Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακολουθώ και γω το θέμα στο φόρουμ εδώ και κάμποσο καιρό γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα το τηλέφωνο (αν και με τόσα που διαβάζω δεν ξέρω αν έκανα σωστά και το παρήγγειλα) και διάβασα στο αντίστοιχο θέμα στο xda ότι κάποιος έφτιαξε διακιά του emui rom (η τροποποίηση που κάνει η huawei στο android). Το έχει δοκιμάσει κανείς από δω; Αν ναι, τι εντυπώσεις έχει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Το συνδέω στο laptop με windows 7 home premium και δεν το βλέπει το τηλέφωνο. Πρέπει να κάνω κάτι?

 

Υ.Γ# για όσους το έχουν παραγγείλει και δεν το έχουν παραλάβει και λογικό ειναι να έχουν ανησυχία, εγώ το έχω τώρα 4 ημέρες και ενώ στην αρχή παραπονέθηκα για την μπαταρία, τώρα πάει μια χαρά 2 ημερες εύκολα, και δεν έχω προβλήματα. Τόσο καλά, που δεν σκέφτομαι να βάλω την 3,05 εάν δεν είμαι σίγουρος ότι πάει μια χαρά. Το τηλεφωνο είναι σούπερ, όποιος και να το έχει δει έχει πάθει.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.needrom.com/download/umi-zero-2/

Σαν mtp το συνδέεις έτσι?και ενεργοποίησες το usb debugging?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι είναι αστείο! Ξεκολλάει και από πίσω σιγά σιγά!! Εκτός από μπροστά πάνω αριστερά. Αν δεν το έχεις 20 μέρες στα χέρια σου δε μπορείς να γράψεις review. Πιστεύω ότι σε όλους συμβαίνει ή θα συμβεί αλλά δεν το έχουν παρατηρήσει. Το μόνο καλό είναι ότι πάτησα με ένα μαχαίρι τα pin εσωτερικά που μπαίνουν οι sim, τις γυαλοχάρτισα κιόλας και τώρα μπαινοβγαίνουν καλύτερα! χαχαχαχα!!! Πλέον γελάω με τους κινέζους!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ξεκολαει σιγα σιγα το πίσω γυαλι. Πολυ λίγο βεβαια αλλα σηκώθηκε. Η κόλλα ειναι της πλακας :wacko: και δεν ζεσταθηκε το τηλέφωνο ουτε έπαιξα καποιο game

 

Επίσης σε εμενα απο το 20% και κατω πεφτει πολυ γρηγορα σχεδόν σε 5 λεπτά! Δεν διορθωθηκε με το battery calibration.... Απο το 100 μεχρι το 20 παει σταθερά ομως.

 

Κριμα και ειναι ομορφο και γρήγορο τηλέφωνο.. Απο ποιοτητα κατασκευής προχειροδουλεια όμως σε σημειο που να θες να το πετάξεις στον τοίχο. Ας μην ειχε καλη οθονη και ας κολλούσε θα το ειχα κανει κομμάτια. Ανεχομαι για αυτο το λογο το κινητο. Μακαρι να ηταν μονο το δικο μου ετσι....

 

Μπορεί καποιος να κανει ενα γκάλοπ για αυτούς που το εχουν το τηλεφωνο αν ειναι ευχαριστημενοι η οχι/εχει παρουσιάσει προβλημα για να εχουν μια ιδεα πως πανε τα στατιστικα για τους υποψήφιους αγοραστες...καλύτερα και σε αυτο το thread...

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να το στείλεις πίσω και να στο αντικαταστήσουν με καινούργιο κι ας περιμένεις ένα μηνα;

 

δεν έχω απόδειξη και εν τέλει δεν ξέρω αν με συμφέρει πλέον λόγω μεταφορικών. άντε να το στήλεις, να φτάσει σε κανα 2 εβδομάδες εκεί, μετά να περιμένεις κανά μήνα να σου έρθει το άλλο (αν στο αντικαταστήσουν και δεν στο φτιάξουν).... :wacko: όχι να μου λείπει

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που δεν έχει πρόβλημα μ το κινητό??

 

Εγώ :D μπορώ να Πο πώς δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα ούτε ριμπουτ ούτε να βγάζει σκρεενσοτς από μονό του τίποτα και όπως έγραψα παραπάνω τα θέματα της μπαταρίας έφτιαξαν , σήμερα το φόρτισα μετά από 3 μέρες !!

 

τώρα αν στο μέλλον ξεκολλήσει Κανά τζάμι και ιδικά το καλοκαιράκι που θα έχει και ζέστη δεν το ξέρω …

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα από ali, πέρασα και το update και όλα είναι μια χαρά! Θα δούμε βέβαια, γιατί απ οτι διαβάζω πολλοί είχαν προβλήματα μετά από κάποιες μέρες χρήσης! Ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι τα κινητά "χαζά" :wacko:
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η δερμάτινη θήκη του zero αλλά όταν ανοίγω την θήκη μέχρι πίσω κλειδώνει το τηλέφωνο και πρέπει να πατήσω πάλι το κουμπί να άνοιξη πολύ περίεργα πράγματά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η δερμάτινη θήκη του zero αλλά όταν ανοίγω την θήκη μέχρι πίσω κλειδώνει το τηλέφωνο και πρέπει να πατήσω πάλι το κουμπί να άνοιξη πολύ περίεργα πράγματά.

Έχει δυνατό μαγνήτη και πιάνει από την πίσω μεριά...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανεις οτι στο youtube app παιζει μονο μεχρι 720p? Δεν υπήρχε επιλογη για 1080p....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες με το κινητό οι εντυπώσεις παραμένουν άριστες-μην το ματιάσω-!Κάτι που δεν έχει αναφερθεί και μου κάνει εντύπωση ότι το βράδυ σε stand by χάνει από 0 έως 1% μπαταρία!Επίσης η μπαταρία μου βγάζει άνετα μέρα με 4 ώρες περίπου οθόνη και ελαφριά σχετικά χρήση.Έχω κάνει 3 φορτίσεις οπότε θα πάει και καλύτερα!Αν δεν είχα διαβάσει για τα γνωστά προβλήματα θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα!!

edit:το μάτιασα τελικά!Μόλις μου έκανε μόνο του reboot μετά το τέλος μιας κλήσης!Το πρώτο μετά από 3 μέρες χρήσης...

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την θήκη είναι πολύ ενοχλητικό έχει κανένας φίλος το πρόβλημα αυτό να μαυρίζει η οθόνη όταν ανοίγεις τη θήκη τελείως πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... δεν ξέρω τι να πω. Είχα δώσει παραγγελία στις 19/11 και σήμερα το πρωί επιτέλους παρέλαβα (σχεδόν 2.5 μήνες αναμονή). Πριν 2' γλίστρησε από την άκρη του πάγκου και έσπασε το μπροστινό τζάμι...
Link to comment
Share on other sites

Πωπω..Απίστευτη γκαντεμιά...

Λοιπόν παίδες... δεν ξέρω τι να πω. Είχα δώσει παραγγελία στις 19/11 και σήμερα το πρωί επιτέλους παρέλαβα (σχεδόν 2.5 μήνες αναμονή). Πριν 2' γλίστρησε από την άκρη του πάγκου και έσπασε το μπροστινό τζάμι...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... δεν ξέρω τι να πω. Είχα δώσει παραγγελία στις 19/11 και σήμερα το πρωί επιτέλους παρέλαβα (σχεδόν 2.5 μήνες αναμονή). Πριν 2' γλίστρησε από την άκρη του πάγκου και έσπασε το μπροστινό τζάμι...

 

πω πω !!!θα ελεγα να παιξεις τζοκερ αλλα εσυ θα δωσεις αντι να κερδισεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... δεν ξέρω τι να πω. Είχα δώσει παραγγελία στις 19/11 και σήμερα το πρωί επιτέλους παρέλαβα (σχεδόν 2.5 μήνες αναμονή). Πριν 2' γλίστρησε από την άκρη του πάγκου και έσπασε το μπροστινό τζάμι...

 

Κατα αρχην πολυ γκαντεμια...πολυ ατυχος ρε φιλε!!!ποτε στο στειλανε το κινητο και απο πιο σαιτ..γιατι και εγω ιδια ημερομηνια εκανα παραγγελια και ειμαι σε αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... δεν ξέρω τι να πω. Είχα δώσει παραγγελία στις 19/11 και σήμερα το πρωί επιτέλους παρέλαβα (σχεδόν 2.5 μήνες αναμονή). Πριν 2' γλίστρησε από την άκρη του πάγκου και έσπασε το μπροστινό τζάμι...

 

Είναι να μην σου πέσει…. Και γλιστρά σαν που….α , δεν κανείς και ένα bend test να το ανεβάσεις youtube

Link to comment
Share on other sites

Από antelife και μου το έστειλαν με Sweden Post γύρω στις 27 του μηνός.

 

Στο λίγο διάστημα που πρόλαβα να το "χαρώ" πάντως, δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις. Μόλις το παρέλαβα πέρασα την .05. Την πρώτη φορά που άνοιξε μετά το update μου πετούσε σφάλμα για το Play Store. Διορθώθηκε μετά την πρώτη επανεκκίνηση. Στη συνέχεια έβαλα μέσα την sim, μου την χάλασε με την πρώτη είσοδο (!). Την έβγαλα και είχε πάνω 2 γερές χαρακιές και δεν δούλευε ούτε στο προηγούμενο μου τηλέφωνο. Πήγα στην vodafone έβγαλα άλλη και την έβαλα προσεκτικά, πιέζοντας το sim tray λίγο προς τα επάνω όπως το έσπρωχνα για να μην την ξανα-αχρηστεύσει. Δούλεψε κανονικά.

Κατά τ'άλλα αργούσε πολύ να εμφανίσει την lockscreen όταν πατούσα το power button και έτρωγε ένα περίεργο slowmotion κολλημα στον app drawer.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... δεν ξέρω τι να πω. Είχα δώσει παραγγελία στις 19/11 και σήμερα το πρωί επιτέλους παρέλαβα (σχεδόν 2.5 μήνες αναμονή). Πριν 2' γλίστρησε από την άκρη του πάγκου και έσπασε το μπροστινό τζάμι...

 

Επειδη ειχα προβλημα με το μοτερ της δονησης, ανοιξα το κινητο και το επισκευασα, η οθονη του ειναι ogs και βγαινει πανευκολα, δεν ειναι καν κολημενη παρα μονο την κρατανε καπου 12 βιδες, εαν βρεις ανταλακτικο lcd-digitizer μπορω να σε βοηθησω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αν το είχα το τηλέφωνο και μου χάραζε τη sim , θα δοκίμαζα με μια χάρτινη λεπτή λίμα νυχιών να γυαλοχαρτίσω λίγο τις επαφές που δημιουργούν το πρόβλημα.Προσοχή , μόνο για όσους καταλαβαίνουν ακριβώς τι κάνουν και που είναι ακριβώς η θέση και ο προσανατολισμός των επαφών.Επίσης μεγάλη προσοχή σε τυχών υπολοίματα που μπορεί να προκείψουν.

Δεν το έχω το τηλέφωνο και δεν έχω δοκιμάσει την παραπάνω πρόταση. Το παραμικρό λάθος μπορεί να καταστρέψει το τηλέφωνο !!!

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

σημερα ελαβα email απο focalprice και μ ειπαν πως το κινητο θα καθυστέρηση απο οτι υπολογιζα αλλες 15 μερες δεν καταλαβα πολυ μαλον δεν θα ειχαν αποθεμα ας ελπισουμε οτι θα μ ερθει κανα καλο γιατι αμα ειναι να περιμενω 1.5 μηνα και να ειναι μαπα δεν ξανα εμπιστευομαι κινεζο ...Ξερει κανεις αμα θα φορεσει lollipop???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...