Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπάρχει 1 κατάστημα που μπορεί να το δεχθεί, αυτό είναι το Vickmall. Έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων.

Μη πεις τίποτα για προβλήματα. Πες ότι θέλεις ένα χαρακτηριστικό από την όποια συσκευή θέλεις να αγοράσεις αντί του Umi.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
τι χαλι ειναι αυτο?? εχω απογοητευτει...

 

 

μπορουμε να φτιαξουμε Ψηφοφορια στο υπαρχον θεμα?

 

κατι του τυπου "εχετε προβληματα με το umi zero?" και απαντησεις "κανενα απολυτως, λειτουργουν ολα", "λιγα που δεν επηρεαζουν την καθημερινη χρηση του" , " αρκετα που το καθιστουν μη αξιοπιστο" , " παρα πολλα, δεν μπορω να το χρησιμοποιησω" και τελος αλλα οχι απιθανο "μου χαλασε ηδη δεν ανοιγει καν/χοντρη βλαβη"

 

Δεν βρίσκω το λόγο... όποιος διαβάσει εδώ θα πάρει σίγουρα μια εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω σαν υστερικος,μια ερωτηση κανω.Απλα το τηλεφωνο το σιχαθηκα απο αυτα που ακουω και δεν θελω να το παραλαβω. Κακο ειναι???

Απλά η διαδικασία αυτή δεν είναι και η ευκολότερη/καλύτερη - η συσκευασία ΔΕΝ έχει την διεύθυνση του VICKMALL (ή άλλου Κινέζου εμπόρου) αφού τα δέματα προωθούνται μέσω 4PX. Φαντάσου τώρα, να φτάσει το δέμα ΠΙΣΩ στην 4px, να ψάχνουν αυτοί από ποιόν παρέλαβαν και να του επιστρέψουν το δέμα - χρονοβορο και με ρίσκα.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο θέμα της κεραίας.

Έστειλα μήνυμα στο officιal group του umi zero στο facebook.

Παραθέτω την απάντηση τους.

Dear Manolis, We are deeply sorry that you have problem with our device. The best solution is to contact the retailer where you purchase the device, describe them your problem and ask them for the replacement or, if you wish, refund. We are apologize for the current situation.

Κοινώς με κάνανε μπαλάκι και ο κάθε ένας αποποιείται τις ευθύνες του.

Προωθώ την απάντηση στο to2c και περιμένω οδηγίες από εκεί.

Η εντύπωση όμως που έχω είναι ότι είναι hardware πρόβλημα και δύσκολα μπορεί να διορθωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπλέον αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια μικρή βοήθεια.

Πως μπορώ να πάρω screenshot από το κινητό για να τους στείλω να τους δείχνω την κεραία μου εκτός σήματος.

(λέτε να βάλω την 3.01 πάλι και να τραβάει μόνο του:lol:

Link to comment
Share on other sites

screenshot Easy η εφαρμογή από το play store

 

 

[/color]Επιπλέον αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια μικρή βοήθεια.

Πως μπορώ να πάρω screenshot από το κινητό για να τους στείλω να τους δείχνω την κεραία μου εκτός σήματος.

(λέτε να βάλω την 3.01 πάλι και να τραβάει μόνο του:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι είναι οι ευχαριστημένοι και πόσοι οι δυσαρεστημένοι από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Προσωπικά το έχω παραλάβει εδώ και ένα μήνα, και εκτός από τα screenshots (που, εντάξει... δεν ήταν και του θανατά το θέμα... και με την 3.05 λύθηκε κι αυτό), δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο πρόβλημα (reboots, μπαταρίες, ξεκολλήματα τζαμιών, GPS, ζέσταμα, κ.ο.κ.)! Μια χαρά τηλέφωνο είναι!

 

Και δεν είμαι καθόλου σίγουρος πόσοι από όσους το έχουν και δεν έχουν πρόβλημα, μπαίνουν και το επισημαίνουν. Θέλω να πω πως όποιος έχει κάποιο θέμα, θα μπει πιο εύκολα για να βρει λύση, ενώ κάποιος που δεν έχει ίσως να μην μπει και καθόλου. Όπως και πόσοι από όσους το έχουν πάρει, είναι και μέλη του myphone.gr για να μάθουμε κι εμείς τι γίνεται μ' αυτούς...

 

Τα αναφέρω αυτά γιατί διαβάζω κάποια μάλλον αυθαίρετα συμπεράσματα και εκτιμήσεις πως περισσότεροι από τους μισούς έχουν πρόβλημα!! Δεν ξέρω... μπορεί να είναι και το 90%, αλλά μπορεί και το 10%.

Link to comment
Share on other sites

το gps σου λειτουργει κανονικα?

 

εμενα ειναι για κλαματα. πιανει δυσκολα λιγους δορυφορους και τους χανει ευκολα. Η πλοηγηση δεν ειναι εφικτη.

 

Ποιο προγραμμα πλοηγησης εχεις?

 

Το βαζω διπλα στο xiaomi note (που ευτυχως δεν πουλησα) και κλαιω...

 

 

 

ΥΓ και το doogee dg900 τα ιδια χαλια διαβαζω στο φορουμ... Προσπαθησαν οι κινεζοι να φτιαξουν λεπτα ομορφα και δυνατα κινητα και τα καναν θαλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.θα ήθελα να συμμετάσχω στην συζήτηση θέτοντας το εξής θέμα:Έχω πάρει εδώ και μια εβδομάδα το κινητό.τα σπάει κατά τα άλλα πλην τού εξής:Την πρώτη μέρα μου έκλεισε 4 φορές κάνοντας επανεκκίνηση και ζητώντας pin Για τις δύο sim cards που χρησιμοποιώ.Τις επόμενες 3 ημέρες οκ και Την επόμενη ημέρα 1 φορά και κάπως έτσι πηγαίνει.έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πιο ανώδυνο από τα θέματα που έχει παρουσιάσει η συσκευή.Το έχω 10 μέρες και μου έχει κάνει 4 reboots..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι είναι οι ευχαριστημένοι και πόσοι οι δυσαρεστημένοι από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Προσωπικά το έχω παραλάβει εδώ και ένα μήνα, και εκτός από τα screenshots (που, εντάξει... δεν ήταν και του θανατά το θέμα... και με την 3.05 λύθηκε κι αυτό), δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο άλλο πρόβλημα (reboots, μπαταρίες, ξεκολλήματα τζαμιών, GPS, ζέσταμα, κ.ο.κ.)! Μια χαρά τηλέφωνο είναι!

 

Και δεν είμαι καθόλου σίγουρος πόσοι από όσους το έχουν και δεν έχουν πρόβλημα, μπαίνουν και το επισημαίνουν. Θέλω να πω πως όποιος έχει κάποιο θέμα, θα μπει πιο εύκολα για να βρει λύση, ενώ κάποιος που δεν έχει ίσως να μην μπει και καθόλου. Όπως και πόσοι από όσους το έχουν πάρει, είναι και μέλη του myphone.gr για να μάθουμε κι εμείς τι γίνεται μ' αυτούς...

 

Τα αναφέρω αυτά γιατί διαβάζω κάποια μάλλον αυθαίρετα συμπεράσματα και εκτιμήσεις πως περισσότεροι από τους μισούς έχουν πρόβλημα!! Δεν ξέρω... μπορεί να είναι και το 90%, αλλά μπορεί και το 10%.

 

20 μέρες σκίσιμο (κυριολεκτικά...), 2 screenshot. Ούτε υπερθερμάνσεις, ούτε τζάμια στραβά, gps καμπάνα με navigon & sygic, σήμα κινητής καμπάνα, αυτονομία πολύ καλή, για να είμαι ήσυχος φορτίζω 7 στις 10 με φορτιστή 1Α (αν και με το δικό του δεν έχω παρατηρήσει ανεβασμα θερμοκρασίας, αλλά just in case...). Μέχρι τώρα όλα καλά... (φτύστε το :X :X:X:X:X ) :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Εξω ειμαι αυτη τη στιγμη. Δεν το λες και καλο το gps...

εγώ πάντως θέλω να δώσω μία δεύτερη ευκαιρία στο κινητάκι (μεταχειρισμένο βέβαια αν το βρω στην τιμή που έχω βάλει αγγελία.ούτος η άλλος στο geekbuying το έχει 176 ευρώ) έτσι για να μου φύγει η περιέργεια.

συνοπτικά στο δικό μου έχει παρουσιάσει τα εξής:

1/ξεκόλλημα του μπροστά τζαμιού (επάνω και αριστερά στη γωνία λίγα χιλιοστά)

2/ξεκόλλημα τελείως του πίσω τζαμιού που πιθανώς να οφείλετε σε ελαφρύ φούσκωμα της μπαταρίας(προς το παρών το κρατάω στη θέση του με το Ζ ασημί προστατευτικό που είχε το κουτί

3/ η μπαταρία κλείνει άλλες φορές στο 40% άλλες φορές στο 30% και δεν ανοίγει καν μετα. θέλει φόρτιση

4/παρατήρησα ότι η βαφή του αλουμίνιου σε κάποια σημεία φεύγει. πολύ ελαφρά, αλλά είναι ασημί απο κάτω

5/γδέρνει τις σιμ σε υπερβολικό βαθμό. αναγκάστικα και άλλαξα κάρτες σιμ.

6/το καλώδιο φορτισης που ειχε δεν μπαινει στον ανταπτορα οποια πλευρά και να διαλεξεις. Μπαινει μονο με εναν τροπο σε αντιθεση με αυτα που λεει η umi.

7/η ποιότητα ηχου απο το headphone jack ειναι τραγικη! Δεν εχει καθολου μπασο. Γιαυτο δεν ειχε η UMI ακουστικα στη συσκευασία...

 

τι δεν παρουσιάσε/παρουσίασε πολύ λίγο

1/πέρασα την 3.0.3 με nova launcher και δεν έχω κανένα reboot εδώ και καιρό. screenshots βγάζει από κανένα αλλα αυτο διορθώνεται ούτος η άλλος με την 3.0.5

2/το gps δουλεύει απλά δεν πιάνει και πολλούς δορυφόρους. δεν συστήνεται για σοβαρή χρήση

3/δεν έχω υπερθέρμανση, ίσως όταν σερφάρω και φορτίζω ταυτόχρονα η βλέπω βίντεο ανεβαίνει αρκετά

4/είναι υπερβολικά γρήγορο στο σερφάρισμα χωρίς lags και το wifi του είναι τούμπανο. πιάνει σήμα παντού!

5/κανένα πρόβλημα με το σήμα κινητής. πιάνει παντού (κοσμοτε)

 

Η γνωμη μου: αν βγει καμια προσφορα με 100~120 ευρω παρτε το! Αν και θα πεσει σίγουρα στα 100 το καλοκαιρι... Οτι πρεπει θα ειναι με τη ζεστη

 

http://i60.tinypic.com/wsryc9.png

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πούλησα και ο φίλος που το πήρε δεν είχε κανένα παράπονο, οπότε μάλλον είναι θέμα παρτίδας ρε παιδιά, δεν μπορεί όλα να είναι χάλια!! Θα είναι το πρώτο τηλέφωνο παγκοσμίως που όλα τα κομμάτια είναι χάλια!! :wacko::wacko::wacko:
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειπα και εγω να γραψουν καπου μαζεμενα οσοι εχουν προβληματα απο που το πηραν και ποτε

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν μπορώ να περιγράψω πόσο ευχαριστημένος είμαι με την παραγκελία του umi zero. Το αγόρασα 15 του μηνός και πείρα το trucking number 21/1/2015 στις 30/1/2015 έφτασε Ελλάδα και 4/2/2015 σπίτι μου. Η παραγκελια έγινε απο minideal. Σχετικά με το τηλέφωνο δουλεύει στην πένα χωρίς κάποιο reboot η hardware problem έφτασε με την έκδοση 3.03 μέσα. :):)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια.

Παρακολουθω εδω και καιρο το νημα στους xda απο τον χρηστη Arcatarc.

Εχει φτιαξει ενα πολυ ομορφο και λειτουργικοτατο rom.

Μεσα απο την recovery εσβησα τα παντα(cache,data,internal storage) πριν περασω την rom του.

Δεν εχω κανενα reboot εκει που ειχα αραια και που με τις εργοστασιακες.

Το σημα εφτιαξε παρα πολυ,τωρα δεν θα εχω σημα μονο εκει που δεν εχουν ολοι.

Η μπαταρια του επισης πολυ ικανοποιητικη.

Για οσους θελουν να δοκιμασουν.(Εχει και Ελληνικα)

http://forum.xda-developers.com/android/general/rom-arcatarcs-umi-zero-emumi-t3014306

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σημερα τη συσκευή μου. Ειναι πανέμορφη σα πρωτη εντύπωση. Αδικείται απο τις φωτογραφίες και τα video των παρουσιάσεων.

 

Παμε με μερικες γρήγορες παρατηρήσεις.

 

-Αγοραστηκε στις 24/12/14 απο aliexpress καταστημα michele trading co limited στα 204.99 δολλαρια μαζι με κάλυμμα φλιπ.

Παρελαβα σημερα 5/2/15 απο το ταχυδρομια. Το κινητο εκανε κατι περιεργες διαδρομες στη κινα οπως το παρακολουθουσα απο τον αριθμο τρακινγκ πραγμα που ισως εχει συνδεση με την επομενη παρατήρηση μου;

-ηρθε με ελαφρα ξεκολλημένη την οθονη στο πανω αριστερα μερος της. παρα πολυ λιγο σηκωμενη απο τη θεση της, ισα ισα που φαινόταν. την πατησα με τα δαχτηλα και ηρθε κανονικα στη θεση της. δε θα το προσεχα αν δεν ειχε αναφερθει σα προβλημα εδω και σε αλλα φορα. στο ιδιο σημειο ξεχειλίζει λιγο κόλλα. εβγαλα φωτογραφιες και θα τις ποσταρω αργοτερα για να δειτε και εσεις.

-ηρθε με προεγκατεστημενη την εφαρμογη aliexpress αποδειξη οτι εχουν σκαλίσει το κινητο μου ισως το τσεκαραν στο μαγαζι

-δοκιμασα διαδοχικα τα επίμαχα σημεια που παρυσιαζουν προβληματα σε αλλους χρηστες τη λιγη ωρα που το εχω στη κατοχη μου

1. δικτιο δουλευει πολυ καλα και στις 2 sim (μια wind μια cosmote) κλησεις κανονικα, 3g κανονικα προς τελεια (πολυ γρηγορο)

2. gps / compass δουλευουν απο οτι δείχνει το gps status που κατέβασα απο το play store. ειδε 9 δορυφόρους μεσα σε 1 λεπτο και η πυξίδα μετα απο τη περιστορφη μερικες φορες γυρω απο τους 3 αξονες του κινητού δουλεύει μια χαρα.

3. φωτογραφια εβγαλα μια με τις αρχικες ρυθμίσεις στο μεσημεριανό φως και μου φανηκε καλης ποιοτητας. θα τη ποσταρω να τη δειτε.

4. wifi δουλευει ικανοποιτικα τιποτα ιδιαιτερο, ουτε καλυτερο απο αλλα κινητα ουτε χειρότερο.

5. δε μπορω να πω για reboots το εχω μονο 2-3 ωρες και δεν εχει κανει κανενα ακομα, να δουμε αργοτερα.

-το καλώδιο usb ειναι απλο και οχι σαν αυτο που βλεπαμε στα review που έμπαινε στο φορτιστή οπως και να το εβαζες. εχει μεταλλικές ακρες αλλα ειναι φτωχό σε ποιότητα κατασκευης φινιρισματος.

-το κινητο εχει τέλεια αίσθηση σα στιβαρότητα αλλα γλυστραει υπερβολικα. θελει θηκη σιλικονης 1000%.

 

έκδοση rom 3.01

 

και τωρα μια ερωτηση... να το κανω αναβάθμιση σε 3.05 ? απο τη μια αφου λειτουργει κανονικα το σκέφτομαι γιατι δε ξερω τι θα βγαλει αργοτερα και απο την αλλη με προβληματίζει να βγαλω το sim tray να μπει καρτα sd, γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα τις γρατζουνισει τις sim. σσ έξυσα και τις 2 sime με λίμα για νυχια (!!!) απο τη πισω πλευρα ωστε να μειώσω το παχος τους για καθε ενδεχόμενο πριν τις βαλω... ΑΛΛΑ και παλι η εισαγωγή δεν ηταν ευκολη... ένοιωσα τη τριβη σα γδαρσιμο οταν εβαλα το tray μεσα.

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Μεγιά

Αναβαθμισέ το με τον δεύτερο τρόπο , χωρίς να βγάλεις τις sim.

Έχουν αναφερθεί οι δύο τρόποι αναβάθμισης

Επίσης ζόρισε τον πωλητή σχετικά με το καλώδιο και μην αποδεσμευσεις ακόμη τα χρήματα από το aliexpress

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι μετά απο τις 2-3 εβδομάδες που το έχω, δεν έχω τίποτε ξεκολήματα δεν το σέβομαι και πολύ, (το βάζω στην κολότσεπη στην τσάντα, ότι να΄ναι) ή παράξενες συμπεριφορές εκτός απο το gps που με δείχνει στα βουνα ότι έχω παει για ορειβασία!

Screenshot δεν μου έχει βγάλει γιατί μιλάω πάντα με bluetooth και δεν έρχομαι σε επαφή με το τηλέφωνο καθόλου οποτε δεν ξέρω.

Θέλω να κάνω update σε 3.05 χωρίς να βγάλω τις sim, μπας και φτιάξει και το gps. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει που το έχουμε αναφέρει πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οσα περιμενα να δω σε αυτο το κινητο (προβλήματα κτλ) το καλώδιο δεν ετο θεωρώ καν προβλημα :lol:

 

Εκανα τελικα αναβάθμιση σε 3.05 ολο μια χαρα, αλλα εχασα τη φωτογραφία που εβγαλα το μεσημέρι αφου δε σκεφτηκα να τη σωσω πριν την αναβάθμιση.

 

Εδω η φωτο απο την οθονη τη στιγμη που το πηρα. Η κολλα που περρισευει έφυγε τελικα αργοτερα με λιγο ξυσιματακι με το νυχι μου.

 

Το τηλεφωνο δουλεύει "ροιλοι" φτου να μη το ματιάσω:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι μετά απο τις 2-3 εβδομάδες που το έχω, δεν έχω τίποτε ξεκολήματα δεν το σέβομαι και πολύ, (το βάζω στην κολότσεπη στην τσάντα, ότι να΄ναι) ή παράξενες συμπεριφορές εκτός απο το gps που με δείχνει στα βουνα ότι έχω παει για ορειβασία!

Screenshot δεν μου έχει βγάλει γιατί μιλάω πάντα με bluetooth και δεν έρχομαι σε επαφή με το τηλέφωνο καθόλου οποτε δεν ξέρω.

Θέλω να κάνω update σε 3.05 χωρίς να βγάλω τις sim, μπας και φτιάξει και το gps. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει που το έχουμε αναφέρει πως γίνεται?

 

 

 

εδω εισαι http://umidigi.com/forums/topic/3-05-update-installation-manual/

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οσα περιμενα να δω σε αυτο το κινητο (προβλήματα κτλ) το καλώδιο δεν ετο θεωρώ καν προβλημα :lol:

 

Εκανα τελικα αναβάθμιση σε 3.05 ολο μια χαρα, αλλα εχασα τη φωτογραφία που εβγαλα το μεσημέρι αφου δε σκεφτηκα να τη σωσω πριν την αναβάθμιση.

 

Εδω η φωτο απο την οθονη τη στιγμη που το πηρα. Η κολλα που περρισευει έφυγε τελικα αργοτερα με λιγο ξυσιματακι με το νυχι μου.

 

Το τηλεφωνο δουλεύει "ροιλοι" φτου να μη το ματιάσω:ninja:

Η κολλα στην οθονη....σημαινει επισκευη φιλε μου, επειδη ανοιξα το κινητο στο λεω, η οθονη του κρατιεται στο σασι με βιδες απο τις οποιες μαλιστα λειπουν κανα 2-3 για οικονομια μαλλον....κολλα=επισκευη

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Η κολλα στην οθονη....σημαινει επισκευη φιλε μου, επειδη ανοιξα το κινητο στο λεω, η οθονη του κρατιεται στο σασι με βιδες απο τις οποιες μαλιστα λειπουν κανα 2-3 για οικονομια μαλλον....κολλα=επισκευη

Το γυαλί δεν το έχουν κολλήσει?; αυτό καταλαβαίνω εγώ...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου που βγήκε το πίσω γυαλί λείπανε βίδες από μέσα (θα το βγάλω φωτό). το ανέφερα και πιο πριν. πράγμα απαράδεκτο:mad:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...