Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

......

 

 

 

eno douleve mia xara..meta to hard reset arxisa na vazo ta program ena ena,,otan evala to destnetor kolise ksana o explorer,,,,kamia idea?

 

episis thelo na sas rotiso an to 4700 exi usb kontroler i perni me alo tropo apo cf h sd,,me endiaferi giati thelo na katevazo arxia apo ena psifiako dimosiografiko kasetofonaki to opio sindeete se usb,,,,xeretoooooooo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια και μιλαμε για ασυρματη δικτυωση να αντιστεψω λιγο τα δεδομενα? Εγω το συνδεω κανονικα στο access point μου και ενω εχω κανονικα internet δεν βρισκω τροπο να δω τους υπολοιπους υπολογιστες που ειναι συνδεδεμενοι στο AP (συγκεκριμενα ειναι. Υπαρχει καμια ρυθμιση για να δηλωσω workgroup ισως? Και κατι αλλο.. Ακολουθωντας τα tips για να ελευθερωσω ram μετακινησα το connection manager και ενω λειτουργει κανονικα, χανεται το εικονιδιο κατω δεξια απο την αρχικη οθονη.. Καμια ιδεα?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά αληθεύει ότι υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα πάντα μέσα απο το 4700 αν κάνεις soft reset με το wifi ανοιχτό ?

Το έχει πάθει κανείς ?

http://support.anywheremap.com/idx/0/001/article/Setting_up_the_HP4700_iPAQ.html

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω κανει αρκετες φορες και δεν μου εχει τυχει ποτε (χτυπα ξυλο)

 

Παιδιά αληθεύει ότι υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα πάντα μέσα απο το 4700 αν κάνεις soft reset με το wifi ανοιχτό ?

Το έχει πάθει κανείς ?

http://support.anywheremap.com/idx/0/001/article/Setting_up_the_HP4700_iPAQ.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αληθεύει ότι υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα πάντα μέσα απο το 4700 αν κάνεις soft reset με το wifi ανοιχτό ?

Το έχει πάθει κανείς ?

http://support.anywheremap.com/idx/0/001/article/Setting_up_the_HP4700_iPAQ.html

 

Δεν αληθεύει. Μόλις το τσέκαρα και λειτουργούν όλα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για να ανοίγει το 4700 σε συγκεκριμένη ώρα?

 

Nai to Shutdown XP VGA Version :)

6942610386.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και το UPGRADE σε Windows Mobile 5.0 είναι επιτέλους γεγονός μπράβο στην HP.!!!!!!! :D

 

Coming Soon -

Microsoft® Windows Mobile™ 5.0 upgrade

 

HP is pleased to announce that we will be supporting the Microsoft® Windows Mobile™ Version 5.0 for Pocket PC upgrade for the HP iPAQ Pocket PC.

 

HP will provide upgrades for the HP iPAQ hx4700, hx2000 series iPAQ Pocket PC.

 

The new Microsoft Windows Mobile Version 5.0 includes:

• ActiveSync 4.0, the most current synchronization software for faster management and transfer of information on your PC server

• Improved Productivity

o Faster access to email and information

o New Office Mobile Suite

 Word Mobile for great document format support

 Excel Mobile for better support when viewing and creating charts

 PowerPoint Mobile for viewing and giving presentation on the go

o Secure Device Management

• Integrated Multimedia (Windows Media Player 10)

o More support for media via services and the desktop

o More options to use media to personalize devices

• Persistent Store

• Voice Command, which allows you to go hands free easily and safely

• Pocket MSN, which permits one click access to MSN Hotmail and MSN Messenger

• Games

 

This offer will be made available in late Summer 2005. Please continue to check back on this website for release dates as well as language rollout dates.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αυτο ειναι γνωστο εδω και 2 μηνες, το θεμα ειναι ποτε θα βγει...(αυτο περι "late summer).
Link to comment
Share on other sites

Για Σεπτέμβρη το βλέπω από όλες τις εταιρείες

sorry gia to offtopic, gia to looxaki (720) emena mou esteilan email oti tha mporw na anavathmisw stis 14 septemvriou (english rom wm5)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Tin antiprosopia tis HP stin Ellada pios tin exei re pedia?

Epathe zimia to 4700 mou kai prepi na pai gia ftiaksimo... :(

Απο οτι ξερω ειναι στο Μαρουσι Βορειου Ηπειρου.Το νουμερο δεν το ξερω

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Tin antiprosopia tis HP stin Ellada pios tin exei re pedia?

Epathe zimia to 4700 mou kai prepi na pai gia ftiaksimo... :(

 

Δε χρειάζεται να πας από εκεί.. Τηλέφωνο πάρε.. Δεν έχει service εδώ..Πάει Ολλανδία.. Αν κινητοποιηθούν γρήγορα η διαδικασία παίρνει λίγες μέρες.Μην ανησυχείς.

το τηλέφωνο θα το βρεις σίγουρα στα χαρτιά της warranty (δυστυχώς δεν έχω μαζί το κουτί να σου πω) ή στο site τους.

Τι ακριβώς πρόβλημα έπαθε το 4700 σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Βρήκα σε μεγάλο κατάστημα Η/Υ στο Λονδίνο το hx4700 με περίπου 480 ευρώ (317 λίρες) και σκέφτομαι να το αγοράσω!!! Είναι δυνατόν να το δίνουν σε τέτοια τιμή ή μήπως είναι τίποτα ελαττωματικό?

Αν έχει κάποιος κάποια πληροφορία σχετική, please reply!

Το link του καταστήματος είναι:

http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0101170696.1124531714@@@@&BV_EngineID=cccgaddfhhkmldlcflgceggdhhmdgmi.0&page=Product&sku=137353&category_oid=-24844&fm=3&sm=0&tm=0

 

Ευχαριστώ πολύ!

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να πας από εκεί.. Τηλέφωνο πάρε.. Δεν έχει service εδώ..Πάει Ολλανδία.. Αν κινητοποιηθούν γρήγορα η διαδικασία παίρνει λίγες μέρες.Μην ανησυχείς.

το τηλέφωνο θα το βρεις σίγουρα στα χαρτιά της warranty (δυστυχώς δεν έχω μαζί το κουτί να σου πω) ή στο site τους.

Τι ακριβώς πρόβλημα έπαθε το 4700 σου?

 

Distixos to exo pari apo expansys kai den leei pouthena gia Elliniki antiprosopia...

To provlima einai oti den fortizi i kati tetio, diladi otan to valo sto revma anavi to 4700 otan to vgazo svini, to ksanavazo anavi kai exei kanei hard reset, oses meres kai an to afiso stin vasi toy den fortizi i mpataria, oute kan to lampaki fortisis den anavi pou einai pano aristera...

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πρόβλημα σου είναι ή μπαταρίας ή m/b.

Είχα παλιά το 3870 και είχε το ίδιο πρόβλημα. Το είχα στείλει Ολλανδία και είχαν αλλάξει και τα δύο (m/b και battery). Όμως στο 3870 η μπαταρία ήταν εσωτερική..

 

Αν το έχεις πάνω από 6 μήνες η battery είναι εκτός εγγύησης.

Οπότε μπορεί να το στείλεις άδικα.

Καλό είναι να δοκιμάσεις με κάποια άλλη μπαταρία πρώτα. Αν δουλέψει τότε αυτό είναι το πρόβλημα σου και θα αγοράσεις καινούρια μπαταρία..

Αν δε δουλέψει , τότε είναι πρόβλημα της m/b, και πάει για Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένει κανείς το upgrade σε Windows Mobile 5.0; Μόνο 7-8 μήνες ακόμη...

 

http://www.clubpocketpc.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=297

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

Όταν έλεγα ότι η HP είναι πλέον αναξιόπιστη - ειδικά από τότε που "σκότωσε" τα sleeves - έπεσαν να με φάνε :)

 

Δυστυχώς, για μια ακόμα φορά η εταιρεία ήταν κατώτερη των περιστάσεων σε θέματα υποστήριξης. Πλάκα θα έχει να παρουσιάσει upgrade καμιά Toshiba, θα πέσει πολύ γέλιο τότε :lol:

 

Αλλά τι περιμένεις από την HP, χαϊρι; Εδώ δηλώνουν ότι δεν θα βγάλουν x64 drivers για εκτυπωτές των €800, στα Pocketακια θα κολλούσαν;

 

Πάντως το καθήκον μου το κάνω, τους δυσφημώ όπου μπορώ και έχω βοηθήσει πολλούς φίλους να αποφύγουν προϊόντα της και να γλυτώσουν τα χρήματά τους. Ειδικά για PPC έχω αποτρέψει τουλάχιστον 10 άτομα που πήραν άλλες μάρκες (Dell, Qtek, Toshiba) όπου τουλάχιστον δεν πλήρωσαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν έλεγα ότι η HP είναι πλέον αναξιόπιστη - ειδικά από τότε που "σκότωσε" τα sleeves - έπεσαν να με φάνε :)

 

Sleeves! Μη δείχνεις την ηλικία σου... Ούτε 10% εδώ δεν ξέρει τι είναι το sleeve. :D :D

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επαναφερω λιγακι το thread για να ρωτησω τους κατοχους του 4700 πως τα πανε με τα video. Εχω φτιαξει divx ταινιες για το 4700 οι οποιες ειναι γυρω στα 500ΜΒ... αλλα εχω ενα προβληματακι.

 

Ενω ξεκινανε και παιζουνε ολα καλα και οι ταινιες απεικονιζονται τελεια χωρις διακοπες η αλλα προβληματακια... ξαφνικα μετα απο 2-3 λεπτα απλα η κρεμαει το μηχανημα και επανερχετε με soft reset, η με πεταει εξω απο το TCPMP player και με βγαζει σε μια ασπρομαυρη εκδοση των windows με "χαλασμενα γραφικα" η απλα καθως παιζει ο TCPMP μου πεταει ενα OUT OF VIDEO MEMORY.

 

Καμια ιδεα σε τι μπορει να οφειλετε η πως αντιμετωπιζετε? :confused:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω λιγακι το thread για να ρωτησω τους κατοχους του 4700 πως τα πανε με τα video. Εχω φτιαξει divx ταινιες για το 4700 οι οποιες ειναι γυρω στα 500ΜΒ... αλλα εχω ενα προβληματακι.

 

Ενω ξεκινανε και παιζουνε ολα καλα και οι ταινιες απεικονιζονται τελεια χωρις διακοπες η αλλα προβληματακια... ξαφνικα μετα απο 2-3 λεπτα απλα η κρεμαει το μηχανημα και επανερχετε με soft reset, η με πεταει εξω απο το TCPMP player και με βγαζει σε μια ασπρομαυρη εκδοση των windows με "χαλασμενα γραφικα" η απλα καθως παιζει ο TCPMP μου πεταει ενα OUT OF VIDEO MEMORY.

 

Καμια ιδεα σε τι μπορει να οφειλετε η πως αντιμετωπιζετε? :confused:

 

 

Χμμμ...κανω κι εγω το ιδιο πραγμα με σενα και βλεπω ταινιες στο 4700 μου μια χαρα, τελειως απροβληματιστα.

Δοκιμασες να βαλεις στο μενου του TCPMP Options/Video το "ATI Imageon" αντι του ATI Imagein Decoder" ?

Εγω με το δευτερο ειχα κατι προβληματακι σε καποια avi.

 

Επισης, με τι προγραμμα φτιαχνεις τα avi ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...