Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άθλιο.......

 

Για σένα μπορεί για τους 1500 που το παράγγειλαν λουκούμι είναι :lol:

 

Είναι λίγο χοντρουλό αλλά μου άρεσε γιατί έχει πολλά specs (ασύρματη φόρτιση, 6000mah μπαταριά, 6gb/128gb, NFC, Dual Sim κλπ) και είναι και σχεδόν τσάμπα. Μακάρι να έβγαζε η BB ένα νέο Passport αλλά δεν το βλέπω και αυτό είναι ότι κοντινότερο σε αυτό και είναι IP67 δεν σπάει δεν χαλάει και κάνει και για όπλο αφού αν το πετάξεις στο κεφάλι κάποιου τον εστειλες νοσοκομείο στα σίγουρα :lol:

 

Εδώ το πρώτο review για όποιον ενδιαφέρεται για ότι ποιο κοντινό σε passport με android αυτήν τη στιγμή.

 

https://www.zdnet.com/article/unihertz-titan-first-impressions-big-rugged-long-lasting-qwerty-android-phone/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για σένα μπορεί για τους 1500 που το παράγγειλαν λουκούμι είναι :lol:

 

Είναι λίγο χοντρουλό αλλά μου άρεσε γιατί έχει πολλά specs (ασύρματη φόρτιση, 6000mah μπαταριά, 6gb/128gb, NFC, Dual Sim κλπ) και είναι και σχεδόν τσάμπα. Μακάρι να έβγαζε η BB ένα νέο Passport αλλά δεν το βλέπω και αυτό είναι ότι κοντινότερο σε αυτό και είναι IP67 δεν σπάει δεν χαλάει και κάνει και για όπλο αφού αν το πετάξεις στο κεφάλι κάποιου τον εστειλες νοσοκομείο στα σίγουρα :lol:

 

Εδώ το πρώτο review για όποιον ενδιαφέρεται για ότι ποιο κοντινό σε passport με android αυτήν τη στιγμή.

 

https://www.zdnet.com/article/unihertz-titan-first-impressions-big-rugged-long-lasting-qwerty-android-phone/

 

Οι υπάλληλοι της εταιρείας θα το παράγγειλαν, για να δείξουν ότι υπάρχει engagement στο kickstarter. :lol:

 

Το πάχος της συσκευής δε με απασχολεί και τόσο, αρκεί να μην είναι energizer.

 

Ασύρματη φόρτιση και nfc, προσωπικά, μου είναι τελείως αδιάφορα. Για να μη μιλήσω για τις καθυστερήσεις στα ταμεία κάθε φορά. Ευτυχώς που οι ανέπαφες συναλλαγές είναι γρήγορες... :rolleyes:

 

Dual Sim, 6/128, και με μεγάλη μπαταρία συσκευή, αλλά 4000mAh, έχω. Επίσης, ο επεξεργαστής είναι πολύ λάθος. Όχι ότι από Κινέζο στο kickstarter περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Την αντοχή ναι, θα την ήθελα. Αλλά, όχι να ανεβάζουν 3 και 4 φορές τις τιμές σε συσκευές, επειδή βάζουν 2-3 στρώματα υλικών το ένα πάνω στο άλλο.

 

Τέλος, android και blackberry, επομένως και privacy, δεν πάνε μαζί. Και στο iOS, αλλά αυτό δεν το παραδέχονται οι fans.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οι υπάλληλοι της εταιρείας θα το παράγγειλαν, για να δείξουν ότι υπάρχει engagement στο kickstarter. :lol:

 

Το πάχος της συσκευής δε με απασχολεί και τόσο, αρκεί να μην είναι energizer.

 

Ασύρματη φόρτιση και nfc, προσωπικά, μου είναι τελείως αδιάφορα. Για να μη μιλήσω για τις καθυστερήσεις στα ταμεία κάθε φορά. Ευτυχώς που οι ανέπαφες συναλλαγές είναι γρήγορες... :rolleyes:

 

Dual Sim, 6/128, και με μεγάλη μπαταρία συσκευή, αλλά 4000mAh, έχω. Επίσης, ο επεξεργαστής είναι πολύ λάθος. Όχι ότι από Κινέζο στο kickstarter περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Την αντοχή ναι, θα την ήθελα. Αλλά, όχι να ανεβάζουν 3 και 4 φορές τις τιμές σε συσκευές, επειδή βάζουν 2-3 στρώματα υλικών το ένα πάνω στο άλλο.

 

Τέλος, android και blackberry, επομένως και privacy, δεν πάνε μαζί. Και στο iOS, αλλά αυτό δεν το παραδέχονται οι fans.

 

Blackberry δεν είναι σίγουρα αλλά έτσι ξεκίνησε και η GPD με τα UMPC της και τελικά μπήκαν και άλλοι στο παιχνίδι. Μπορεί να μπούνε και άλλοι μετά από αυτό το project και να δούμε παρόμοιες συσκευές με καλύτερα specs :) .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Blackberry δεν είναι σίγουρα αλλά έτσι ξεκίνησε και η GPD με τα UMPC της και τελικά μπήκαν και άλλοι στο παιχνίδι. Μπορεί να μπούνε και άλλοι μετά από αυτό το project και να δούμε παρόμοιες συσκευές με καλύτερα specs :) .

 

Κι ένα βίντεο του "blackberry". :P

 

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
πήρα ένα blackbrry passport μπορώ να βάλω messanger, viber, google photos?. γιατί βλέπω πως δεν μου της ανοίγει , ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

πήρα ένα blackbrry passport μπορώ να βάλω messanger, viber, google photos?. γιατί βλέπω πως δεν μου της ανοίγει , ευχαριστώ

 

Μήπως δεν υποστηρίζεται το android runtime του bbos πλέον; Στο 4.4.3 δεν έχει μείνει;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην 6 έφτασε

 

Και πάλι δε νομίζω ότι είναι αρκετό. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο google play, δεν αναφέρει πλέον την ελάχιστη έκδοση που απαιτεί το κάθε app.

 

Νομίζω το 8.1 είναι το minimum.

 

Χρειάζεσαι πιο παλιές εκδόσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν βρω παλαιότερη έκδοση play store θα μπορέσω να κατεβάσω όποια εφαρμογή θέλω?

 

Εννοούσα παλαιότερες εκδόσεις των apps, εκτός play store, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

Snap, Amazon, 1mobile, με πιο επίφοβο το τελευταίο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υποστηρίζεται ποια το λειτουργικό και δεν ενημερώνεται, έτσι η συσκευή είναι μόνο για κλήσεις, μυνήματα και σερφαρισμα στο διαδίκτυο και αυτό σε όσες σελίδες ανοίγει ο browser. Εφαρμογές που να δουλεύουν καλά από το bb world όλες οι άλλες δύσκολα να δουλέψουν. Facebook Twitter Instagram απο τον browser. Φωτογραφίες βγάζει πολύ καλές σαν φωτογραφική μηχανή με φίλμ. Ποίο κοντά σε αυτό που βλέπεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
Χθες το παρήγγειλα από amazon.de. Το είχα στο παρελθόν άλλες 5 φορές (όλα τα χρώματα πέρασαν από τα χέρια μου). Έσκασα 265 τελική τιμή για σφραγισμένο λευκό QWERTY αλλά χαλάλι για το καλύτερο τηλέφωνο που έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ..Μόλις έρθει θα πάρει τη θέση του iPhone se ως δεύτερο κινητό και δε το ξανά πουλάω ποτέ..

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή, σίγουρα είναι το καλύτερο smartphone που έχει κυκλοφορήσει ποτέ. Εγώ έχω ένα Μαύρο και ένα Silver Edition, είναι σαν κοσμιμα. Δεν ξέρω τι να κάνω, από την μία θέλω να τα κρατήσω από την άλλη πρέπει να τα πουλήσω μίας και χρειάζομαι τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα είχα δώσει γιατί λέω πάλιωσαν και μετά τα γύρευα.. Θα σου έλεγα να δώσεις το ένα και να κρατήσεις το άλλο. Εγώ μετάνιωσα που τα έδωσα όλα. Ειδικά το χειρότερο που είχα κάνει ήταν ότι είχα πουλήσει το passport red..το οποίο ήταν και πανέμορφο. Παρότι το silver που είναι μια ελαφρώς βελτιωμένη έκδοση δεν στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα που το έδωσα. Αλλά τώρα τα έσκασα χοντρά (πάντα σε σχέση με την χρηστική τους αξία) αλλά χαλάλι.. Και για εμένα χαλαρά είναι το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτε.-

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια γράφετε, έρχεται mail για νέα posts στο thread του passport και θα μας βάλετε σε έξοδα...

Και εγώ έλεγα τέλος τα BlackBerry με os10, πάμε παρακάτω..Αλλά τι να κάνω... Εν έτει 2020 αγόρασα σφραγισμένο passport..Έχω λατρεία για αυτή την εταιρία.. Ατελείωτη.. Πιο μεγάλη πλάκα έχει ότι όντως θα το χρησιμοποιήσω σαν δεύτερο τηλ και τα email μου θα τα βάλω σε αυτό..

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλεγα τέλος τα BlackBerry με os10, πάμε παρακάτω..Αλλά τι να κάνω... Εν έτει 2020 αγόρασα σφραγισμένο passport..Έχω λατρεία για αυτή την εταιρία.. Ατελείωτη.. Πιο μεγάλη πλάκα έχει ότι όντως θα το χρησιμοποιήσω σαν δεύτερο τηλ και τα email μου θα τα βάλω σε αυτό..

 

Ακόμα έχω το q10, για να διατηρώ επαφή με το bb10. Αν ήταν φθηνότερο το passport, το είχα πάρει χτες.

 

Μεταχειρισμένες συσκευές, για πολλούς και διάφορους λόγους, δεν παίρνω.

 

P.S.: Το android runtime αναβαθμίστηκε στο passport ή έμεινε στο 4.4; Αν έχει φτάσει στην 6, χρησιμοποιείται και σαν πρώτη συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Στο 4.4 έχει μείνει.. Αλλά οι βασικές εφαρμογές που θέλω της κατεβάζω σε all. Δεν δουλεύουν όλες αλλά αυτές που θέλω δουλεύουν.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

All? Apk να φανταστώ.

 

Χμ. Υπάρχει τρόπος να περάσουμε εμείς ανώτερο android runtime; Αν γίνεται αυτό, θα με βάλεις να ψάχνω για passport..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σωστά .apk .. autocorrect..

 

Θα σε στενοχωρήσω αλλά δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος, διότι πρέπει να υποστηρίζεται από το os. Η μαμά BlackBerry μόνο μπορεί να το κάνει (που δεν υπάρχει περίπτωση σε κινητός 6ετίας) ή κάποιος dev που να πιάνουν τα χέρια του γιατί πρέπει να γίνει signed..

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προχθές παρέλαβα. Σήμερα το σέταρα του έβαλα θήκες, τζαμάκι κλπ. Είναι το καλύτερο piece of tech που είχα ποτέ μακράν από το δεύτερο. Του έχω έρωτα... τέλος08efbed7038d7b71fdd4bb94683be318.jpg0a216bad8df29360f808ed9c2cec56b3.jpg Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα, αν κάποιος-α πουλάει το passport σε χρώμα μαύρο και άριστη κατάσταση ας μου στείλει μήνυμα, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορούμε να αναστήσουμε το BlackBerry. Μπορούμε να τρέξουμε εφαρμογές Android αν ναι μπορεί κάποιος να μας την γράψει διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...