Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως το πήρα από ebay πριν τα Χριστούγεννα και δεν είναι κλειδωμένο. Μάλιστα ήρθε από Αμερική χωρίς θέματα.

 

amazon...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα θυμάται κανείς ποιες εκδόσεις κατεβάζουμε...

Facebook Messager viber που να παίζουν στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Moy κολλαει συνεχως το Instagram .... εχετε βαλει καποια παλιοτερη εκδοση > ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

messenger lite δουλευει

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας..

Έχω ένα classic και το μεσημέρι προσπάθησα να. Κάνω διαγραφή ασφαλείας...

Η συσκευή αυτού έκανε το 1/4 της διαδικασίας έσβησε κι από τότε μου βγάζει κίτρινο θαυμαστικό και bb10-0015 έχω κατεβάσει το bb link κάνω όλη την διαδικασία όπως πρεπει....

Κατέβασα το τελευταίο os και μόλις πάει να το περάσει κι αφού η διαδικασία έχει φτάσει στην μέση κάνει reboot η συσκευη και μου λέει η διαδικασία απέτυχε...

Κάποιος; Καμία άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας..

Έχω ένα classic και το μεσημέρι προσπάθησα να. Κάνω διαγραφή ασφαλείας...

Η συσκευή αυτού έκανε το 1/4 της διαδικασίας έσβησε κι από τότε μου βγάζει κίτρινο θαυμαστικό και bb10-0015 έχω κατεβάσει το bb link κάνω όλη την διαδικασία όπως πρεπει....

Κατέβασα το τελευταίο os και μόλις πάει να το περάσει κι αφού η διαδικασία έχει φτάσει στην μέση κάνει reboot η συσκευη και μου λέει η διαδικασία απέτυχε...

Κάποιος; Καμία άλλη ιδέα;

 

Hello!

 

Λοιπόν επειδή μου έχει συμβεί πάμπολλες φορές, και υποθέτωντας πως έχεις κατεβάσει σωστό autoloader κλπ:

 

Το bb10-0015, στους περισσότερους είναι μία λύση όταν κάνουμε διαγραφή ασφαλείας και κολλάει στο 80-90% ή και παραπάνω και δεν προχωράει το wipe με τίποτα. Εκεί, αν κλείσουμε το κινητό πατώντας το power button μέχρι να ξεκινήσει πάλι το wipe και το επαναλάβουμε κανά δυό φορές, στην επόμενη εκκίνηση βγαίνει το θαυμαστικό με τον εν λόγω κωδικό. Αυτό συμβαίνει κυρίως στα μονοπύρηνα blackberry που έχουν αδύναμο επεξεργαστή να κάνουν αυτή την σπαστική επαναφορά, που θεωρείται η πιο ασφαλής. Το λέμε λύση καθώς κατά τη διαδικασία του wipe, αν κολήσει σε κάποιο ποσοστό, πχ 97% συνήθως, ο υπολογιστής και το bblink δεν το αναγνωρίζει για να κάνει εκ νέου επαναφορά. Με το κίτρινο λαμπάκι και το θαυμαστικό όμως, αναγνωρίζεται και είτε κάνεις ξανά μέσω bblink reset, είτε του περνάς ένα autoloader, (με το σωστή έκδοση) για να τελειώνει η διαδικασία σε 5 λετπάκια χωρίς να περιμένεις για wipe.

Στα windows 10 (υποθέτω πως αυτά έχεις) έχουν παρατηρηθεί πολλές ασυμβατότητες με τους drivers, τους υποδοχείς του usb καλωδίου και του bblink. Δοκίμασε άλλη θύρα, με το ΓΝΗΣΙΟ καλώδιο (και όμως σε μένα έκανε το ίδιο με άλλο καλώδιο usb αλλά και σε συγκεκριμένη θύρα, έφτανε μέρχι την μέση κατά την εγκατάσταση τόσο μέσω autoloader, αλλά και μέσω του link και μετά έκανε rebοot και έμενε στο κίτρινο θαυμαστικό). ¨Αλλαξα θύρα και με την πρώτη το πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ως νέος κάτοχος του θηριου θα ήθελα να κανω 2 ερωτήσεις. 1)γιατι δεν μου κάνει απεγκατασταση εφαρμογων(εννοειται οχι συστηματος); 2)με το viber τι γινεται;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα!!!! Έπρεπε να να εγκαταστήσω το android update και ολα λειτουργούν!!! Βέβαια στο viber για να μου εμφανίσει επαφή θα πρέπει να κάνω επεξεργασία επαφής και αποθήκευση, αλλά οκ κανένα θέμα!!! Μέχρι στιγμής είμαι πολύ χαρούμενος που γύρισα στην Blackberry μετά το ηρωικό 9800 και αφού πέρασαν από τα χέρια μου πάρα πολλές android συσκευές όλων των εταιρειών, αλλά και το iphone 6...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να αγοράσουν και έχουν πρόσβαση στην Ευρώπη:

 

http://shop.blackberry.com/store/bbrryus/en_IE/DisplayCategoryProductListPage/ThemeID.39123800/categoryID.68121100/parentCategoryID.66826200

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να αγοράσουν και έχουν πρόσβαση στην Ευρώπη:

 

http://shop.blackberry.com/store/bbrryus/en_IE/DisplayCategoryProductListPage/ThemeID.39123800/categoryID.68121100/parentCategoryID.66826200

 

Για να το βάλει τόσο το store της, καταλαβαίνουμε τι συμβαίνει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Κανεις 10.3.3 πηρε; σημερα ανεβηκε σε γερμανια...κ εχει δωθει κ vodafone αγγλια...εμεις εδω στη ζιμπαμπουε θα αργησει φαινεται
Link to comment
Share on other sites

Σε Z30 με Vodafone, ηρθε πριν 5 ημερες περιπου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...