Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του myphone.gr καλώς ήλθατε σε ένα ακόμα poll του αγαπημένου μας forum. Τις τελευταίες μέρες έχουμε γίνει μάρτυρες ενός «σκανδάλου» που φαίνεται να κλωνίζει μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες του χώρου. Μιλάμε φυσικά για την Apple και το #bentgate που φαίνεται να κλωνίζει την εμπιστοσύνη των καταναλωτών στο πρόσωπο της εταιρείας με το μήλο.

 

Τέτοια παραδείγματα όμως φαίνεται να μην είναι τα μοναδικά. Πολλές εταιρείες παρουσιάζουν κάθε λογής προβλήματα που δυσαρεστούν το κοινό τους, κάνοντας το να το σκεφτεί δύο φορές πριν κάνει την επόμενη αγορά του. Συσκευές με προβλήματα συναρμολόγησης, κακό service, updates λογισμικού που δεν έρχονται ποτέ, υπερεκτιμημένες συσκευές που χάνουν την αξία τους μετά από λίγες μέρες, you name it όπως λένε οι φίλοι μας οι αμερικάνοι.

 

Οι λόγοι που οδηγούν σχεδόν κάθε εταιρεία είναι πολλοί. Η ταχύτητα που τρέχει η τεχνολογία έχει σαν αποτέλεσμα την ελαχιστοποίηση του χρόνου ανάπτυξης μιας συσκευής. Η ζήτηση πλέον έχει ξεπεράσει κάθε όριο, ενώ η συνεχής προσπάθεια καινοτομίας, κάνει τις συσκευές ευάλωτες και εν τέλει το κοινό δυσαρεστημένο. Το service της κάθε εταιρίας δυσκολεύεται πλέον να ικανοποιήσει τον όγκο των προβλημάτων, ενώ οι δεκάδες συσκευές και οι άλλες τόσες διαφορετικές εκδόσεις λειτουργικού (ειδικά στο Android) μετατρέπουν σε βουνό την προσπάθεια των προγραμματιστών να παρουσιάσουν ένα σύνολο αψεγάδιαστο και σε εύλογο χρονικό διάστημα.

 

Εσείς λοιπόν ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε σε μια μελλοντική σας αγορά; Πιστεύετε ότι υπάρχει κάποια όσο το δυνατόν «τίμια» που ικανοποιεί τις απιτήσεις σας; Περιμένουμε την ψήφο σας και ένα σχόλιο, με την αιτιολογία που δίνετε. Καλή συνέχεια!

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιλέγω NOKIA (currently Microsoft) γιατί ανεξαρτήτου συσκευής (high or low-end) η ποιότητα κατασκευής είναι κορυφαία.
Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Eπιλέγω την ΗΤC διότι προσφέρει την πλέον αγχολυτική εμπειρία χρήσης στο Android και διαθέτει το καλύτερο software support την τρέχουσα περίοδο.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sony γιατί με το Ζ έμεινα πολύ ευχαριστημένος, ξεκίνησε με 4,1 και αυτή τη στιγμή μετά από 17 μήνες έχω 4.4.4 με friendly user interface και πηγαίνει σφαίρα! Μεγάλο + το ότι είναι αδιάβροχο και έχει και ωραίο design.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

APPLE Οπως και τα τελευταια 6 χρονια......απροβληματιστος ομορφος και χαλαρος!

Δε μπορω ναμε σκεφτω....με κατι αλλο ποσο μαλλον να μπω στη διαδικασια να περασω σ αλλο λογισμικο και να εχω τα γνωστα θεματακια.....

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

HTC γιατι συνδιαζει το καλυτερο κατ εμε software απο android κατασκευαστες με κορυφαιο hardware (τιμες πολυ τσιμπημενες ωστοσο )...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αφου στο poll μπηκε η Huawei, θα επρεπε να μπει και η ΖΤΕ.

Ειχα zte, δεν....θα ξαναπαρω.

Ψηφισα Sony. Αν και ακομη εχω ελαχιστη εμπειρια, φαινεται πολυ ποιοτικο τηλεφωνο, ο κατασκευαστης εκανε καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft/Nokia και τα μυαλά στα κάγκελα Ποιότητα κατασκευής και λειτουργικό ζάχαρη! :p

 

 

Είδα και δούλεψα λίγο και το surface 3 χθες από κοντά και έπαθα πλάκα (άσχετο αλλα εκτίμησα ακόμα περισσότερο τη προσπάθεια της MS)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν ψηφιζω μεχρι να μπει η BlackBerry στο poll. Θα την υποτιμουσα αν ψηφιζα "Αλλη" οταν στο poll υπαρχουν εταιρειες με παρομοιο ποσοστο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με την Asus είναι απλά τέλεια, το blackberry passport φανταστικό, αλλά ψήφισα HTC. To Sense δεν παίζεται ενώ πρέπει να είναι η εταιρία με τα λιγότερα προβλήματα και τις ποιοτικοτερες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Sony Ericsson (Τώρα SONY) γιατί 1ον είμαι ευχαριστημένος από το υπάρχον μοντέλο και 2ον με την σειρά Ζ έχει ανέβει πολλά επίπεδα η εταιρεία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγω Apple γιατί όταν το κινητό έχει ελάττωμα σ το αντικαταστουν άμεσα με ανακατακευασμενο το οποίο είναι της κουτας! Και δεν θα ξανά διαλέξω ποτέ ξανά HTC Γιατί είμαι απογοητευμένος με το κακό σέρβις και Τον ελλειπή ποιοτικό έλεγχο των συσκευών!
Link to comment
Share on other sites

H motorola με το νεο Moto G εβγαλε μια πραγματικη πληρη και τιμα προταση σε καλη τιμη βαζοντας σοβαρη υποψηφιοτητα και για μενα και για τη συζυγο.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου επιλογή είναι η Motorola μιας και διαθέτει απροβλημάτιστο και smooth αγνό Android. Στιβαρή κατασκευή και ποιότητα υπηρεσιών που παρέχει στα τηλέφωνα της.

Δεύτερη επιλογή αν υπήρχε, σίγουρα HTC.

Link to comment
Share on other sites

Θα επέλεγα πάλι Samsung γιατί είναι τηλέφωνα ουσίας και όχι εντυπωσιασμού. Ούτε fancy υλικά ούτε ανατρεπτική σχεδίαση. Πλαστικό με αφαιρούμενο καπάκι, γιατί σαν την αποσπώμενη μπαταρία δεν έχει...

Επίσης και το Note 2 και το 3 μου βγήκαν απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Δίνω την ψήφο στη Sony γιατί η εξέλιξη που έζησε στη μετά Ericsson εποχή είναι απερίγραπτη σε σχεδίαση, ποιότητα και δύναμη και επειδή όλη η Ζ3 σειρά θα υποστηρίζει PlayStation remote. Μπροστά η κονσόλα πιο μπροστά το Smartphone!
αν μαζι με τις συσκευες μας εξελισσονταν τοσο γρηγορα και οι μπαταριες τους ..... θα ημασταν χαρουμενοι .
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά επιλέγω XIAOMI όντας κάτοχος τώρα του Μι3 έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και όταν αλλάξω κινητό πάλι στην ίδια εταιρία θα πάω.

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν φανατικος οπαδος της Nokia διαλεγω μόνο αυτήν καμία άλλη εταιρεία.Δοκιμασα ενα iphone κ φρικαρα απλα οποτε μονο Nokia.

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...