Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα προβλημα....Απο εχθες το λαπτοπ μου κανει μποτλουπ δεν ανοιγει με τιποτα.Μου λεει παρουσιαστηκε καποιο προβλημα και ανοιγει το defender offline σκαναρει και μολις τελειωσει κανει προσπαθεια να ανοιξει παλι και τιποτα.Βγαζει συνεχεια το defender και δεν μου βγαζει καμια αλλη επιλογη .

Μηπως ειναι ...LG? :lol::lol::lol::lol:

Χωρις πλακα τωρα, δοκιμασες να μπεις σε safe mode?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως ειναι ...LG? :lol::lol::lol::lol:

Χωρις πλακα τωρα, δοκιμασες να μπεις σε safe mode?

 

HP ειναι.Πως μπαινει σε safe mode?windows 10 φοραει.Το προβλημα ειναι πως δεν μπαινει στο λειτουργικο.Μολις βγαλει το λογοτυπο hp φορτωνει και μετα βγαινει o defender και σκαναρει και μολις τελειωσει παλι επανεκινηση χωρις να μπορω να κανω κατι αλλο

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

HP ειναι.Πως μπαινει σε safe mode?windows 10 φοραει.Το προβλημα ειναι πως δεν μπαινει στο λειτουργικο.Μολις βγαλει το λογοτυπο hp φορτωνει και μετα βγαινει o defender και σκαναρει και μολις τελειωσει παλι επανεκινηση χωρις να μπορω να κανω κατι αλλο

Δες εδω αναλογα με το μοντελο σου

Link to comment
Share on other sites

Κανω αυτο που λεει το αρθρο με το esc αλλα δυστηχως μολις παει να ανοιξει η καρτελα που επιλεγεις advanced troubleshooting ανηγει παλι ο defender σκαναρει και παλι επανεκινηση και μια απο τα ιδια....Turn on your computer and repeatedly press the esc key until the Startup Menu opens.

Begin a System Recovery by pressing F11. If prompted, select your keyboard layout.

The Choose an option screen displays. Click Troubleshoot.

Πατωντας τo F11 δεν προλαβαινει να μπει στο ρεκοβερυ και ανοιγει ο defender offline...σκαναρει και παλι επανεκινηση

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όποτε ανοίγω ιστοσελίδα με βγάζει συνεχώς το μήνυμα Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie τι πρεπει να κανω να μη βγει ξανα, εχει γινει βαρετο
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ κάποτε και του έκανα reset πατώντας κάποια τα πλήκτρα. (δεν θυμάμαι ακριβώς ποια έχει περάσει καιρός)για ψαξτο λίγο... Κάθε μοντέλο - μάρκα έχει διαφορετικά...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει να πατήσεις το "οκ" ???

 

Φίλε το οκει πατάω και φεύγει αλλά μόλις αλλάξω site επανέρχεται πάλι.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς μόλις αλλάξεις site? Για κάθε site το πατάς μία φορά, το θυμάται και δεν το ξαναβγάζει για το ίδιο...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το οκει πατάω και φεύγει αλλά μόλις αλλάξω site επανέρχεται πάλι.

 

Ότι σου είπε ο Νίκος, με την προϋπόθεση ότι δεν ανοίγεις τις σελίδες σε incognito / private κλπ, οπότε θα πρέπει κάθε φορά να συναινείς.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ κάποτε και του έκανα reset πατώντας κάποια τα πλήκτρα. (δεν θυμάμαι ακριβώς ποια έχει περάσει καιρός)για ψαξτο λίγο... Κάθε μοντέλο - μάρκα έχει διαφορετικά...

 

Το εκανα και αυτο με την μπαταρια αλλα τιποτα.Το προβλημα ειναι πως δεν με αφηνει να μπω σε recovery αφου μου πεταει συνεχεια τον defender

Link to comment
Share on other sites

Όχι την μπαταρία δεν σου ανέφερα εγώ κάτι . Κανεις επαναφορά εργοστασιακων πατώντας το power και κάποιο από τα F πλήκτρα (όχι παρατεταμενα αλλά συνεχομενα) τα οποία ανάλογα την μάρκα διαφέρουν. Αν μπεις να δεις ένα βίντεο στο YouTube θα καταλάβεις την συγκεκριμένη λειτουργία για να μπεις σε recovery όπου εκεί επιλέγεις αν θες να σώσεις αρχεία η οπως ήταν αρχικά. Εσύ θα διαλέξεις κάτι μέρες πριν πάθεις αυτό με το defender..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Όχι την μπαταρία δεν σου ανέφερα εγώ κάτι . Κανεις επαναφορά εργοστασιακων πατώντας το power και κάποιο από τα F πλήκτρα (όχι παρατεταμενα αλλά συνεχομενα) τα οποία ανάλογα την μάρκα διαφέρουν. Αν μπεις να δεις ένα βίντεο στο YouTube θα καταλάβεις την συγκεκριμένη λειτουργία για να μπεις σε recovery όπου εκεί επιλέγεις αν θες να σώσεις αρχεία η οπως ήταν αρχικά. Εσύ θα διαλέξεις κάτι μέρες πριν πάθεις αυτό με το defender..

 

Το θεμα ειναι πως βρηκα πως μπαινει σε recovery αλλα με το που επιλεγω να μπει στο recovery ξεκιναει ο defender....Εχω πελαγωσει δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα παραπάνω σχόλια και από ότι κατάλαβα ανοίγει ο υπολογιστής σου αλλά σου βγάζει για cookies... Όταν στο ξαναβγαλει πάτα το οκ.. Η μπες στις ρυθμίσεις του Browser σου και καθάρισε όλα τα προηγούμενα cookies.. Κατέβασε και το malware anti malware να κάνεις κανένα καθαρισμό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδα τα παραπάνω σχόλια και από ότι κατάλαβα ανοίγει ο υπολογιστής σου αλλά σου βγάζει για cookies... Όταν στο ξαναβγαλει πάτα το οκ.. Η μπες στις ρυθμίσεις του Browser σου και καθάρισε όλα τα προηγούμενα cookies.. Κατέβασε και το malware anti malware να κάνεις κανένα καθαρισμό..

Δεν μπορείς να απενεργοποιησεις τον defender? Γιατί αυτό που σου λέω εγώ να κάνεις ο υπολογιστής σου πρέπει να είναι κλειστός για να κάνεις τα παραπάνω που σου είπα. Τι Laptop έχεις?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως βρηκα πως μπαινει σε recovery αλλα με το που επιλεγω να μπει στο recovery ξεκιναει ο defender....Εχω πελαγωσει δεν ξερω τι να κανω

Το να μπεις σε recovery δεν είναι η λύση, πρέπει να μπεις σε safe mode

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ ειναι hp.Ενω ειναι κλειστο το ανοιγω και παταω f11 διαλεγω recovery αλλα ξεκιναει ο defender και σκαναρει.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα σε παραπανω σχολιο σου σου λεει να κανεις αυτο που σου ειπα εγω..να μπεις σε recovery με το f11. Αυτο να ξερεις δεν πιανει με την πρωτη φορα γιατι πρεπει να πιασεις την σωστη συχνοτητα πατωντας το αλλιως θα πηγαινει σε επανεκινηση ο υπολογιστης..Μπες και στο pc steps να ρωτησεις εμενα με εχουν βοηθησει πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαλεγεις οταν μπαινεις στο recovery? Γιατι αυτο που εχεις παθει εσυ πρωτη φορα το ακουω τελικα και δεν εχει σχεση με αυτο που ειχα παθει εγω οπως φαινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι διαβασα σε παραπανω σχολιο σου σου λεει να κανεις αυτο που σου ειπα εγω..να μπεις σε recovery με το f11. Αυτο να ξερεις δεν πιανει με την πρωτη φορα γιατι πρεπει να πιασεις την σωστη συχνοτητα πατωντας το αλλιως θα πηγαινει σε επανεκινηση ο υπολογιστης..Μπες και στο pc steps να ρωτησεις εμενα με εχουν βοηθησει πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαλεγεις οταν μπαινεις στο recovery? Γιατι αυτο που εχεις παθει εσυ πρωτη φορα το ακουω τελικα και δεν εχει σχεση με αυτο που ειχα παθει εγω οπως φαινεται[/quote

Για να καταλαβεις καλυτερα εννοω επαναφορα εργοστασιακων χειροκινητα που αποκλειεται να σου βγαλει τον defender γιατι στην ουσια υπολειτουργει

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα σε παραπανω σχολιο σου σου λεει να κανεις αυτο που σου ειπα εγω..να μπεις σε recovery με το f11. Αυτο να ξερεις δεν πιανει με την πρωτη φορα γιατι πρεπει να πιασεις την σωστη συχνοτητα πατωντας το αλλιως θα πηγαινει σε επανεκινηση ο υπολογιστης..Μπες και στο pc steps να ρωτησεις εμενα με εχουν βοηθησει πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαλεγεις οταν μπαινεις στο recovery? Γιατι αυτο που εχεις παθει εσυ πρωτη φορα το ακουω τελικα και δεν εχει σχεση με αυτο που ειχα παθει εγω οπως φαινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι διαβασα σε παραπανω σχολιο σου σου λεει να κανεις αυτο που σου ειπα εγω..να μπεις σε recovery με το f11. Αυτο να ξερεις δεν πιανει με την πρωτη φορα γιατι πρεπει να πιασεις την σωστη συχνοτητα πατωντας το αλλιως θα πηγαινει σε επανεκινηση ο υπολογιστης..Μπες και στο pc steps να ρωτησεις εμενα με εχουν βοηθησει πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαλεγεις οταν μπαινεις στο recovery? Γιατι αυτο που εχεις παθει εσυ πρωτη φορα το ακουω τελικα και δεν εχει σχεση με αυτο που ειχα παθει εγω οπως φαινεται[/quote

Για να καταλαβεις καλυτερα εννοω επαναφορα εργοστασιακων χειροκινητα που αποκλειεται να σου βγαλει τον defender γιατι στην ουσια υπολειτουργει

 

Με το που επιλεξω recovery πριν μπει ξεκιναει ο defender offline

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς μόλις αλλάξεις site? Για κάθε site το πατάς μία φορά, το θυμάται και δεν το ξαναβγάζει για το ίδιο...

 

Καλημέρα φίλε το θυμάται όπως λες και δεν το ανοίγει πάλι την ίδια μέρα. Όταν κλείσω τον υπολογιστή και τον ανοίξω πάλι τότε το εμφανίζει πάλι. Μήπως μπορώ να το κάνω να μη το εμφανίζει ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία Update που έκανε το PC (v1067 νομίζω) μου κάνει το εξής κουλό:

Ανοίγοντας τον υπολογιστή στην οθόνη κλειδώματος πατώντας για να φύγει ώστε να βγει η οθόνη με το παραθυράκι για βάλω κωδικό μου κολλάει.

Πρέπει να τον αφήσω κάνα 15' και μετά ξεκολλαει και μπορώ να βάλω κωδικό και μπαίνει στα Windows χωρίς άλλο πρόβλημα.

Δοκίμασα διαφορά από το ίντερνετ αλλά δε διορθώθηκε.

Διάβασα ότι ίσως είναι bug. Παίζει να είναι κάνας ιός;

Υ. Γ. Στο laptop μου και σε 2ο σταθερό του σπιτιού δεν έχω θέμα.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Υπάρχει στο office 365 κάποιο πρόγραμμα το οποίο, μπορεί να κάνει μία παρουσίαση πιο διαδραστική? Το visio κάνει αυτή τη δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Υπάρχει στο office 365 κάποιο πρόγραμμα το οποίο, μπορεί να κάνει μία παρουσίαση πιο διαδραστική? Το visio κάνει αυτή τη δουλειά?

Μόνο που εδώ μιλάμε για Windows, όχι Office

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία Update που έκανε το PC (v1067 νομίζω) μου κάνει το εξής κουλό:

Ανοίγοντας τον υπολογιστή στην οθόνη κλειδώματος πατώντας για να φύγει ώστε να βγει η οθόνη με το παραθυράκι για βάλω κωδικό μου κολλάει.

Πρέπει να τον αφήσω κάνα 15' και μετά ξεκολλαει και μπορώ να βάλω κωδικό και μπαίνει στα Windows χωρίς άλλο πρόβλημα.

Δοκίμασα διαφορά από το ίντερνετ αλλά δε διορθώθηκε.

Διάβασα ότι ίσως είναι bug. Παίζει να είναι κάνας ιός;

Υ. Γ. Στο laptop μου και σε 2ο σταθερό του σπιτιού δεν έχω θέμα.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Δεξί κλικ στην κάτω μπάρα, πας task manager, μετά startup. Εκεί κάντα όλα disable κάνε restart και αν δεν στο ξανακάνει άρχισε να τα ενεργοποιείς ένα ένα να δεις ποιο φταίει.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πριν λίγο έβαλα έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο Toshiba στο Laptop μου (Toshiba) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι δεν μου το διαβάζει. Στο( Αυτός ο υπολογιστής) δεν φαίνεται καν. Στην κατάργηση πάλι μου τον βγάζει αλλά χωρίς την μετονομασία που του είχα δώσει. Δοκίμασα και στην tv να δω και εκεί μου κάνει κανονικά φόρτωμα USB και όλα μου τα αρχεία τα διαβάζει κανονικά. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η επετειακή ενημέρωση των Windows 10? Έχει παρόμοιο πρόβλημα κάποιος? Μήπως γνωριζεται τι μπορεί να φταίει? Δεν ξέρω αν είμαι σε λάθος Thread, αλλα έχω την εντύπωση ότι φταίνε τα Windows. :(
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Έδωσαν σε συνάδερφο εταιρικό λαπτοπ καινούριο με 10αρια. Του έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά και πήγε στην τελευταία. Μετά επειδή είχαν κάποια σαβούρα εγκαταστήσει του έκανα αποκατάσταση με διατήρηση των αρχείων. Ωστόσο χτυπάω για ενημέρωση, έκανε μια και μετά δεν κάνει άλλη, δεν βρίσκει άλλη ενημέρωση για να πάει σ΄ αυτήν που ήρθε στις 11 Οκτωβρίου. Τι πρέπει να γίνει;
:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...