Jump to content

"Ο δίσκος δεν είναι συμβατός με τα Windows XP"


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάω να εγκαταστήσω τα Windows Xp σε εναν 500αρη σκληρο και παίρνω το εξης μηνυμα: Τι να κάνω???www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50935&stc=1&d=1412959628
...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Πάω να εγκαταστήσω τα Windows Xp σε εναν 500αρη σκληρο και παίρνω το εξης μηνυμα: Τι να κάνω???www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50935&stc=1&d=1412959628

 

Τον έχεις format σε ntfs ?? Γιατί εν έτει 2014-15 να βάζεις xp (εκτός αν είναι παλιό το pc) ??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τον έχεις format σε ntfs ?? Γιατί εν έτει 2014-15 να βάζεις xp (εκτός αν είναι παλιό το pc) ??

 

Είναι το αγαπημενο μου λειτουργικο και τωρα που βρικα σκληρο "ελευθερο" ειπα να τα βαλω

Φορματ NTFS ναι γιατι? να τον κανω FAT?

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Είναι το αγαπημενο μου λειτουργικο και τωρα που βρικα σκληρο "ελευθερο" ειπα να τα βαλω

Φορματ NTFS ναι γιατι? να τον κανω FAT?

 

Eίναι και αυτός ένας λόγος .. :rolleyes:

Προς θεού όχι το απαρχαιωμένο fat/fat32.. χίλιες φορές ntfs.. με Fat θα έχεις πρόβλημα με αρχεία μεγαλύτερα των 4gb, και ίίίίσως να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόκριση..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Eίναι και αυτός ένας λόγος .. :rolleyes:

Προς θεού όχι το απαρχαιωμένο fat/fat32.. χίλιες φορές ntfs.. με Fat θα έχεις πρόβλημα με αρχεία μεγαλύτερα των 4gb, και ίίίίσως να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόκριση..

 

σχετικα με το προβλημα μου ξερεις καποια λυση?

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο BIOS και άλλαξε τις ριθμυσεις του SATA Contrοller σε κάτι διαφορετικό από αυτό που έχει //....

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα σε ενα pc και αυτο που εκανα ηταν να βγαλω τους υπολοιπους δισκους και να αφησω μονο αυτον που ηταν για εγκατασταση. Δες και τι ειδος ειναι το διαμερισμα που φτιαχνεις γιατι συνηθως το θεμα εμφανιζεται οταν υπαρχει ενα "δυναμικο" διαμερισμα.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...