Jump to content

#BendGate: Όλα όσα θέλατε να γνωρίζετε και δεν... ρωτάγατε!


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είχαμε προαναγγείλει, σε λίγα λεπτά θα αρχίσει η συζήτηση σχετικά με το επίμαχο θέμα των ημερών. Έχουμε καταγράψει όλα τα γεγονότα και τις απόψεις - άρθρα που αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο όλες αυτές τις ημέρες, και θα προσπαθήσουμε να δούμε τι ακριβώς μπορεί να συμβαίνει με τις νέες συσκευές της Apple και συγκεκριμένα του iPhone 6 Plus. Στα σχόλια σας δίνεται η δυνατότητα να συμμετέχετε να εκφέρετε απόψεις, επιχειρήματα. Η σύζητηση αναμένεται να διεξαχθεί σε χαμηλούς τόνους, χωρίς τεχνικούς όρους και επιστημονικές αναλύσεις αλλά από την πλευρά των απλών χρηστών.

 

Είναι κατασκευαστική αστοχία της Apple;

Μήπως έχουμε υπερβολική απαίτηση εμείς που πληρώνουμε;

Τι έπρεπε να κάνει η Apple κατά τη γνώμη σας;

Πόσο επηρέασε τις πωλήσεις και την εικόνα της εταιρείας;

 

και άλλα πολλά σας περιμένουμε!

 

[ame]

[/ame] Edited by gnt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν οντως ισχυει οτι το plus πουλαει περισσοτερο απο το απλο τοτε ολα αυτα περι παντοφλας για galaxy s3 4 5 note κτλ ηταν απλα ας το πουμε θεμα ζηλιας?
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει οτι το plus πουλαει περισσοτερο απο το απλο τοτε ολα αυτα περι παντοφλας για galaxy s3 4 5 note κτλ ηταν απλα ας το πουμε θεμα ζηλιας?

 

Για μένα είναι όλα παντόφλες!

Edited by lvrysis
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει οτι το plus πουλαει περισσοτερο απο το απλο τοτε ολα αυτα περι παντοφλας για galaxy s3 4 5 note κτλ ηταν απλα ας το πουμε θεμα ζηλιας?

 

Το s3 4 5 κτλ δεν θα τα ελεγα ποτε παντοφλες αλλα σαν κατοχος note 3 θα το ελεγα παντοφλιτσα βεβαια οχι σαν τον note1 και για αυτο τον λογο παραγγειλα το 6αρι το απλο

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ μια διαφορετικη οπτικη γωνια.

 

Οι χρηστες iphone αρεσκονται να χρησιμοποιουν το iOS. Τωρα πλεον με τις μεγαλυτερες ιντσες, μελλοντικα το λειτουργικο θα γινεται optimized για αυτες τις ιντσες. Προφανως θελουν λοιπον να το απολαυσουν στο maximum.

 

Ωστοσο κανεναν δεν εμποδιζει η Apple, να μεινει σε μικροτερες συσκευες. Εγω παραμενω με τις 4, με βολευουν παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ξεφέυγετε από το θέμα, το θέμα είναι η συζήτησή μας και το το θέμα που αφορούσε τη συζήτησή μας.. ας μην το συνεχίσουμε!

 

Πιστεύετε πως θα επηρεάσεις τις πωλήσεις της Apple όλη αυτή η δημοσιότητα του προβλήματος! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρονιος iphonakias και τελευταία και ipadtakias πιστεύω ότι η apple έφτασε οροφή και δεν μπορεί να παει άλλο χρειάζεται φρέσκιες ιδέες για να διατηρεί το κοινό τις . Ο ανταγωνισμός την έφτασε και την ξεπέρασε .....Δεν είναι δυνατόν να βγάζει μοντέλα με ψεγάδι και να μην το αποδέχεται ,το καλύτερο που μπορούσε να κάνει για την επιβίωση τις πλέον είναι μια απόσυρση .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όλα τα βίντεο φαίνεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ κατασκευαστικό λάθος λόγω μειωμένης αντοχής συγκεκριμένου σημείου , σαν τηλέφωνο δεν παρέχει κάτι το τρελό για να αλλάξει κάποιος το 5s που έχει και να σκάσει και μια 1000€...... Πιστεύω ότι οι πωλήσεις θα μειωθούν εκτός και αν μειώσει την τιμή ,για να ξεστοκαρει....:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σχετικα με αυτα που λετε στο podcasst.... το Νοτε ειναι phablet, το iPhone 6+ τι είναι ?

 

Όταν λέμε phablet τι εννοούμε με τον όρο, και γιατί πιστεύεις πως το iPhone 6 Plus δεν τηρεί τις προϋποθέσεις για phablet;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά είναι βλακείες από αυτούς που ζηλεύουν την apple. Ο τύπος που έβγαλε το θέμα είναι μάγος του καράτε και λύγιζε το iphone με τα 345νταν ντουν και την δύναμη της σκέψης.

 

Αν δείτε το επόμενο βίντεο θα καταλάβετε https://www.youtube.com/watch?v=O9U-NmsgCO8

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά είναι βλακείες από αυτούς που ζηλεύουν την apple. Ο τύπος που έβγαλε το θέμα είναι μάγος του καράτε και λύγιζε το iphone με τα 345νταν ντουν και την δύναμη της σκέψης.

 

Αν δείτε το επόμενο βίντεο θα καταλάβετε https://www.youtube.com/watch?v=O9U-NmsgCO8

 

Συντάκτες του myphone λένε δεν υπάρχει πρόβλημα. Η Apple λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο 9 περιστατικά στα τόσα εκατομμύρια συσκευών.

Στο βίντεο που παραθέτεις είμαι σίγουρος ότι τα 12χρονα είναι mutants με υπερφυσικές δυνάμεις....αποκλείται να ξεκολλάει έτσι η οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση....υπαρχουν πολλές συσκευές που αν τις πιασεις με τον ίδιο τρόπο και βάλεις την ίδια δυνμη είστε σίγουροι ότι δεν θα λυγισουν???

Εγώ δεν έχω iPhone ούτε σκέφτομαι να πάρω,αλλα εςιδη τωρα είδα μερικά βίντεο εγώ πιστεύω ότι και άλλες συσκευές θα λυγιζαν...

Τωρα αν η Apple δεν του έκανε πολλά τεστ αυτο εινι αλλο θέμα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συντάκτες του myphone λένε δεν υπάρχει πρόβλημα. Η Apple λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο 9 περιστατικά στα τόσα εκατομμύρια συσκευών.

Στο βίντεο που παραθέτεις είμαι σίγουρος ότι τα 12χρονα είναι mutants με υπερφυσικές δυνάμεις....αποκλείται να ξεκολλάει έτσι η οθόνη του.

Πρόβλημα σίγουρα υπάρχει απλά λόγο ότι ειναι το iPhone πήρε τέτοια δημοσιότητα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πρωτο κινητο που άκουσα οτι λυγιζει ειναι το G2 και το ειχε ενας σκιερ ή κατι τέτοιο στην τσεπη του και του εγινε σαν τις πατατες τουιστερ στα Friday's. Δεν θα ψαξω να βρω την ειδηση γιατι δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανεναν. Εμενα τοτε μου ειχε φανει πολυ φυσιολογικο αυτο που έπαθε το G2 και επισης πιστευω οτι και το δικο μου σπαει εύκολα αν κανω οτι κανουν στο iPhone 6+.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε phablet τι εννοούμε με τον όρο, και γιατί πιστεύεις πως το iPhone 6 Plus δεν τηρεί τις προϋποθέσεις για phablet;

Μα δεν λέω πως δεν είναι, ίσα ίσα.

O Όρος phablet υποτείθεται πως βγήκε απο το phone+tablet και είναι για τα κινητά που έχουν συγκεκριμένο μέγεθος. Στο

λέτε πως το Νοτε είναι phablet και καμία σχέση με το iPhone.:confused:

 

Ίσα ίσα, πιστεύω πως το 6+ είναι στο στην ίδια κατηγορία, βάση μεγέθους, με τη σειρα Νοτε και με το HTC max, Xperia Z ultra κλπ

Link to comment
Share on other sites

Eίστε όλοι λάθος. Tα Νote είναι fonblets. :confused:

:lol::lol::lol::lol:

 

Χαχαχαχαα. Έστω. Αυτό που θέλω να πώ είναι πως βάση μεγέθους παιζουν στην ίδια κατηγορία.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ένα Lumia 1520 και πραγματικά δεν το λες κινητό με την γενική έννοια.

Φυσικά αν πάρεις μια τέτοια συσκευή δύσκολα ξαναγυρνάς σε μικρότερη....

Απο η Sammy θέλοντας μάλλον να κάνει την διαφορα έβγαλε και καινούργια ονομασία για το note....

Link to comment
Share on other sites

Ακούσαμε για 33 λεπτά τις γνώμες 3 μελών του Appleteam και κατόχων iPhone και σαφώς Apple Funs όπως προκύπτει από τα συμφραζομενα και την προτροπή - παρότρυνση για την αγορά του I-phone 6 plus από κάποιο παλικάρι του iPhone. Gr.

Κάτι σαν να λέμε δηλαδή ότι ακούμε μια εκπομπή από την θύρα 7 για τα στημένα του ολυμπιακού... Αντικειμενικες γνώμες πάνω από όλα...

Dj Doublek - Kostas From Nafplio:D
Link to comment
Share on other sites

Απο την επισημη εταιρια εχουμε καποια ενημερωση για ανακλιση συσκευων και αν ναι ποτε? γιατι εκει μπαινουν και χρηματιστ. θεματα στην μεση...:D
Link to comment
Share on other sites

Ασ δοκιμασει κάποιος να λυγίσει το 1020-1520-930... Και αν τα καταφέρει **********!! Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Ακούσαμε για 33 λεπτά τις γνώμες 3 μελών του Appleteam και κατόχων iPhone και σαφώς Apple Funs όπως προκύπτει από τα συμφραζομενα και την προτροπή - παρότρυνση για την αγορά του I-phone 6 plus από κάποιο παλικάρι του iPhone. Gr.

Κάτι σαν να λέμε δηλαδή ότι ακούμε μια εκπομπή από την θύρα 7 για τα στημένα του ολυμπιακού... Αντικειμενικες γνώμες πάνω από όλα...

 

Καταρχήν σε ευχαριστούμε που μας άκουσες :)

 

Ποια είναι δίκη σου απποψη επί του θέματος;

 

Σημείωση δεν έχουμε αρνηθεί σε κανέναν που θέλει να συμμετέχει στην εκπομπή.

 

Τέλος τα σχόλια γι αυτό το λόγο υπάρχουν :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πολύ απλό. Είναι τρομερή κατασκευαστική αστοχία της apple, το πράγμα φωνάζει. Μειώθηκε το πάχος του αλουμινίου, και μειώθηκε και η στιβαρότητα του πλαισίου, κάνοντάς το από επίπεδο, κυρτό. Και σαν να μην έφτανα όλα αυτά, έβαλε και άνοιγμα για τα κουμπιά. Κάτι ψιλιάστηκε στον σχεδιασμό και έβαλε εσωτερική υποστήριξη στο σημείο, αλλά έπρεπε να είναι μεγαλύτερη.

 

Από την άλλη, η εταιρία μας έχει συνηθίσει στις κατασκευαστικές αστοχίες, και το κοινό της φαίνεται να προσπερνά εύκολα. Γιατί θεωρώ ότι θεωρούν το οικοσύστημα σημαντικότερο από τις αστοχίες, και επειδή είναι διατεθειμένοι να προσέχουν τις συσκευές τους. Οπότε όλο και κάποια θήκη με μεταλλική υποστήριξη θα βγει, και θα βάλουν στην συσκευή. Οπότε δεν νομίζω ότι θα επηρεαστούν οι πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πολύ απλό. Είναι τρομερή κατασκευαστική αστοχία της apple, το πράγμα φωνάζει. Μειώθηκε το πάχος του αλουμινίου, και μειώθηκε και η στιβαρότητα του πλαισίου, κάνοντάς το από επίπεδο, κυρτό. Και σαν να μην έφτανα όλα αυτά, έβαλε και άνοιγμα για τα κουμπιά. Κάτι ψιλιάστηκε στον σχεδιασμό και έβαλε εσωτερική υποστήριξη στο σημείο, αλλά έπρεπε να είναι μεγαλύτερη.

 

Από την άλλη, η εταιρία μας έχει συνηθίσει στις κατασκευαστικές αστοχίες, και το κοινό της φαίνεται να προσπερνά εύκολα. Γιατί θεωρώ ότι θεωρούν το οικοσύστημα σημαντικότερο από τις αστοχίες, και επειδή είναι διατεθειμένοι να προσέχουν τις συσκευές τους. Οπότε όλο και κάποια θήκη με μεταλλική υποστήριξη θα βγει, και θα βάλουν στην συσκευή. Οπότε δεν νομίζω ότι θα επηρεαστούν οι πωλήσεις.

 

Ας περιμένουμε λίγο να διατεθούν περισσότερες συσκευές στη αγορά και να δούμε πόσες συσκευές θα λυγίσουν στην καθημερινή χρήση, κι όχι από ανεγκέφαλους που θα δοκιμάσουν να δουν αν λυγίζει. Σίγουρα αν η Apple αρνηθεί να αντικαταστήσει φυσιολογική κάμψη απατώ και μια θα πάρουν και πάλι φωτιά τα μάσας ενημέρωσης. Όντας κάτοχος της μικρότερης έκδοσης σου λέω πως αν το βάλω σκοπό μπορώ να το σπάσω, κι οποιαδήποτε συσκευή σε αυτό το πάχος! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...