Jump to content

Microsoft Surface 2


diofar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα μπορούμε να συζητάμε για το πολύ παρεξηγημένο tablet της Microsoft.

Προτεινόμενες εφαρμογές, απορίες ή λύσεις σε τυπικά προβλήματα είναι ευπρόσδεκτα.

 

Και θα ξεκινήσω με μία ερώτηση!:

Γνωρίζετε κάποιον download manager όπως ο JDownloader για το Surface 2;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα μπορούσες να δοκιμάσεις εφόσον έχεις το tablet.

http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/file-downloader/06b9927e-2da5-4433-a118-a0b29f2b800f

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα μπορούσες να δοκιμάσεις εφόσον έχεις το tablet.

http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/file-downloader/06b9927e-2da5-4433-a118-a0b29f2b800f

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Φαίνεται ακριβώς αυτό που θέλω. Δυστυχώς δεν έχω αποκτήσει ακόμα το tablet. Περιμένω να δω αν ανακοινωθεί σύντομα το Surface 3 RT.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η φθηνοτερη τιμη που μοορουμε να το βρουμε αυτη τη στιγμη?

 

Μέχρι και σήμερα εδώ στη Γερμανία που μένω έκανε 300 ευρώ. Από αύριο θα δούμε. Περιμένουμε και το event της Microsoft την Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλη χρονια σε ολους .παιδια παραγγηλα αυτο .ακουω γνωμες

Product Description

 

Microsoft Surface Pro 2

10.6"|Core i5 3317U|Windows 8 Pro 64-bit|4GB RAM |128GB SSD

 

System Type: Slate Tablet PC

 

Operating System: Windows 8 Pro 64-bit

 

Processor: Intel Core i5 (3rd Gen) 3317U / 1.7 GHz (turbo 2.6 GHz) / 3 MB Cache

 

Memory: 4 GB DDR3

 

Storage: 128 GB SSD

 

Display: 10.6" multi-touch ClearType Full HD 1920 x 1080 + stylus

 

Graphics: Intel HD Graphics 4000

 

Connections & Expansion

 

Interfaces: 1 x USB 3.0 |1 x Mini DisplayPort |1 x Headphone output

 

Memory Card Reader: Yes ( microSDXC )

 

Networking: 802.11n dual 2x2 MIMO antennas(SUPERB Wi-Fi), Bluetooth 4.0 LE

 

Features: Ambient light sensor, digital compass, Accelerometer, VaporMg enclosure, gyroscope

 

Camera Integrated webcam: Resolution 1.2 Megapixel (back), 1.2 Megapixel (front)

 

Sound: Stereo speakers , microphone

 

Colour: Dark titanium

 

Dimensions (WxDxH): 27.5 cm x 17.3 cm x 1.35 cm

 

Mechanical Design: No keyboard

 

Weight: 907 g

 

Manufacturer Warranty: 1 year

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Βασικά υπάρχει ήδη νήμα όπου αφορά το Surface Pro 1/2 μιας και αυτό που έκανες παραγγελία είναι το 1 με βάση τα χαρακτηριστικά του.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=348650

Άρα εκεί συνεχίζουμε μην γίνεται μπέρδεμα με το παρόν νήμα που αφορά άλλο εντελώς προϊόν και καμία σχέση τη σειρά Surface Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Έχω ενα sp2 απο γνωστό μεγαλο ελληνικό πολυκαταστημα. Το εχω παρει 2ο χερι, αλλα εχω τις αποδείξεις κλπ

Εδω και καιρο ομως, δεν παταει καλα το βύσμα φορτησης. Συνηθως το κουναω λιγο μεχρι να πιασει, και οντως φορτίζει κανονικά. Τελευταία όμως παταει ολο και χειρότερα. Αφου το κουναω λιγο να αναψει το λαμπάκι που εχει πάνω το βυσμα, και υστερα απο λιγο σβηνει γιατι παύει να ακουμπάει.. Βασικά για να το φορτισω πρεπει να εχω να δουλευει το Surface , ωστε να δω πότε εχει ακουμπήσει καλα (γιατι απο το λαμπάκι δε βγαζεις ακρη, μπορει να ειναι αναμενο και να μη φορτιζει). Αλλα και τότε μπορει ανα πασα στιγμη να παψει να ακουμπάε, και την αλλη μερα παλι αφορτιστο να είναι..

Τωρα εξισα λιγο τους ακροδέκτες, εχω σφηνωσει και ενα χαρτί να παταει στραβα το βυσμα και φορτιζει.. Αλλα τοσο ωριακα που και απο τη θερμοκρασία μπορει να σταματήσει να παταει..

Ενας ακροδεκτης του βυσματος του φορτιστή φαίνεται λιγο ποιο μεσα απο τους αλλους, δεν ξερω αν φταίει αυτο, πιθανον.. Αν ανοιγα το βυσμα αν φταίει αυτο, θα το εφτιαχνα..

Το Surface ειναι στην εγγυηση (1ος χρονου) και το θεμα ειναι οτι το χρησιμοποιώ καθημερινα ως βασικο pc, οπότε να το στηλω για service μου κοβει τα ποδια.. Ουτε ειμαι σίγουρος αν φταίνε οι ακροδέκτες του φορτιστη ή του Surface, ωστε πχ να παρω αλλο φορτιστη.

Αν το στηλω για service, λογικα το παω σε υποκατάστημα της αλυσίδας που αγοράστηκε?

Αγοραστηκε Κρητη, ειμαι Γιάννενα, εχει υποκατάστημα εδω. Θα βρω πρόβλημα που η απόδειξη δεν είναι στο όνομα μου?

Ακουω καμια γνωμη, ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει χαλάσει ο φορτιστής, είναι το καλό σενάριο, αν έχει χαλάσει η υποδοχή αν αναλογιστούμε ότι τα surface δεν φτιάχνονται στο 95% των περιπτώσεων μόνο αντικατάσταση συσκευής σε κόβω.

 

Μιλα αρχικά με το κατάστημα να πιάσεις παλμό ανταπόκρισης Και αν δεν,Μιλα με ms Hellas πού αρμόδιοι είναι αυτή μετά την παρέλευση του DOA αναφέροντας ότι σου είναι απαραίτητο κλπ όπως έγραψες εδώ.

 

Εγώ πάντως για να έχω τα νότα μου καλυμμένο έχω το ThinkPad 8 σε περίπτωση στραβης έτσι ώστε μην στηριζομαι αποκλειστικά σε τρίτους, περισσότερο για δική μου διευκολύνσει μην μείνω εντελώς χωρίς ένα pc έστω για τα βασικά.

 

Στο νήμα του Pro 3 έχω δώσει τηλ επικοινωνίας με την ms.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks.. Εχω και εγω ενα lenovo lynx με atom και 2 γιγα μνημη.. Αλλα εχω κατι μακροεντολες σε excel (vba) που καθε φορα που αλλαζω ενα νουμερο σε ενα κελι θελει 1 λεπτο να ξανα υπολογίσει τα παντα και καταντα μαρτυριο.. Στο surface γινεται ακαριαια, μερα με τη νυχτα.

Δεν το πουλησα αν και δεν το δουλεύω καθολου, μονο γι αυτο, ως backup..

Θα το παρακολουθησω λιγο ακόμα μιας και στο τελος το φορτιζω βαζοντας το βυσμα του φορτιστη να πατα στραβα.. Μέχρι αλουμινοχαρτο σκεφτηκα να βαλω σε εναν ακροδεκτη για να παταει καλυτερα να δω αν εκει ειναι το προβλημα.. :lol:

Πάντως τασεις βγαζει κανονικα ο φορτιστής , το ελενξα με βολτομετρο. Θα δανειστώ εναν ιδιο φορτιστη απο φιλο με ίδιο surface, εκει θα φανει σιγουρα που ειναι το πρόβλημα ..

Αλλιως όντως πρεπει να μιλησω με το μαγαζι.. Ειπα μην ειχε κανεις εμπειρία, μιας και το λογικο είναι να το παω εκεί, απλα δεν ξερω αν αλλαζει κατι που το εχω 2ο χερι και δεν ειναι η απόδειξη στο ονομα μου. Ετσι για τον φουτσο που ειναι τα μαγαζια, παω στοιχημα καποιο κολημα θα βρω εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχω ένα παροπλισμένο microsoft surface 2 64Gb σε πολύ καλή κατάσταση και δεν το χρησιμοποιώ πλέον,ξέρει κανείς πόσα πιάνει μεταχειρισμένο γιατί μου το ζήτησαν;;

 

0-02-05-70b00bdb655edd09dbf102c7957b81a4f1ce39c0.jpg

 

0-02-05-d0e9a9a070f2139e80dbbd6669676dc031323891.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μια στο amozon ποσο το εχουν και αποφασιζεις.

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00FG7MEBK/ref=dp_olp_all_mbc?ie=UTF8&condition=all

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Από 150 δολάρια ξεκινάνε από ότι βλέπω αλλά δεν ξέρω αν είχαν τιμή αγοράς όπως εδώ Ελλάδα εγώ το είχα αγοράσει 500€...Κάπου στα 200€ είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...