Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βάλε τώρα και την νέα έκδοση με το config του Bullet που αναμένονται τα πράγματα καλύτερα από θέμα απόδοσης και μπαταρίας. Ειδικά αν το συνδυάσεις με Cloudy 2.2 και τα mods!!!

 

cloudy 2.4 έβαλα με ότι έχεις στην υπογραφή σου εκτός από τα lcd tweaks.για δώσε για αυτό που λες.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβγαλαν νέο κερνελ. Δες εκεί στο θέμα. Νέα έκδοση με ρυθμίσεις του Bullet

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

άστο το βρήκα, θα είναι καλύτερα από οτι τώρα με Bumblebee V3? Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι ποστάρανε??? Εγώ αυτή που έχουν στο OP κατέβασα.

 

Δεν ξερω αν αλλαξανε αυτην στα op αλλα εβγαζε κατα το φλασαρισμα ολο fail.Και ζητησανε συγνωμη και την αλλαξανε τωρα,την οποια φλασαρα κανονικα

https://mega.nz/#!F1RwXYpB!62Xml5xhGvn4YAlYVtK1eHtdY-mKGsE1JFFiYr5eK1I

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μια Pic με χρονο οθονης ως to 50%. vα περασει λιγο η ωρα. Την βαζω εδω μιας που ειναι τροποποιημενο το τηλεφωνο. Full wifi on. φωτεινοτητα 75% οχι auto εννοειτε. Ολες οι ωρες ειναι με full browsing και viber μαζι για να τραβηξει οσο πιο πολυ μπαταρια γινεται μιας που στο browsing τραβαει την περισσοτεροι μπαταρια στο G3, και μιας και αυτη ειναι χρηση που κανω παντα. κλισεις κανα 45 λεπτο αρκετα sms, sync off, βραδινες ωρες υπνου 4G ανοιχτο, downloads. CPU temps 45-50 Battery temps 32-35 σχεδον παντα. Πριν αλλαξω τα settings του kernel του conserative ειχα παντα 3:30 ωρες οθονη και κατι ως το 50% της μπαταριας, με την ιδια χρηση, τωρα πηρε 30 λεπτα ακριβος extra οθονη, και ακομα μου φαινεται απιστευτο. RR rom. FechdaKernel. Οποιος ενδιαφερετε για settings kernel hotplugs κτλ κτλ ειδικα σε conserative pm, επιτελους βρηκα τα καταλληλα νομιζω.

 

http://i61.tinypic.com/2rwq87k.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα καλα καλα να στησω το κινητο με το νεο κερνελ και κατι mods κι ο cloudy ανεβαζει την cloudy 2.5.

Ρε δεν θα με αφησουν να παω για μπανιο.. :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα καλα καλα να στησω το κινητο με το νεο κερνελ και κατι mods κι ο cloudy ανεβαζει την cloudy 2.5.

Ρε δεν θα με αφησουν να παω για μπανιο.. :lol:

 

ε μα ήμαρτον.εχτές το φλάσαρα :lol:

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω σε cloudy 2.2... Για να δω από μπαταρία με τον νέο κερνελ από mostafaz και bullet πως θα πάει. Ήδη η 2.4 πάει σούπερ και έπιασα 5+ μόνο με data χωρίς WiFi.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έβαλα αυτόν τον κέρνελ Gabriel-BuLLeT-[04-07]-D855, πρέπει να κάνω και τις ρυθμίσεις μέσα στο synapse?

 

υγ οι ρυθμίσεις που λέει ο bullet δεν γίνονται.πχ λέει cpu min freq 268.κάτω από 300 δεν γίνεται να πάει...

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα καλα καλα να στησω το κινητο με το νεο κερνελ και κατι mods κι ο cloudy ανεβαζει την cloudy 2.5.

Ρε δεν θα με αφησουν να παω για μπανιο.. :lol:

Την έβαλε κανείς παιδιά την 2.5?? Καλά τρελάθηκε ο cloudy κ σε μια βδομάδα έβγαλε νέα Ρομ?? Τι διάφορες έχει άραγε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για 3-4 μέρες ήμουν με Gabriel kernel σε cloudy 2.4 και τις ρυθμίσεις Bumblebee αλλά είχα κάποια lags και υπερθερμανσεις. Μάλλον θα δοκιμάσω τις ρυθμίσεις bullet για μερικές μέρες να δω πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

έβαλα αυτόν τον κέρνελ Gabriel-BuLLeT-[04-07]-D855, πρέπει να κάνω και τις ρυθμίσεις μέσα στο synapse?

 

υγ οι ρυθμίσεις που λέει ο bullet δεν γίνονται.πχ λέει cpu min freq 268.κάτω από 300 δεν γίνεται να πάει...

Διάβασε στο θέμα. Δεν είναι οι ρυθμίσεις που είναι στο 2ο-3ο ποστ. Έχει profile μέσα στο Synapse το οποίο θέλει μια διαδικασία για να το βάλεις. Δεν κάνεις απλώς apply. Διάβασε εκεί και δες!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κώστα την εβαλες την 2.5?? Τι λέει?? Ακόμη την κατεβαζω.. Αργεί πολύ το ατιμο τορεντ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα γυρίσω σε 2.2. Καθώς όλοι αναφέρουν ότι είναι μακράν πιο σταθερή και battery friendly...

Πάντα φυσικά με νέο Gabriel kernel!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο θέμα. Δεν είναι οι ρυθμίσεις που είναι στο 2ο-3ο ποστ. Έχει profile μέσα στο Synapse το οποίο θέλει μια διαδικασία για να το βάλεις. Δεν κάνεις απλώς apply. Διάβασε εκεί και δες!!!

 

μα καλά τόσο στόκοι είναι?δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να κάνουν έντιτ τα πρώτα ποστ?σιγά μην κάτσουμε να διαβάσουμε 200 σελίδες

 

 

υγ για να μην ψάχνετε όλοι εδώ είναι.ήμαρτον

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/lollipopstockkernelgabriel5-d855-t3120893/post61693468#post61693468

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πηγα κι εγω να βαλω cloudy 2.2 αλλα δεν καταφερα να βαλω xposed framework κι ετσι φλασαρα την 2.5.

Μαζι με το νεο κερνελ και τo προφιλ του bullet δειχνει να παει καλα.

Τωρα απο μπαταρια δεν ξερω αλλα θελω να πιστευω πως μαζι με τον κερνελ,το tweak για τα fps και με greenify,ampify θα δω κατι καλο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

μα καλά τόσο στόκοι είναι?δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να κάνουν έντιτ τα πρώτα ποστ?σιγά μην κάτσουμε να διαβάσουμε 200 σελίδες

 

 

υγ για να μην ψάχνετε όλοι εδώ είναι.ήμαρτον

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/lollipopstockkernelgabriel5-d855-t3120893/post61693468#post61693468

 

Έχουν πει ότι θα κάνουν update τα αρχικά ποστ αλλά ακόμα θέλουν να δώσουν κάποια fix και για αυτό έχει μείνει έτσι νομίζω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα χτες βραδυ την 2,5..δν ειδα κ αμαν αμαν τις διαφορες...αλλ την μονη διαφορα που ειδα ειναι στην φωτεινωτητα οθονης και την ζωντανια των χρωμματων..!! μου την εκανε πιο φωτεινη σε σχεση με πριν...κατα τα αλλα η αξιοπιστια που toy cloudy δν σηκωνει αμφισβήτηση...!!

επισης υπαρχει καποιο mods για το μέγεθος της navbar...?? θελω να γινουν πιο μεγαλα .....!! χωρις να βαλω xposed ομως......

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!Εβαλα χθες το βραδυ την 2.5 του cloudy και πηγα να κανω backup απο το lg backup και μολις τελειωσε δεν μπηκαν ολες οι εφαρμογες.Μου εβγαζε μηνυμα συνεχως για force close, εκανα new flash την ρομ δεν ειχα καποιο fc αλλα παλι τα ιδια με τα apps ενω ολοκληρώθηκε το backup περαστηκαν τα apps αλλα μου τα ειχε με το σημα του android.Δεν προλαβα να χειριστω καν τη ρομ να δω πως λειτουργει. 1η φορα ειχα θεματα μετα απο φλασαρισμα, λετε να φταιει επειδη σταματησε την ωρα του downloading το τορρεντ και ξανασυνεχισε??Τι να πω, μεχρι τωρα ειδικα με cloudy roms δεν ειχα ουτε ενα θεμα.

 

Υ.Γ: το lg backup το αρχει του backup το ειχα στην sd.Επισης ηθελα να βαλω και το titanium και να του βαλω το patch μεσω του lucky pather και μου εβγαλε μηνυμα οτι η ρομ(λογισμικο) δεν υποστηριζει την τεχνολογια ART.Κανεις καμια ιδεα για ολα αυτα??Λεω να ξανακατευασω το αρχειο οχι απο torrent αυτη τη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!Εβαλα χθες το βραδυ την 2.5 του cloudy και πηγα να κανω backup απο το lg backup και μολις τελειωσε δεν μπηκαν ολες οι εφαρμογες.Μου εβγαζε μηνυμα συνεχως για force close, εκανα new flash την ρομ δεν ειχα καποιο fc αλλα παλι τα ιδια με τα apps ενω ολοκληρώθηκε το backup περαστηκαν τα apps αλλα μου τα ειχε με το σημα του android.Δεν προλαβα να χειριστω καν τη ρομ να δω πως λειτουργει. 1η φορα ειχα θεματα μετα απο φλασαρισμα, λετε να φταιει επειδη σταματησε την ωρα του downloading το τορρεντ και ξανασυνεχισε??Τι να πω, μεχρι τωρα ειδικα με cloudy roms δεν ειχα ουτε ενα θεμα.

 

Υ.Γ: το lg backup το αρχει του backup το ειχα στην sd.Επισης ηθελα να βαλω και το titanium και να του βαλω το patch μεσω του lucky pather και μου εβγαλε μηνυμα οτι η ρομ(λογισμικο) δεν υποστηριζει την τεχνολογια ART.Κανεις καμια ιδεα για ολα αυτα??Λεω να ξανακατευασω το αρχειο οχι απο torrent αυτη τη φορα.

 

εγω το μονο θεμα που ειχα με το lgbackup ηταν οτι δν μου περασε τις ρυθμισεις μου. ενω τις πηρα backup οταν το εκανα επαναφορα δν μου τις εβαλε.. τις εφαρμογες μου ομως ολες κομπλε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θέλω να ρωτήσω τι προτείνεται για να πάρω backup την ροοταρισμένη στοκ ρομ πριν περάσω μια άλλη;

Tο nandroid backup δουλεύει στο g3 , η να κάνω backup απο την TWRP recovery;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τελικα την 2.4 και ειχα τα ιδια προβληματα με τα apps που δεν εγιναν restore.Τελικα σεταρισα το κινητο απο το titanium και αφου πηγα να κανω backup τις ληφθεισες εφαρμογες παρατηρω προς εκπληξη μου οτι δεν μπορει να τις κανει ολες backup αλλα μερικες..Το γιατι δεν το γνωριζω..Δεν ειχα ποτε θεμα μεχρι τωρα με το lg backup τωρα γιατι συμβαινει αυτο δεν γνωριζω.Ισως αυριο δοκιμασω παλι την 2.5
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα Gabriel με τις ρυθμίσεις του bullet. Από performance και smoothness βλέπω ότι πάει μια χαρά. Το πρόβλημα που παρατήρησα όμως είναι ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα σε standby.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα Gabriel με τις ρυθμίσεις του bullet. Από performance και smoothness βλέπω ότι πάει μια χαρά. Το πρόβλημα που παρατήρησα όμως είναι ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα σε standby.

Εχω μια εντυπωση οτι θα συμφωνησω...Χτες το φλασαρα βεβαια οποτε θα δω μεχρι αυριο πριν βγαλω συμπερασματα.

Αν και λογω δουλειας ειμαι αρκετα εξω στον ηλιο οποτε η φωτεινοτητα δουλευει full και το 3g συνεχεια ανοικτο.

Ετσι με 1:25 λεπτα οθονης ειναι στο 65% μπαταριας.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...