Jump to content

6o myphone meeting Θεσ/κης: Μεγάλη συμμετοχή, δώρα έκπληξη και tech talks!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτά και με αυτά φθάσαμε στο τέλος της σημερινής ημέρας, μια μέρα μουντή από πλευράς καιρικών συνθηκών αλλά με τρελή διάθεση για εμάς όλους σαν να κάναμε ένα μεγάλο πάρτι. Κάνοντας τον καθιερωμένο μας απολογισμό ήμαστε στην ευχάριστη θέση να αναφέρουμε ότι η προσέλευση αυτή την φορά ήταν πολύ-πολύ μεγάλη ξεπερνώντας τον αριθμό των 60 ατόμων :up: και σπάζοντας το δικό μας ρεκόρ συμμετοχών στην Βόρεια Ελλάδα! Το ραντεβού μας δόθηκε στον φιλόξενο χώρο του Casa Madre και είχαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε όλοι μαζί τον απογευματινό μας Κυριακάτικο καφέ, να χαλαρώσουμε, να γνωρίσουμε νέα πρόσωπα, να ενημερωθούμε κυρίως για την Ελληνική αγορά της κινητής και να ακούσουμε πολλές ενδιαφέρουσες απόψεις πάνω στην εξέλιξη των mobile συσκευών και ναι, θα το παραδεχτούμε, το παίξαμε και λίγο ειδήμονες!

 

Αθώα πειράγματα και «κοντρίτσες» υπήρξαν αλλά φυσικά αυτή ήταν η γλυκιά πινελιά της ημέρας. Είχαμε και πάλι τον χωρισμό σε μικρο-στρατόπεδα root και unroot βλέποντας ότι η πλειοψηφία δεν αντέχει, θα την κάνει την moda της, ο καθένας θα αναλάβει έστω και για λίγο τον ρόλο του προγραμματιστή για να φέρει την συσκευή του στα δικά του μέτρα και σταθμά. Υπήρξαν και ορισμένες αμήχανες στιγμές από αυτές όμως που αργότερα θυμάσαι και γελάς. Δεν έλειψαν και συγκριτικά συσκευών, φθάνοντας στα όρια τα κινητά μας για να δούμε πως τα πάνε γενικά σε επιδόσεις. Την παράσταση «έκλεψε» το νέο iPhone 6 που είχαμε στην παρέα, ναι ο my7650 δεν προλάβαινε όχι μόνο να μας πληροφορήσει για κάποια ενδιαφέρουσα ζητήματα της Vodafone, αλλά και να μοιράσει από χέρι σε χέρι το περίφημο smartphone της Apple. Ομολογώ είναι συμπαθητικό (μην φωνάζετε, συμπαθητικό είπα...χεχεχε).

 

Εξασφαλίσαμε και πλούσιο φωτογραφικό υλικό για να σας μεταφέρουμε το κλίμα της ημέρας και να σας κάνουμε να ζηλέψετε όσοι δεν μπορέσατε να είστε κοντά μας! Ξέρουμε ότι περιμένετε πολλές φωτογραφίες, οπότε πράξαμε τα αναμενόμενα γιατί άλλωστε δεν είχαμε και άλλα περιθώρια, νομίζω;; :)

 

Και επειδή δεν ήμαστε πολυλογάδες, δίνουμε τον λόγο σε εσάς, όμως πριν από αυτό θα μας επιτρέψετε να πούμε ένα θερμό ευχαριστώ στην Vodafone, της το οφείλουμε γιατί κάθε φορά μας σκέφτεται και έχει την πρόθεση να μας παραχωρήσει όμορφα δώρα και σήμερα έκανε χαρούμενα δύο άτομα της παρέας του myphone που απέκτησαν από μία συσκευή ο καθένας τους, ένα Vodafone Smart Tab 4 και ένα Android smartphone, το Vodafone Smart 4 Turbo. Εμείς θα τους ευχηθούμε να είναι πάντα τόσο τυχεροί και καλορίζικες οι συσκευές παιδιά. Επίσης, μας άρεσε που είχαμε από την εταιρεία και τρεις διαθέσιμες συσκευές για επίδειξη. Ευχαριστίες θα στείλουμε και στο κατάστημα Casa Madre για την εξαίρετη συμπεριφορά και εξυπηρέτησή τους και τα δώρα-έκπληξη που μας κρατούσαν. Τέλος, το μεγάλο ευχαριστώ πηγαίνει που αλλού, μα φυσικά σε όλους εσάς, τους Θεσσαλονικείς που σε κάθε μας κάλεσμα ανταποκρίνεστε θετικά και έρχεστε με ένα πλατύ χαμόγελο στο πρόσωπο το οποίο και μας δίνει ενέργεια και θάρρος να κάνουμε πάντα το καλύτερο και ένα βήμα παραπέρα, είναι το μεγάλο Μπράβο που μας λέτε με ένα απλό σας νεύμα!

 

http://news.myphone.gr/vodafone.png

 

Το βίντεο της κλήρωσης για τα δώρα προσφοράς της Vodafone

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vh9YybEvUWQ]6o myphone meeting Θεσσαλονίκης. Κλήρωση Δώρων by Vodafone - YouTube[/ame]

 

Και η έκπληξη που μας επιφύλασσε το κατάστημα Casa Madre

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2OGsIYCX9KA]6o myphone meeting Θεσσαλονίκης. Κλήρωση Δώρων από το Casa Madre - YouTube[/ame]

Εδώ ακούγονται έντονα τα σχόλια!!!χεχεχε (vaggelis_grg, συμφωνείς; )

 

Σας ακούμε....

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακάτω μπορείτε να δείτε και τους τρεις Νικητές (ο τέταρτος ήμουνα εγώ, αλλά φθάνει, με είδατε και σε βίντεο και σε άλλες φωτό) Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά. Σας βλέπω και σας χαίρομαι. Δεν μπόρεσα να βρεθώ στην παρέα σας. Ελπίζω την επόμενη φορά.
Link to comment
Share on other sites

αργά πέφτει, αλλά η ιδέα σου μου αρέσει :happy:

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ ωραία! Ακόμα και με χάλια καιρό περάσατε πολύ καλα βλέπω. Το μαγαζί μου άρεσε πολύ έτσι όπως το είδα στη φωτογραφία! Κρίμα που δεν μπόρεσα να ερθω. Ελπίζω την επόμενη φορά να μπορέσω. Όλα τα λεφτά η λήψη από ψηλά!!!!

 

Naggata εγώ λέω νέο meeting την άνοιξη τώρα με ήλιο θάλασσα κτλ next time

 

Ε όχι και τόσο αργά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και πήρα πρώτη φορά μέρος σε συνάντηση (όπως και κλήρωση) του Forum φάνηκα αρκετά τυχερός

και κέρδισα το Vodafone Smart 4 turbo. :w00t::w00t::w00t:

Είχα ένα Samsung Galaxy Ace 2 οπότε καταλαβαίνετε ότι το κινητό που κέρδισα είναι σημαντική αναβάθμιση για μένα!

Σας ευχαριστώ πολύ, στην επόμενη συνάντηση θα είμαι και πάλι εκεί με το καινούριο μου πλέον κινητό!!! :up::up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Αν και πήρα πρώτη φορά μέρος σε συνάντηση (όπως και κλήρωση) του Forum φάνηκα αρκετά τυχερός

και κέρδισα το Vodafone Smart 4 turbo. :w00t::w00t::w00t:

Είχα ένα Samsung Galaxy Ace 2 οπότε καταλαβαίνετε ότι το κινητό που κέρδισα είναι σημαντική αναβάθμιση για μένα!

Σας ευχαριστώ πολύ, στην επόμενη συνάντηση θα είμαι και πάλι εκεί με το καινούριο μου πλέον κινητό!!! :up::up::up::up:

 

Τώρα πρέπει να αλλάξεις και Avatar!!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρέπει να αλλάξεις και Avatar!!!! :lol:

Εννοείται πως θα αλλάξω Avatar...!! Αλλά λέω να περιμένω μέχρι να προστεθεί το Vodafone Smart 4 turbo στα Avatars... :p:p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το meeting παίδες!! Πραγματικά ήταν χορταστικό, πάντα τέτοια να έχουμε!! Κρίμα που δεν μπόρεσα να έρθω και γω από την Androidland!! :p:p:lol::lol:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χάσατε όσοι δεν ήρθατε, μόνο αυτό λέω. Φοβερή εξυπηρέτηση με άψογο καφέ, υπέροχο περιβάλλον και ευχάριστη παρέα με τα χέρια στην σκανδάλη για πειράγματα κατα βούλησην σε κατέχοντες κινητών που προκάλεσαν ντόρο με τα πρόσφατα κατασκευαστικά σκάνδαλα.

Κάποιοι μοντς οφείλουν να σκεφτούν την αλλαγή κινητού (ακούς Γιώργο; ) μιας και το μικρόφωνο της κάμερας πνέει τα λοίσθια και έχει φτάσει τα χρόνια για να ονομαστεί επίσημα δεινόσαυρος.

(βρες ενα 808 τουλάχιστον αν δεν θες να αποχωριστείς το Συμπιαν και για να σε προλάβω, όχι δεν δίνω το δικό μου :D )

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά. Έτσι να ανεβαίνουν οι συμμετοχές κάθε φορά. Συγχαρητήρια στους νικητές αλλά και όλον τον λαό που έδωσε παρόν και έγινε η συνάντηση ξεχωριστή από τις προηγούμενες ;-)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πολύ ωραία. Βέβαια, που να γνωρίσεις 65 ανθρώπους σε 2,5 ώρες? Πάντως όσους γνώρισα ήταν πολύ καλά παιδιά και έμαθα από αυτούς αρκετά πράγματα. Καλορίζικη η συσκευή στους νικητές. Ελπίζω να επαναληφθεί σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Να μας έχει ο θεός γερούς

πάντα να ανταμώνουμε.

 

που τραγουδάει και ο Διονύσης.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά για το ωραίο meeting που διοργανωσατε και να συνεχίσετε έτσι! Ελπίζω μόνο να κάνετε και κάνα επόμενο στα Χανιά Κρήτης να μπορέσω να έρθω κι εγώ στην παρέα σας να γνωριστούμε καλύτερα. Πάντα τέτοια! :-D

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές φωτογραφιες απο το Xiaomi. Μπράβο σε όλους. Πάντα τέτοια.

 

https://www.dropbox.com/sh/vbzjn1bbgeivnb1/AADblIklphLPkusos0YB3pzsa?dl=0

 

IMG_05102014_180032.jpg?dl=1

 

D4RNRZZihYs3xOuHCsMhbmwTqZ0KlmxjsbGF3eKBVyZCfsxH4xuXap8OsdKKnoxc

Edited by Mythozz
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά πάντα τέτοια! Δυστυχώς ήξερα ότι δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ γι'αυτό δεν δήλωσα συμμετοχή. Υποκλίνομαι στην φώτο από το quad! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και μερικές φωτογραφιες απο το Xiaomi. Μπράβο σε όλους. Πάντα τέτοια.

 

https://www.dropbox.com/sh/vbzjn1bbgeivnb1/AADblIklphLPkusos0YB3pzsa?dl=0

 

IMG_05102014_180032.jpg?dl=1

 

D4RNRZZihYs3xOuHCsMhbmwTqZ0KlmxjsbGF3eKBVyZCfsxH4xuXap8OsdKKnoxc

 

Ρε παιδιά ο άνθρωπος μέχρι στην απέναντι πολυκατοικία ανέβηκε για να μας φωτογραφίσει από ψηλά, και εσείς βάζετε φωτογραφία από την καφετερία.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αντρική υπόθεση όμως το meeting βλέπω.. ελπίζω την επόμενη φορά να δηλώσουν περισσότερες κοπέλες συμμετοχή! :confused:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

περάσαμε υπέροχα όπως πάντα, αυτή τη φορά σπάσαμε και το ρεκόρ συμμετοχών:)

 

πολυ όμορφο το iphone 6, πολλά note 3 στα τραπέζια, όμως ολα τα λεφτά ήταν η φωτογραφία απο αέρος με το ελικοπτερακι!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μοντς οφείλουν να σκεφτούν την αλλαγή κινητού (ακούς Γιώργο; )

Ακούω, και πολύ καλά μάλιστα. ;) :p

μιας και το μικρόφωνο της κάμερας πνέει τα λοίσθια και έχει φτάσει τα χρόνια για να ονομαστεί επίσημα δεινόσαυρος.

Προσωπικά Σπύρο μια χαρά τα ακούω τα μικρόφωνα της κάμερας του δεινόσαυρου. Μπορεί βέβαια να φταίει και η ηλικία. :rolleyes:

(βρες ενα 808 τουλάχιστον αν δεν θες να αποχωριστείς το Συμπιαν και για να σε προλάβω, όχι δεν δίνω το δικό μου :D )

Ναι λες και το έχω τόση μεγάλη καψούρα το «πεθαμένο» και δεν μπορώ να το αποχωριστώ. Και να δεις που δεν έχω σκυλάκι να το βάλω να κλάψει που δεν πουλάς το δικό σου. :lol:

 

Να πω και εδώ ένα ευχαριστώ εκ μέρους του myphone σε όσους παραβρέθηκαν στην συνάντηση. Τα λέμε σύντομα στην επόμενη.

@voltaire, αδελφέ άψογος με το πετούμενο σου. Ειδικά αφού επιζήσαμε και δεν μας ήρθε στα κεφάλια. :p Όσο για την ιδέα που πέταξες, το συζητάμε στην πορεία.

 

@GR_MAcedon respect για αυτή την φωτογραφία. Ο πιτσιρίκος ήθελε τα «χαδάκια» του.

 

IMG_05102014_195136.jpg?raw=1&dl=1

 

@Aelin, ελπίζω να μην σου έκατσε «βαρύ το καψιμί».

@Party68, έχουμε πολλά να πούμε και να θυμηθούμε. Εσύ βέβαια σαν μεγαλύτερος θα έχεις περισσότερες μνήμες. :lol:

@powerser, την επόμενη φορά δεν μου γλυτώνεις, θα την τσακίσουμε την σούβλα.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια, παντα τετοια και καλυτερα, δυστηχως λογω υποχρεωσεων ημουν εκτος και δεν μπορεσα να παραβρεθω, ελπιζω την επομενη η φορα

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω ενα μπραβο σε ολους..Περασαμε πολυ ωραια..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...