Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι ακομα αφου πρεπει να αντιγραψω επαφες κτλ κατι το οποιο το κανω τωρα..

 

αν και δεν ειμαι σιγουρος λογω του οτι ειναι OTA δεν θα χασεις κατι απο επαφες μηνυματα data!!! ηρθε και στο δικο μου αλλα τωρα ειναι σε στα χερια του κατοχου!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έλαβα....

Κάποιες διαφορές δεν εχω δει ακόμα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

5.0.2 πλεον!

θα ηθελα στα πληκτρα οθονης να υπηρχε αναβαθμιση και οχι λιγοτερες επιλογες και τροπος να μπορεις να τα απενεργοποιεις παντου

κατα τα αλλα εχει καποιες ψιλοαλλαγες σε εικονιδια και εμφανιση αλλα οχι κατι τοσο φοβερο

 

παντως καθυστερηση σε κατι εγω δεν βλεπω αρκετα ταχυτατο θα ελεγα ειναι

Edited by Mixail_1
Link to comment
Share on other sites

ειμαι Root Και δε μπορω να αναβαθμησω.. πως κανουμε unroot?

 

για πείτε σε μας που είμαστε ρουταρισμενοι με ποιον τροπο να κάνουμε αναβάθμιση;

Αν έχετε το superSU, κάνετε μέσα απ' αυτό πλήρες unroot (μέσα απ' τις ρυθμίσεις του), κάνετε και απεγκατάσταση όλων των εφαρμογών που απαιτουν root και δοκιμάζετε να αναβαθμίσετε.

Προσοχή όμως, αν έχετε custom recovery καλύτερα να μην επιχειρήσετε καθόλου!!

Σε περίπτωση που πάλι δε γίνεται η αναβάθμιση, πάτε στην κλασική λύση. Κατεβάζουμε στον υπολογιστή το νέο firmware και το περνάμε με flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το "LGMobile Support Tool" στον υπολογιστή και τρεχτε το update απο κει , μη δοκιμάσετε καν ΟΤΑ , δε θα σας αφήσει.

Με το G2 μου που το χα ρουταρισμενο με 4.4.2 το ίδιο πραγμα έκανα και ολα οκ!

 

Για να μην ψαχνετε κιολας.

http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-D722#software

 

Περιμενω εντυπώσεις απο την Lollipop ! :)

Edited by gas21
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Θενξ θα το δοκιμασω μετα αν ειναι ;)

 

Παλι δεν μπορω να αναβαθμισω,μου λέει πως έχω την τελευταια εκδοση κ καλά

Edited by nikolio83
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..νεος στο φορουμ και πρωτη φορα κατοχος smartphone κινητου κ πηρα το συγκεκριμενο κ γενικα πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι πρακτικα τι διαφορες υπαρχουν αναμεσα στα branded k στα unbranded?Γιατι το δικο μου ειναι ιταλικο wind και θα ηθελα να μαθω τι μειονεκτηματα εχω σε σχεση με ενα unbranded?

Ευχαριστω εκ των προτερων και οσο γινεται με απλα ελληνικα γιατι ειμαι κ λιγο ψιλοασχετος με το σπορ:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..νεος στο φορουμ και πρωτη φορα κατοχος smartphone κινητου κ πηρα το συγκεκριμενο κ γενικα πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι πρακτικα τι διαφορες υπαρχουν αναμεσα στα branded k στα unbranded?Γιατι το δικο μου ειναι ιταλικο wind και θα ηθελα να μαθω τι μειονεκτηματα εχω σε σχεση με ενα unbranded?

Ευχαριστω εκ των προτερων και οσο γινεται με απλα ελληνικα γιατι ειμαι κ λιγο ψιλοασχετος με το σπορ:p

 

το branded σημαίνει ότι έχει στοιχεία μιας εταιρείας κινητής τηλεφωνίας και δεσμεύεται από αυτήν για τις αναβαθμίσεις. πχ μπορεί η wind ιταλίας να δώσει αργότερα ή νωρίτερα τη lollipop σε σχέση με αυτούς που έχουν unbranded κινητό ή branded άλλης χώρας/εταιρείας. αυτό όμως ισχύει και για ίδιες χώρες, πχ μπορεί σ'ένα κινητό η wind ιταλίας να δώσει τη lollipop και η tim ιταλίας στο ίδιο κινητό να μην την δώσει ή να την καθυστερήσει.

και τέλος, επειδή το βλέπω συχνά στο φόρουμ, το ότι το κινητό είναι branded σε μία εταιρεία που μπορεί να την έχουμε εδώ (wind), δεν σημαίνει ότι έχει σχέση το δίκτυο εδώ για τυχόν καθυστερήσεις σε αναβαθμίσεις κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις αναβαθμισεις που αναφερεις εχει διαφορες και στις εγκατεστημενες εφαρμογες το ενα απ το αλλο?σε μενα ας πουμε εχει μεσα ελευθερη μνημη για δικη μου χρηση περιπου 3,5GB απ τα 8 μνημη που διαθετει η συσκευη.Παιζει κ σε αυτα ρολο αν θα ειναι branded κ απο ποια χωρα?
Link to comment
Share on other sites

το branded σημαίνει ότι έχει στοιχεία μιας εταιρείας κινητής τηλεφωνίας και δεσμεύεται από αυτήν για τις αναβαθμίσεις. πχ μπορεί η wind ιταλίας να δώσει αργότερα ή νωρίτερα τη lollipop σε σχέση με αυτούς που έχουν unbranded κινητό ή branded άλλης χώρας/εταιρείας. αυτό όμως ισχύει και για ίδιες χώρες, πχ μπορεί σ'ένα κινητό η wind ιταλίας να δώσει τη lollipop και η tim ιταλίας στο ίδιο κινητό να μην την δώσει ή να την καθυστερήσει.

και τέλος, επειδή το βλέπω συχνά στο φόρουμ, το ότι το κινητό είναι branded σε μία εταιρεία που μπορεί να την έχουμε εδώ (wind), δεν σημαίνει ότι έχει σχέση το δίκτυο εδώ για τυχόν καθυστερήσεις σε αναβαθμίσεις κτλ.

 

Καλά η Wind εδώ δεν έχει σχέση με της Ιταλίας πια.

Link to comment
Share on other sites

την εκανα εγω... αλλα εγινε λιγο πιο αργό... αν συνεχισει θα κανω downgrade

Downgrade πως γίνεται; εχω και εγω παράπονα οτι κολλάει... Εκει που πριν ηταν γρηγορο... Κανενας που να εκανε την αναβάθμιση και να εχει παράπονο απο την ταχύτητα ;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Downgrade πως γίνεται; εχω και εγω παράπονα οτι κολλάει... Εκει που πριν ηταν γρηγορο... Κανενας που να εκανε την αναβάθμιση και να εχει παράπονο απο την ταχύτητα ;

Factory reset μετά το Update κάνατε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις αναβαθμισεις που αναφερεις εχει διαφορες και στις εγκατεστημενες εφαρμογες το ενα απ το αλλο?σε μενα ας πουμε εχει μεσα ελευθερη μνημη για δικη μου χρηση περιπου 3,5GB απ τα 8 μνημη που διαθετει η συσκευη.Παιζει κ σε αυτα ρολο αν θα ειναι branded κ απο ποια χωρα?

 

συνηθώς, ναι, έχουν και δικές τους εφαρμογές, widgets κτλ, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις φεύγουν. πολύ δύσκολα να είναι ως εφαρμογές συστήματος αλλά με root διορθώνεται.

 

Καλά η Wind εδώ δεν έχει σχέση με της Ιταλίας πια.

 

το ξέρω, απλά επειδή βλέπω αρκετά μηνύματα "το κινητό μου γράφει πάνω tim/wind, λέω να το πάω εδώ σ'ένα κατάστημα μήπως ξέρουν αυτοί σαν wind" το έγραψα για να μην νομίζει ότι έχει καμία σχέση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι... Να κανω; εαν ναι θα χαθουν ολα ετσι οποτε πρεπει να παρω backup;

Εννοείται να κάνεις! Μετά από κάθε μεγάλη αναβαθμιση χρειάζεται Factory reset. Να θα σβηστούν όλα οπότε η κρατάς Back up ή περνάς φώτο κτλ σε ένα pc και μετά το κάνεις ούτως ή άλλως επαφές κτλ είναι συγχρονισμενες με το Gmail σου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να κάνεις! Μετά από κάθε μεγάλη αναβαθμιση χρειάζεται Factory reset. Να θα σβηστούν όλα οπότε η κρατάς Back up ή περνάς φώτο κτλ σε ένα pc και μετά το κάνεις ούτως ή άλλως επαφές κτλ είναι συγχρονισμενες με το Gmail σου

 

με το back up που εχει η lg μεσα στο τηλ γινεται σωστη δουλεια; η να κανω οπως λες μεσω pc ...

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει καποιος τροπος να φευγουν τα πληκτρα οθονης?

Αν δεν εισαι root δοκίμασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.immersive

Δεν ξέρω όμως αν δουλεύει καλά!!

Αν είσαι root, υπαρχει και η αντίστοιχη εφαρμογή για root συσκευές, η οποία δουλεύει πολύ καλά (τουλάχιστον σε μένα, με LG G2 ρουταρισμένο)

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω factory reset ή hard reset ... δεν ειναι ρουταρισμενο το τηλ... μπορω να κρατησω με καποιο τροπο δεδομενα απο εφαρμογες πχ running apps? ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να το κανω καποιο app για ποιο ευκολα υπαρχει;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω factory reset ή hard reset ... δεν ειναι ρουταρισμενο το τηλ... μπορω να κρατησω με καποιο τροπο δεδομενα απο εφαρμογες πχ running apps? ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να το κανω καποιο app για ποιο ευκολα υπαρχει;

Μια καλή εφαρμογή που κάνει back up εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα τους είναι αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Θέλει όμως "συνεργασία" με υπολογιστή!!

Αν ρουτάρεις όμως, η καλύτερη εφαρμογή για back up εφαρμογών είναι το "Titanium back up"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι root δοκίμασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.immersive

Δεν ξέρω όμως αν δουλεύει καλά!!

Αν είσαι root, υπαρχει και η αντίστοιχη εφαρμογή για root συσκευές, η οποία δουλεύει πολύ καλά (τουλάχιστον σε μένα, με LG G2 ρουταρισμένο)

Ποια είναι η εφαρμογή για ρουταρισμενες συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...