Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας. Στις ενημερώσεις των windows που γράφει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Δεν έχω καταλάβει αν η ενημέρωση θα εγκατασταθεί αυτόματα (η ρύθμιση είναι στο προτεινόμενο αυτόματο) σε προγραματισμένη επανεκκίνηση όταν το λαπτοπ μου είναι κλειστό ή δεν έχει εγκατασταθείκαθόλου, όποτε πρέπει να κάνω έγω την επανεκκίνηση. Πριν λίγο καιρό που είχα μία άλλη ενημέρωση και επέλεξα να κάνω επανεκκίνηση, όταν έγινε η ενημέρωση και επανεκκίνησαν τα windows είχαν πρόβλημα (δεν δούλευε το start button, οι ρυθμίσεις κλπ) και τελικά με τα χίλια ζόρια έκανα restore. Ελπίζω να έγινα σαφής διότι δεν έχω πολλές γνώσεις υπολογιστών. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν μία ενημέρωση κατεβαίνει, έχεις δύο επιλογές εγκατάστασης: είτε αφήνεις τα Windows να επανεκκινήσουν τον υπολογιστή μέσα σε κάποιο χρονικό διάστημα (πχ 10 λεπτά από τη λήψη) είτε καθορίζεις εσύ μία ημερομηνία και ώρα (πχ μετά από δύο ώρες στην ίδια μέρα ή επόμενη μέρα) και ο υπολογιστής κάνει πάλι επανεκκίνηση. Μόνο έτσι, με restart, οι ενημερώσεις εγκαθίστανται, με απλό άνοιγμα σβήσιμο του υπολογιστή, απλά θα είναι σε λίστα αναμονής.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί όμως δεν έγινε η ενημέρωση αυτόματα; Η ενημέρωση είναι συγκεντρωτική ΚΒ........Και κάτι ακόμη, από το ιστορικό των ενημερώσεων βλέπω ότι δύο ενημερώσεις που σχετίζονται με τον windows diffender έχουν αποτύχει. Λέτε να φταίει το antivirus bitdeffender free που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει θέμα με το Bit, απλά το Windows Update των 10 έχει κάποια κολλήματα. Αν θέλετε, μπορείτε να μπείτε εδώ και να κατεβάσετε χειροκίνητα όσες ενημερώσεις θέλετε (είναι οι επίσημες της MSFT - τις εγκαθιστάτε απλά τρέχοντας το κάθε αρχείο ώς κανονικό αρχείο exe).

Για περισσότερες ερωτήσεις/απορίες, μπορείτε να συμβουλευτείτε και το Windows 10 FAQ.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί όμως δεν έγινε η ενημέρωση αυτόματα; Η ενημέρωση είναι συγκεντρωτική ΚΒ........Και κάτι ακόμη, από το ιστορικό των ενημερώσεων βλέπω ότι δύο ενημερώσεις που σχετίζονται με τον windows diffender έχουν αποτύχει. Λέτε να φταίει το antivirus bitdeffender free που έχω.

 

Παρότι πλέον δεν υπάρχουν τα μεγάλα προβλήματα ασυμβατότητας του παρελθόντος όταν τρέχεις Defender + κάποιο τρίτο Antivirus, προσωπικά θα σου πρότεινα να κρατήσεις το ένα από τα δύο. Η πρόσθετη ασφάλεια που εξασφαλίζεις είναι πρακτικά μηδαμινή.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας το November Update? Το έχω βάλει απο τις 9 μμ και ψάχνει για ενημερώσεις και δεν υπάρχουν.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας το November Update? Το έχω βάλει απο τις 9 μμ και ψάχνει για ενημερώσεις και δεν υπάρχουν.

 

Μάλλον εννοείς την καινούρια η οποία μόλις αναβαθμίζει το δικό μου lap top.

Τώρα είναι στο 75%...άντε να δούμε τι θα δούμε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς την καινούρια η οποία μόλις αναβαθμίζει το δικό μου lap top.

Τώρα είναι στο 75%...άντε να δούμε τι θα δούμε.

 

Ναι αυτή εννοώ. Εμένα ούτε για δείγμα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή εννοώ. Εμένα ούτε για δείγμα.

 

Ναι Άγγελε κι εμένα στο χαμηλών δυνατοτήτων Lenovo ήρθε, ενώ στο θηρίο Lenovo ακόμα τίποτα. Τι κουφό και αυτό....έφτασε στο 92%.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι Άγγελε κι εμένα στο χαμηλών δυνατοτήτων Lenovo ήρθε, ενώ στο θηρίο Lenovo ακόμα τίποτα. Τι κουφό και αυτό....έφτασε στο 92%.

 

Καλά τώρα, καλό ξημέρωμα.. αύριο απόγευμα πάλι θα το βάλω..! :lol:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Θα αναβαθμίσει κάνεις να δούμε αν συνεχίζει το πρόβλημα?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι πως μετά το update, to Lenovo με Celeron παει πολυ καλύτερα!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα update απο 7 σε 10,παει το netbook πολυ καλυτερα...αλλα αντιμετωπιζω το εξης...

 

Παω στο store και μου λεει οτι δεν εχω συνδεση ιντερνετ,ενω ειμαι με wifi,και μπαινω σε ιστοσελιδες κανονικα....

 

Θελει καποια ρυθμιση....??:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έρθει σε όλους μας την ίδια μέρα.

Πρώτα θα πάρουν τα Pro την αναβάθμιση απο όσα διάβασα και οι υπόλοιποι μέσα στις μέρες.

Ούτε εγώ έχω πάρει τίποτα στον υπολογιστή μου τον καινούριο.

Σε ένα παλιό λαπτοπ όμως ήρθε εχθές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανε τις επανεκκινησεις του ολα πηγαν καλα...διαφορα δεν καταλαβα...τι διορθωσαν ξερουμε?και πριν δεν ειχα θεματα παντως
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανένα player που να παίζει χωριστούς ελληνικούς υπότιτλους?

 

Sent from mTalk

vlc παίζει τα πάντα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρότι πλέον δεν υπάρχουν τα μεγάλα προβλήματα ασυμβατότητας του παρελθόντος όταν τρέχεις Defender + κάποιο τρίτο Antivirus, προσωπικά θα σου πρότεινα να κρατήσεις το ένα από τα δύο. Η πρόσθετη ασφάλεια που εξασφαλίζεις είναι πρακτικά μηδαμινή.

 

Ο windows difender είναι έτσι και αλλίως απενεργοποιημένος λόγώ του Bit, οπότε θα κρατήσω αυτόν ως antivarius.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω Toshiba laptop με γνήσια πάνω Windows 8 και ενώ μου ήρθε ειδοποίηση ότι μπήκα σε σειρά για τα 10αρια από το καλοκαίρι ακόμα δεν μου έχει ενημερώση να τα περάσω.

 

Δεν είναι ανησυχητικό;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κατεβηκε η ενημερωση σημερα-πριν λιγο-και μετα την εγκατασταση,εγραψε οτι απετυχε!!Eιχα win 8.1 γνησια τα οποια αναβαθμιστηκαν σε 10. Γιατι αραγε?Εχω λαπτοπ Dell Inspiron 7537.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στον σταθερό αλλα και στο ταμπλετ, έχω την γνωστή ειδοποίηση για τα 10ρια αλλα ακόμα δεν μου ήρθαν. Δεν καίγομαι να τα περάσω άμεσα αλλά θα έρθουν ποτέ ή θα πρέπει να τα περάσω χειροκίνητα??? Μη χάσω και το τσάμπα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει ΟΛΑ τα update του λειτουργικού θα πρέπει να σου έρθει αυτόματα στο Windows update.

 

Εννοείται πως τα έκανα (και συνεχίζω να τα κάνω) αλλα πουθενά 10ρια. Θα ειδοποιηθώ μου λέει....... Μήπως το udate περνάει μέσα από την Dell η οποια πρόσφατα αποθάρρυνε του χρήστες της να βαλουν 10ρια?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...