Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συρταράκι που μπαίνουν οι sim, όταν το κλείνετε, είναι άγοψο?

Δηλαδή εξέχει καθόλου?

Στο δικό μου, κάνει μία μικρή απειροελάχιστη προεξοχή.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στο δικο μου το ιδιο για το συρταρακι.Μην ανυσηχεις,ειναι φυσιολογικο.

Σε μερικες μερες ουτε που θα το προσεχεις πια.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:

Έρχομαι από πολυετή χρήση samsung galaxy, οπότε έχω φάει μια μικρή ήττα μέχρι να προσαρμοστώ στο Menu.

-Άλλαξα τον Launcher σε NOVA και μου είναι πιο φιλικό

-Ξεκίνησα να εγκαθιστώ τις εφαρμογές (απλές yahoo, super backup etc) που είχα στο S3 μου, και έχει φάει 2-3 κολήματα.

Αναγκάζομαι να τις κλείσω δυναμικά και πάλι από την αρχή.

-Το menu των κλήσεων, συνηθισμένος από τα samsung γαρ, με δυσκολεύει (είχα συνηθίσει το "τράβηγμα" δεξιά αριστερά για call/sms)

- Η οθόνη είναι εξαίσια. Αυτή ήταν και ο λόγος που έφυγα από samsung. Με οθόνη 5άρα, amoled και αν έχει ραδιόφωνο, ήταν το μόνο (πλην note που είναι too big for me).

- Η συσκευή είναι βαριά αλλά πραγματικά και το περίμενα λόγω υλικών αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου.

-Το wifi δεν μου έχει κάνει προβλήματα, και μπορώ να πω σε σχέση με το S3, δεν μου κάνει κάτι "αποσυνδέσεις λόγω κακής ποιότητας" κλπ.

- Η "μουσική" είναι πολύ καλή και με πολύ καλή ένταση, μιάς και μετά το ράδιο, αυτό χρησιμοποιώ περισσότερο.

- Από ακουστικά, έβαλα από iphone 3g και παίζουν κορυφαία με λειτουργία του πλήκτρου για απάντηση κλείσιμο.

Έβαλα από samsung (αυτά που έχω από τα κατά καιρούς galaxy) και παίζει το άνοιγμα κλείσιμο, αλλά τα +/- παίζουμ μόνο γαι την μουσική και όχι για την ένταση αλλά για next.

Έχω σπίτι έναν adaptor που είχα πάρει για κάτι sony ericsson (MH1 καταλαβαίνετε) να δω μήπως στρώσουν τα κουμπιά.

Έχω αφήσει ακόμα την 3,0,1 μέχρι να δω τι προβλήματα και αν, θα μου βγάλει γαι να δω και την σύγκριση.

 

Γενικά, είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος και οριακά ενθουσιασμένος.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ και θα ήθελα τα φώτα σας.

1. Δώστε ένα λινκ που να δουλεύει για να κατεβάσω το 3.03. Τα δύο λινκ που έχει στο φορουμ της umi δεν δουλεύουν.

2. Η συσκευή ήρθε με 3.01. Διάβασα σε ένα φόρουμ πως καλό είναι να γίνει factory reset πριν κάνουμε update. Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

1)https://mega.co.nz/#!TYkGgIIC!8R7nGdxz9_wk0r8LEMIssykgmSk6RQKQRZ81_6zyDWA

 

Μόλις παρέλαβα και εγώ και θα ήθελα τα φώτα σας.

1. Δώστε ένα λινκ που να δουλεύει για να κατεβάσω το 3.03. Τα δύο λινκ που έχει στο φορουμ της umi δεν δουλεύουν.

2. Η συσκευή ήρθε με 3.01. Διάβασα σε ένα φόρουμ πως καλό είναι να γίνει factory reset πριν κάνουμε update. Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Απο την σελιδα της Umi Στο FB

 

http://i.imgur.com/GLveqJe.jpg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

χάλια ειναι το τηλέφωνο..... καταρχάς γρατσουνάει και χαλάει τις κάρτες σιμ. δοκίμασα να βάλω τη σιμ μου και μου την καταγρατσουνισε! και μάλιστα 2 κάρτες δοκίμασα μια wind και μία cosmote

άσε που δεν μου την αναγνώριζε πάντα! το δεύτερο σλοτ που δοκίμασα δεν μου δούλεψε ποτέ. μόνο το μέσα δούλεψε κανα δυο φορές αλλά η έξω με την microsd δεν δουλεψε ποτε. πιθανός από την πίεση να χάλασε η sim tray.

 

είναι ωραίο το τηλέφωνο για χρήση tablet! γιατί για τηλέφωνο είναι χάλια! :X:mad: μακριάαααααα (ότι δίνεις παίρνεις)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

χάλια ειναι το τηλέφωνο..... καταρχάς γρατσουνάει και χαλάει τις κάρτες σιμ. δοκίμασα να βάλω τη σιμ μου και μου την καταγρατσουνισε! και μάλιστα 2 κάρτες δοκίμασα μια wind και μία cosmote

άσε που δεν μου την αναγνώριζε πάντα! το δεύτερο σλοτ που δοκίμασα δεν μου δούλεψε ποτέ. μόνο το μέσα δούλεψε κανα δυο φορές αλλά η έξω με την microsd δεν δουλεψε ποτε. πιθανός από την πίεση να χάλασε η sim tray.

 

είναι ωραίο το τηλέφωνο για χρήση tablet! γιατί για τηλέφωνο είναι χάλια! :X:mad: μακριάαααααα (ότι δίνεις παίρνεις)

 

Το οτι δινεις παίρνεις τι εννοεις 180€ για Κινεζικο ειναι λιγα;;

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δινεις παίρνεις τι εννοεις 180€ για Κινεζικο ειναι λιγα;;

 

για τέτοια χαρακτηριστικά ναι λίγα είναι......

 

το έχω μπροστά μου έχει φανταστική οθόνη, δεν κολλάει πουθενά.η αίσθηση στο χέρι φανταστική.το ηχείό δυνατό. wifi σήμα πιανει παντού.

 

απλά μου έτυχε ελλατωματικό. όμως ακούω από πολλούς ότι άλλος έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης, άλλος έχει πρόβλημα με το dual led που είναι ίδιο χρώμα, κ.λ.π.....

η τιμή στα 70 ευρώ είναι κλέψιμο όμως.... τζάμπα. αφού και εγώ πήρα 2 μόλις τώρα.... να δώσω σε φίλους. αλλιώς dispute paypal.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το βασικό ερώτημα είναι τι ακριβώς επηρεάζουν τα δύο κίτρινα λεντάκια σε σχέση με την έκδοση με το ένα+ένα.

Δηλαδή, επηρεάζεται η απόδοση της κάμερας;

'Η απλά αποδεικνύεται ότι το κινητό δεν είναι σε final κατάσταση.

Και αν είναι το δεύτερο, πόσο beta, να μου επιτραπεί η έκφραση, μπορεί να είναι;

Δηλαδή, είναι κομμάτια που τα είχαν για πέταμα και τώρα τα ξεφορτώνονται κοψοχρονιά ή απλά δεν έχουν περάσει τον final έλεγχο λειτουργικότητας (ή όπως λέγεται τέλος πάντων);

Διότι μόνο το τελευταίο με αποτρέπει από την αγορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tα review που έχουν γίνει επάνω στο beta κινητό το παρουσιάζουν ότι είναι super και ότι στην ουσία το firmware είναι beta. Δε νομίζω να μην μπορείς να αναβαθμίσεις στην final έκδοση του software που φοράει . Για τα 70 ευρώ είναι super . Έβαλα μια παραγγελία . Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που έχει μήπως την beta να μας πει αν υπάρχει κάποιο θέμα ?

 

Μου απάντησες. Δεν πρόλαβα να δω το ποστ.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

ας βρούμε - δούμε πρώτα τις διαφορές μεταξύ των δύο εκδόσεων φλας σε κάποια φωτό και ας κρίνουμε....

από εκεί και πέρα, μου φαίνεται δύσκολο να υπάρχουν ακόμα beta κομμάτια, από την άλλη όμως μπορεί να είχε το εργοστάσιο κάποια κομμάτια beta , το tiny να τα πήρε με το κιλό και να τα ΄΄σκότωσε΄΄ στην τιμή της προσφοράς !

Μαμώ την Κινεζία μου.....δεν μας αφήνουν σε χλωρο κλαρί ώστε να τους πιάσουμε κορόϊδο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειχα το κινητο στο βιντεο ειναι δυο διαφορετικα ετσι ηταν και στο δικο μου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συνήθως φταίει σε αυτό, αλλά ίσως και οι SIM. Τις έβαλες καλά; Είναι καινούριες σχετικά; Αν συνεχίζεται κάνε το τελευταίο update του Zero το πιο πιθανό είναι θέμα ROM.

 

του έκανα το 3.0.3 το update άλλα γενικά η cosmote εχει σήμα παντού και η wind σαπίλα άλλοτε την παλεύει άλλοτε όχι καμιά φορά δείχνει πως έχω σήμα στην wind και παίρνω επίτηδες από άλλο τηλέφωνο και προωθεί την κλήση...κάτι τέτοια....

Пролетарии всех стран, соединяйтесь! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου δεν αναγνωρίζει την sim στη θέση 2. εκεί που είναι η κάρτα μνήμης δηλαδή. ενώ την κάρτα μνήμης την βλέπει, δεν διαβάζει την κάρτα σιμ..... έχω την 3.0.3

προς το παρών το δουλεύω με την σιμ στην θέση 1. ουτος η άλλος για δεύτερο το έχω. αλλά θα ήθελα να δουλεβε και η δεύτερη θέση...... δεν ξέρω αν φταίει κάτι με την 3.0.3 όμως.....

σαν άλλο αρνητικό να πω ότι ζεσταίνεται αρκετά στο ύψος της κάμερας (αν το ζορίσεις). δεν τολμώ να παίξω κάποιο gameloft game μπορεί να εκραγεί :lol:

 

στα θετικά του, είναι έτοιμο rootarismeno το wifi είναι πολύ καλό και πιάνει παντού, το 3g μέτριο, η εμφάνιση της συσκευής είναι κορυφαία!

επίσης προσοχή γιατι γρατσουνίζονται εύκολα οι σιμ. αν είχατε παλιότερα iphone με την πιο μικρή σιμ και θέλετε να το δουλέψετε με αντάπτορα δεν γίνεται. επίσης άλλαξα 2 sim γιατί η sim tray μπαίνει ίσα ίσα μέσα, και γδέρνει την κάρτα σιμ. ακόμα και στην καινούργια σιμ που πήρα σήμερα από κοσμοτέ (γιατί την άλλη την έγδαρε) με πολύ προσοχή πάλι φαίνονται κάποιες γραμμες που έγιναν από την είσοδο της sim tray. οπότε προσοχή. :mad:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου δεν αναγνωρίζει την sim στη θέση 2. εκεί που είναι η κάρτα μνήμης δηλαδή. ενώ την κάρτα μνήμης την βλέπει, δεν διαβάζει την κάρτα σιμ..... έχω την 3.0.3

προς το παρών το δουλεύω με την σιμ στην θέση 1. ουτος η άλλος για δεύτερο το έχω. αλλά θα ήθελα να δουλεβε και η δεύτερη θέση...... δεν ξέρω αν φταίει κάτι με την 3.0.3 όμως.....

σαν άλλο αρνητικό να πω ότι ζεσταίνεται αρκετά στο ύψος της κάμερας (αν το ζορίσεις). δεν τολμώ να παίξω κάποιο gameloft game μπορεί να εκραγεί :lol:

 

στα θετικά του, είναι έτοιμο rootarismeno το wifi είναι πολύ καλό και πιάνει παντού, το 3g μέτριο, η εμφάνιση της συσκευής είναι κορυφαία!

επίσης προσοχή γιατι γρατσουνίζονται εύκολα οι σιμ. αν είχατε παλιότερα iphone με την πιο μικρή σιμ και θέλετε να το δουλέψετε με αντάπτορα δεν γίνεται. επίσης άλλαξα 2 sim γιατί η sim tray μπαίνει ίσα ίσα μέσα, και γδέρνει την κάρτα σιμ. ακόμα και στην καινούργια σιμ που πήρα σήμερα από κοσμοτέ (γιατί την άλλη την έγδαρε) με πολύ προσοχή πάλι φαίνονται κάποιες γραμμες που έγιναν από την είσοδο της sim tray. οπότε προσοχή. :mad:

 

Πέρασα και εγώ την 3.0.3 μήπως ξέρεις που πήγε το air gesture ? το αφαίρεσαν με την τελευταία αναβάθμιση ? γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα !!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 3.0.3 μήπως ξέρεις που πήγε το air gesture ? το αφαίρεσαν με την τελευταία αναβάθμιση ? γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα !!

 

ούτε εγώ το βρίσκω....... το βγάλανε μάλλον. :blink: νομίζω βγάλανε και άλλα πράγματα μάλλον για την υπερθέρμανση η την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.... μου φαίνεται περίεργο που φορτίζει τόσο γρήγορα.. το φοβάμαι.... φορτίζει κοντά στη μία ώρα και κάτι! έλεος!

 

επίσης να ρωτήσω σε όσους έχουν την 3.0.3 δουλεύουν 2 κάρτες σιμ ταυτόχρονα???η το δικό μου έχει κάποιο πρόβλημα? μόνο την κάρτα μνήμης μου διαβάζει στη θέση 2.... την κάρτα σιμ την βλέπει μόνο η θέση 1 αυτή.

 

πάντως σε περίπτωση που τα beta τηλέφωνα είναι άθλια κολλάνε κλπ όταν μας έρθουν αν κάνουμε όλοι dispute το πρόβλημά μας στο paypal θα μας τα επιστρέψει πίσω τα χρήματα.

 

πάντως πέρα από την πλάκα έχει οθονάρα.... κονταροχτιπιέται σχεδόν με το note 4 μου! δεν το συζητώ αν πετύχετε καλό τηλέφωνο μην τυχόν και το δώσετε! αξίζει τρελά τα λεφτά του! γιαυτό άλλωστε και ρίσκαρα και παράγγειλα 2 από το site... αντέχω και με beta αρκεί να μην με τρολλάρει

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ε απλα εβαλαν εναν 3Α φορτιστή και φορτίζει πιο γρήγορα.. Ομως τη διάρκεια ζωης της μπαταρίας τη ρωτησαν..;

Εδω βάζουμε πιο μικρούς φορτιστές να φορτιζει πιο αργα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον πρωτη αγορα που κανω απο κινεζομαγαζο και γενικα απο paypal.Στο tinydeal μου λεει

Date: 1/20/2015

Order Status: Processing.

Αυτο σημαινει οτι την εκανα την παραγγελια κανονικα ετσι?

 

Έχουμε ξεχωριστά θέματα για τέτοιες συζητήσεις...

 

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

Αγορές από το εξωτερικό

 

Ρίξτε μια ματιά και εκεί και θα λύσετε όλες τις απορίες σας μιας και εδώ είστε ήδη off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κανένα από τα ακουστικά που δοκίμασα, δεν παίζει σωστά.

Ναι μεν ανοίγεις/κλείνεις συνομιλία, αλλά ήχο +/- ή next/previous, δεν παίζει κανένα από αυτά που έχω.

Έχει κανείς δοκιμάσει με κάποια που να του παίζουν σωστά?

me paan71
Link to comment
Share on other sites

απο κλωνους πως τα παει το μοντελο? Μηπως παιζει καμια τετοια ιστορια...

Η κατασκευή του (γυαλί και αλουμίνιο) δεν επιτρέπει εύκολα κατασκευή κλωνου

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...