Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια. Έδωσαν σε συνάδερφο εταιρικό λαπτοπ καινούριο με 10αρια. Του έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά και πήγε στην τελευταία. Μετά επειδή είχαν κάποια σαβούρα εγκαταστήσει του έκανα αποκατάσταση με διατήρηση των αρχείων. Ωστόσο χτυπάω για ενημέρωση, έκανε μια και μετά δεν κάνει άλλη, δεν βρίσκει άλλη ενημέρωση για να πάει σ΄ αυτήν που ήρθε στις 11 Οκτωβρίου. Τι πρέπει να γίνει;

 

Πραγματικά δεν βγαίνει νόημα.

 

Πήγε σε ποια τελευταία;

 

Και τι σημαίνει "έκανες αποκατάσταση "; Δηλαδή restore σε προηγούμενη ημερομηνία ;

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή αποκατάσταση με διατήρηση αρχείων. Ουσιαστικά σου ξαναπερνάει τα Windows χωρίς να χάσεις τα αρχεία σου (νομίζω πως χάνεις μόνο τότε .exe εφαρμογές).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή αποκατάσταση με διατήρηση αρχείων. Ουσιαστικά σου ξαναπερνάει τα Windows χωρίς να χάσεις τα αρχεία σου (νομίζω πως χάνεις μόνο τότε .exe εφαρμογές).

 

Πραγματικά δεν βγαίνει νόημα.

 

 

Πήγε σε ποια τελευταία;

 

Και τι σημαίνει "έκανες αποκατάσταση "; Δηλαδή restore σε προηγούμενη ημερομηνία ;

 

Sent from mTalk

 

Ακριβώς αυτό που λέει ο Montoya έκανα. Ας το πούμε hard reset σε γλώσσα κινητών. Δεν έχω το λαπτοπ μπροστά μου, γιατί είναι συναδέρφου αλλά πήγε σε έκδοση που στο start menu δεν φαίνονται όλες οι εφαρμογές όπως μετά το anniversary update

:p
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που λέει ο Montoya έκανα. Ας το πούμε hard reset σε γλώσσα κινητών. Δεν έχω το λαπτοπ μπροστά μου, γιατί είναι συναδέρφου αλλά πήγε σε έκδοση που στο start menu δεν φαίνονται όλες οι εφαρμογές όπως μετά το anniversary update

 

Δοκίμασε να το κάνεις από εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χάσατε λίγο την μπάλα μάγκες . μέσα στην αποκατάσταση - επαναφορά δεν σε γυρνάει σε προηγούμενη έκδοση .

τουλάχιστον σε μένα που το έκανα πρόσφατα ήταν όπως γράφω παραπάνω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε Windows μηχανάκι με touch screen (pc η ταμπλέτα) έχει δουλέψει κανείς;

 

Ψάχνω εναλλακτικο του στοκ touch keyboard και δεν βρίσκω τίποτα καλο.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε Windows μηχανάκι με touch screen (pc η ταμπλέτα) έχει δουλέψει κανείς;

 

Ψάχνω εναλλακτικο του στοκ touch keyboard και δεν βρίσκω τίποτα καλο.

 

Sent from mTalk

 

Γιατί δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.

*Εχω ποσταρει οπου μπορω , θα το κανω και εδω μηπως βρω βοηθεια. ΑΝ χρειαζεται μεταφορα σε νεο θεμα, θα παρακαλουσα να μεταφερθει! Αν χρειαζεται σε νεο θεμα , you're welcome :)

 

**Ειμαι με Windows 10 x64 pro

 

Το προβλημα που θα περιγραψω, ειχε εμφανιστει πρωτη φορα τον Ιουλιο. 27 Ιουλιου για την ακριβεια. Διορθωθηκε με το anniversary update αρχές Αυγουστου (1607) και επανεμφανιστηκε 3-4 μερες μετα απο αυτο. Στην αρχη ειχα πειστει οτι προκειται για καποιον ιο (ειχε συμπεσει ιος απο εξωτερικο σκληρο, και μετα απο φορματ ολα ηταν κομπλε) ονοματι w32sality.

Ομως τελικα, και αφου απο τις 7 αυγουστου ειμαι με clean install, το προβλημα επανεμφανιστηκε προχτες! Μπαινω στο προβλημα λοιπον..

 

Μπαινω στο This Pc , κλικαρω σε ενα δισκο (οποιονδηποτε). Αλλες φορες ανοιγει κανονικα. Αλλες ανοιγει σε 1 ή 2 νεα παραθυρα. Τελευταια ανοιγει στο ιδιο και σε επομενο φακελο που κανω διπλο κλικ μου ανοιγει 1-2 νεα παραθυρα. Αντε πες αυτο παλευεται. Αυτο που ΔΕΝ παλευεται ειναι που 4 στις 5 φορες, κλικαρω ενα αρχειο εικονας,ηχου,βιντεο (or whatever ), και ο explorer.exe κανει restart/crash ή οπως θελετε πειτε το (και το κανει μονο οταν ανοιξει σε νεο παραθυρο το οποιοδηποτε φακελακι).

Εξαφανιζονται τα ανοιχτα παραθυρα, μαυριζει το φοντο και επανερχεται instantly σχεδον.

 

Οπως ηταν φυσικο οταν το πρωτοειδα, ειχα τσεκαρει το event viewer καθως και το reliability monitor.

 

Ειχα τα εξης, με τα οποια ομως δε βρηκα ακρη:

 

Ενα ερρορ με αυτο το faulty module + exception code:

 

Faulting application name: explorer.exe, version: 10.0.14393.447, time stamp: 0x5819bde0
Faulting module name: ntdll.dll, version: 10.0.14393.447, time stamp: 0x5819bc32
Exception code: 0xc000041d
Fault offset: 0x00000000000373ff
Faulting process id: 0x251c
Faulting application start time: 0x01d23cf5938b166d
Faulting application path: C:\Windows\explorer.exe
Faulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
Report Id: 8844ba9b-e6b9-4164-b8a6-af2efc647db1
Faulting package full name: 
Faulting package-relative application ID:

 

Ενα ακομη με τα παρακατω:

 

Faulting application name: explorer.exe, version: 10.0.14393.447, time stamp: 0x5819bde0
Faulting module name: ntdll.dll, version: 10.0.14393.447, time stamp: 0x5819bc32
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x000000000004839c
Faulting process id: 0x534
Faulting application start time: 0x01d23c6d3eff6fd7
Faulting application path: C:\Windows\explorer.exe
Faulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
Report Id: ddeaa26b-d05e-4886-a223-3fa72e8c7c15
Faulting package full name: 
Faulting package-relative application ID: 

 

Και ενα αυτο:

 

Faulting application name: explorer.exe, version: 10.0.14393.447, time stamp: 0x5819bde0
Faulting module name: windows.storage.dll, version: 10.0.14393.206, time stamp: 0x57dacb3f
Exception code: 0xc000041d
Fault offset: 0x0000000000079fdf
Faulting process id: 0x370
Faulting application start time: 0x01d23cf67599b36c
Faulting application path: C:\Windows\explorer.exe
Faulting module path: C:\Windows\System32\windows.storage.dll
Report Id: 31db8e05-b64c-40d6-b123-ff8c4e2f1261
Faulting package full name: 
Faulting package-relative application ID: 

 

Παντα το Event ID εχει τον αριθμο 1000. Παντα κοινο ειναι το explorer.exe ως faulting app.

Δε μπορω να καταλαβω τι ειναι το windows.storage.dll και δεν εχω βρει πιθανα προβληματα πουθενα βασει αυτου!

 

ΕΝΑ μονο ιδιο θεμα με εμενα βρηκα σε ολο το ιντερνετ. Περιγραφει αυτα ακριβως που εχω παθει , και αυτα που εχω δοκιμασει.

 

-Εννοειται οτι εχω κανει scan. Με mbytes antimalware + comodo. Με avira + zemana antimalware(χωρια αυτα, τα εχω σβησει τωρα -το zemana το ειχα απο giveaway).

Βρηκαν το απολυτο τιποτα. Πεντακαθαρα ολα! Σε ολους τους δισκους (6 στο συνολο 3hdd+3ssd).

-Εχω κανει memtest , γιατι βλεπω τη μνημη μου να μειωνεται σταδιακα οσο περνανε οι ωρες, ομως σε βαθμο ανεπιτρεπτο και αδικαιολογητο. Πχ ποτέ μα ποτέ μετα απο 20-25-30 ωρες uptime δεν ειχα μειωμενη τη μνημη τοσο. Πχ να χρησιμοποιειται το 45%. Και δε δειχνει πουθενα οτι η μνημη μειωνεται... Δε φαινεται απο που...

-Εχω κανει οτιδηποτε αλλο μπορουσα για να αποκλεισω hw related θεμα. Ολα κομπλε μοιαζουν!

 

1. Ειμαι σχεδον πεπεισμενος οτι κατι τρεχει με τα windows καθως το παραπανω επανεμφανιστηκε μετα το τελευταιο update (σσ: Δεν ειμαι insider).

2. Αυτο το κατι πιστευω οτι ειναι καποιο conflict , αλλα εχω δοκιμασει να σβησω ολες τις τελευταιες εφαρμογες που ειχα βαλει , χωρις να δω καποια αλλαγη. (να ειναι driver? )

3. Το προβλημα δε δειχνει να επηρεαζει σημαντικα το pc, ειναι ομως ενοχλητικο που υπαρχει και δεν βρισκω λυση. Περα απο τη μνημη και ολο το fuss, δεν γινεται κατι τραγικο.

4. Εχω δοκιμασει να διαβασω τα dump files τα οποια ειναι υπερμεγεθη (12ΜΒ dump file? wtf? )

5. Τα .wer αρχεια (windows error report) παρομοια ειναι ολα.

 

Δε βγαινει ακρη. Σε αυτα τα error reports εχω δει το rivatuner, εχω δει το acronis (το διεγραψα - δε μου χρειαζοταν) , και δε ξερω γω τι αλλο. Και ενα σωρο Dll αρχεια τα οποια δε ξερω τι ρολο βαρανε. Ολα ειναι με προχτεσινες,χτεσινες και σημερινες ημ/νιες. Ολα ξεκινανε με το ntdll.dll.

Μου μοιαζει για driver related σε αυτη την φαση. Δε μπορω να καταλαβω τι ομως.. Ολα στο ξαφνικο τους επιασε δηλαδη;

 

Εχει κανεις καμμια ιδεα ρε παιδια; Ξερω , κατωσεντονο, αλλα μ'εχει σπασει τα νευρα.

Καμμια ιδεα πριν κανω φορματ; Γιατι το φορματ ενω θα το λυσει, ειναι εμφανες οτι κατι το προκαλει και θα επανελθει καποτε...

Το γεγονος οτι δε βρισκω απολυτως τιποτα απο malware , αποκλειει το να ειναι κατι μη εντοπισιμο;

 

ΥΓ: Το μονο που δε δοκιμασα ειναι να αφαιρω 1-1 τους δισκους μου , μηπως το windows.storage.dll ειναι κατι σχετικο.

 

ΥΓ2: Υπαρχει περιπτωση ειναι ειναι εντελως driver related; Μονο clean startup δε δοκιμασα, αλλα ποιος driver μπορει να ειναι το θεμα; Ολα εγκατεστημενα απο τις official εταιρειες τους ειναι. Drivers εχω gpu, inf, sound και usb3 ξερω γω που εχει απο μονο του. Αυτα που βαζω εγω τουλαχιστον. Α, και της LG Mobile Driver για να βλεπει το κινητο μου.

 

ΥΓ3: Μολις εκανα εκκινηση σε safe mode. Αυτο που ανοιγει σε διαφορετικο παραθυρο το κανει, αλλα δεν ειδα να κανει το προβλημα με τον explorer. Weird (το ενα παντα ακολουθει το αλλο σε νορμαλ εκκινηση). Να προσθεσω πως εκανα και clean boot και παλι το προβλημα υπαρχει.

Δε ξερω αν καταληγουμε καπου :\

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο θα σου προτεινα

ΥΓ: Το μονο που δε δοκιμασα ειναι να αφαιρω 1-1 τους δισκους μου , μηπως το windows.storage.dll ειναι κατι σχετικο.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο θα σου προτεινα

 

To εκανα, προκοπη δεν ειχε.

Τελικα βρηκα λυση (μετα απο 4 μηνες κυριολεκτικα).

 

Εκανα νεο user account. Μετεφερα ολα τα αρχεια του παλιου στο νεο , ΕΚΤΟΣ απο τα "ntuser" (εχει 5-6 τετοια). Επανηλθε το desktop , επανηλθαν καποιες απο τις παλιες μου ρυθμισεις, και μενουν 3-4 πραγματακια για να κανω και να αποφυγω το φορματ!

Απιστευτο, ομως μου περασε απο το μυαλο οτι κατι παιζει με permissions, με βοηθησαν και παραδιπλα στο adsl, και το προβλημα φαινεται να λυθηκε (δε κανει τπτ απο τα παραπανω τωρα).

 

Βγαλε ακρη...!

Link to comment
Share on other sites

To εκανα, προκοπη δεν ειχε.

Τελικα βρηκα λυση (μετα απο 4 μηνες κυριολεκτικα).

 

Εκανα νεο user account. Μετεφερα ολα τα αρχεια του παλιου στο νεο , ΕΚΤΟΣ απο τα "ntuser" (εχει 5-6 τετοια). Επανηλθε το desktop , επανηλθαν καποιες απο τις παλιες μου ρυθμισεις, και μενουν 3-4 πραγματακια για να κανω και να αποφυγω το φορματ!

Απιστευτο, ομως μου περασε απο το μυαλο οτι κατι παιζει με permissions, με βοηθησαν και παραδιπλα στο adsl, και το προβλημα φαινεται να λυθηκε (δε κανει τπτ απο τα παραπανω τωρα).

 

Βγαλε ακρη...!

με αλλα λογια εκανες μεταπτυχιακο χαχαχαχαχα

αλλο κακο να μη σε βρει

Link to comment
Share on other sites

με αλλα λογια εκανες μεταπτυχιακο χαχαχαχαχα

αλλο κακο να μη σε βρει

 

χαχαχαχα κυριολεκτικα , δεν ηθελα να μου συμβει κατι τετοιο , και ομως, ολα τα κουφα σε εμενα :lol:

 

Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.δε ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα αλλά θα το δοκιμάσω εδώ.έχω ένα HP και μετά από μια ενημέρωση που έγινε δε δουλέυουν σωστά τα πλήκτρα shift.Δηλαδή το αριστερό λειτουργεί μόνο αν θέλω να πατήσω κεφαλαία και όχι με παπακια ,παρενθέσεις,αλλαγή γλώσσα και τέτοια και το δεξί πουθενά.έχω windows 10 γιαυτό το έγραψα εδώ.καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να ''βλεπω'' τον υπολογιστη στο κινητο ....??? Απομακρυσμένος ελεγχος υπολογιστη...εννοω.

 

Εχω wm

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.δε ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα αλλά θα το δοκιμάσω εδώ.έχω ένα HP και μετά από μια ενημέρωση που έγινε δε δουλέυουν σωστά τα πλήκτρα shift.Δηλαδή το αριστερό λειτουργεί μόνο αν θέλω να πατήσω κεφαλαία και όχι με παπακια ,παρενθέσεις,αλλαγή γλώσσα και τέτοια και το δεξί πουθενά.έχω windows 10 γιαυτό το έγραψα εδώ.καμία ιδέα?

 

Λογικά σου έχει αλλάξει τη διάταξη του πληκτρολογίου. Ψάξε στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου ή γλώσσας κάπου εκεί.

 

παιδια μπορω να ''βλεπω'' τον υπολογιστη στο κινητο ....??? Απομακρυσμένος ελεγχος υπολογιστη...εννοω.

Εχω wm

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/teamviewer-remote-control/9wzdncrfj0rh

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/microsoft-remote-desktop/9wzdncrfj3ps

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/teamviewer-remote-control/9wzdncrfj0rh

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/microsoft-remote-desktop/9wzdncrfj3ps

 

Ευχαριστω πολύ για την ανταποκριση,πως το δουλευω,εχω μεσάνυχτα...:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης.αν παρω αυτο εδω.

https://www.skroutz.gr/s/10350426/Microsoft-Windows-10-Home-32-64-bit-Eng-OEM.html.

κατα αρχην το κλειδι που εχει ειναι γνησιο;

κατα δευτερο γραφει οτι ειναι Αγγλικη εκδοση μπορω εγω να το γυρισω σε Ελληνικα;

με ποιο τροπο;ευχαριστω εκ τω προτερων.

 

Κατι "βρωμαει" και στο site τα εχει μπλεξει λιγο τιμες εκδοσεις.

 

Δινει τη Home 45€ απο 160€ που αυτη πανω κατω ειναι η τιμη της Pro (που εχει και στη φωτογραφια). Αλλα και παλι 45€ τη Home μου κανει μεγαλη εντυπωση, τετοια τιμη δεν μας δινουν ουτε σε χονδρικη. Εκτος αν του εχουν "κατσει" κλειδακια γνησια και τα ξεφορτωνεται, σιγα σιγα.

 

Μιλα μαζι τους και ρωτα πως αν το κλειδι θα εχει καποια αποδειξη οτι ειναι απο τη MS.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης.αν παρω αυτο εδω.

https://www.skroutz.gr/s/10350426/Microsoft-Windows-10-Home-32-64-bit-Eng-OEM.html.

κατα αρχην το κλειδι που εχει ειναι γνησιο;

κατα δευτερο γραφει οτι ειναι Αγγλικη εκδοση μπορω εγω να το γυρισω σε Ελληνικα;

με ποιο τροπο;ευχαριστω εκ τω προτερων.

 

Κατι "βρωμαει" και στο site τα εχει μπλεξει λιγο τιμες εκδοσεις.

 

Δινει τη Home 45€ απο 160€ που αυτη πανω κατω ειναι η τιμη της Pro (που εχει και στη φωτογραφια). Αλλα και παλι 45€ τη Home μου κανει μεγαλη εντυπωση, τετοια τιμη δεν μας δινουν ουτε σε χονδρικη. Εκτος αν του εχουν "κατσει" κλειδακια γνησια και τα ξεφορτωνεται, σιγα σιγα.

 

Μιλα μαζι τους και ρωτα πως αν το κλειδι θα εχει καποια αποδειξη οτι ειναι απο τη MS.

 

Η τιμη ειναι επειδη ειναι ΟΕΜ κλειδι παρμενο στανταρ απο Ebay. Με λιγο ψαξιμο βρισκεις 15-20€ τετοια κλειδια στο ebay. Δουλευουν τα περισσοτερα (αν οχι ολα ). Κανεις δε το βεβαιωνει αυτο , αλλα δουλευουν συνηθως. Με ενα τετοιο ειμαι και εγω, αλλα δε ξερω αν θα μεινει για παντα.

Απλα ο παραπανω εκμεταλλευεται την περισταση και τα πουλαει διπλή τιμη. Δε σου λεει "retail" , σου λεει ΟΕΜ. Οποτε σου παρεχει ενα κλειδι απλα.

Link to comment
Share on other sites

εστειλα email να δω τι θα μου απαντησουν

 

Επαναλαμβανω , οτι ειναι 100% κλειδια οπως αυτα του ebay. Παραδειγμα

 

Τι θες να σου απαντησουν , οτι σου πουλαμε κλειδι αλλα μπορει να μη δουλεψει; :p

Αν σκοπευεις να παρεις ΟΕΜ κλειδι, παρε καλυτερα φτηνοτερο. Ιδιες πιθανοτητες να λειτουργουν εχουν (εγω δινω 99% πιθανοτητα να λειτουργει, και ενα 50-60% να λειτουργει επ'αοριστον...Αρκετοι εχουν αναφερει οτι τους εβγαζε κανα χρονο μετα οτι δεν ειναι ενεργοποιημενοι - αυτο το εργο το'χω δει σε Windows 7/8.1 κλειδια, σιγουρα)

Link to comment
Share on other sites

ακομα περιμενω απαντηση εδω και μερες τζιφος.:mad::mad::mad:

 

Λογικα συμβαινει αυτο που σου λεω πιο πανω (για να ειναι και ΟΕΜ κλειδι).

Σε γενικες γραμμες καποια κλειδια συνεχιζουν να δουλευουν . Καποια αλλα ομως, σταματανε, και οι πωλητες εξαφανιζονται. Τωρα σε ποια κατηγορια ανηκει ο παραπανω, who knows? :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από επαναφορά (recover) χάθηκε τι εικονίδιο του edge...

Κάνω σερτς αλλά δε βρίσκω τίποτα...

Το περίεργο είναι ότι το σύστημα "βλέπει" σαν 1ο περιηγητή τον edge :wacko: και αυτόν ανοίγει όταν πατήσω κάποιο γκάτζετ καιρού ας πούμε...

Να τον κατεβάσω από microsoft πάλι, ή υπαρχει τρόπος να βρω κάπως κάπου μόνο το εικονίδιό του αφού βλέπω ότι τον έχω;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά (recover) χάθηκε τι εικονίδιο του edge...

Κάνω σερτς αλλά δε βρίσκω τίποτα...

Το περίεργο είναι ότι το σύστημα "βλέπει" σαν 1ο περιηγητή τον edge :wacko: και αυτόν ανοίγει όταν πατήσω κάποιο γκάτζετ καιρού ας πούμε...

Να τον κατεβάσω από microsoft πάλι, ή υπαρχει τρόπος να βρω κάπως κάπου μόνο το εικονίδιό του αφού βλέπω ότι τον έχω;

 

Βρισκεται στο σημειο

C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe (προϋποθετει νομιζω να εχεις να φαινονται ολα τα αρχεια κρυφα καθως και αρχεια συστηματος).

 

Κανεις δεξι κλικ- pin to start και θα τον βρεις εκει μετα για να τον τρεξεις.

 

Ολα τα παραπανω , σε περιπτωση που αν απλα στην αναζητηση πατας edge και δε στον εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεται στο σημειο

C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe (προϋποθετει νομιζω να εχεις να φαινονται ολα τα αρχεια κρυφα καθως και αρχεια συστηματος).

 

Κανεις δεξι κλικ- pin to start και θα τον βρεις εκει μετα για να τον τρεξεις.

 

Ολα τα παραπανω , σε περιπτωση που αν απλα στην αναζητηση πατας edge και δε στον εμφανιζει

 

Έκανα όλα τα όσα είπες, αλλά απλά ΔΕΝ ανοίγει. Ενώ ανοίγει κανονικά από το γκατζετάκι...

(Την εφαρμογή MicrosoftEdge δεν έπρεπε να στείλω στην έναρξη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το .exe αρχειο πρεπει να στειλεις στο start. Γιατι απο το .exe απευθειας δεν ανοιγει.

Παντως, μονο σε μενα φαινεται απελπιστικα αργος ο edge? :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...