Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην φωτο Dell δεν γράφει και όχι Turbo X η κάνω λάθος;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

turbo x δυστιχος (για αυτον)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, αγόρασα ένα κλειδί προϊόντος για τα windows 10. Αυτό εδώ. Ο λόγος είναι ότι για δεύτερη φορά μέσα σε ένα χρόνο μού έβγαλε μήνυμα ότι τα windows σύντομα λήγουν και απαιτείται ενεργοποίηση. Πριν μήνες το είχε ξαναβγάλει. Ήρθε ο τεχνικός, κάτι έκανε και το έφτιαξε. Έχω τα 10 pro και από ότι κατάλαβα, μάλλον μου έχει περάσει μια έκδοση εταιρική που λήγει κάθε τόσο και θέλει ανανέωση(?). Χωρίς να ξέρω και πολλά, άρχισα να ψάχνω λύση και είδα ότι πρέπει να αγοράσω κλειδί προϊόντος. Αγόρασα αυτό, πάτησα να κάνω αλλαγή κλειδιού και όλα εντάξει. Τώρα γράφει ότι τα windows έχουν ενεργοποιηθεί με ψηφιακή άδεια.

 

Θέλω να ρωτήσω αν αυτό είναι πάλι με ημερομηνία λήξης. Κι αν έχει σχέση με το αν έχω τα γνήσια windows (προφανώς δεν θα τα έχω). Λίγο χαζές οι ερωτήσεις, αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σε ένα γνωστό μου ήρθε μύνημα σε σπασμένα windows 10 ότι η άδεια χρήσης τους θα λήξει σύντομα και ότι θα πρέπει να πάει στις ρυθμίσεις για να τα ενεργοποιήσει. Επειδή δεν έχω το πισι μπροστά μου , θυμάστε τι κάνουμε; Αγοράζουμε κάποιο κλειδί κτλπ; Αν το αφήσουμε ως έχει θα υπάρξουν κυρώσεις;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα γνωστό μου ήρθε μύνημα σε σπασμένα windows 10 ότι η άδεια χρήσης τους θα λήξει σύντομα και ότι θα πρέπει να πάει στις ρυθμίσεις για να τα ενεργοποιήσει. Επειδή δεν έχω το πισι μπροστά μου , θυμάστε τι κάνουμε; Αγοράζουμε κάποιο κλειδί κτλπ; Αν το αφήσουμε ως έχει θα υπάρξουν κυρώσεις;

 

Μπες στο λινκ που δίνω πιο πάνω. Ακριβώς το ίδιο γινόταν και σε μενα. Αγόρασα κλειδί, το άλλαξα και όλα κομπλε. Απλά δεν ξέρω μέχρι πότε (όπως και κανένας άλλος εντός φορουμ ;) ). Το μόνο "πρόβλημα" είναι στο excel και word που βγάζει μήνυμα ότι η σύνδεση του προϊόντος απέτυχε, αλλά δεν είναι κάτι σημαντικό (ακόμα). Κλείνω το παράθυρο και συνεχίζω.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο λινκ που δίνω πιο πάνω. Ακριβώς το ίδιο γινόταν και σε μενα. Αγόρασα κλειδί, το άλλαξα και όλα κομπλε. Απλά δεν ξέρω μέχρι πότε (όπως και κανένας άλλος εντός φορουμ ;) ). Το μόνο "πρόβλημα" είναι στο excel και word που βγάζει μήνυμα ότι η σύνδεση του προϊόντος απέτυχε, αλλά δεν είναι κάτι σημαντικό (ακόμα). Κλείνω το παράθυρο και συνεχίζω.
Το excel και το κλειδί του δεν έχει καμία σχέση με το κλειδί των windows.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το excel και το κλειδί του δεν έχει καμία σχέση με το κλειδί των windows.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Οπότε τελικά τι πρέπει να κάνω; Μπορείτε να με διαφωτίσετε; Διότι δεν έχω το πισι μπροστά μου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Excel χρειάζεται κλειδί για το office

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/4b3rn3ehlws4pr2/Ashampoo_Snap_%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%2C%2030%20%CE%9D%CE%BF%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85%202018_14h31m56s_001_.png?dl=0

Έχει κάποιος ιδέα τι είναι αυτά τα βελάκια που εμφανίστηκαν πάνω δεξιά ;

Αν θυμάμαι καλά κάποια στιγμή μου τα είχε ξαναβγάλει και είχε να κάνει με κάποιο πρόγραμμα συγχρονισμού ( google photos ;;;) . Τότε είχα βρει τρόπο να επανέλθουν , αλλά δεν θυμάμαι τι ήταν και τι έκανα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/4b3rn3ehlws4pr2/Ashampoo_Snap_%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%2C%2030%20%CE%9D%CE%BF%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85%202018_14h31m56s_001_.png?dl=0

Έχει κάποιος ιδέα τι είναι αυτά τα βελάκια που εμφανίστηκαν πάνω δεξιά ;

Αν θυμάμαι καλά κάποια στιγμή μου τα είχε ξαναβγάλει και είχε να κάνει με κάποιο πρόγραμμα συγχρονισμού ( google photos ;;;) . Τότε είχα βρει τρόπο να επανέλθουν , αλλά δεν θυμάμαι τι ήταν και τι έκανα.

 

Απαντάω στον εαυτό μου (!) σε περίπτωση που συμβεί και σε κάποιον αλλο.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start/mysterious-blue-double-arrows-added-to-windows/fad079c4-6498-4543-b4ec-b547a2bd00eb

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.εχω win10 σπασμενα.ποια ειναι η διαδικασια να βαλω τα γνησια?αγορασα ενα κλειδι πριν λιγο που βρηκα προσφορα στα 12 ευρω.κατεβασα το media creation tool και βαζω το usb τα περναει μεσα απο το site της microsoft αλλα μετα βγαζει σφαλμα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.εχω win10 σπασμενα.ποια ειναι η διαδικασια να βαλω τα γνησια?αγορασα ενα κλειδι πριν λιγο που βρηκα προσφορα στα 12 ευρω.κατεβασα το media creation tool και βαζω το usb τα περναει μεσα απο το site της microsoft αλλα μετα βγαζει σφαλμα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κακώς συζητάς για σπασμένα, αλλά δεν θέλει και πολύ κόπο.

Απλά περνάς το κλειδί που έχεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με το εξελ που λέει ότι η ενεργοποίηση προϊοντος απέτυχε, πρέπει να αγοράσω κλειδί; Μπορεί κάποιος να δώσει ενα λινκ αγοράς κλειδιού και πώς το αλλάζω;
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί στα βίντεο ΝΒΑ που είναι σε 720p60hz το πισι μου κάθε 10 δευτερόλεπτα περίπου το βίντεο κάνει κάτι σπασίματα; σαν να κολλάει αλλά συνεχίζει κανονικά. εντάξει το πισι είναι του 2009 με i5, 8gb ram και φέτος έβαλα κάρτα γραφικών Nvidia 1030.τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίντερνετ σου αποκλείεται να φταίει;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίντερνετ σου αποκλείεται να φταίει;
δεν κολλάει λόγω αργής γραμμής, η προφορτωση έχει προχωρήσει πολύ. το βίντεο κάθε 10 περίπου δευτερόλεπτα φαίνεται να κάνει 3 καρέ καρέ όχι smooth κίνηση. αυτά τα 60hz βίντεο έχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έχω αγοράσει καινούργιο notebook και ακόμα το στήνω.Ξαφνικά εδώ και δύο μέρες δεν ακούγονται οι ήχοι συστήματος όπως π.χ. όταν συνδέουμε ένα USB στο computer αλλά και όλοι οι υπόλοιποι.Ο μόνος ήχος που παίζει είναι το windows start.Έχω ελέγξει όλες τις πιθανές αιτίες αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Υπόψιν ότι όταν επιλέγω τους ήχους στην καρτέλα sounds και πατήσω το test ακούγονται κανονικά.Επειδή θέλω να αποφύγω μια επανεγκατάσταση των windows όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό σαν λύση θα εκτιμηθεί.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εδώ και κάποιες μέρες μου βγαινουν τα εικονίδια επάνω ,δέν ξέρω τί πειράχτηκε πειτε λιγάκι τα βήματα για να το επαναφερω όπως το ειχα.

https://i.postimg.cc/dVNg1MtG/6.png

 

Κάνεις δεξί κλικ να βεβαιωθείς οτι δεν είναι locked η taskbar και μετά με το ποντίκι την τραβάς στην θέση που την θες. Για να μην μετακινείτε κάνεις δεξί κλικ και Locκ the taskbar

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

δεν κολλάει λόγω αργής γραμμής, η προφορτωση έχει προχωρήσει πολύ. το βίντεο κάθε 10 περίπου δευτερόλεπτα φαίνεται να κάνει 3 καρέ καρέ όχι smooth κίνηση. αυτά τα 60hz βίντεο έχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

H καρτα σου ειναι αρκετα δυνατη για 720p60. Δες αν εχεις και τελευταιους drivers

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

H καρτα σου ειναι αρκετα δυνατη για 720p60. Δες αν εχεις και τελευταιους drivers
μπήκα στην Nvidia και όντως κατέβασε νέους drivers αλλά πάλι το ίδιο κάνει. υποψιάζομαι την αλεπού οπότε θα τεστάρω και με όπερα και με chrome να δω εάν το κάνει ακόμα.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά ήταν, νομίζω, μια ρύθμιση της αλεπούς. το πρόβλημα μάλλον σταμάτησε όταν κλικαρα την επιλογή για να ρυθμίσει αυτόματα τα processes κλπ

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την προσφορά που ανέβηκε στην κεντρική σελίδα έχετε καμία ιδέα; να αγοράσω ή θα τα κλαίω; Μου φαίνονται υπερβολικά χαμηλές οι τιμές
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για volume licenses που τις μεταπωλούν. Λογικά θα λειτουργήσει, αλλά μόνο μέχρι να αλλάξεις motherboard και όχι για επαγγελματική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κωδικό από EBAY για το Internet security nod32.

Μόνο 4.5€

Υποτίθεται για μια άδεια για ένα χρόνο.

Και επειδή έκανε λάθος και έδωσε στην αρχή λάθος κωδικό (για το antivirus), του φώναξα λίγο με μυνήματα και έστειλε τελικά σωστό κωδικό για 3 συσκευές και για 2 χρόνια!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1η Ερωτηση: Χρησιμοποιητε κάποιο προγραμμα για να βλεπετε tv στα windows 10;και αν ναι ποιο; και εννοω τα ελληνικα ελευθερα καναλια, δεν με ενδιαφερει για ονλαιν σειρες και ταινιες, (οχι βεβαια οτι θα με χαλαγε κιολας).

2η Ερωτηση: Γενικοτερα δουλευετε με εφαρμογες στα windows 10 πχ για facebook , instagram, youtube,; ή μεσω browser; Το ρωταω επειδη εχω την εντυπωση οτι πχ στην εφαρμογη του facebook, δουλευει καλυτερα απο οτι σε browser;

Link to comment
Share on other sites

1η Ερωτηση: Χρησιμοποιητε κάποιο προγραμμα για να βλεπετε tv στα windows 10;και αν ναι ποιο; και εννοω τα ελληνικα ελευθερα καναλια, δεν με ενδιαφερει για ονλαιν σειρες και ταινιες, (οχι βεβαια οτι θα με χαλαγε κιολας).

2η Ερωτηση: Γενικοτερα δουλευετε με εφαρμογες στα windows 10 πχ για facebook , instagram, youtube,; ή μεσω browser; Το ρωταω επειδη εχω την εντυπωση οτι πχ στην εφαρμογη του facebook, δουλευει καλυτερα απο οτι σε browser;

Και στις 2 ερωτήσεις μέσω browser.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...