουργιες παρτίδες το βελτίωσαν...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...