Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 απορίες παιδιά.Με το update όλα οκ? Να το προχωρήσω άφοβα?

Ακόμη,έχει η lg κάποιο πρόγραμμα για pc για να περνάμε τα updates αντί για ota?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 απορίες παιδιά.Με το update όλα οκ? Να το προχωρήσω άφοβα?

Ακόμη,έχει η lg κάποιο πρόγραμμα για pc για να περνάμε τα updates αντί για ota?

 

Κατέβασε το LG PC Suite

http://www.lg.com/gr/support/pc-suite

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα . Αγορά την προηγούμενη εβδομάδα απο σκρουτζ (gold) για την γυναίκα μου. Ολα καλα μεχρι στιγμής. Ενθουσιασμένη η κάτοχος και το λεντ δουλευει οκ.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα . Αγορά την προηγούμενη εβδομάδα απο σκρουτζ (gold) για την γυναίκα μου. Ολα καλα μεχρι στιγμής. Ενθουσιασμένη η κάτοχος και το λεντ δουλευει οκ.

 

Πες μας από που το αγόρασες μιας και το led Δουλεύει, αν δεν σου κάνει κόπο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά την προηγούμενη εβδομάδα απο σκρουτζ (gold) για την γυναίκα μου.

Οντως φιλε μου, ονομασε το καταστημα που το αγορασες, ποτε δεν καταλαβα γιατι το αποφευγουν αυτο οι χρηστες.

Καθως και αν εμεινες ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση.

 

Καλοριζικο παντως, και γω για την γυναικα μου το ψαχνω ενω κοιταγα για G2, αλλα το ειδα απο κοντα στο πλαισιο και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση. Απο εμφανιση σκιζει, πολυ ομορφοτερο του G2.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω επανεκκίνηση χάνει την σύνδεση και μου βγάζει ενδειξει ότι υπάρχει WiFi... Αυτό που ήταν συνδεδεμένο πριν

Άλλαξα και ρουτερ και κάνει ακόμα τα ίδια... Τι έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρησει στις φωτο στην έκθεση όταν πάτε να τις δείτε μερικές να μην τις εμφανίζει στη προεπισκόπηση ενα ροζ μπλε πιξελιαρισμα????
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρησει στις φωτο στην έκθεση όταν πάτε να τις δείτε μερικές να μην τις εμφανίζει στη προεπισκόπηση ενα ροζ μπλε πιξελιαρισμα????

Το κοίταξα σήμερα και τις εμφανίζει ολες κανονικά. Μηπως τις ειχες σε αλλο κινητό και κατι εγινε κατα την μεταφορά;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Επειδή θέλω να πάρω ένα οικονομικό τηλέφωνο για την γυναίκα μου η οποία μετά από χρόνια θέλει να δώσει σύνταξη στο galaxy s2 της και θέλω να μου πείτε αν αξίζει η μετάβαση σε αυτό. Οι διαφορές με το lg g2 mini ποιές είναι αυτό είναι καλύτερο?? Έχει Καλή κεραία gps αν ποιανει καλά και αν κλειδώνει γρήγορα και τέλος πως με ποιόν τρόπο γιατί δεν θυμάμαι σάιτ κλπ τσεκάρεις αν είναι ευρωπαϊκό το κινητό η όχι. Ευχαριστώ Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

To πηρα το προηγουμενο σαββατο στην γυναικα μου απο το galaxy store (οταν το ειχε ακομα 184 ευρω), σε χρυσο.

Δεν βρηκα τροπο να τσεκαρω αν ειναι ευρωπαικη οπως ελεγε το καταστημα.

Φυσικα το χρωμα ειναι αυτο που λεμε μπεζ-σαμπανι και δεν εχει καμια σχεση με πορτοκαλοκιτρινοχρυσο.

Η συσκευη ειναι εντυπωσιακα ομορφη.

Βασει των δικων μου γουστων (μου αρεσουν οι πλαστικες συσκευες, αντιπαθω τις γυαλινες πλατες), δεν θα την συγκρινα σε εμφανιση με καμια αλλη στην τιμολογιακη κατηγορια της.

Σαφως ομορφοτερη απο το G2 μου.

 

Η οθονη ειναι πολυ καλη, ωραια ζεστα χρωματα χωρις υπερβολες στο saturation.

Ακουστικο ακουγεται μια χαρα χωρις παραμορφωσεις.

Το ηχειο ειναι υπερ-ικανοποιητικα δυνατο, σχεδον το διπλασιο volume απο το G2 με καθαρο ηχο.

Η καμερα δεν εντυπωσιαζει αλλα ειναι αξιοπρεπης. Θελει σταθερο χερι για να μην βγαινει κουνημενη, με φωτισμο μερας οι φωτο ειναι πολυ καλες.

Το 1 GB μνημης δεν εχει φανει λιγο μεχρι τωρα, χρησιμοποιωντας τα εξης: hangouts,viber, weather, zedge, here maps.

H συσκευη δεν λαγκαρει, ομως για να ειμαι δικαιος η γυναικα μου δεν χρησιμοποιει βαρυες εφαρμογες οπως facebook ή παιχνιδια.

 

Απο το G2mini εχει καλυτερη οθονη σε αναλυση συν το λεηζερ φοκους της καμερας.

Αυτα ειναι διαφορες στα χαρτια, δεν ειχα το g2 mini να κανω σωστη συγκριση.

 

Εν καιρω που θα δοκιμαστουν και αλλα στην συσκευη οπως gps/data κλπ θα ενημερωσω αναλογα.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα σήμερα και τις εμφανίζει ολες κανονικά. Μηπως τις ειχες σε αλλο κινητό και κατι εγινε κατα την μεταφορά;

 

τις αποθηκευα στη sd καρτα.. πριν λιγες μερες εβγαλα την sd να την βαλω στο Pc μου. και οτα την ξανα εβαλα μ εβγαλε οτι ειναι corrupt και ηθελε φορματ!!!! τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

τις αποθηκευα στη sd καρτα.. πριν λιγες μερες εβγαλα την sd να την βαλω στο Pc μου. και οτα την ξανα εβαλα μ εβγαλε οτι ειναι corrupt και ηθελε φορματ!!!! τι να πω..

 

κατι εγινε τοτε λοιπον ,δεν εχει σχεση με το τηλ... ειχες κανει ασφαλη καταργηση πριν το αποσυνδεσεις απο το Pc;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

κατι εγινε τοτε λοιπον ,δεν εχει σχεση με το τηλ... ειχες κανει ασφαλη καταργηση πριν το αποσυνδεσεις απο το Pc;

 

Ναι το ειχα κλεισει το κινητο και την εβγαλα και μετα παλι ασφαλη καταργηση.. τωρα πιος ξερει τι εγινε./..

 

εχετε να προτεινετε καμια καλη γρηγορη μνημη?

Edited by Nitrous
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα κλεισει το κινητο και την εβγαλα και μετα παλι ασφαλη καταργηση.. τωρα πιος ξερει τι εγινε./..

 

εχετε να προτεινετε καμια καλη γρηγορη μνημη?

 

http://www.e-shop.gr/adata-32gb-micro-secure-digital-high-capacity-with-adapter-uhs-i-class-10-p-PER.551095

http://www.e-shop.gr/emtec-micro-sdhc-32gb-class-10-adapter-p-PER.556794

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-32gb-32gb-micro-sdhc-class-10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550900

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά

 

Σκεφτομαι να αγοράσω το G3S.

Καπου διαβασα ότι εχει πρόβλημα με το ραδιοφωνο του.

Ισχύει αυτό, ή ράδιο αρβύλα;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ' ολους!!

Οσον αφορα το led ειδοποιησεων: Τριτη παρεληφθη απο courier στο χωρο μου, την αμεσως επομενη Δευτερα μου επεστραφη, διορθωμενο επιτελους!!!!:):D

Link to comment
Share on other sites

πολυ νεκρα γενικα παιζει για το κινητο μας.... ουτε νεα ουτε developers τπτ... κριμα γιατι ειναι πολυ καλο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά

 

Σκεφτομαι να αγοράσω το G3S.

Καπου διαβασα ότι εχει πρόβλημα με το ραδιοφωνο του.

Ισχύει αυτό, ή ράδιο αρβύλα;

 

Ευχαριστω.

 

ναι εχει θεμα το ραδιόφωνο ... λειτουργει κανονικα απλα εαν σε παρουν τηλ οταν ακους ραδιο κολαει η εφαρμογη και μετα δεν κανει τιποτα ουτε κλείνει ουτε ανοίγει ... πρεπει να μπεις στις ρυθμισεις και να κανεις επαναφορα της εφαρμογης για να ξεκινησει παλι ... πιστευω θα διορθωθει με επομενο update.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν υπαρχει τέτοιο "θεμα" με το ραδιοφωνο... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο σήμερα κάτοχος κι εγώ του G3s στο πανέμορφο λευκό χρώμα. Το πήρα απο τα mediamarkt στα 184 ευρώ (μεγάλη βουτιά σε σχέση με τα 300+ που ήταν την προηγούμενη εβδομάδα)

φρέσκο φρέσκο (502 παρτίδα) και το led λειτουργεί μια χαρά (είχα ενα άγχος με αυτά που διάβασα εδώ)

Η ποιότητα κατασκευής είναι άψογη, αν και πλαστικό είναι γεροδεμένο χωρίς τον παραμικρό τριγμό, το δε design του μαγνητίζει το βλέμμα απλά..

Ίσως το πιο κομπακτ 5ιντσο, είναι πιο μικρο και από το iphone 6 των 4,7 ιντσών. Το βάρος του ειναι ιδιαίτερα χαμηλό και δεν κουράζει καθόλου στην τσέπη του τζιν.

Ήχος πολύ δυνατός και καθαρός, τόσο στο μικρόφωνο όσο και στο ακουστικό.

Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι η απουσία αυτόματης φωτεινότητας, κατά τ άλλα το τηλέφωνο ειναι εξαιρετικό και η μπαταρία του φαίνεται αρκετά δυνατή. Νιώθω δικαιωμένος που το επέλεξα σε σχέση με το moto g 2014

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας.Παρακολουθώ το θέμα όσο μπορώ για να δω αν έχει θέματα το κινητό.Απ ότι είδα μόνο με το ραδιόφωνο σε κάποιους και το notification Led. Δεν είναι και τίποτα τραγικό.Το βασικό μου ερώτημα είναι αν έχει τα μεγάλα προβλήματα του αδερφού του g3. (ξαφνικό κλησιμο, lag,ραγισματα σε κάποια σημεία στο άσπρο και τα σχετικά)

Ή χρήση θα είναι λίγο Facebook, whatsapp, browsing και κλήσεις.πρόκειται να το κάνω δώρο και θέλω να έχω το κεφάλι ήσυχο όταν του το δώσω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα, κάτοχος του κινητού από προχθές (το πήρα σε μαύρο), πρώτη φορά με smartphone, αγορά από public .

Έχω πρόβλημα με το ακουστικό, σε συνομιλία, ακόμα και στο μπιιμπ της αναμονής παρουσιάζει ένα ενοχλητικό θόρυβο σαν φύσημα. Το φύσημα εμφανίζεται μόνο μαζί με ήχο, μόλις δηλαδή σταματήσει ο συνομιλητής να μιλάει εξαφανίζεται κι αυτό. Το πρόβλημα δεν υπάρχει με την χρήση του handsfree, άρα δεν πρόκειται για πρόβλημα της γραμμής ή του σήματος.

Θα το πάω πίσω, ελπίζω να με καλύπτει το DOA.

Κατά τα άλλα, οι μόνες παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι πως για τα γούστα μου είναι το πιο εντυπωσιακό και ταυτόχρονα το πιο διακριτικό κινητό, το ξέρω πως αυτό που λέω είναι οξύμωρο, αλλά σε όσους άρεσε πολύ με καταλαβαίνουν.

Εντυπωσιάστηκα με την οθόνη σε σχέση με το moto g 2014, το οποίο ήταν η επόμενη επιλογή μου.

Περισσότερα όταν με το καλό λυθεί το πρόβλημά μου.

Υ.Γ με το doa πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο ή απλά το πάω στο μαγαζι που το πήρα και τους το δίνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας.Παρακολουθώ το θέμα όσο μπορώ για να δω αν έχει θέματα το κινητό.Απ ότι είδα μόνο με το ραδιόφωνο σε κάποιους και το notification Led. Δεν είναι και τίποτα τραγικό.Το βασικό μου ερώτημα είναι αν έχει τα μεγάλα προβλήματα του αδερφού του g3. (ξαφνικό κλησιμο, lag,ραγισματα σε κάποια σημεία στο άσπρο και τα σχετικά)

Ή χρήση θα είναι λίγο Facebook, whatsapp, browsing και κλήσεις.πρόκειται να το κάνω δώρο και θέλω να έχω το κεφάλι ήσυχο όταν του το δώσω

 

Ενα μικρο lag να πω την αλήθεια το έχει, οχι σε σπαστικό σημείο βέβαια κι αυτό γιατί η πραγματική διαθέσιμη ραμ ειναι 850-860mb περίπου. Χρησιμοποιώ και αρκετά ενεργοβόρες εφαρμογές πάντως, fb messenger viber quizdom τρέχουν συνεχώς στο παρασκήνιο.

Ξαφνικό κλείσιμο δεν μου έχει κάνει, ούτε υπάρχει κάποιο ράγισμα στο λευκό που έχω.

Για τη χρήση που αναφέρεις δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα, με εναν άλλο launcher το lag σχεδόν θα εξαλειφθεί.

Επίσης η αυτονομία της συσκευής είναι για σεμινάριο, είναι επιπέδου G2 σε απόδοση.

 

Γεια χαρά και από εμένα, κάτοχος του κινητού από προχθές (το πήρα σε μαύρο), πρώτη φορά με smartphone, αγορά από public .

Έχω πρόβλημα με το ακουστικό, σε συνομιλία, ακόμα και στο μπιιμπ της αναμονής παρουσιάζει ένα ενοχλητικό θόρυβο σαν φύσημα. Το φύσημα εμφανίζεται μόνο μαζί με ήχο, μόλις δηλαδή σταματήσει ο συνομιλητής να μιλάει εξαφανίζεται κι αυτό. Το πρόβλημα δεν υπάρχει με την χρήση του handsfree, άρα δεν πρόκειται για πρόβλημα της γραμμής ή του σήματος.

Θα το πάω πίσω, ελπίζω να με καλύπτει το DOA.

Κατά τα άλλα, οι μόνες παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι πως για τα γούστα μου είναι το πιο εντυπωσιακό και ταυτόχρονα το πιο διακριτικό κινητό, το ξέρω πως αυτό που λέω είναι οξύμωρο, αλλά σε όσους άρεσε πολύ με καταλαβαίνουν.

Εντυπωσιάστηκα με την οθόνη σε σχέση με το moto g 2014, το οποίο ήταν η επόμενη επιλογή μου.

Περισσότερα όταν με το καλό λυθεί το πρόβλημά μου.

Υ.Γ με το doa πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο ή απλά το πάω στο μαγαζι που το πήρα και τους το δίνω?

 

Πήγαινε το με το κουτί την πλήρη συσκευασία και την απόδειξη και θα σου δώσουν άλλο σφραγισμένο, ακόμα και να μην τους αναφέρεις οτι έχει πρόβλημα και οτι απλά άλλαξες γνώμη θα σου κόψουν πιστωτικό ίσο με την αξία του κινητού (σε περίπτωση που θες κάτι άλλο και όχι το ίδιο προϊόν)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...