Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια είναι η εφαρμογή για ρουταρισμενες συσκευές;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.hidesoftkeys

Απλά για κάποιες απ' τις δυνατότητες της θέλει την paid versiοn...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

5.0.2 δυστυχως...κολλαει αρκετα,επιστροφη στην αρχικη οθονη με καθυστεριση αρκετη και το βασικοτερο δεν ερχονται παντα ειδοποιησεις απο εφαρμογες οπως face,viber...υπαρχει λυση η περιμενουμε 5.1.1 ?
Link to comment
Share on other sites

5.0.2 δυστυχως...κολλαει αρκετα,επιστροφη στην αρχικη οθονη με καθυστεριση αρκετη και το βασικοτερο δεν ερχονται παντα ειδοποιησεις απο εφαρμογες οπως face,viber...υπαρχει λυση η περιμενουμε 5.1.1 ?

εκανες facory reset μετα την εγκατασταση της 5.0.2;

επισης downgade εκανε κανενας; πως;

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εργοστασιακη επαναφορα εχω την εντυπωση οτι περα οτι καταβροχθιζειτην μπαταρια δεν ειδα καμια διαφορα.Απογοητευση το 5.0.2
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εργοστασιακη επαναφορα εχω την εντυπωση οτι περα οτι καταβροχθιζειτην μπαταρια δεν ειδα καμια διαφορα.Απογοητευση το 5.0.2

 

ειναι λογικο να σου φαει παραπανω μπαταρια γιατι ξαναπερναει ολες τις εφαρμογες απο την αρχη... ή το διαπιστωσες και μετα απο καποιες φορτισεις; σε σχεση με τα οσα λεμε και παραπανω για αργες επιστροφες στην αρχικη οθονη τι λεει το δικο σου; απο ταχυτητα δηλ καλυτερα πριν;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το G3 και και θα ηθελα να αγορασω για την κοπελα μου το G3s. Θα ηθελα να ρωτησω εαν η εσωτερικη μνημη ειναι απαγορευτικη για την επιλογη αυτου του κινητου. Μεχρι ποια εκδοση λογισμικου προτεινετε να ανβαθμιστει το τηλεφωνο ωστε να μην εχει προβληματα? Το G3 πολλοι το αφησαν με kit kat γιατι με lolipop ειχαν προβληματα. Η καμερα απο οτι ειδα ειναι καλη και αυτο ειναι ενα βασικο χαρακτηριστκο που με οδηγει στο να το αγορασω. Γενικα ποια ειναι τα προβληματακια του εσεις που το δουλευετε καιρο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα δεν εχει καμια σχεση με G2/G3. Ειναι καλη ,αλλα σε χαμηλο φωτισμο..δεν.
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το G3 και και θα ηθελα να αγορασω για την κοπελα μου το G3s. Θα ηθελα να ρωτησω εαν η εσωτερικη μνημη ειναι απαγορευτικη για την επιλογη αυτου του κινητου. Μεχρι ποια εκδοση λογισμικου προτεινετε να ανβαθμιστει το τηλεφωνο ωστε να μην εχει προβληματα? Το G3 πολλοι το αφησαν με kit kat γιατι με lolipop ειχαν προβληματα. Η καμερα απο οτι ειδα ειναι καλη και αυτο ειναι ενα βασικο χαρακτηριστκο που με οδηγει στο να το αγορασω. Γενικα ποια ειναι τα προβληματακια του εσεις που το δουλευετε καιρο?

Ευχαριστω

 

Η μνήμη είναι επεκτάσιμη, άρα βάζεις sd και το λύσεις το θέμα. Τώρα σχετικά με την αναβάθμιση είναι και ανάλογα τον χρήστη το αν το κινητό χαντακωνεται και πρέπει να γυρίσεις σε προηγούμενη έκδοση.

 

Η κάμερα είναι καλή εκτός των βραδυνών και γενικα χαμηλού φωτισμού όπου την λες υποφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι επεκτασιμη αλλα καποιες εφαρμογες χεν μεταφερονται. Υπαρχει επιλογη να αποθηκευει τις φωτο στην sd απευθειας;

Οταν λεω οτι εχει καλη καμερα εννοω σε σχεση με αλλα κινητα των 180 ευρω... Δεν περιμενω σιγουρα να φτασει το g3... Η αλλη επιλογη ειναι κλασσικα το moto g αλλα νομιζω το g3s ειναι πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο.

 

Παντως απο οτι φαινεται και στο g3 η lg υστερει παρα πολυ σε θεματα software και χαντακωνει αξιολογες συσκευες... Το μονο πραγματικα καλο και απροβληματιστο κινητο ηταν το g2...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι επεκτασιμη αλλα καποιες εφαρμογες χεν μεταφερονται. Υπαρχει επιλογη να αποθηκευει τις φωτο στην sd απευθειας;

Οταν λεω οτι εχει καλη καμερα εννοω σε σχεση με αλλα κινητα των 180 ευρω... Δεν περιμενω σιγουρα να φτασει το g3... Η αλλη επιλογη ειναι κλασσικα το moto g αλλα νομιζω το g3s ειναι πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο.

 

Παντως απο οτι φαινεται και στο g3 η lg υστερει παρα πολυ σε θεματα software και χαντακωνει αξιολογες συσκευες... Το μονο πραγματικα καλο και απροβληματιστο κινητο ηταν το g2...

 

Aπό την μια ίσως να μην είναι τόσο γρήγορο όσο το moto g αλλά από την άλλη έχει πολύ καλή αυτονομία και το ui της lg που σε κάποιους αρέσει. Ιδίως αν αυτοί δεν θέλουν να ψαχτούν με επιμέρους εφαρμογές κοκ είναι υπερπλήρες...

Link to comment
Share on other sites

Το βασικο ειναι οτι το moto g δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια. Οταν καποιος δεν αλλαζει κινητο καθε χρονο ειναι απαραιτητη η αφαιρουμενη μπαταρια. Ο λογος που αλλαζει τωρα κινητο ειναι επειδη δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια και σε πληρη φορτιση εχει αυτονομια 1 ωρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλα και το G2 δεν δινει ,τυπικα, προσβαση στο χρηστη ,αλλα ευκολα αλλαζεις μπαταρία αν χρειαστεί..
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Το να βγει το καπακι ριναι ευκολο...μετα ομως εχει καμια 15αρια βιδες και αρκετους connectors που πρεπει να βγουν με προσοχη... Θα το κανω στο παλιο της κινητο να το εχει για δευτερο...αν πετυχει η επεμβαση...

Ο κολλητος μου πηγε να το κανει σε ipad και του εσκασε η μπαταρια...προφανως το ipad δεν ανοιξε ποτε ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους χρησιμοποιούν wind (f2g), εχετε παρατηρήσει να "χάνεται" τελείως το σήμα και να χρειάζεται επανεκκίνηση η συσκευή;

Ρωτώ για να δω αν φταίει η κάρτα/εταιρία ή η συσκευή....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 2 μέρες το he mini σε αντικατάσταση του Xperia L.

Γενικά ευχαριστημένος είμαι. Αξίζει να κάνω την αναβάθμιση σε Lollipop η θα εχω θέματα?

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι να μην κανεις.περιμενε μπας κ βγει επιπλεον αναβαθμιση.εμενα μου τρωει παραπανω μπαταρια χωρις να εχω αλλαξει χρηση σε σχεση με πριν.

Αν ξερεις βεβαια πως να κανεις downgrade ,τοτε δεν χανεις τπτ να την δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...