Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου ειχε καλη αξιολογηση δεν πιστευω να ναι απατη και να μ στειλει με τα 2 gb τι να πω.

 

Φιλε μου κοίτα τι λέει το επίσημο website τους, 50000 κομμάτια δώσανε στην κινεζικη αγορά των 2gb

 

http://ejiayu.com/en/News2-1-197.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν τα κουμπιά led ειναι φωτιζόμενα κι αν εχει notification led;

Λογικά υποστηρίζει smart wake όπως στα προηγούμενα κινητά της jiayu, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κοίτα τι λέει το επίσημο website τους, 50000 κομμάτια δώσανε στην κινεζικη αγορά των 2gb

 

http://ejiayu.com/en/News2-1-197.html

 

το εχω δει αυτο αλλα επεμενε οτι εχει 3gb διαθεσιμο.Εστειλα mail και στην jiayu και περιμενω απαντηση.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μαθατε τι εστι Jiayu?Σιγουρα βελτιωθηκε πολυ στο θεμα ποιοτητας και χαρακτηριστικων αλλα στο θεμα κυκλοφοριας καθολου.

Απο Μαρτη και αν,το 3GB ram (υποθετω εγω)...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μα ήτα γνωστο απο τη αρχή ότι αυτό με το 3gb ram θα κυκλοφορήσει μετά από αυτό με τα 2gb ραμ.

Βλέπω ότι το πρώτο ειναι μέσα στα πλαίσια που είχαν πει ίσως και νωρίτερα. Αρα εσεις που βλέπετε καθυστέρηση?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο vickmall σημερα τα εχει σε στοκ ενω προχτές το βράδυ που το παρηγγειλα έγραφε presale. Βέβαια το κατάστημα που απάντησε σημερα το πρωί σχετικα με διαθεσιμότητα λεει οτι ειναι pre order το status. Ελπιζω τα 2gb οποιοι τα παρήγγειλαμε να τα εχουμε μεχρι τελος του Γενάρη. Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει η διάφορα τιμής μεταξύ των δυο, για μονο 1 gb μνήμης... Μήπως υπάρχουν κι αλλες διάφορες που δεν τις έχουν ανακοινώσει;
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει η διάφορα τιμής μεταξύ των δυο, για μονο 1 gb μνήμης... Μήπως υπάρχουν κι αλλες διάφορες που δεν τις έχουν ανακοινώσει;

 

Νομίζω η απλή έκδοση δεν έχει και nfc

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για 20 Γενάρη λεει σημερα διαθεσιμότητα το τηλέφωνο. Βέβαια μεχρι χθες προχθές έγραφαν για 7 Γενάρη (κλαςικο τυράκι για τις προπαραγγελίες). Φοβάμαι οτι το 20 θα αφορά την κινεζική αγορα και στο εξωτερικο θα παει για Φλεβάρη. Μάλλον οσοι το παραγγειλαμε ήδη θα πρεπει να το περιμένουμε μαζι με την μεταφορά για τελος Φλεβάρη στην καλυτερη....:mad:
Link to comment
Share on other sites

200€ για τα 3γιγα είναι πολλά. Δεν ξέρω αν θα πεσει αλλά θα χάσουν πολλές παραγγελειες με την τιμή αυτη . Στα 140- 150 είναι καλά πιστεύω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ηταν 5.5 ίντσες με 1080p 8 πύρινο με 3αρα ram αποσπώμενη 3000 μπαταρία, με 13 άρα κάμερα σονυ να ειχε τιμη έναρξης 140 ευρω και 4-5 δωράκια αλλα ειναι μάλλον αδύνατο. Οταν θα ξεβγάλει το μοντέλο μετα το Πάσχα θα παίζει στα 150 τωρα δύσκολα...

 

Πάντως εμενα μου φαίνεται κάπως τα Samsung τα lg τα htc να φαίνονται οκ οταν κυκλοφορούν 699, καποια φτάνουν και 849! Με τις ίδιες προδιαγραφές και να απαιτούμε το κινεζικό να κανει 140! Δλδ 4-5 φορές κατω! Μονο και μονο επειδη ειναι κινεζικό!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

200€ για οποιοδηποτε κινεζικο ειναι πολλα οτι και να ειναι αυτο

 

ειδικα οταν υπαρχει στην ελληνικη αγορα με εγγυηση ,υποστηριξη απο την μαμα και αψογα reviews αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Jiayu 3gb μεχρι 160€ το πολυ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

200€ για οποιοδηποτε κινεζικο ειναι πολλα οτι και να ειναι αυτο

 

ειδικα οταν υπαρχει στην ελληνικη αγορα με εγγυηση ,υποστηριξη απο την μαμα και αψογα reviews αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Jiayu 3gb μεχρι 160€ το πολυ

 

Εντάξει το g2 ειναι κινητήρα αλλα εχει 270 2 χρονια μετα την κυκλοφορία του! Οταν ηταν τρέχων μοντέλο ειχε 500!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στη κινα κανει 132 ευρω τα 70 ευρω ειναι καπελο απο τους μεταπωλητες που ειναι τριτοι στη πωληση...

 

Στην Κίνα όμως! Εδω εισαι Ευρώπη, λέμε τωρα....

Link to comment
Share on other sites

το mt6752 ειναι καλο soc,με καλες ταχυτητες και δυνατοτητες

 

περιμενουμε να δουμε reviews συσκευων που το ενσωματωνουν και τιμες μεχρι 160

 

και φυσικα τα παντα συνεκτιμουνται πριν την αγορα

 

πχ αν το meizu m1 note κινηθει σε καλες τιμες μπορεις να κανεις γαργαρα καποιους περιορισμους που εχει αν συνυπολογισεις ποιοτητα κατασκευης και υποστηριξη

 

επισης εχεις και το elephone που αν και επικινδυνη εταιρεια εχει φτιαξει ενα πολυ ομορφο πληρες κινητο που ανακοινωθηκε με αρχικη στα 163,αν το δεις σε λιγο στα 130 λεμε παιζει και να τολμησεις

 

ολα ειναι σχετικα

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή ίσως τσιμπήσει λιγο η τιμή αλλά πιστεώ ότι θα παιξει γυρω στα $220 τελικά σύμφωνα με τα όσα έχουν γραφτεί.

Ωστόσο όταν βγεί το τριάρι πολλά μπορει να αλλάξουν

Eπίσης για τη διαθέσιμότητα ειπαμε ότι ήδη έχου διατεθει 50.000 κομμάτια (2gb ram) στην Κίνα σύμφωνα με το official site. Ισως κάποα απο αυτά να τα έχουν πάρει γνωστά καταστήματα.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες διαμορφωνονται δυναμικα αναλογως την προσφορα και ζητηση και φυσικα τον ανταγωνισμο γενικοτερα

 

οποτε ειναι νωρις να συζηταμε για τιμες

 

σε κανενα διμηνο θα ξερουμε τιμες και αν αξιζουν τελικα αυτα τα τηλεφωνακια

 

υγ τελος ολα αυτα θα πρεπει να χωρεσουν στην αγορα μαζι με το 64bit MT6732 το οποιο υστερει λιγο σε επιδοσεις και δυνατοτητες με αρκετα φθηνοτερη τιμη (δες elephone p6000)

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

200€ για οποιοδηποτε κινεζικο ειναι πολλα οτι και να ειναι αυτο

 

ειδικα οταν υπαρχει στην ελληνικη αγορα με εγγυηση ,υποστηριξη απο την μαμα και αψογα reviews αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Jiayu 3gb μεχρι 160€ το πολυ

 

συμφωνώ απόλυτα και το θέμα είναι να είναι καλύτερο από Moto g.

Link to comment
Share on other sites

200€ για οποιοδηποτε κινεζικο ειναι πολλα οτι και να ειναι αυτο

 

ειδικα οταν υπαρχει στην ελληνικη αγορα με εγγυηση ,υποστηριξη απο την μαμα και αψογα reviews αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Jiayu 3gb μεχρι 160€ το πολυ

 

 

είχα g2 ,κρατάω jiayu s1,πιο premium feeling το s1..

 

 

αν και ο απλός χρήστης θα χε στραβώσει με τα αρχικά θέματα στο s1

α και μου λείπει λίγο η κάμερα στο g2..

 

και σοβαρά τώρα στο τέλος ζωής το g2 κάνει τόσα,το s3 θα κάνει τότε 160 δολλάρια,ανόμοια ποσά..

 

συν οτι μεταξύ μας τα κινέζικα δεν τα θέλουμε για μακροημέρευση,αλλά για hype effect και μετα τα αλλάζουμε..

παρόλα αυτά η jiayu ειναι ποιοτική και για μακροημέρευση συνήθως

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μεταξύ του ZOPPO Z999 και του JIAYU S3 με 3GB RAM , ποιο θα διαλέγατε??

και ας βάλω στην ερώτηση και το ZOPPO 3X (που η μόνη διαφορά σύμφωνα με την εταιρία είναι η ROM, που είναι 16GB αντί 32GB)

το Jiayu S3 έχει 2 φλας , αλλά το Zoppo νομίζω έχει πιο γρήγορη RAM και πέρα από GPS, GLONASS υποστηρίζει και BEIDU!

Ακόμη,οι επεξεργαστές δεν είναι ίδιοι!

Βοηθήστε λίγο...

ΥΓ: βέβαια έχω στο μυαλό μου και το Elephone P7000 που περιμένω να δω τι ρόλο βαράει, με 64bit επεξεργαστή, 3GB RAM, fingerprint και πιο δυνατή μπαταρία (???)

Edited by PopCorn1
πρόσθεση ΥΓ
Link to comment
Share on other sites

 

Ο συγκεκριμενος ειναι απατεωνας και το ξερω απο προσωπικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, μεταξύ του ZOPPO Z999 και του JIAYU S3 με 3GB RAM , ποιο θα διαλέγατε??

και ας βάλω στην ερώτηση και το ZOPPO 3X (που η μόνη διαφορά σύμφωνα με την εταιρία είναι η ROM, που είναι 16GB αντί 32GB)

το Jiayu S3 έχει 2 φλας , αλλά το Zoppo νομίζω έχει πιο γρήγορη RAM και πέρα από GPS, GLONASS υποστηρίζει και BEIDU!

Ακόμη,οι επεξεργαστές δεν είναι ίδιοι!

Βοηθήστε λίγο...

ΥΓ: βέβαια έχω στο μυαλό μου και το Elephone P7000 που περιμένω να δω τι ρόλο βαράει, με 64bit επεξεργαστή, 3GB RAM, fingerprint και πιο δυνατή μπαταρία (???)

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο σωστό θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

 

ΥΓ. Εννοείται ότι σχετικές απαντήσεις εδώ θα μεταφερθούν άμεσα στον κάδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βιντεάκι απο την touch screen του κινητού καθως και φωτος απο πραγματικό hands on και της φωτεινοτήτας σε σχεση με ενα htc.

 

http://technigret.ru/news/devices/jiayu-s3-na-foto-i-video/

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε επικοινωνία που είχα με vickmall μου είπε ότι θα είναι in stock στις 20 Ιανουαρίου!

Tώρα το δίνει 190$ pre order λέτε να ανέβει μετά;

 

Απο την αρχη του preorder το 2gb ηταν στα 190 δολ. Τωρα όμως απο χθες βλέπω ειναι out of stock. Πιστεύω οτι οταν κυκλοφορήσει κανονικα στο πρωτο διάστημα θα τσιμπήσει λίγο η τιμη και ανάλογα και με το γκελ που θα κανει στην αγορα. Μετα απο κανά 2 -3 μηνες νομιζω θα αποκλιμακωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...