Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια...

Η αλήθεια είναι ότι πρώτα έκανα την αναβάθμιση και μετά διάβασα την ενημέρωση της Sony...

Anyway βρήκα τους drivers του ήχου για τα Windows 7 και τώρα όλα καλά... Τουλάχιστον έτσι δείχνει...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κάνω μ8α χαζή ερώτηση;;

Έχω τα γνήσια 7αρια αλλά είναι 32μμπιτα.

Με το κλειδί του; μπορώ να κατεβάσω τα 64μπιτα;;

 

Νομίζω πως είναι θέμα δυνατοτήτων pc ή laptop.Με το media tool έχεις τη δυνατότητα.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μ8α χαζή ερώτηση;;

Έχω τα γνήσια 7αρια αλλά είναι 32μμπιτα.

Με το κλειδί του; μπορώ να κατεβάσω τα 64μπιτα;;

Θα προχωρήσεις σε αναβάθμιση, η οποία θα σου περάσει τα Win10 32-bit.

Έπειτα μέσω του Windows 10 Media Creation Tool, θα κατεβάσεις το ISO της 64-bit έκδοσης των Win10 και θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Πριν την δευτερη εγκατάσταση όμως, θα πρέπει να βρεις το κλειδί των Win10.

Κυκλοφορεί ένα script ή/και μικρά προγράμματα που βρίσκουν και εμφανίζουν το κλειδί των Windows.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα crashαρει συνεχώς η εφαρμογή "φωτογραφίες"; Δεν είδα να το αναφερει κανεις εδώ και με ένα googlaρισμα που έκανα είδα πως υπάρχει θέμα (άλυτο προς το παρών όπως φαίνεται).
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα crashαρει συνεχώς η εφαρμογή "φωτογραφίες"; Δεν είδα να το αναφερει κανεις εδώ και με ένα googlaρισμα που έκανα είδα πως υπάρχει θέμα (άλυτο προς το παρών όπως φαίνεται).

 

δεν ανοίγει καν? με την συγκεκριμένη εφαρμογή έχω θέμα από τα 8/8.1 όπου όταν άνοιγα φάκελο με 500+ φωτογραφίες, άνοιγα μία και πατούσα στο δεξί βελάκι στο πληκτρολόγιο για fast forward, μετά από 10-15 πάγωνε και έκλεινε. αυτό γίνεται πιο σπάνια πλέον στα win 10.

 

γενικά δεν με έχουν ενθουσιάσει τα metro apps στο θέμα της σταθερότητας, στα 8/8.1 θεωρώ ότι ήταν πιο καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε τα 10αρια ποιον explorer χρησιμοποίητε;; της μαικροσοφτ η της google

 

Χρησιμοποιώ λίγο edge αλλά μέχρι να πάρει τα extensions και να μπορώ να περάσω τα αγαπημένα (εύκολα), τον firefox.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σε laptop toshiba εγκατέστησα τα win10 ηομε 32 bit.To laptop μπορεί να υποστηρίξει 64 bit.Πως μπορώ να κάνω την αλλαγή?Κατέβασα το iso των 64bit αλλά δεν το τρέχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα προχωρήσεις σε αναβάθμιση, η οποία θα σου περάσει τα Win10 32-bit.

Έπειτα μέσω του Windows 10 Media Creation Tool, θα κατεβάσεις το ISO της 64-bit έκδοσης των Win10 και θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Πριν την δευτερη εγκατάσταση όμως, θα πρέπει να βρεις το κλειδί των Win10.

Κυκλοφορεί ένα script ή/και μικρά προγράμματα που βρίσκουν και εμφανίζουν το κλειδί των Windows.

Ποιά είναι η διαδικασία της καθαρής εγκατάστασης?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε τα 10αρια ποιον explorer χρησιμοποίητε;; της μαικροσοφτ η της google

Ο EDGE με κουρασε.

Ειδικα οταν πηγαινα να γραψω σε φορουμ και μου εκανε refresh μετα απο αλλαγη γλωσσας και εχανα οσα ειχα γραψει!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ο EDGE με κουρασε.

Ειδικα οταν πηγαινα να γραψω σε φορουμ και μου εκανε refresh μετα απο αλλαγη γλωσσας και εχανα οσα ειχα γραψει!

Αυτο δεν το παρατήρησα γιατί σε φόρουμ γράφω μόνο από το κινητό μου. Απλά εμένα με κουράζει γιατί δεν έχει σχεδόν τίποτα επάνω και χρηστικά δεν μου κάνει κάποιο κλικ.

Ήθελα να γυρίσω σε χρώμα απλά ήθελα να δω τι λέτε και εσείς...

Link to comment
Share on other sites

Σε laptop toshiba εγκατέστησα τα win10 ηομε 32 bit.To laptop μπορεί να υποστηρίξει 64 bit.Πως μπορώ να κάνω την αλλαγή?Κατέβασα το iso των 64bit αλλά δεν το τρέχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά είναι η διαδικασία της καθαρής εγκατάστασης?

 

Θα πρέπει να κάψεις ή να κάνεις bootable usb το iso που κατέβασες με τα 64bit και αφού μπεις μέσω bios να τα περάσεις από κει κανονικά. έτσι δεν θα σου περάσει τα προγράμματα που έχεις τώρα και θα είναι καθαρά (αλλά τα program files και τα αρχεία σου θα τα κρατήσει στο windows.old εκτός κι αν επιλέξεις να γίνει φορμάτ στο partition εγκατάστασης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα 10 σε τρία μηχανήματα. Στα δυο σταθερά είναι μια χαρά.

Στον φορητό, το μόνο θέμα που έχω είναι ότι αργεί να ανοίξει. Έχει μαύρη οθόνη για περίπου 40 δεύτερα κι μετά βγάζει τον κέρσορα.

Μηχάνημα Acer i5 23' με 6th ram.

Να γυρίσω στα 7?

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα 10 σε τρία μηχανήματα. Στα δυο σταθερά είναι μια χαρά.

Στον φορητό, το μόνο θέμα που έχω είναι ότι αργεί να ανοίξει. Έχει μαύρη οθόνη για περίπου 40 δεύτερα κι μετά βγάζει τον κέρσορα.

Μηχάνημα Acer i5 23' με 6th ram.

Να γυρίσω στα 7?

 

Θα στρώσει......ταχτοποιεί τα αρχεία.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

΄Εχω μια απορία.΄Εκανα εγκατάσταση τα win10 σε 2 laptop με το media tool.Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι και στα 2 laptop.΄Ενα Toshiba και ένα Vaio τα κλειδιά ενεργοποίησης είναι τα ίδια.Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

΄Εχω μια απορία.΄Εκανα εγκατάσταση τα win10 σε 2 laptop με το media tool.Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι και στα 2 laptop.΄Ενα Toshiba και ένα Vaio τα κλειδιά ενεργοποίησης είναι τα ίδια.Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?

 

όλοι τα ίδια κλειδιά έχουμε....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια,λιγο τα φωτα σας...

εχω 120gb ssd,μετα την αναβαθμιση ο φακελος windows old μου πιανει 20gb!!..χρειαζετε σε κατι?, η να τον στειλω για τσαγακι?:lost:

 

 

ακυρο,βρηκα ακρη και οδηγο καταργησης προηγουμενων εκδοσεων windows...

http://blog.laptopmag.com/delete-windows-old-folder

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια,λιγο τα φωτα σας...

εχω 120gb ssd,μετα την αναβαθμιση ο φακελος windows old μου πιανει 20gb!!..χρειαζετε σε κατι?, η να τον στειλω για τσαγακι?:lost:

Εγώ τον έστειλα αλλά δεν σκόπευα να επιστρέψω στα 7αρια.εαν δεν σκοπεύεις για κάποιο λόγο να κάνεις επαναφορά μπορείς να τον σβησεις εάν δεν τον θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έστειλα αλλά δεν σκόπευα να επιστρέψω στα 7αρια.εαν δεν σκοπεύεις για κάποιο λόγο να κάνεις επαναφορά μπορείς να τον σβησεις εάν δεν τον θέλεις

 

εφυγε κιολας...24γιγα:D...ειχα 8.1...τα 10αρια πανε σφαιρα κι απροβληματιστα,δεν υπαρχει επιστροφη

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ssd διάβαινε... Λαπτοπ πενταετίας και πάνε τραίνο τα νέα παράθυρα... Όχι πώς δεν πήγαιναν τα 7...
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαεεμένα το laptop 4ετιας σέρνεταιαακόμα στην έναρξη. .να δω ποτέ θα στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθές ήμουν φανατικός του Mozila.Χθές κατέβασα τον Chrome και διαπίστωσα ότι στα win10 έχει μεγάλη διαφορά από τον Mozila.Ούτε ειδοποιήσεις για crash του flash player,πιο γρήγορο άνοιγμα των σελίδων.Είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθές ήμουν φανατικός του Mozila.Χθές κατέβασα τον Chrome και διαπίστωσα ότι στα win10 έχει μεγάλη διαφορά από τον Mozila.Ούτε ειδοποιήσεις για crash του flash player,πιο γρήγορο άνοιγμα των σελίδων.Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Καλημέρα,

 

Γενικά και εγώ με τον mozzila παρατήρησα ότι πλέον δεν χρησιμοποιείτε ο flash player. Ούτε καν στο YouTube. Όλα έχουν γυρίσει σε html5

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται ssd για να πετάει. Σίγουρα με ssd υπάρχει διαφορά αλλά μια χαρά πάνε και με απλό δίσκο. Σε 2 laptop και έναν σταθερό τα έχω βάλει και τρέχουν πάρα πολύ καλά, καλύτερα από τα 8,1 μπορώ να πω.

Σχετικά με το browsing γενικά πρέπει να έχει καλυτερέψει το πράγμα. Βλέπω βίντεο 4k μέσω youtube χωρίς καθόλου κολλήματα. Με τα 8.1 έπρεπε να κατεβάσω πρώτα το βίντεο και μετά να το παίξω για να το δω χωρίς καθόλου σπασίματα με επεξεργαστή i5. Επιτέλους τα windows 10 κάνουν αυτό που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...